[Рисковете на блатото] Част I

Архив - Форумни Игри
Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » съб дек 29, 2007 7:08 pm

На Върджил му писна, дотича до Шефа и му помогна да се изправи:
-Не се прави на герой! Като си ранен, не се насилвай...

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » съб дек 29, 2007 7:49 pm

Шефа пое ръката му и се опита да се изправи, но не можа.
-Е, явно няма да мога веднага да стана на крака, но все пак в Мината има достатъчно магове, друиди и лечители, които да ме излекуват, ще оцелея все някак. Проблема е в евентуална атака на гущерите. Ако това се случи, ще ви се доверя да контролирате нещата, но все пак се надявам да ен се налага.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » вт яну 01, 2008 7:25 pm

Няколко от пазачите вдигнах Шефа и отново го понесоха нанякъде. Единственото, което казаха на групата беше "Тръгвайте с дългия". Бързо разбраха кой е дългия - на входа на арената беше застанъл някакъв гигант, висок поне 250 см. Той огледа групата и тръгна безмълвно нанякъде. Последваха го и стигнаха до сградата, където за първи път бяха видели шефа. Влязоха и се качиха на третия етаж. Гиганта заговори:
-Не мислете, че ако гущерите нападнат ще се налага да спасявате положението. Аз винаги съм ръководел всичко, Шефа беше само по финансовата част, във военна ситуация всичко зависи от мен, той само твърди, че контролира защитата на града. Естествено ще съм радостен да помагате, но не мислете, че ще поемето оправлението. Преди да ви обясня как стоят нещата със стражата, имате ли някакви въпроси?

ПП.Давам време до утре (втори Януари), сутринта да реагирате по някакъв начин, ако не - пиша още.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср яну 02, 2008 1:35 am

- Да, кашици ли смяташ да ни правиш или нещо стойностно?

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » ср яну 02, 2008 11:14 am

-Определено смятам да... оползотворя уменията ви. Дори мога да ви сложа да командвате част от стражата или от милицията. Та, сега, за какво иде реч. Имаме около стотина воини, коио си разбират от работата и около петстотин от милицията, които... е, дано да не се налага да прибягваме до тяхна пмощ, тогава ще сме обречени. Имаме и една шепа стрелци, около петдесет, и двеста - от милицията. За нас се борят и шестнайсет друида, които ни служат повече за лечители отклкото за нещо друго. Имаме и десетина наистина опитни магьосника, както и още толкова начинаещи.При евентуална атака част от воините се качват на стената, за да отбият ако нещо се каячи и останалото място се заема от стрелците и маговете. Рядко пускаме воини извън стената, но понякога просто се налага. Обикновенно няма много желаещи, чисто заколение си е. Сега какво искате - да видите войската и да се разберем какво ще правите, или просто да отидете да починете след битката?

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » ср яну 02, 2008 7:36 pm

За вас незнам,но аз е чувствам доста уморен...
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет яну 03, 2008 9:53 pm

- Значи почиваме...

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » съб яну 05, 2008 12:17 am

Тристан си помисли:
"Мисля,че трябва здраво да се захващам с тренировки на тялото,стига с тези умствени тренировки!Останалите изглеждат...доста издръжливи.Немога да ги проваля!Тайно ще се упражнявам на издръжливост рано сутрин,преди другите да са станали!Все пак,когато се изправя срещу баща ми,ще се наложи да съм достатъчно силен!"
Тристан придоби уверен вид и помоли да го ориентират към спалните помещения и се измъкна под предлог,че иска да си легне рано.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » съб яну 05, 2008 12:28 am

Върджил се учуди: след една не много тежка битка всички се разбягаха да почиват. Така или иначе до края на деня не се очертаваше някаква изморителна работа. Не му се почиваше, затова реши да почака другите преди да реши какво ще прави...

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » съб яну 12, 2008 6:39 pm

Групата се отправи към къщата, в която спяха и гиганта извика след тях:
-След няколко часа ще ви събудим за да помогнете с тренировките.
Легнаха си, макар че не бяха много изморени - все пак битката беше лесна. По някое време в стаята влетя момичето, което им беше донесло закуската сутринта и извика:
-Ставайте, че ви чакат, а аз трябва да чистя след вас. Побързайте, побързайте, нямам цял ден, я!

След като излязоха набързо, четиримата се отправиха към стоящия на улицата гигант, който явно чакаше тях, защото ги глдаше.
-О, събудихте се. Може би ви помогнахме малко, но все пак е добре, че успяхте да станете след толкова тежката и изморителна битка. Хайде, хайде, идвайте, че милицията няма сама да се обучава.
Поведе ги към някаква голяма сграда, която беше пълна с хора и елфи, кой с брадва, кой с меч, кой с лък, които явно ги чакаха. Когато влязоха гиганта заговори:
-Давайте по двойки, аз ще мина да ви огледам кой каво прави. - после допълни само за групата - Вижте ги, дайте им някакви наставления, сам не мога да се справя с толкова некадърници.
И тогава пред очите на героите се отвори невероятна гледка. Навсякъде започнаха да с разменят удари, толкова нескопосани и неумели удари, че дори на Тристран му беше смешно. Отстрани стрелци стреляха по мишени - рядко уцелваха мишените, да не говорим за центровете им. Само июот време на време някой не чак толкова неграмотен даваше инструкции на някой друг, явно това беше основната част на стражата.

ПП.Възстановявате умора и мана като за 4 часа сън, нямам книга пред мен, вие си сметнете и пишете колко е.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » съб яну 12, 2008 8:34 pm

Втурвам се да помагам - да ги обучавам, а ако някой показва талант го предавам на Върджил. Ако положението е отчайващо ще се опитам да говоря с гиганта.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » съб яну 12, 2008 11:37 pm

-Оле трагедия- обърна се Фортис към един от некадърниците, който явно се чудеше дали да опъва тетивата или дървената рамка. Все пак отиде и му показа как става работата. Взе няколко стрели от техните и извади Елфическия лък. Може би не бяха виждали преди такова добро оръжие, но Фортис се концентрира върху мишените. Зае позиция и помоли за внимание хората около него, които се занимаваха със стрели. Явно ги привлезе, защото усети зад себе си погледи...
-Това е позицията.. -оповести на висок глас той. Опъвам лъка над главата със спускане на долу със двете ръце. По друго яче би ви отнело толкова време, че едно джудже с Гръмокострел може де ви надупчи 100 пъти.. Така забележете концентрацията която влагам. Не е толкова важно да изстреляте 10 стрели.. изстреляйте 2, но гледайте да са добре премерени удари.
Фортис насочи вниманието си към мишената и се концентрира (За колкото е максимума, поне средата да уцели, да не се изложи) Пусна стрелата и тя литна към мишената... Развълнувани погледи се стрелнаха натам, виждайки ... ...

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » нед яну 13, 2008 10:22 am

Волфганг нямаше особен успех - всички бяха много зле. Само на един успя да обясни как да удари, но той пък взе, че отряза преста на "другарчето" си със затъпената брадва.

... че стрелата се беше забила право в центъра (АУ 3, +1 ТР на стрелково умение по избор).
-О, най-сетне някой да може да стреля - чу се женски глас отзад. Когато се обърна, Фортис видя висока елфка в кожена броня и с елфически лък, с доста по-добра изработка от неговия. - Вече се бях отчаяла, че съм единствената.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » нед яну 13, 2008 11:12 am

"Oхооо .. какво имаме тук" Помисли си Фортис. Какъв приказен лък има тази девойка.. че и тя не е зле. Ще му дърпам ушите на Морган.. а ме убеждаваше, че моя беше най-добрия.
-Е Скъпа.. мислех, че ще имам проблеми с тези момъци тук, но ако има и друг опитен стрелец може да успеем двамата да ги стегнем преди следващата атака. Защо не покажеш и ти нещо. Убеден съм, че всички ще подкрепят.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » нед яну 13, 2008 11:24 am

Елфката с невероятна бързина вдигна лъка си и изстреля една стрела, която щеше да уцели Фортис, ако беше малко по-бавен. Стрелата се заби точно до неговата, каточели малко по-централно на центъра.
-Мислиш, че не съм се опитвала ли? А и не съм само аз, имаме още опитни стрелци, но те... те отчайващо некадърни. Какво гледате като кученца бе, така си е! Все пак в няколко имаше напредък, но няколко от тях измряха защитавайки ни. Понякога се чудя заслужава ли си толкова кръвопролитие за някакви си пари...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед яну 13, 2008 2:06 pm

Волф намери гиганта и му заяви:
- Гигант*, няма да стане така! Тия са твърде зле. Айде прекрати тренировката и ми дай... два часа да опитам нещо.

*Идеята е, че обръщението е от типа на нашето "Човек..."

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » нед яну 13, 2008 4:33 pm

-Хм... ами два часа няма да са от особено значение, така или иначе са прекално зле. Не виждам защо да не опиташ. Като гледам приятеля ти се занимава със стрелците, ако имаш какво да им показваш на тях - добре е дошло.

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » нед яну 13, 2008 6:33 pm

Върджил засега само мълчаливо наблюдаваше некадърниците около него и следваше Волфганг. След като Волф приключи разговора си с гиганта, Върджил го попита:
-Какво смяташ да правиш?

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » нед яну 13, 2008 7:52 pm

-Волфи - не знам какво си запланувал, но ако твоите планове не включват мен и стрелците около ми, ще използвам времето за да им покажа някои номерца, белкем си подобрят малко стрелбата. Няма време за губене и всяко подсилване е от значение.

За Адаш Хелзинг: Опитвам да ги науча на каквото мога до края на деня (Дано имат толкова интелект, че да се учат от мен). Навъртам се и покрай мацката. Гледам да не стане изцепка като със горката девойка сутринта :lol:

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » пон яну 14, 2008 11:08 am

Тристан си седеше и незнаеше какво да прави-освен да се смее...нямаше магьосници,поне не виждаше и само гледаше некадърната "милиция".
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон яну 14, 2008 7:45 pm

- Е, да видим, може да успея да свърша нещо.

Почвам ги първо със строева подготовка, като мрънкалата ги бия с една тънка пръчка през краката. След като един час ще ги карам да се строяват, да се преброяват и подобни, после ги разделям в групи по въоражение - според оръжието. И съответно започвам да ги карам да тренират боен строй. Като точно тогава им изкрещявам като типичен сержант:

- Може да не сте по-добри от гущерите по отделно, но ще се научите да бъдете едно цяло, като юмрук. Изправи строя! Прикривай съседа си от ляво...

и т.н.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » пон яну 14, 2008 7:50 pm

Войниците си остават некадърни. От "прикрий съседа" останаха само няколко нарязани, и като цяло цареше хаос. При стрелците имаше малко подобрение, но и те си останаха некадърни.

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » пон яну 14, 2008 7:59 pm

Върджил гледаше "войниците" и се чудеше как е възможно да са толкова некадърни. Най-накрая не издържа, дотича до Волфганг и му каза тихо, за да не го чуят войниците:
-Волф, няма да стане явно. Съмнявам се, че ще стане нещо от тая сбирщина, но ако искаш да пробваме още веднъж ето моето предложение: взимаме им оръжията и им даваме дървени. След което ги караме да се бият помежду си. Може и да стане малко кърваво, но поне ще знаем, че сме ги поочукали малко в боя. Все пак никакви тренировки не могат да заменят битката...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон яну 14, 2008 8:07 pm

- Прав си, приятел, но имам и друга идея - завъртя се към гиганта - Дай да им намерим големи щитове и дървени копия. Дай да ги стегним като фаланги, или поне да се опитаме. Не вярвам за един ден да успеем, но поне ще стане нещо от тях. Или ако искате да им дадем мечове? Дай да си изградим стратегия за напред, а останалото ще го мислим. А, да и какво трябва да постигнем с тях? Искаш да ги направим ветерани или пушечно месо? - последното бе казано с доста тих глас, така че милицията да не го чуе.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » вт яну 15, 2008 4:50 pm

-Пушечно месо? Те имат семейства, мамка му! И те са живи същества, това че са некадърни не значи, че са за заколение! Вече ме ядосваш, човеко! Не искам да ги правим ветерани, но не искам и да измират. А идеята звучи интересно, но...

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » вт яну 15, 2008 4:57 pm

-Но какво? -намеси се Върджил като се чудеше как военен не разбира, че каквото и да направят от тези войници те винаги биха си останали "пушечно месо" - частта от армията, която помага в битка като поема най-големите поражения и като забавя врага.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт яну 15, 2008 5:01 pm

- Чуй ме внимателно, гиганте! Мога да ги превърна във войници - знам как става, но ми трябва много време. Нищо не става от раз. Искам да знам колко време имаме за да ги стегнем! И ако ми дадеш достатъчно, ще ги превърна във ветерани, дори.

Използвам убеждаване 19 + 3 зара > 16 + ПсУ на гиганта.

Погледна Върджил и продължи:
- Той е прав, да пита, какво "но". Няма какво да се направи за кратко. Най-лесн още ги превърнем в пиконосци. За мечоносци... ще трябва мноого време.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » вт яну 15, 2008 5:44 pm

-Не мога да ти кажа с колко време разполагаме - ние за сега само ги готвим за битка, но се надяваме по-опитните в стражата да свършат работата, но ако гущерите успеят да пробият защитата ни, или пък ако избият стражата, ще ни трябват. Предполагам, че имаме поне един-два месеца, преди да се наложи да ги използваме, но не се знае.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт яну 15, 2008 5:50 pm

- тогава ти предлагам най-добрия вариант е да са мечоносци с леко въоражение - щит, меч и може би кожена броня. Евентуално кожен шлем. Ефтини и ефективни. Да ти кажа честно, ако стражата бъде избита, няма да имаме много надежда за успех. Но си прав, че трябва да ги обучим. - Най-добре да ги разделим на поделения по кварталите, в които живеят и да ги учим, да се сражават заедно. За около месец ще ги стегнем и ще стават за опълчение. После... после ще ги усавършенстваме и така докато не станат добра лека пехота. Има много варианти, естествено. Наистина много. Мога и тежки пехотинци да ги направя, ама е по-трудно и много скъпо. Само да отбележа, че по тоя начин, както караме сега, няма кой-знае какво да постигнем - да, може би ще могат да повалят противника си в битката... ако той е с гръб към тях.

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » вт яну 15, 2008 6:07 pm

-Значи си остават мечоносци? Така и според мен е най-добре: с меч във почти всяка ситуация може да си полезен. Ако при евентуален пробив се наложи да се бият в тясна уличка няма да им е хич удобно с копия. Но нека пробваме моята идея: за час най-много ще ги накараме да проведат няколко битки помежду си с дървени оръжия. Може някой и да вдене нещо.

Заключена