Част I - В Ифе

Архив - Форумни Игри
Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » вт юни 03, 2008 11:59 pm

-Стига това да завърши успешно, и аз няма да имам проблеми със съня. И точно поради тази причина предлагам да намерим място да преспим, тъй като вече е прекалено късно да го търсим.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » ср юни 04, 2008 1:26 pm

-Това са първите жертви, господине. Организацията не се е интересувала от тези по улиците - тях стражите си ги прибират. А на другият ви въпрос - стражата не е нужно да разбира. Останалите - на комуто е нужно - ще разбере, не е нужно да се безпокоим за това. А ето това може да ви помогне да спите спокойно в града, и да можете да се концентрирате спокойно върху задачата си - слугата им подаде кожена кесия, в която те по-късно щяха да открият единадесет сребърника.

-Ако нямате други въпроси ... - и слугата се подклони и изчезна със скоростта на Джо Бозър.

Неусетно как, докато ги беше водил слугата, групата се бяха озовали до главния път в Стария. Хора с факли щъкаха по улицата, а от прозорците струеше мека топлина. Лятната нощ бееш топла, но не гореща.

Потребителски аватар
Straight_Out_Of_Line
Работник
Мнения: 121
Регистриран на: пон юли 09, 2007 11:27 pm
Местоположение: София

Мнение от Straight_Out_Of_Line » ср юни 04, 2008 3:48 pm

- И сега какво? Само аз ли нямам стая в хан и, което е по-важно, веднага ли започваме търсенето и, ако да, откъде?

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » ср юни 04, 2008 6:53 pm

-Аз имам къде да спя-сви рамене Гесейс.-Но ми се струва, че беше пределно ясно предупреждението-да не се разделяме. Струва ми се логично. Отделен въпрос е, дали е по-разумно да почнем отсега, или да изчакаме сутринта, за да го ловим като демон на мрака-по светло. Моето лично предложение е да отидем и да напием или подкупим някой страж. Аз предпочитам и двете, фондът за разходи, който получихме току-що, ще стигне. Нямаме, обаче, всички части от тази джуджешка главоблъсканица, която са ни наели да сглобим. Кои са другите? Защо са убити? Какво печели онзи идито то убиването им? Ако знаем това, можем да разберем и къде се крие. А после...имам няколко решения, които изобщо не изискват да го доближаваме. Предложения?
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » ср юни 04, 2008 7:28 pm

-Да започнем от хората, които го познават най-добре. Любовницата му е логичният първи избор, но пък може да я посетим утре. Но има друг проблем. Доколкото разбирам всички сме новодошли в града, а пък ни трябват връзки. Трябва да намерим някой, който знае туй-онуй за този град и по-важните му обитатели.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » ср юни 04, 2008 9:22 pm

-Вие сте новодошли в града. Аз знам къде има леки жени, наемни биячи, как изглеждат околностите. Досега подобен подход ми е бил само от помощ за оцеляването. Точно затова предлагам и при любовницата му да ходим по светло. Според неговото описание-тя трябва да е поне вещица...
Тук Гесейс се изсмя добродушно и продължи.
-Настоятелно рпедлагам за трази вечер да се ограничим с разпивки със стражата. Ще се съобразя с решението на групата, разбира се, но смятам, че стражите имат поне част от лиспващата ни информация. Ако са и умни като тези, които съм срещал-вероятно не знаят какво да я правят.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Straight_Out_Of_Line
Работник
Мнения: 121
Регистриран на: пон юли 09, 2007 11:27 pm
Местоположение: София

Мнение от Straight_Out_Of_Line » ср юни 04, 2008 9:55 pm

- Аз съм за. Подозирам, че вече си избрал и мястото, откъдето ще "започнем" търсенето.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пет юни 06, 2008 2:49 am

-НАБИРАМЕ ДОБРОВОЛЦИ. ЧЕСТИ И СЛАВА ЗА СИЛНИТЕ. ЕКСПЕДИЦИЯ ДО ЗЛАТНИТЕ МИНИ КЕЛ'ТАШЕР. - съобщава с неособено въодошевление стражникът, ходещ по улицата. Явно са го нагърбили с това, наместо да пази, тая вечер.

[Е хайде де, къде ще ходите, ил исамо ще и гооврите?]

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » съб юни 07, 2008 6:03 pm

-Може би тук е мястото -каза Башар като посочи с глава стражникът на улицата и се обърна изчаквателно към Гесейс. - Като по-опитен в този град, оставям избора на теб.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пон юни 09, 2008 5:04 pm

[Знаете ли какво. Ще оценя ако всеки напише тук по един метаигрови пост, в който да каже какъв е плана за близкото бъдеще на героят му. Така ще мога да пиша някакви действия на героите, които много се бавят, и така няма да се бавим толкова много. Пиша тук, а не в общи приказки, защото това се отнася само за тази тема - Слънцето и Вилорп далеч не са толкоз заспали]

Потребителски аватар
Straight_Out_Of_Line
Работник
Мнения: 121
Регистриран на: пон юли 09, 2007 11:27 pm
Местоположение: София

Мнение от Straight_Out_Of_Line » пон юни 09, 2008 5:15 pm

[Ами аз смятам да следвам Гесейс, и чакам да се появи съответния играч и да ме поведе :) ]

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » пон юни 09, 2008 5:23 pm

[sblock="За Миро"]Ми и Башар чака Гесейс в случая. Иначе ще гледа да не се отделя от групата през нощта. Ако наемат стаи в страноприемница ще настоява да са в една стая и ще се подсигури, че е сигурна. През следващия ден ще настоява да отидат при любовницата на Тонив. [/sblock]

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон юни 09, 2008 8:33 pm

[Щом си рекъл... героят ми също не е тукашен в града и идея си няма къде се намират търсените личности. Макар и сравнително умен, Скила е все пак воин, а не лидер или мислител, поради което не би трябвало да се очакват някакви особени идеи от него. Поради което чака Гейс да поведе народа. Единственото, което той иска, е да си свърши работата, която са му възложили, като ако се наложи натупа когото трябва. Също така гледа в удобен момент да предложи и двамата гиганти, с които се запозна героя, да бъдат включени в операцията.]
シャマョツィ

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон юни 09, 2008 9:11 pm

[sblock]Гесейс нямаше за цел да се прави на лидер, но ако това чакат останалите...
Повеждам който/ако иска да ме псоелдва към кръчмите, където ме чакат наемници. Представям стрелците на останалите, давам им малка сума, за да са на разполойение. Информирам се от тях има ли някой наскоро арестуван. Някой от останалите ни ангажира стаи в същата кръчма. Свършваме набързо с това, след което ги завеждам в кръчма, където пият повече стражи-може и да не се налага да ги сменям. Там обявявам, че искам да го почерпя, като представител на стражата, за арестуването на /името, което са ми казали предишните/, който ме е прецакал навремето. Разпитвам дали ще се измъкне и как ще го отмъкнат, а накратко-напивам стража. След това го разпитвам за убийствата последните дни с аргумента, че обмислям да се запиша в стражата. Интересува ме самоличността на жертвите.
След което се прибираме по стаите и на следващия ден ги събирам да посетим мацката, която може да знае къде е целта ни :).[/sblock]

-Всъщност, мисля, че има какво да свършим преди това. Трябва ни сборно място, където не се итнересуват кога влизаме и излзиаме и кого водим, да поговорим с наемници-не мисля да рискуваме живота си, ако няма нужда от това. Селд това набързо ще си осигурим информацията, която ни трябва. Надявам се, че носите на пиене? Ако стражите тук са като...навсякъде другаде, всъщност-вероятнопътят към знанията минава през халбите.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон юни 09, 2008 9:16 pm

- Имаш право. В процеса на работа току-виж сме срещнали и двама мои познати, които биха могли да ни помогнат, ако ни потрябват мускули. В допълнение на моите, тоест.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон юни 09, 2008 9:20 pm

"Наемните мускули" винаги са полезни!-кимна одобртелно Гесейс.-Освен това, когато противникът се опитва да убие тях, не се опитва да убие теб! Е, да тръгваме, ако нямате по-добри предложения...
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » пон юни 09, 2008 9:29 pm

- Място, където не се интересуват какво правим? Това май изключва повечето страноприемници. Друга възможност е да си завземем някоя неизползвана постройка. - каза Башар - Това, естествено, няма да е нужно ако просто някой познат ни подпомогне, но май такава възможност засега няма.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон юни 09, 2008 9:32 pm

-Място, където не се интересуват активно!-поправи го Гесейс.-И без това отиваме да си говорим с едни наемници. Предполагам, че където се събират те, хората са се отучили да са излишно любопитни...
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » пон юни 09, 2008 9:49 pm

-Предполагам, че това изключва някои техники за разпит - подсмихна се Башар - Е, стига сме говорили! Имаме да надпиваме няколко стражника.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон юни 09, 2008 10:04 pm

-Ако стигнем дотам да ни трябват, изоставени къщи много!-отвърна му в тон Гесейс-И аз това казвах, да вървим.
след което ги поведе към първата кръчма.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » вт юни 10, 2008 1:05 am

Гейсейс ги поведе по нощната улица, а в далечината щурците мехела упорито песента си. Минаха през Средата и в началото на Блатото свиха по странична уличка, после пак, се озоваха пред мръсна дървена постройка. Гейсейс бутна тясната двойан врата, която не се заключваше, и влезе в миришещото на кисела бира и пот помещение. Няколко факли в опасна близост до старите дървени стени полу-осветяваха обширното помещение. Подът беше застлан със слама, така че да попива разлятата бира, повръщнята и пикнята на клиенти, които са се напили. Гейсейс поздрави няколко от мизерната тълпа вътре, и се отправи към ханджията, за да уговори престоят в някоя от стаите на втоиря етаж.

Останалите вървяха до него.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт юни 10, 2008 3:35 pm

ВИ: И Гесейс уговори престоя, като раздели цената по рвно между всички, а след това напомни на стрелците си, че скоро може да му потрябват, и оставяйки им няколко медника в замяна на името, което му трябваше, се запъти към кръчмата на стражата. На вратата се спря и се огледа дали някой от останалите има да свърши още нещо тук.

[spoiler]
ИИ: Толкова стаи съм уговорил в различни сесии, че не виждам логика да го оспорвам. Наблюдавам всички с Психология (9) за опити да ме излъжат, ако някой опита, казвам му, че нещо в думите му не ми харесва. Давай да преминем към напиването на стража![/spoiler]
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » вт юни 10, 2008 4:11 pm

- Виждам защо никой няма да се интересува много от нас - каза замислено Башар докато гледаше купчина припаднали пияници, след което се запъти към вратата като доста внимаваше къде стъпва.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт юни 10, 2008 4:21 pm

-Именно!-намигна му Гесейс.-а ние това и търсим, нали? Не стъпвай в тази локва. Имам подозрение, че не е вино, а някой е лъгал на зар тази вечер...неуспешно.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Straight_Out_Of_Line
Работник
Мнения: 121
Регистриран на: пон юли 09, 2007 11:27 pm
Местоположение: София

Мнение от Straight_Out_Of_Line » вт юни 10, 2008 5:34 pm

Рефан несигурно пристъпваше след спътниците си. Интуицията му подсказваше, че не е добра идея да ходи наперено и със самочувствие в тази изпълнена с мъртво пияни, готови да се сбият с първия срещнат отрепки. Младежът гледаше да стои възможно най-незабележим и възможно най-близо до приятелите си, чакайки удобен момент да се намеси и да донесе повече полза, отколкото вреда.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт юни 10, 2008 6:19 pm

Няколко от гореспоменатите отрепки огледаха преценяващо Рафан и в погледа им проблясна опнова вечно огънче, което се вижда в полгеда на всеки лисугер, изревал насред гората калсическата реплика "Я елате, пиленца, при батко!"-или поне така казваха горяните, които Гесейс беше виждал.
От своя страна, Гесейс се усмихна учтиво на гореспоменатите и после продължи с това, с което се и занимаваше. Ръцете му обаче се полюшваха покрай дръжките на чинкуедеата и щита. Отрепките явно прецениха, че острието е достатъчно широко, за да не искат да проверяват колко кръв изтича след наръгване с него, или дали мускулестият тип в групата с Рафан може да удуши бик, или само така си изглежда. Практическият ефект беше,ч е се върнаха към чашите си.
Поне засега не даваха признаци за проблеми.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » ср юни 11, 2008 3:32 pm

Взеха "най-добрата стая в страноприемницата", което им струваше чудовищните 2 медника на човек на нощувка. Заплатиха от общата кесия пари и се качиха горе. Дебелата врата явно беше разбивана и преди и некадърно поправена след това, защото беше леко килната в страни. Вътре стаята миришеше неприятно, и оделата не изглеждаше като някога да са прани. Но беше широко, с един прозорец в посока главния път през блатото, и разкриваше схлупените покриви на съседните сгради. Освен леглата друго в стаята нямаше.

Някои останаха в стаята други си оставиха багажа или не и поеха към Средата. Там , бяха казали на Гейсеис, че с намира кръчмата, в която пият стражите най-често.

Гейсейс и следовниците му се озоваха пред голяма сграда, с табелата Чук на закона. Не обърнаха много повече внимание на външния вид и бутнаха вратата. Обширното помещение беше заето от няколко шумни компании. В отсрещният край зад дървен плот стоеше ухилен барман, и раздаваше бири и пушещи местни менюта на няколкот неспиращи се на едно място сервитьорки. Две жени пееха на леко повдигнат над пода подиум близо до бара. По всичко си личеше, че наиситна е минала вече една камбаан от края на смяната.

Шарената групичка изглеждаше малко не на място.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » ср юни 11, 2008 7:55 pm

Гесейс огледа бавно помещението, отляво надясно. Интересуваше го кой от присъстващите се притеснява при проъчването, гледа към бара с неутолен копнеж, или гледа прясно сервираната чаша странно.
Липсата на пари винаги е предпоставка за успешния подкуп.
[sblock] (Изпозлвам Психология на 9, за да определя. Ако не намеря цел, повтарям хвърлянето, докато си набележа някой, кото е относително най-близо до критериите ми, оглеждайки друг сегмент от залата-но по принцип пияните и отпуснати стражи би трябвалода са лесниз за тълкувнае дори с показател 4. Разбира се, следя и дали е страж, усещането им е дсотаъчно специфично... ;)).[/sblock]
След това се насочи към въпросния, като пътьом пусна медник в деколтето на случайно миаващата прислужница.
-Пиене, момиче, за мен и приятелите ми! Празнувам!
[spoiler]
Колко общо човека има в заведението?[/spoiler]
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пет юни 13, 2008 2:36 pm

Заведението е близко до пълно, с няколко хората събрани на няколко шумни компанийки. Вниманието към заковалите се на вратта наоводошли почти веднага изчезва, и всички се връщат към опиенето. Една от групичките изглежда като да не е от стражници, за това Гейсейс, и евентуално ако някой е с тено, се насочва към по-подпийналата от компаниите на стражите. На стражите в този град явно им се плаща достатъчно, за да имат пари за пиене поре. Докато се доближават към двете скачени големи маси, един от компанията, мъж малко над средна възраст, полу-пиян*, се отправя да с и ходи, оставяйки столът ти свободен, и халбата си на 2/3 изпита.

В същото време групата на Гейсейс се се е доближила на три крачки от масата, и той на висок глас поръчва пиене, "Празнувам". Коеот вече предизвиква интересът на групичката пиещи стражи, към която се е насочил, и те изведнъж утихват и насочват вниманието си негова посока. Момичето измерва с поглед новодошлите и тогава се запътва към бара.

*-коеот означава че е точно на границата, на която ако е нужно да се стегне и да не му личи и да не прави глупсоти.

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » нед юни 15, 2008 2:46 pm

Башар се огледа за свободна маса близка до масата на стражниците и се настани на нея.

Заключена