от Къч-ът, до Срещата, Уидан

Архив - Форумни Игри
Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

от Къч-ът, до Срещата, Уидан

Мнение от Miro » чет апр 17, 2008 12:41 pm

Напускаш тъмната кръчка. Посреща те вдъхновяваща гледка. Небето е огненочервено, залезът е оцветил различните облаци в друга от хилядите разцветки на червенто, пурпурното и оранжевото. Закъснели търговци водят мулетата си за каишите в бързане да открият хан за вечерта, младежки тълпи бързат към някоя част на града или към полята наоколо с бутилки вино в ръцете, за гуляят, стражи, пътуващи войни, предлагащи услугите си като охранители на кервани, млади девойки водят достойни джентълмени към жилищата си.

Сградите около пътя са шарени в разнообразието си на архитектурни стилове - нанесли се търговци от цял Магландиум, магазинчета, павилиончета и капанчета, които в търсенето на сензация оцветяват претрупаните си витрини със всевъзможи атрибути. Има ханове, кръчми - дори точно отсреща на широкия път, по който могат да се разминат три ффургона, без да се налага да забавят или избързват. Стига да знаеш какво търсиш, всичко можеш да откриеш в града, който никога не спи!

А ти знаеш какво търсиш. Любезно спираш мъж на средна възраст, който не изглежда да бърза за никъде.
-Магазин за бижута в Стария ли, господине? - човекът звучи леко изненадан, очите му се разширяват, а веждите повдигат - Но там няма такъв магазин. Защо точно в стария - идете на търговската улица в Пътя, така ще ви кажа аз. Идете там - всички бижутери в този греад все там са им дюкяните.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пет апр 18, 2008 10:01 am

- Прощавайте, господине - извини се Уидан, че го задържа допълнително - но може ли да ми кажете в такъв случай какво значи "пред магазинът за бижута в Стария". Да не би да е имало някога такъв? Или съм чул грешно и става въпрос за магазин на бижутер, който хората наричат "Стария"

ИИ Героят ми е простодушен, а и няма причини да пази дискретност. Той предполага, че става въпрос за обичайната му работа - наемане за охрана на керван ИИ
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » съб апр 19, 2008 12:39 pm

-А, не, няма нищо. Но такъв магазин в Стария не знам да има. Стария е квартал, разбира се може да има и човек с това име .... въпреки, че звучи страннио. Може би питайте някой друг, може и да има някое забутано магазинче. Хм, чакайте, сега като се замислям ... хм, да. Сетих се!

-Отивате, значи в Средата, и от там по пътя нагоре. Вървите и преди да стигнете до храма завивате надясно, то е една малка уличка, ще я познаете, левия ръб на къщата острани, не чакайте - десния - е малко разбит. Едно време се натресе един фургон в него с бясна скорост. Следите ли ми мисълта? И само направо, в дъното има един шарен павилион. От там наляво и ще стигнете до магазинчето. не е голямо, но има доста хубави неща вътре.

-Сега трябва да тръгвам, достатъчно ме задържахте - казва човекът с обвинителен тон, изведнъж сетил се, че трябва да ходи на някъде подребната си работа.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » съб апр 19, 2008 4:00 pm

- Моля за извинение, господине - кимна с глава Уидан в знак на извинение.
- Няма нищо - махна с ръка непознатия и с бързи крачки изчезна от полезрението на елфа, който вътрешно се почуди как хората може да са толкова припряни същества без да си съсипят нервите още през първите си стотина, двеста години. После си спомни, че те имат съвсем кратък жизнен път и това ги кара да компенсират с енергичност, непозната за неговата раса.
- ... И между другото благодаря за отзивчивостта - промърмори той по-скоро на себе си, отколкото на вече отишлия си човек. След това се зае да отиде до мястото, описано му от местния жител.

ИИ Някакви проблеми по пътя? Ако стигам безпрепяствено до там, ми опиши обстановката ИИ
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » съб апр 19, 2008 10:07 pm

Ходейки сред хората, ти стигаш до кварталът, нареен Средата. Човежката гмеж ти обгражда, притиска. Сивото, оловно небе, тежи отгоре. Потегляш нагоре към Стария. Камбанен звън се разнася. Не е тази. Сновеш напреди и назад. Откриваш улицата с откъртена странична стена на къщата. Напред и до някакъв невзраче нпавилион. Наляво - вървиш. Оглеждаш се и елфическите ти сетива изследват околните сгради. Но бижутерски магазин няма. Съмнението се прокрадва, прозрачно и подкопаващо, както паветата се набиват в годиалта ти, докато ходиш.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » нед апр 20, 2008 3:27 pm

Уидан въздъхна и реши да обикаля, докато намери сграда, отговоряща на описанието. Човешката гмеж му действаше подтискащо и той с леко изумление към себе си осъзна, че изпитва неодобрение към това изпълнено със стрес място. Не му влизаше в работата да преценя начина на съществуване на тези същества, но наистина започваше да му идва в повече цялата тази тъпканица.

ИИ Стига толкоз, де - това едва ли е единствената поръчка, която може да се намери в града - ба си, ако някой иска да говори с теб, поне ти дава свястен адрес. ИИ
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » нед апр 20, 2008 6:44 pm

Обикаляш наоколо, поти се загубваш. Поне тук е по-тихо - задните улици не са толкова населени. Единствено по шумотевицата и приглушените разговори, идващи от едан посока - главният път, се ориентираш за посоката все още.

Камбанен звън те избавя от скитанията ти. Срещата е сега, пред бижутерския магазин в Стария.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пон апр 21, 2008 7:04 pm

"Изглежда това е представата на хората за хубава шега"- сви ядно устни Уидан. По неговите лични престави да пратиш някого за среща на място, което дори не съществува, беше проява на изключително лош вкус, дори детинщина. Поклати глава, леко ядосан заради дългото обикаляне, и тръгна да се връща по главната улица към Средата. Там смяташе да огледа търговците, които (вероятно) се събират на кервани (за да тръгнат на другия ден, рано сутринта) и (вероятно) наемат допълнителна охрана.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пон апр 21, 2008 9:40 pm

Камбаната издрънчава от дясно и за момент отвежда погледът ти към виок храм от сив мрамор. Орим - пазителят на баланса, закриля храма, и златните дискове по куполите, между другото. Площадът се простира насреща ти - огромен! Сегиите с всевъзмони стоки са изчезнали след падането на мрака - и само купчини боклуци са останали за вятъра, да ги издуха. Хора се суетят във всички посоки - и бързат, припряни.

До сами теб опрял се на ръба си фургон лежи безпомощно, и дебел търговец псува по разтрошеното колелоо, и по триамта слъуги, които се блъскат да го оправят, но фургонът е тежко натоварен и те не могат нищо да сторят. Други два фургоан са спрени зад него, а висок и строен мъж в лека метална броня стои до търговеца и го наблюдава търпеливо.

А от една от сградите опотсреща на п;ощата звучи музика.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пон апр 21, 2008 9:45 pm

Уидан се приближи до запъхтяния, дебел и ядосан мъж и се опита да бъде колкото се може по учтив, за да не съсипва и без това разклатените нерви на човека:
- Мога ли да помогна с нещо, господине! Сигурно ще трябва да я разтоварите, преди да почне същинския ремонт, а това ще отнеме време!
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » вт апр 22, 2008 8:39 am

-Да я разтоваря? Ха! И как точно се очаква да разтоваря шест хиляди камъка джуджешка стомана?? - изкрещява насреща ти търговецът, и чак тогава се усеща че ти не ис един от слугите му.

-Простете господине - сменя рязко тонът търговецът, когато госъзнава към кого се е обърнал - много ми е натоварено. Каруцата е пълна с мноог тежък материал и няма време да се разтоварва. Ох, всичко се обърква. - в този момент си вече сигурен, че гневът на човечеца е предизвикан ототчаянието му.

А и двамата сте забелязали как при изкрещяването на количеството и видът настоката, няколко фигури във вече оредялататълпаса трепнали.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » вт апр 22, 2008 11:58 am

Уидан понечи да сгълчи меко човека заради недопустимата му за един възрастен липса на самоконтрол, но после си спомни, че хората са си такива - даваха лесно и охотно воля на емоциите си. Може би защото живееха кратко, бързо и под вечно напрежение. Усмихна се великодушно:
- Простен сте за избухването, господине, вината е моя, че се натрапвам в такъв момент - елфът кимна отсечено с глава в знак на приемане на чуждото извинение и потвърждаване на своето - но възпитанието не ми позволява да отмина ситуация като вашата. Така че по-добре да запретнем ръкави, а пък някой да извика дърводелец и ... един от онези, как се казваха.... дето работят с много прецизни картинки на разни съоръжения, с лостове и макари.

При тези думи Ломудаер откопча лъка и двата колчана със стрелите, както и раницата и се огледа къде е удобно да ги сложи, за да може да се присъедини към изпадналите в беда същества.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » вт апр 22, 2008 3:14 pm

Излъчването на едно създание може да каже много за него, без да са нужни думи или действия. Белязаните със знака на благородничестовто остават такива, дори когато никой не знае титлата им, героите остават герои дори в най-крайни ситуации. Или по-скоро особено тогава.

Доближаваш се до поправяното колело на фургона и тримата слуги се отдръпват за да ти сторят път. Една от дебелтие дървени спици се е откъртила и заедно с теб е счупила вътрешният дървен диск, който е прикрепял колелтоо към оста.

Не разбираш от такива неща - не ти се е налагало да се занимаваш (елфите не послзват каруци). Нещата изглеждат доста очевидни обаче. Първо, това колело въобще не е за така натоварен фургон. Второ, опитите на слугите да наместят изкъртената спица на мястото й, и да я закрепят с парче меко желязо, изглеждат доста съмниелни. Трябва да помислиш.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » вт апр 22, 2008 4:35 pm

- Мисля, че няма да стане така - промълви по-скоро на себе си Ломудаер, мъчейки се да намери някакво просто, ясно решение. Очевидно не можеше да се поправя колелото, докато каруцата е претоварена. Може би, ако имаше начин натискът върху колелото да се премахне поне за малко... Само че със сила нямаше да стане, тежестта очевидно беше огромна... Но в паметта му се мярна спомен за подобна ситуация, в която по-умен и мъдър (но не и по-добър по характер) елф се беше справил със ситуацията:
- Намерете талпи или каквото е там да натрупаме нещо под каруцата и после... - замисли се как точно да формулира искането си от слугите ...после с греди ще повдигнем малко, ще подпъхнем талпа, пак ще повдигнем с греди и пак ще подпъхвнем.... Накрая каруцата трябва да отлепи от земята и колелата ще увиснат във въздуха. До тогава трябва да сме намерили дърводелец и железар. Най-дребния и пъргав от вас направо да тръгва и да търси.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » вт апр 22, 2008 7:32 pm

-Вече пра - търговецът изрича мисълта си до край, но никой от вас не го слуша след тази точка. Четири фигури са се озовали на няколко разтега зад него* и нарпедват с очевидна увереност. Бързо завътране на зеницата разкрива и другите двама и още двама, заобикалящи фургонът от ляво и от дясно.

Всичките са мръсни и зле въоръжени разбойници. В походката им не се чете войнската дисциплина на движенията, нито лекота и ловкост на тренираният убиец. Двама се доближават до търговеца, други двама предната четворка го подминават без да се впечатляват от него, страничните не можеш да видиш и двете групи едновременно. Човекът, който правеше компания на търговецът издърпва меч, и звънът му значи нещо.

*-не, наблюдателност не ти помага, защото тълпа все още има. Тези изведнъж са напуснали ълпата.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » ср апр 23, 2008 10:38 am

ИИ Пич, дай някаква поне бегла скица с моето положение и това на нип-овете, щот т`ва си е ...ана битка! И къде съм си оставил колчана и стрелите.... ИИ
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » ср апр 23, 2008 11:11 pm

Обща скица
Самото действие
1 - ти + 3-мата панирани слуги
2 - строният войн на служба пр търговецът
3 - търговецът
буренцето -там си подпрял колана с ножницата и препасания д отогаз през рамото ти лък и колчан.

площадър е обшитен и както казах, обсипан с боклуци. А пироката улица, която са дошли гфургоните е точн отолкова тиха, кото ои бързо площадът се опразва от хора.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » чет апр 24, 2008 11:35 am

Удан използва малкото си познания в изкуството на тактиката, прецени мигновенно ситуацията и раздаде заповеди на уплашените хора до себе си. Някакво гласче в него недоволно напомни, че се опитва да действа и мисли като един конкретен елф, който не може да уважава заради неговата пълна безсъвестност. Ала ситуацията изискваше именно хладен, безсърдечен ум:
- Търговецо, тичай зад гърба на мечоносеца! - изкрещя го като запавед, изпълнен с вътрешната увереност на командира, което знае, че волята, самочувствието, смелостта и страха на спътниците му нямат друго значение, освен да ги накарат да изпълняват безусловно решенията му.
- Ти - заповяда на най-дребния от слугите - Там! Пръстът му посочи пролуката между каруцата и лявата страна на строгия войн. После си избра слугата с най-дългия инструмент (като превключилото му съзнание не можа да си спомни цивилното предназначение на вещта) и му посочи дясната страна на война. Дългото оръжие имаше възпиращ ефект срещу необучени противници, а и с него слугата щеше да запълни максимално широка зона в отбраната им.
- Прикрий търговеца от преслевачи, щом мине покрай теб! Стой отдясно на мечоносеца!

ИИ Ако някой не се подчини, ще повторя заповедта, хвърляйки и за убеждаване)

После се обърна към последния слуга:
- Прикрий ме, да си взема лъка!

ИИ Около нас трябва да е пълно с инструменти - чукове, лостове, триони, пили и прочие. Не вярвам просто да сме стояли и да сме се пляскали по бедрата, но ако положението е много зле и някой от слугите няма никакво оръжие или инструмент, подобен на оръжие - ще му дам кинжала си. ИИ

Елфът се озова възможно най-бързо до бурето, приклекна и взе лъка.

ИИ Ако третия слуга ме е послушал, трябва да стои до мен или малко пред мен. (Три заповеди са 3 ТД най-малко, приклякането е още 1, но веднъж приклекнал плащам по-малко за взимането на лъка и стрелите от колчана. Все пак кажи колко точно ТД съм изхарчил, за да знам как да си довърша хода.

А да, кажи ми какво въоръжение и брони има нападателят, който идва откъм тила ИИ

ИИ
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пет апр 25, 2008 12:06 am

[По-кратки действия, като настане екшън насичай отговорите на по-кратки действия, не се учи от Вилорп:Д. Някои неща не успяваш да ги сториш.]

Раздаваш заповеди и очите ти шарят, а осмината пристъпват пак така и бвно изваждат оръжия, не се нахвърлят. Самоуверени са. Предната група се сътои от полугола мацка, с нещо дребно в ръката, дебел и едър човек, ръакта му е бръкнала опод дрехата и дрънчи верига, изпит човек, с два нескрит ножа в ръцете, и човек с колчан къси стрели под дясната мишница - този е главатарят.

Джудже-войн и мургав циганин се задават отдясно. А откъм площада двамата са човек със ятаган и ужасно дебали у мускулеста жена.

Стройният войн на търговецът извиква команда. Платнището на задния фургон се отмята настрани. Стрелваш се към бурето с оръжията си. И тогава нападат.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пет апр 25, 2008 12:07 am

[sblock]Инициаива. Битка. Тази вечер ме мързи да пускам първият рунд. Трябва ли да правя карта с квадратчета, или можем да опитаме така?[/sblock]

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пет апр 25, 2008 10:51 am

ИИ
Ми щеше да е добре, ма няма голямо значение, така или иначе ще се мре. Както си описал разбойниците съвсем не ми звучат "лека категория".

Да разбирам ли, че рундът започва когато приклякам и взимам лъка си? В смисъл в този момент нападат, тоест влизаме в боен режим. Колкото до инициативата, би трябвало да съм аз с Ре 22).

Мисля, че Приклякането и вземането на лъка са 2 ТД, вземането на стрела е част от за/презареждането (изрично казах, че подпирам лъка и колчана, а не ги хвърлям просто на земята). Зареждането и самия изстрел са 8 ТД по система. Остават ми още 4 ТД и 4 Издр, които ги давам за регулярно прицелване, след което използвам и късмет. 22+1+4+3хЗар+Късмет =?. Целта ми е основната ръка ( тоест лявата, защото с дясна ръка е неудобно да вадиш стрели от колчан, който е под дясната мишница).
ИИ

Уидан приклекна, взе лъка, затъкна стрела от колчана с назъбените върхове и взе на мушка разбойника, който му се стори водач на останалите. Прицели се в лявата му ръка, задържа дъха си и стреля.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » съб апр 26, 2008 2:20 am

ИИ Битакта започва в момента, в който се втурваш към оръжието си. Тогава нападат. ИИ

Стрелваш се към бурето с лъка си. Онези се нахвърлят. Някой изкрещява окуражаващ боен вик зад теб, и ти чувстваш, че той е от вашите хора [имаш бонусите на вик на лидер девето ниво]. Вадиш стрела и обтягаш тетивата. Някъде зад теб копие изсвистява и се забива в дървото на фургона. Пускаш стрелата, и тя се забива забива дълбоко в бицепса на Кап, ефективно осакатявайки го, кръвта швирва от раздраната рана. Той се опитва да извади стрела, но я изпуска. Жената мята нож към хълбокът ти - остието блясва и пробива кожата. Боли за момент. Изпитият бандит Каарк вдига ножовете и те връхлита. Притъркулваш се зад бурето, остриетата изсвистява над теб, изритваш бурето в лицето му. Други трима се нахвърлят на свалилият щита си водач на охраната. Търговецът побягва.

От слугите двама са побегнали, един е вдигнал лопата. Стрела се забива в гърба на мургавият бандит от долната група. Той, заедно с джуджето се хвърлят върху робът и последният пада под ударите на джуджешката брадва.

Скица
Изтървал съм този, когото ти простреля. Той се преива от болка на малкото к на Каарк

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пон апр 28, 2008 6:34 pm

Кажи колко ТД, по точки неизразходвани точки Издр. са ми останали!
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пон апр 28, 2008 6:57 pm

[sblock]Ти каза, че Уидан ползва всичко плюс 4 издържливост. Така и прави - амо съм ти намалил прицелването, защото трябва да изтичаш до бурето.

Отделно, първият рунд свърши, и сега си ги имаш пак всичките :Д.

Отделно, изстрелът си беше много лесен - тези може и да не са най-обикновени просяци, но Уидан е герой трето ниво, а това си е нещо открояващо се![/sblock]

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » вт апр 29, 2008 12:53 pm

ИИ

Системно все още съм на едно коляно, защото... така е по-система :) Нищо, че съм отбягнал атаката на пича с ножовете по толкова кинематографичен начин - за което описание ти благодаря. Готино е!

В момента тактиката ми е 6+1 (заради бонуса от лидер, който увеличава с 1 успеха при всяко УФУД), та въпросът ми е дали това е достатъчно, за да разбера кой е най-опасния разбойник. Все пак пред очите ми джуджето помля слугата с лопатата, междувременно жената ме уцели в хълбока при условие, че светлината вече е много слаба, а пък трима са се скупчили срещу война-мечоносец и на него му стига само един от тях да го налага по-сериозно.

Да, джуджето има ли щит и в коя ръка държи брадвата. Ако я държи с две коя ръка държи предния хват (тоест е водеща) ИИ
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » вт апр 29, 2008 5:49 pm

[[Тактика]Kажи-речи еданкво опитни са. Всички са обещаващи бойци, но не са добре тренирани, и са ужасно некоординирани. Всеки атакува сам за себе си. Мъжът, когото простреля, изглежда достатъчно каризматичен (не красив!!) за да е лидер на групата, но не го проявява, така че да повлияе на другарите си активно.
[Психология]Не са мотивирани, почти си сигурен.]

Поглеждайки към джуджето и мургавият Стив, виждаме следната картина. Джуджето-войн е стоварило десницата си върху сриващият се на каменните плочи слуга, с малката, но тежка брадвичка забита странично в ребрата на нещастника. Лявата ръка на Гер е прибрана към гърдите за контрабаланс на удрящата ръка. Елфът зарежда окървавеният си меч на нивото на таза, а ялвата му ръка забърсва изчистващ шамар напред.

А в коремът на слугата зее дупка от пробождане. Плочките са мокри и лепкави.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » ср апр 30, 2008 10:06 am

Уидан избегна с претъркулване атаката на разбойника с чифта ножове, ритна бурето в него и се озова отново на колене. Изкуши се да се справи първо с непосредствения си нападател, но това можеше да изпадане в още по-лоша ситуация. За това се огледа светкавично, избра си цел мургавия спътник на джуджето, прицели се за част от секундата и пусна стрелата, опитвайки се да го простреля в ръката.

ИИ Целя в дясната му ръка. Зареждам лъка, прицелвам се за всичките си остатъчни ТД- 7 и стрелям. Все още не си пипам ТУ ИИ
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » ср апр 30, 2008 11:41 am

[Предизвикана атака]
Извърташ се и пускаш стрелата си по Стив, но това оставя дупка в защитата ти. мъжът с двата ножа те връхлита. Миг след като си пуснал тетиватауспяваш да вдигнеш ръакта си с лъка над главата и да блокираш чуковият удар с нож, отвеждаш и удряш ръцете му едан в друга. С другата ръка го блъсваш яко в гърдите, за да спечелиш дистанция за следващия си изстрел.

В Стив, известен още като Гърлото сред престъпните среди, се забиват дълги стрели. Едната странично във врата, точно над бронята, пробива рамото и изкача отпред през кожената му броня под дрехите. Втора, с широка шипеста глава, намира незащитеният му лакът и пръсва ставата на парчета кост и кръв. Третата се забива в гърба му през бронята и остава да стъчи там, докато издъхващото тяло се накланя и пада на плочките.

Нож изсвирва и се забива дълбоко дървеното буре до тебе. Тежък широкоплещест гигант скача на земята от фургон две и хуква към вас с Каарк, зад гърба му висок хърбав елф вади нова стрела от колчана на гърба си.

Джуджето Гер зарязва умиращият си спътник и те връхлита. Отбягваш брадвичката, усукваш се за да отведеш атака от Каарк и джуджето натриса брадвичката си долните ти ребра , строшава няколко.

Облеченият в метална ризница охранител на търговеца е обграден от трима, и в глуха защита, при която понякога удари минават покрай щита му и попадат в твърдите брънки на плетения метал.

Кап се стрелва, кръвта капи на едри капки от раната му. Стига до фургона. Грабва агонизиращият Стив и го завлачва по каменните плочи на площада. Остава диря от кръв и урина.

А от средата на площада се чува думтене на камък в камък - триметровият каменен човек, който присъстваше във кръчмата и също беше навестен от слугата, тича насам с грамадно пъве в ръце. Сякаш останалтоо не е достатъчно.

скицата
[Ами, можеш да си позлваш останалата умора. Ако ли не - това беше от втори рунд. Ти имаш инициативата и следващия. Скицата този път излезе по-кофти. Хикса си, а плюсчетата са вашите, по описанието би трябвало да си се ориентирал кое кръстче кого означава. Има едно плюсче на гърлото на втория вагон, това е приклекналия елф. ]

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » чет май 01, 2008 3:33 pm

ИИ Хубе де, да питам, щото в истинския свят мога да усетя кога един удар те толкова бърз, че мога само да се стегна и кога мога да се дръпна леко ... ако Уидан направи един, евентуално два отклона и си качи БЗ с една, до две точки? Това няма ли да му помогне да избегне брадвата? ИИ
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пет май 02, 2008 7:08 pm

[ Щях да ти дам възможност да го сториш, ако можеше. Успехът от атаката е доста голям - като имеме предвид че джуджето ползва целяит си ход за тази атака, и че някакъв, размахващ два ножа, се оптива да накълца Уидан в същото време, разбираемо е ;)]

Заключена