Срещата на Фортис с Елианора

Архив - Форумни Игри
Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Срещата на Фортис с Елианора

Мнение от Ivan_Helsing » съб фев 23, 2008 6:41 pm

Елфката изгледа Фортис преценяващо. Качулката падаше над лицето му, а тя каточели се опитваше да погледне през нея, но се отказа.
-Е, добре, въпреки че надали ще се намери някоя "забележителност". Дори със сигурност. Остава варианта да хапнем, евентуално да пийнем. Предлагам да отидем у нас.
Фортис се съгласи и тръгнаха. След няколко минути стигнаха до широка едноетажна постройка край стените. Отвътре беше богато украсена и уютна. Стрелеца се настани на една маса, която ли му посочи.
-Ей сега идвам, само да викна да ни донесат храна. Междувременно се чувствай като у дома си.

ПП.Пиши ако правиш нещо, и да не пишеш утре аз ще пиша по някое време.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » нед фев 24, 2008 12:30 am

Фортис нямаше идеята да се чувства като удома си.. не още поне. За първи път от както се помни влизаше в дома на хубава девойка толкова бързо.. и дори тя беше съгласна... Реши просто да изчака да се върне Елианора и може би да поговорят.. за работата, но разбира се при възможност и не.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » нед фев 24, 2008 11:15 am

След няколко минути Елианора се върна, а след нея ходеха две жени, носещи подноси. Оставиха подносите и Фортис видя какво има на тях. Единият беше покрит с най-различна храна - картофи, месо, зеленчуци, риба. На другия пък имаше две кани вино, няколко чаши и една кана нектар. Ели отпрати прислужничките и седна срещу Декор, загледана в лицето му, или поне тази част, която виждаше. Десетина секунди не каза нищо, явно чакаше стрелеца да започне.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » нед фев 24, 2008 3:40 pm

Двойния беше смаян.. простата къщичка от вън не му изглеждаше като богаташка постройка, а такива деликатеси поднесени от прислужници, че и две явно говореха обратното. Не че имаше против, но го глождеше едно любопитство, което просто нямаше как да подтисне:
-Благодаря за чудната трапеза - започна първо Фортис и продължи - С какво точно се занимаваш? - задяна плахо Двойния, свеждайки глава, но опитвайки се да гледа елфата в очите докато му отговаря - Друг би казал, че не би се загрижила за защитата на града, но ето че освен загрижена си и много способна.. ?

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » нед фев 24, 2008 5:18 pm

Елфката се усмихна:
-О, ами всъщност само със защитата на града се занимавам. Тук опитните войни са много ценени, а и тренирам стрелците. Или ги тренирах, но се съмнявам като и ти си тук да остана без хляб. А че съм способна няма нужда да ми казваш, покрай доброволците постоянно имам това чувство.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » нед фев 24, 2008 7:52 pm

Това определено не беше отговора, който Фортис очакваше да чуе. По скоро за някой заможен чичо или нещо подобно, но какво пък..:
-Изглежда града добре се грижи за своите най-добри войни... - подметна Фортис, взе една ябълка от масата и я загриза. Преглътна си хапката и продължи:
-И как такава фина дама като теб изобщо се захвана със изкуството на войната ?

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » пон фев 25, 2008 10:31 am

-Нима една жена не може да бъде войн? Всъщност започнах да стрелям заради баща ми, който явно е искал син.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » вт фев 26, 2008 12:20 am

-Не разбира се.. просто жените войни са рядкост или поне аз така съм забелязвал. Изглежда или повечето нямат смелост или умират млади... Но ти си различна...
После взе един бут понечи към устата си и попита:
-Ти няма ли да хапваш?
Не знаеше дали пита, защото се опитва да спазва някакво елементарно възпитание или защото го беше страх да не го отворят. Още помнеше как "добронамерения" баща на една млада девойка в Коритото го беше приковал за десетина дни на легло с чревно натравяне.. съвсем случайно разбира се..

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » вт фев 26, 2008 10:45 am

-Не съм мого гладна, може би по-късно ще хапна. А и иначе виното няма същия ефект - каза елфката и отпи от чашата си.

ПП.Да те отровя не се бях замислял, но може и това да стане :D

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » вт фев 26, 2008 11:52 pm

(Какво стана с поста, който -май- писах сутринта :shock: ... нвм)

Фортис не остана по назад и също нарами виното.. обаче остави храната за сега. Не му беше много удобно да нагъва, докато събеседницата му просто стои.
-Та щях да те питам за лъка ти.. Доста добра изработка е. Дж... Елфът, който ми направи моя твърдеше, че няма да намеря по-добър.. но ето че все пак ме е излъгал?
(Ф. като нищо щеше да изтърси за джуджето, което се беше докопало до тайната на Елфическите лъкове от не знам къде си, но се усети на време, че не е никак добра идея...)

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » ср фев 27, 2008 8:02 pm

-Няма акова нещо като най-добър елфически лък, винаги ще се намери и по-красив и по-качествен. А моя е малко по-стар от мен. Май е по-стар и от баща ми, който ми го даде, не съм сигурна.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » чет фев 28, 2008 1:44 am

-Предлагам да се разходим малко на чист въздух. Не съм много гладен, а и за пиене е още рано.. Освен ако нямаш други планове ?

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » чет фев 28, 2008 11:19 am

-Добре... Но, първо, я да махнем тази качула - с тези думи Ели посегна към лицето на Двойния.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » чет фев 28, 2008 1:57 pm

Фортис се отдръпа назад, колкото да не го стигне..
-Може ли да оставим това за малко по-късно.. моля те.. едва ли ще ти хареса това, което ще видиш, а вечерта започна толкова добре.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » пет фев 29, 2008 10:54 am

-Нали знаеш, че все някога ще трябва да свалиш качулката? По-добре да е по-скоро. Моля те.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » пет фев 29, 2008 1:02 pm

Всъщност тя беше абсолютно права. Нямаше смисъл да отлага. Каквото щеше да става - ще става. Прокара пръсти през качулката и бявно я повдигна нагоре. Малка част от лицето му се откри. Когато беше скрит не се виждаше нищо от лицето му освен късата му черна, гъста брада.. Отметна качулката назад със затворени очи. Не искаше да вижда реакцията на Ели, а и щеше да е по-добре да е със затворени очи, ако реши да го мери с чиниите...

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » съб мар 01, 2008 1:48 pm

Елфката не заговори няколко секунди. Фортис реши накрая да отвори очи, за да види как усните й се размърдват:
-О, ами... Живота ти явно не е бил лек. Е, красотата не е всичко. Ще тръгваме ли? - Ели все пак озг;еждаше объркана.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » съб мар 01, 2008 2:15 pm

Фортис се зададва, че не изяде някой пробор, но се зачуди дали Елфата просто не го отхвърля само от добро възпитание. Всъщност най-вероятно беше точно така, но все пак реши да не мисли за това сега и стана с думите:
-Ами да.. разбира се. Най-добре си наметни нещо. Вечер може да стане доста хладно..
През това време си сложи качулката и нахлузи лъка удобно през рамо... отвори вратата и покана Елито навън.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » вт мар 04, 2008 10:48 pm

Елфката излезе пред Двойния и зачака да я поведе нанякъде.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » вт мар 04, 2008 11:45 pm

Фортис не чака дълго и излезе затваряйки след себе си вратата на къщинката. Наметна се с наметалото и леко повдигна качулката. В тъмного шансът да го зяпат бе минимален. Излезе напред и си пое дълбоко въздух:
-Ах, че хубава нощ.. Какво ще кажеш да се разходим край градските стени? - при което и падеде ръка..

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » ср мар 05, 2008 8:43 pm

Елианора грабно ръката на фортис и я стисна доста здравичко.
-С удоволствие - отговори.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » ср мар 05, 2008 11:35 pm

Тръгнаха двамата, от къщата към стените на града. Фортис планираше да направят една обиколка, тъкмо да разгледа по-внимателно стената за възможни пролуки или не на поста си стражи.
Вървяха двамата през града с Елито хванати за ръка и Фортис си мислеше колко отдавна не е бил на тиха разходка с приятна компания. Усмихваше се леко под качулката, на лунната светлина и вървеше толкова спокойно, все едно че утре няма пак да му се наложи да се занимава със некадърното опълчение. Вървеше бавно и с ъгъла на окото си от време на време поглеждаще елфаната. Искаше да я зграпчи и да я целуне, но май още беше рано.. щеше да изчака да свършат обиколката и тогава. И така продължиха...

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » чет мар 06, 2008 10:45 am

Продължиха да ходят без да говорят, като след двайсетина минути свършиха обиколката без да е станало нищо особено, освен че елфаната се беше притиснала по-силно в Двойния*.

*Което може би него най-много го интересуваше.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » чет мар 06, 2008 8:34 pm

*Може би е така... ама не още..
-Е приятна разходка беше- подметна Фортис държайки се зад врата , когато най-накрая стигнаха пак до къщата на Елито...
-Ако си уморена аз може да тръгвам. Не искам да се натрапвам, а и утре май ще се наложи да ставаме рано. - увереността му от преди малко нещо я беше изгубил по пътя и завалваше думите, докато се чуди какво да каже. - Разбира се вечерята чака вътре, което.. също е вариянт.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » чет мар 06, 2008 11:24 pm

Елфаната заговори тактично:
-Ами тежък ден беше... Но пък не е добре да изхвърляме вечерята.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » пет мар 07, 2008 12:33 am

-Разбира се грехота е.. - поде пак Двойния - да ядем тогава. Дано апетитът ни се е повишил след разходката.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » съб мар 08, 2008 10:35 am

Двамата влязоха и се настаниха.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » ср мар 19, 2008 10:03 am

(Приказвате си, сваляш я, ама не е съгласна на по... еротични предложения. Сега опиши набързо разговора и как отиваш да спиш.)

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » ср мар 19, 2008 11:16 am

Приказваме си за общи работи, ама скоро става тъпо, затова се наяждам набързо и ще ходя в кръчмата на другите да спя. Лека нощ, до утре, ала бала и ..

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » чет апр 10, 2008 10:35 pm

Целунаха се за довиждане, като целувката беше по инициатива на елфката. Двойния щеше да попита нещо, но тя му каза "лека нещ" и си тръгна. Отиде и легна в леглото си, но известно време не можа да заспи.

Заключена