Аут ъф гейм

Архив - Форумни Игри
Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Аут ъф гейм

Мнение от Miro » чет апр 10, 2008 7:04 pm

За всичко.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет апр 11, 2008 7:07 pm

Аз като бъдеща гад искам да попитам-ползваш ли концепцията за "приключенци", или просто да търся средновековния им аналог, ако ми трябват?
Освен това, само като гостуващ персонаж ли се очаква да играя, или след като поразчистя групата от неоптимизирани герои, се включвам с друг? Вече имам планове за вас...
Да бе, бъдещ гад... просто гад, но гад със стил8)!
A.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » съб апр 12, 2008 1:11 am

Ами, Асене, те ще си направят героите и ще си ги играят според както аз им представя свеета. Ще видиш как да си ги представяш - точно за това държах този форум да не е скрит. А пък за включване от твоя страна - надявай се да се окажат несериозни и да не се запълни до пет човека - тогава ще можеш да се включиш. Започнем ли игра в тайния форум ще започна да лея информация и вече няма да има начин да се включиш :)
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пон апр 14, 2008 9:08 am

И така стана, че вие си пратихте героите, пък аз ще ви забавя - в момента си закъснявам много злобно за лекция. а когато се върна довечера ще драсна началото. Успяхме да се съберем :)
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон апр 14, 2008 11:47 am

За мен няма проблем, но би ли дописал само в темата за героите какви са - раса, пол и др. такива детаили, които можем и трябва да знаем всички?
シャマョツィ

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пон апр 14, 2008 5:45 pm

Shamajotsi написа:За мен няма проблем, но би ли дописал само в темата за героите какви са - раса, пол и др. такива детаили, които можем и трябва да знаем всички?
За какво ми е да го правя - нали вие сега ще се опишете - как изглеждате, каков правите в момента. Поне до някъде де - видимостта все още не позволява да се опишете както във персонажните листове, които ми пратихте :)
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пон апр 14, 2008 6:18 pm

Ей, хора, изключвайте си подписите, като пишете в основнататема :)
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт апр 15, 2008 9:28 am

[sblock="За джуджето"] Ако е израснал в севърните галерии - „шум от воденични камани” може да се разпознае и като тролска реч.[/sblock]

[sblock="За мечоносеца"] Първата „мадама” донесе пивото на теб (;.[/sblock]

[sblock="За водещия"]Радват ме тез спойлери ама мисля тук да ги пускам, а не в самото приключение, като бележки.[/sblock]
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » вт апр 15, 2008 10:18 pm

Да питам две неща, защото съм тъп и не мога да ги съобразя сам:
1. Вълната добър избор ли е за материал за плащ? Като оставим настрана, че подгизнала вълната смърди на умрели лебеди, има ли нещо друго, което да я прави неподходяща?
2. Възможно ли е да се носи и щит, и раница на гръб?
シャマョツィ

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » вт апр 15, 2008 10:23 pm

Вълна, аз си го представям, че наметалото може и да топли (а по-скоро не), но ще изглежда много странно на фоан на небето, понеже, според моят опит с вълнени пуловери, плетени от баба ми, въланта която е оставена свободно да провисне има малки дупчици на равни разстояния. Наметалото ще изглежда надупчено, не мислите ли, а не плътно, както от плат.

Щита... системата не го забранява. Ама от другастрна тя не забранява и носене на пика в раницата. Аз самият съм привърженик на нуждата по-непасващите предмети да се носят в ръка - голямата бойна брадва, дългото копие. Че дори и грешно наричаният в Аксиом двуръчен меч Дълъг меч (или военене меч п о ранната средновековна класификация). Обратно на щита - ще ми опишеш как го носиш, и аз ще ти кажа какво мисля за това. Под раницата? Закачен странично на раницата? провиснал пез рамото като дамска чанта? Принципно пристегнат около китката, защото няма къде другаде?
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » ср апр 16, 2008 7:03 am

Куестгивър-а съм го написал, едва ли не, че идва при всички едновременно, а той всъщнсот ви обикаля последователно. това е за да спестим време.

Довечера, ако не забравя, ще сканирам една много скица на града, за да видите как си го представям, не само да ви пиша разни имена.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср апр 16, 2008 7:43 pm

Два удара на камбана го разбирам като два часа аз, което е първо. Иначе в скит текст можеш дами пишеш какви слухове е дочул моя човек за въпросното място.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » чет апр 17, 2008 12:35 pm

Ей ама и вие - очаквах акто видите, че един и същи пич ви обикаля точно вас петимата, и като не знаете къде ще ходите, ще се съберете като някаква група още от кръчмата :) . Ся трябва да пускам тема за всеки, за да се разиграят следващите два часа.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет апр 17, 2008 1:39 pm

Трола ми е подозрителен, ама не гледа другите гости когато си има работа, тъй че въобще не е видял кой обикаля пича или поне преди не го не е видял.
Кой е пътя за село кръстопътно, щото не го виждам на скицата ти?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » чет апр 17, 2008 2:48 pm

Скицата е супергрозна, естествено. Пътя е единствения, който не е ограден с пунктирано кръгче - единствения квартал на който не съм змислил име още :Д. Другите се четат, предполагам, повечето поне.

ПП:Чудя се Шамайотски къде се зашамайоцна :D

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет апр 17, 2008 3:21 pm

Добре, а моя човек като градски какво знае за това магазинче?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » чет апр 17, 2008 6:20 pm

Оф, извинявай, трябваше да ти разкажа по-рано. Ти изрично сиси описал, че знамеш за такива работи. Обаче ще ти го напиша на ЛС :Д

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет апр 17, 2008 9:17 pm

Мене по-ме вълнуваше защо хората ги е страх да ходят до Попа и всячески го избягват. Иначе като изключим банда планиски джуджета малко са нещата който биха наранили трол, а още по малко са тизи които биха жалали да опитат. (;

С други думи драсни едно ЛС дали знам що ги притеснява или се притеснават именно заради репотацията. А тук можеш да кажеш дали ни обикаля в описания ред, щото след като го е прекъснал веднъж определено му е спечелил вниманието слугата (;
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пет апр 18, 2008 8:04 am

Слугата всъщност е мета-бог, имащ телепатична връзка с разказвача, както и паранормални способности за усещане на бъдещето, миналото и камъчето, на което е седнал. Съответно ви обикаля така, че да разиграем всичко едновременно, да не се бавим много. В резултат, при трола отива последен :P

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет апр 18, 2008 9:10 am

Въх, значи в крайна сметка знам единствено че при мене е идвел и немога да проследя някой от другете (;
Прави тема за излизащ то кръчмата трол и насочваш се към Районното в Средата. (;
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет апр 18, 2008 3:50 pm

Между другото, плащът ми в крайна сметка е направен от вълна. Също така дали не е възможно да го нося закачен отстрани на раницата (от ляво, да кажем)?
シャマョツィ

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет апр 18, 2008 4:15 pm

Бих ти препоръчал да го носиш закачен от дясно, защото от ляво го насят една определена прослойка мъже... ама ти си решаваш (;
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пет апр 18, 2008 8:58 pm

Vilorp написа:Въх, значи в крайна сметка знам единствено че при мене е идвел и немога да проследя някой от другете (;
Прави тема за излизащ то кръчмата трол и насочваш се към Районното в Средата. (;
Е па винаги можеш да опиташ. Особено в познат град сигурно и ... ти ... ще се справиш... :) Освен това имаш очевидно предимство - видял си всички останали, навестени от Слугата.

Въх, още ли не можете да пускате теми? ако не - ще има да се карам на Хам :D

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пет апр 18, 2008 9:30 pm

Ей, накарахте ме да си изровя заровете и да ги избърша от праха! Между другото, можете и сами да си хвърляте заровете, ако така ви кефи повече, и да ми пишете само резултата, събран с каквото му се полага да се събере. Или пък не - обичам да мятам зарове :D

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » нед апр 20, 2008 6:39 pm

cherno_slance, относно ИИ-то в псоледнто ти менние. Кръчмата, както я описах, поне аз си я преставям пълна с хай-левъл персонажи катовас (смятай :)), то си се усещаше във въздуха. Тази поръчка просот се случи, вероятно има и много други - точно там,. Или при водачи на кервани. Навсякъде.

Може би героят ти няма да открие мястото ан срещата (за това не бях се замисля). Играй си героят! Ще се опитам да ви събера(с "групата") при първа въможност!

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пон апр 21, 2008 5:13 pm

Човек, какво значи "Сега оставаше само да види кой се нуждае от защитата му"? Искаш както си ходиш по улицата и да срещнеш жена, която я обират, или затрупан под срутена стена старец, или да чуеш детски плач от горяща къща ли?

Като разказвач ви дадох задача. Открийте мястото. Задачата ви е дадена от НИП-ове в игровия свят, с ясна причина. Героят ти не може да я изпълни. Какво тогава прави? Какъв е алгоритъмът му за такива случаи? Защото ако ми кажеш, че само обикаля и чака някой да го спре и да го моли за помощ срещу щедро възнаграждение, акто нищо третото ниво войн да умре от глад по улиците на града, както не един или двама просяци или слуги правят всеки ден.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон апр 21, 2008 5:26 pm

Ами според ваще разигравания аз разбрах че Слънцето се е затрил, но когато весе пак е ударила и втората камбана по някакво щастливо стечение на обстоятелствата се е озовал на мястото.

Иначе кажи Серж ко е разбрал за мойто питане и ако все пас героя на слънцето е безвъзвратно загубен моя човек ще го сбере попът било случайно билощото го е познал от кръчмата (;
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пон апр 21, 2008 6:17 pm

Всъщност няма да го събереш, защото той обикаля по разни задни улички (не твоите, други). И ако не се справи със задачата да си намери работа в града, ще е еквивалентно натова да не се е справил в битка ;) (пък ако намери не мястото, а друа задача аз съм обещал да го събера с вас).

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пон апр 21, 2008 6:41 pm

Разбрах, че съм намерил мястото и сега трябва да видя кой ме е поканил. Нямах предвид да защитавам случайни хора.

П.С. Значи това било загадка? Сега зацепих - нали имало карта на Ифе... И описание, където я разковничето на загадката.

Има само един проблем: Героят ми е предимно горско чадо, без картография, култура и обичаи или нещо такова и ще е тъпо да седна и от негово име да правя анализ на описанието на Ифе, за да се сетя какво би могло да значи "бижутерийния магазин при Стария". Предвид характера му, той просто ще започне да разпитва наред.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пон апр 21, 2008 6:50 pm

Разиграй го. Не мисли "как да се събера с "групата"". Представи го такъв, какъвто е.

ПП: И да, не си намерил мястото, луташ се по някакви задни улички на половин километър от мястото, поне.
Последна промяна от Miro на пон апр 21, 2008 7:46 pm, променено общо 1 път.

Заключена