[Рисковете на блатото] Част I

Архив - Форумни Игри
Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » съб дек 08, 2007 2:15 pm

- Не точно, господине. Дошли сме да разрешим проблемите на градът ви. Не, не се смейте - ни сме много по-опасни, отколкото мислите. Всеки от нас е опитен войн и водач, всеки от нас може да се справи с определени ситуации, а събрани заедно сме, може би, не победими. Аз съм Волфганг фон Дункелхофен - мечоносец с големи познания в различни области, но най-вече - в премахването на неудобни проблеми. - посочва по ред - Фортис Декор, е толкова точен, че без проблеми може да убие две мухи в полет, а лично съм го виждал, как спокойно изважда две очи едновременно. Щом той премахва противниците ни, значи няма да имаме страх от стрелци. След него идва Тристан - изключително вещ магьосник. Съветът ми към всички, господине, е да не го ядосват, че е опасен и отвъд. С него до нас, нищо магическо не ни заплашва. А да сте виждал някога, как някой обикаля противника си два пъти и го убива, преди да онзи да е кзал: "Ще те убия!"? Е, може и да видите, защото Върджил тук е вашият човек.
После се поклони и продължи:
- Това сме ние, сър, надяваме се да можете да ни намерите някаква работа в защита на града.

(Убеждаване: 6 умение + 6(лидер) + 7 (База))

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » съб дек 08, 2007 2:24 pm

"Брей, брей," си помисли Върджил "Волф е много сладкодумен.."
Върджил реши засега да не се меси, защото Волф се справяше прекрасно със ситуацията.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » съб дек 08, 2007 3:44 pm

Оня избухна в смях. Когато спря каза:
-Ха, вие май се мислите за много велики. Стотици души трудно одържат атаките на гущероидите, и то с помощта на доста добри стрелци и магове. Колкото и да сте добри, няма да издържите сами срещу хиляда гущера. Та, отново ви питам, работа ли искате или да се правите на герои?

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » съб дек 08, 2007 3:49 pm

- Добре, тогава ни намерете работа, но не си и помисляйте, че ще бъдем прости кашици. Това доста надхвърля възможностите ни...

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » съб дек 08, 2007 3:51 pm

Върджил отиде до прозореца на стаята, погледна селцето през него и каза:
-Аз лично не смятам и да се опитвам да се бия с 1000 Щархи едновременно. Но и не смятам да само да седя и да защитавам селцето от атаки. По-добре би било да отстраним заплахата из корен, а не просто да се борим с резултата...

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » съб дек 08, 2007 3:54 pm

-За съжаление няма как да се отстрани заплахата. За това ще трябва армия - армия, с която не разполагаме. Трябва да се събере могъща армия, поне две-три хиляди обучени войника. Ние имаме около двеста воина и стрелци, останалото са милиция, които не могат нищо.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » съб дек 08, 2007 4:06 pm

-Къде се намира селището на щархите - обади се Фортис най-накрая. - Знаете ли причината да ви нападат и ако да не може ли да се работи към отстраняването на пречките и намирането на компромис. От опита си знам, че гущероподобните са жестоки и диви, но имат разум, било то и малко и едва ли нападат заради спорта. Или някой ги е подтикнал или причината сте вие във селището, било то с разкопните си дейности или друга причина...

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » съб дек 08, 2007 4:12 pm

-Няма как да разберем защо ни нападат, най-вероятно е защото сме точно на границата със земите им. Но, както вече казах, всеки опит за комуникация с тях завършва със смърт. А за сега не ви трябва да заете къде се намира селището им, ако отидете само ще ви избият като едното нищо.

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » съб дек 08, 2007 4:48 pm

Върджил изпъшка и каза:
-А как точно ви нападат щархите? Откъде? Използват ли някакви тактики и имат ли силни войници и магове? Все пак всякаква информация би била полезна, за да организираме добра защита.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » съб дек 08, 2007 4:53 pm

-Организирани са. Млаките копелете са по-организирани отколкото предполагате. Имат и магове. Имат и тарани. След всяка атака срутват стените. Ние ги издигаме по-здрави, но пак ги срутват. А, между другото, защо мислите, че сте толкова добри, че вие да организирате защитата?

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » съб дек 08, 2007 4:55 pm

- За последните десет години, друго не съм правил осен да воювам...

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » съб дек 08, 2007 5:01 pm

Върджил се замисли и каза тихо:
-20 години военна подготовка и опит...
И наистина, странно, но тази година се навършваха 20 години откакто Глутницата беше започнала да го обучава.

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » съб дек 08, 2007 5:40 pm

-Мисля,драги господине,че не бива да подценявате никой от нас!Трябва добре да проучим врага ни,преди да действаме!Чел съм много книги,в които поуката си е все една и съща-Мисли преди да действаш!-каза със спокоен тон магът и се обърна към прозореца.-Чак когато съберем достатъчно полезна за нас информация,тогава ще нанесем решителния удар.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » съб дек 08, 2007 6:46 pm

-Щом сте толкова сигурни, готови ли сте да ви изпитам?

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » съб дек 08, 2007 7:10 pm

В отговор, Върджил се протегна и изпука няколко стави:
-Очаквах нещо подобно...

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » съб дек 08, 2007 7:31 pm

-Оф.. щом трябва да преминем през това.. - отчаяно рече Фортис и проклинаше късмета, довел го при тези сковани хорица. - Какво се очаква от нас? Бягане 600 метра и скок от място или писмен тест? - подхвърли с надсмешка Двойния.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » съб дек 08, 2007 7:53 pm

-Всъщност искаме да ви хвърлим да се биете със заловени от нас гущери. Двадесетина, лесна битка. Ако вземат да почнат да ви бият ще ги избием.

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » съб дек 08, 2007 8:00 pm

-"Хмм,изглежда сериозно!"-помисли си магът.-Аз лично приемам предизвикателството!Останалите-с мен ли сте?-Когато изговори този въпрос,той се обърна към другарите си и ги загледа въпросително.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » съб дек 08, 2007 8:10 pm

- Хъм... двайсет гушера, а? Не си поплювате. Аз съм вътре... - Волф изпука няколко кокалчета и продължи сериозно - Все пак искам да знам, защо трябва да се борим с тях? Каква е нашата полза?

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » съб дек 08, 2007 8:24 pm

-Нож с две остриета.. хем проверяват, дали ставаме, хем не се налага те да убиват гущерите... Прозрачна логика, но ефективна. Добре приемам предизвикателството. Тъкмо ще потренирам малко преди истинската работа.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » съб дек 08, 2007 8:25 pm

-Вашата полза е, че от това зависи колко ще ви плащаме. Дори да загубите, стига да успеем да ви спасим (а ние ще успеем), пак ще ви наемем, но като редови войници. Или ще си заминете без да ви наемаме - ваш избор. Но на нас ни трябват доби воини и ако наистина сте такива определено ще сте ни нужни.

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » съб дек 08, 2007 9:48 pm

-Двайсет... демек по 5 на човек -прозина се Върджил- Аз съм навит.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » съб дек 08, 2007 11:11 pm

-Е след като всички сме с двата крака в кьопа, казвай кога ще се бием и къде.. само недей минава с номера "Веднага", понеже всички сме каталясали и бихме искали да си починем до утре и да разработим стратегия за битката...

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » съб дек 08, 2007 11:14 pm

-Ами добре, ако ви бяхме пуснали веднага щяхме да ви подберем по-слаби противници. Но щом настоявате, ще имате време за почивка, но утре ще минете през ада. Дъщеря ми ще ви настани, просто слезте и й кажете.

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » съб дек 08, 2007 11:33 pm

"В Ада...Хах..."
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » съб дек 08, 2007 11:43 pm

Без да чака другите, Върджил тръгна към вратата и заслиза по стълбите.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » нед дек 09, 2007 12:33 pm

Шира посрещна групата. Предадоха й набързо разговора и тя ги настани в една колиба на няколко метра от голямата сграда. Дадоха им много храна и те ядоха като невиждали. После заспаха, въпреки болката в стомаха. На сутринта вратата се открехна тихо и се чуха стъпки. Волф и Тристан спяха като пънове, но Върджил и Фортис успяха да се събудят.

ИИ.Решавайте какво ще правите, хам и фенрир ще трябва да изчакат. Освен ако не ги събудите, де.

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » нед дек 09, 2007 1:49 pm

Неочакваният шум на стъпките събуди инстинктите на Върджил и той се събуди и огледа стаята. Волф и Тристан още спяха, но изглеждаше, че Фортис също се е събудил. Върджил стана тихо и се отправи към вратата, за да види какво става.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » нед дек 09, 2007 1:51 pm

Върджил се блъсна в младо момиче носещо подност с храна. Момичето каза:
-К'во ти став, бе, за какво ме блъсна, омаза ме цялата!
Всички се събудиха.

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » нед дек 09, 2007 1:55 pm

Върджил погледна дали и той не се омазал и като видя, че е сравнително чист, си взе малко от храната и излезе от стаята, без да каже нищо.

Заключена