Част 1: Кръчма Сивия Глиган, Село Харной, край Кастина.

Архив - Форумни Игри
Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пон апр 21, 2008 5:06 pm

Междувременно фигурата с двете торби, наместо да отпие от халбата си, се изправи и насочи към масата с елфите. Фигурата под дрехите бе твърде стройна за да е каквото и да е освен елф. В походката му си личеше дисциплина на движенията, подобна на тази, която войните придобиват с много тренировки.

В крачка елфът свали качулката. Половината лице беше обгорено и черно, окото сбръчкано и затворено, ъгълчето на устата придърпано нагоре в болезнена полу-усмивка. Бузата черна и напукана, парализирана.

Другата половина на лицето му беше (относително) непокътната, с деликатната кожа на елф, леко издължено и с остър поглед единствено око, и малък нос. ТАзи половина бе застанало спокойна, все едно дисциплинирана да не издава емоции.

Странникът доближи масата директно, така че се оказа директно с лице към стражниците, наводнили кръчмата.
-Има сила в духът ви, братко - изхриптя облеченият в мръснозелени дрехи елф. - Имам предложение към вас. Моля, присъединете се към мен, ако решите да го изслушате.

Съобщението не беше въпрос, или нещо подлежащо на обсъждане, и кевоч се оттегли към масата си. Но преди да го стори изгледа продължително и съсредоточено младият страж. А бутилката с вино идваше.

Потребителски аватар
The Raptor
Шампион
Мнения: 176
Регистриран на: чет мар 13, 2008 12:08 am

Мнение от The Raptor » вт апр 22, 2008 12:58 pm

Линтис помоли Елимер да изчака малко и тръгна след елфа.Още преди да е стигнал до масата му каза :
-Говори по-бързо,че предпочитам да не седим повече в тази кръчма.
който се смее последен...бавно загрява

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » вт апр 22, 2008 2:55 pm

-Седни и се оспокой и тогава. Очаквам сериозност освен храброст от партньорите си - изграчи явно увреденият при инцидентът глас. Тонът бе тих и дълбок.

Потребителски аватар
The Raptor
Шампион
Мнения: 176
Регистриран на: чет мар 13, 2008 12:08 am

Мнение от The Raptor » вт апр 22, 2008 7:15 pm

-Добре,но говори бързо.-каза Линтис след като седна
който се смее последен...бавно загрява

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » съб апр 26, 2008 1:35 am

-Предложението се простира и към дамата - кимна елфът към самата жена на масата отатък - нека се присъедини.

Потребителски аватар
Beyond
Архи-маг
Мнения: 17
Регистриран на: вт мар 04, 2008 11:08 pm

Мнение от Beyond » съб апр 26, 2008 9:25 am

Елимер разбра ,че говорят за нея.Стана и се насочи към масата на непознатия елф.Седна до приятеля си и зачака това, което имаше да им каже елфът.
Ride to Live
Live to Ride

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » съб апр 26, 2008 10:24 am

Кимването в посоката на елфаната явно бе каазло достатъчно на нея. Наблюдателна беше - и това трябваше да се отбележи и помни. Кевоч огледа двамата продължително и заговори.
-Изглеждате ми като ... наемници - мина той директно на същината - самият аз съм такъв. Търся си ... партньори. Довечера ще ни бъде възлножа поръчка. Равни дялове. Какво ще кажете?

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » съб апр 26, 2008 10:37 am

Хесер видя как Фредерих се опитва да заговори Елимер и последвалия отказ. Скоро след това елфите се присъединиха към Кевоч, а на Хесер му стана още по-скучно. Затова взе чашата си в ръка, стана и реши да си намери събеседници. Метна се на един стол на масата на Фредерих и Хикаха с думите:
-Не се притеснявай, приятел, все пак се беше прицелил доста високо - Хесер хвърли поглед към Елимер.

Потребителски аватар
The Raptor
Шампион
Мнения: 176
Регистриран на: чет мар 13, 2008 12:08 am

Мнение от The Raptor » съб апр 26, 2008 12:59 pm

-и кой ще ни възложи тази поръчка?
който се смее последен...бавно загрява

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » съб апр 26, 2008 1:07 pm

-В същност на мен ще я ... възложи - продължи да говори бавно и отчетливо Обезобразеният - но парите ще са добри. Надявам се да сеслучи и нещо интересно - добави след извесно мълчание Кевоч.

Потребителски аватар
The Raptor
Шампион
Мнения: 176
Регистриран на: чет мар 13, 2008 12:08 am

Мнение от The Raptor » съб апр 26, 2008 1:38 pm

-Кой ще ти възложи тази поръчка?
който се смее последен...бавно загрява

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » съб апр 26, 2008 1:49 pm

-Хехе - засмя се невъоръженият елф и се закашля. - Всичко с времто си. А сега трябв дазнам дали мога да разчитам на вас двамата или не.

Потребителски аватар
The Raptor
Шампион
Мнения: 176
Регистриран на: чет мар 13, 2008 12:08 am

Мнение от The Raptor » съб апр 26, 2008 3:13 pm

-На мен можеш да разчиташ!-Каза Линтис след което погледна Елимер очаквайки неиния отговор
който се смее последен...бавно загрява

Потребителски аватар
Beyond
Архи-маг
Мнения: 17
Регистриран на: вт мар 04, 2008 11:08 pm

Мнение от Beyond » съб апр 26, 2008 6:12 pm

Елимер слушаше внимателно всичко, което казваше лефът.Когато Линтис я погледна тя се замисли за миг, но после отчетливо кимна с глава.
Ride to Live
Live to Ride

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » съб апр 26, 2008 10:00 pm

-Следи от доволна усмивка(може би щастлива?) се прокраднаха по едно лице, където не бяха се озовавали често.
-Ен Кевоч - подаде ръка елфът, изправяйки се.
След като стисна ръцете им, елфът попита дали са отседнали в тази кръчма, увери ги, че щеги потърси по-късно, и със стегната крачка се отправи към изхода, без да забравя багажът си. Докато минаваше покрай отделението стражи в главата му кипяха мисли и въпроси.

[Вярно е, че нямам познание психолигия, но все пак се опитвам оглеждайки ги да разбера дали съм предизвикал професионален интерес за тез хубавци; като рпозитичащо това - и дали някой ще ме проследи.]

Потребителски аватар
The Raptor
Шампион
Мнения: 176
Регистриран на: чет мар 13, 2008 12:08 am

Мнение от The Raptor » нед апр 27, 2008 12:00 am

Малко след като Кевоч излезна от кръчмата Линтис резервира стая за двамата с Елимер в кръчмата.После седна на масата си и си сипа чаша вино от ботилката пратена като извинение от човеците на съседната маса.
който се смее последен...бавно загрява

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » нед апр 27, 2008 2:43 pm

Фредерих се ухили на Хесер:
-Ама защо говориш в минало време? Голям инат съм, да знаеш - смигна му и се загледа в елфите, опитвайки се да дочуе разговора им.

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » нед апр 27, 2008 2:56 pm

-Хах, харесват ми инатливите хора - каза с усмивка Хесер и протегна ръка към Фредерих - Викат ми Хесер.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » пон апр 28, 2008 12:03 pm

-Фредерих Абрахам, а това до мен е Хикаха.

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » пон апр 28, 2008 12:05 pm

-Какво правите по тези места?

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » вт апр 29, 2008 11:14 am

Озова се пред масивната дъбова врата на кръчмата (която можеше да се ползва съвместимост за бункер, особено на фона на останалтие постройки в селото). Оставаше не повече от половин камбаан време преди да падне мракът, и небето вече беше порозовяяло. Кевоч вдиша дълбоко от свежият вечерен въздух и настроението му се подобри. Щеше да е интересно в това село.

Преметнал багажът си на гръб, и изправен в стройна стойка, елфът заходи замсилено сред схлупените постройки от дърво, които обособяваха селото. Хората бързаха по дребните си задачки преди мръкване. Как не им омръзва- това живуркане. Алко повече смелост и могат да живеят много по-интересно! - мислеше си Кевоч - А може би така са по-щастливи? - спомени за миналтоо нахлуха в главата му, той я разтърси за да ги махне и зави в дясно.

Едва от около пазаарене време* се разхождаше и вече усещаше духът на местенцето. Хората бяха трудолюбиви, и от начало предубедени към грозния елф, но усмивката, с която поздравяваше всеки (придружена с леко кимване като заместител на поклон) бързо показа на хората, че елфът не идва с лоши намерения. Големите торби ан гърба му го разкриваха като пътник, странник, и той се разхождаше досущ акто турист - безгрижен, удивляван от всяко дребно нещо.

Нещо издрънча от къщата зад тая и сърдита псувня го заглуши. Ен забърза натам и пред очите му се откри къща-ковачница. Първият етаж беше от камък, с голяам двойна врата. Вторият беше то дърво и от горе надничаше прекрасно момиче на около 17. Кестенявите й кърдриици се спускаха от двете страни на нежни бузи и падаха отстрани на хубави гърди, изпъкващи дори от под робата.

Но да се върнем на ковачът. Едрият мъж бързаше да прибере инструментите си от пред ковачницата, където бяха разхвърляни след цял ден труд. Беше се натоварил в ръцете с цял наръч метални пръчки и чукове, и един полу-изкован меч беше паднал и запречил вратата, която сега ковачът не можеше да отвори със шут без да изкърти връхчето на меча.

-Чакайте, чакайте - Ен се завтече и повдигна заклещеният меч с едно ловко движение. Шутът последва и вратата изскърца радостно. - Кн Кевоч, пътник, приятно ми е - се представи пътника с двете троби на гърба, докато помагаше на ковачът да внесат останалтие железа.

Беше намигнал на момичето горе, но тя като че ли не беше забелязала. Пък и той имаше само едно здраво око за намигане.


* - В по-големите градове съществува единицата за време пазарене. Това е времето, което отнема средно за едно пазарене на главния пазар, когато няма твърде голяам тълпа. Равнява се на няколкостотин дъха или на около дванадесета от камбаната.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » вт апр 29, 2008 12:31 pm

Хикаха огледа младежа, без да превръща погледа си в натрапчиво зяпане, след което добродушно се усмихна:
- Точно в момента си чакаме закуската, а иначе само минаваме от тук. Не смятаме да се задържаме.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » ср апр 30, 2008 10:33 pm

-Странствате значи, така ли? Браво, браво. Хубаво е човек да пообиколи свят и да види различни неща.

Заключена