от Къч-ът, до Срещата, Грюнтер

Архив - Форумни Игри
Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

от Къч-ът, до Срещата, Грюнтер

Мнение от Miro » пет апр 18, 2008 9:43 pm

Яркото и огнено небе, следствие от залеза, е взело да изсивява, следствие от заелза, и да пуща нощта да закрие всичко в булото си, коеот уска само светещи работи. Вдишваш дълбоко от прашния и на места цветен въздух (и глътката ти стига за следващите всеста човешки дъха време (както всеки знае, елфите дишат по-на рядко)). Ще те чакат след като си свършат работата около мястто, на което сте се разбрали, така е прието. Тези точно не ги познаваше де!

И сега какво. Един керван минава точно по улицата до тебе, и те кара да се прилепиш към стената на кръчмата, за да не с исчупят костите в теб конете на първия впряг!

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб апр 19, 2008 1:46 pm

Би било физически невъзможно ако огледнеш картата на града, но все пак минавайки по малките задни улички той успя да стигне до 4-то районно в Средата доста по-бързо отколкото ако бе минал по главния път и всичките задръствания там в пиковия час на керваните, оставаше му още камбана и половина време, тъй че похлопа по задната врата три пъти (късо късо дълго). Или Сержанта или Кривия щеше да е насмяна, а той искаше да знае дали ще има нова хайка в Стария тази вечер. Надяваше се само онова омбициозно пишлеме, капитан Айрънзиглуеър да не е насмяна, беше тръде любопитен за обикновен стражник...
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » съб апр 19, 2008 2:34 pm

[С теб е лесно, ти поне почти сам си водиш :D. Хвърлих зарче и се падна единица. ]

Дрървената врата си стои насреща ти, почукана. Селд мъничко нещо се размърдва бравата, бива отворена от някакъв младок с накриво сложен шлем ... и той бива изблъскан настрани от една твоя позната фигура. Дебелото шкембенце и масивното телосложение, в комбинация със суровото, нашарено от няколко белега, лице, принадлежат на една от интересните личности в този град.

-Грюнтер(!!?!.??!) - по лицето на стария стражник се изписват десетина-двадесет емоции едновременно - радвам се да те видя - поне дестиан от чувствата, изписани по лицето на Сержанта до преди малко потвърдават думите му. - Смяната туак свършва след половин камбана. Ей сега ще пратя някое хлапе да каже на жената да охлади едно буренце вино.

На умореният от смяната си стражник, му се пие вино.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед апр 20, 2008 7:46 pm

Сержанта всъщност наистина е сержант и освен пииването харасва и доброто похапвяне, което трудно някой би пропуснал, като се има в предвид, че обиколката на талията му най-вероятно вече надминава височината му. Въпреки това той е човек с който малко хора биха искали да си имат работа или поне повече от веднъж. Въпреки телосложението си 53 годишния стражник с посивели бакенбарди и огромен мустак със завити крайща е поразително пъргав. Всеки от белезите по лицето му е свидетал на един трагично загинал противник или поне един. Морганит Хелиодор Пегматито-пневматоличин се усмихна с тирста каратовата си берилова усмивка:
- Пивото и вечерята е от мене Серж. Ще те чакам в страноприемницата „Издънения котел” срещу съвета. Знаеш я, след кая на смяната ти - заведението беше поне една класа над стандартната храна на човека насреща му, а трябва да се зане, че той щедро се възползваше от благосклонноста на гостелничарите към стражата - Взами и Кривия, ако капитана не го е узюркал пак на караул...
- Какво ти трябва стари друже, който ще почерпи и вино освен пиво верния си приятел от стражата? - схвана бързо, като всеки сержант Сержанта.
- Е, ти пък, трябва ли да искам нещо от теб за да те поканя на пииване и хапване? Освен това едва ли бих желал да разбера нещо свърх секретно, като да речем: дали ще има хайка тия дни в Стария... - остави последното да увисне тролът
- Прав си, прав си, много мнителен съм станал напоследък - усмихна му се по онзи начин човекът, който обещаваше коретна информация срещу съответновъзнагражение - Там съм след половин камбана, обаче за Кривия не гарантирам. Капитана го прати много необмислено на патрул и проста си представям как някой любопитен странник ще си го отнесе, ей така за спорта. Ей, ти мърдай, патрула няма да чака тебе - кресна сержанта към предималко избутания навън голобрад младеж. Докато амсивна силикатна фигура напускаше задния двар на участъка с тежка крачка.

Камбаните в храма на Орим бяха удари ли 8 пъти, което щеше да рече, че до срещата определена от слугата оставаше 3/4 камбана. Благоуханна миризма се носеше от няколко блюда поставени на покритата с бяла памучна покривка маса в едно от сепаретата на „Идсънения котел”. Двамата общи работника доста се бяхо озорили докато вмъкнат вътре и дравника, но съдаржателя настоя уважаемия му гост да седне на него вместо на „не толкова удобните малки и крехки столове от червено дърво, които ми страват цяло състояние”. Разбирасе тролът нямаше нищо против това, а ето че и Сержанта се задаваше от към участъка. Само дето изглеждаше леко задъхан и по угрижен от обикновенно.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » ср апр 23, 2008 12:25 am

Серж се отпусва на масата, и отнема около една бразда време, за да го оптуснеш, и наракаш да ти каже важните неща, въпреки, че ужасно бързаш. Изнтересни неща се оказват. Някой е минал и се е уверил, че довечера няма да се вилнее в Стария. Нов сблъсуък между гилдиите, причинта - не особено позната. Съветът се старе да се държинастрана, и, когато може, да защитава граждание. Майката на Дозикс, страховитият Сержант, е болна. А ти, ако тръгнеш в момента, почти няма да закъснееш.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет апр 24, 2008 2:43 pm

Тролът тъкмо стъпи на площада когато видя как първия фургон идеш от широката улица се килна на една старана и заора. Това щеше да е хубав повод да си предложи услугите, но след тона от него падна кюлче. накакъв търговец се разкрещя, а някъде там тролската душа покварена от срещата с човечеството започна да смята...
Малко по-късно Дозикс се завтече към районното обогатен с 5 сребърника и според думите му: когато аз правя разпределението на патрулите винаги има тихи местенца в Ифе. Няколко хлапета се разтичаха да се срещнат с едни хора които да наемат други хора за една работа. Съвсем скоро площадат тайнствено щеше да опустее, а стражите нямаше да се мяркат наоколо поне камбана и половина. Скалата, се настани удобно на дръвника който слугите избутаха пред заведението, а след ова си поръча и чаша гасена вар. За всеки случай обаче призпроводи депеша до Ханс - калфата в ковачницата, че спешно трябва да стигне до бижутерския магазин с Стария. Докато нещата се нареждаха, Скалата извади парче креда и черната си дъсчица зя сметки и на око започна да смята дяловете от стоманата която скоро щеше да смени собственика си.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » чет апр 24, 2008 11:10 pm

Дозикс хуква към стражевата постройка, хлапетата се пръсват по улиците, а калфата Ханс потегля с такаа спринтова стъпка, че и бързия Джо би му заявидял. А ти сядаш внимателно на дънера (и той изпуква).

Изпукването на дънера докато сядаше е заглушило камбаната от отсрещния храм. Но все пак ти си знаеш Ханс е намерил мястото, ти много ясно и точно му го обясни - "напред, наляво, наляво, напред, надясно, вървиш напред до края, прескачаш зида, после прескачаш от лявата страна, в дъното на уличката в дясно и вървиш един дъх време и влизаш в къщата отстрани". По-интересното е, че в отсрещният площат, към все по-крещящият доста нисък търговец се приближава нисичка фигура с препасан меч и лък през гърба си. Мда, определено си го виждал. Псоле ти пречат минаващите хора да виждаш какво става известно време.

И момент по-късно усещаш раздвижване сред тълпата, и усещаш, че този площад ще се опразни до един дъх (или трийстина чоешки).

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб апр 26, 2008 9:58 am

Гледайки суетящия се около каруцата елф тежки мисли налитат Скалата, дали този път не попрекали, дали Б`на няма да извърне поглед то него заради покварата обгърнала безсмъртната му душа докато е бил с допир с краткоживите? Нима отново ще има смърт и кръвта ще се лее по улиците на Кръстопътя? Какво са парите, когато губиш собствената си същност продавайки принципите си? А след това всякаш някакъв друг глас в главата на трола каза: къде е онова пишлеме с поръчката? Огледа се и му извика да побърза, а след това видя кат бандата свива обръча си около първия фургон, имаше нущо подозрително във втория обаче, всякаш някой се криеще под платнището. Този път май щеше да се ноложи малко по механична намеса. Затова стане придружен от пръщенето на отдъхващия си от тежестаму дръвник и с небрежна плавна походка се плъзна покрай стените на знаията почти сливайки се с тях, което му се отдаваше сравнително лесно предвид че здидовете бяха то камък. Докато се прокрадваше с тиха стъпка СКалата огледа калдаръма и след, като видя едно подходящо порче се наведе и с извесни усилия го откърти от там, запремята го между пръстите си, докато дойде на един хвърлей от форгоните, а след това се замисли: кой ли е водача на охраната, след което си хареса един младеж и съвсем небрежно се прицели в главата му. Ах, дано не ми даде повод да направя това... - рече си трола в момента в който елфа се метна към лъка си.


Мятане на паве: 14+16(концентрация два рунда)+3з.<>16+8 (главата на младежа до търговеца*) + БЗ [на същия младеж]

*оня дето вряка заповедите и ръкомаха.

пп Трола ми е пацифист , а плочата откъртена от калдаръма не е много голяма, всъщност не е по-голяма от главата на човека имим в предвид (;
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » ср апр 30, 2008 12:04 pm

Приготвяш се да метнеш плочата и затаяваш дъх. Прицелваш се внимателно... и изненадващо забелязваш на ръка разстояние пред теб човек, среден ръст, облечен в кафяви пристегнати ленени дрехи, но с тъмно червен кръг изрисуван на лявото рамо, точно над сърцето.
-Не се намесвай, Троле - изсъсква мъжът заповедно!

[Това е "униформа" на групировката на Червеният. Един вид мафията в Ифе. И току-що не ти беше оставен избор.]

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет май 02, 2008 8:08 pm

Мятам си камака и застъпвам пича с кръгчето. След което му прошепвам много много тихо:
- Ако ми издъните операцията, онази молко стайчика под пода в ковачницата ще земе да изчезне и няма да има как да се крият накой хора от други хора...
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пет май 02, 2008 10:18 pm

[Вилорп, ДОСТА важно е къде точно мяташ дванадесет килограмовият камък с +16 концентрация.]

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет май 02, 2008 11:43 pm

Ами към главата на оня младеж дуто ми се струва водач на охраната на кервана.

ии пп. мислех че ще питаш: доста важно е къде го настъпваш пича: Щото стъпалото на трола ти е почти един половин квадратен метър. Ама тоя път ме изненада. И в тая връзка щом тия хора не са мойте хора дето съм ги викнал с децата, кога трябва да дойдат мойте хора? ии
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » съб май 03, 2008 10:44 am

ИИ
Вилорпски, чакай да см сигурен какво правиш, че да не се обътркам пак. Грюнтер мята камъка по някой от групата биещи се. А те са:
* групата от осмина, които затваряха кръга, от тях никой не врещи заповеди
* елфът от кръчмата
*бягащият търговец и слуги, висок мъж в плетена броня, и двамата дебнещи под платнището на задния фургон, които току-що са се показали.

След което се опитва да настъпи убиецът по стъпалото? коляното? главата? и му прошепва думи страшни.

Освен това сега е началото на вторият рунд. От момента, в който са се появили бндитите до сега имаш 20 ТД, използвани за вземане на камък(4ТД) и прицелване(16ТД). Грюнтер е на дестина метра от групата и си има нормални ТД този ход.

Правилно ли съм разбрал?

ПП : Хората, наети от Грюнтер, 6 въоръжени и способни с оръжията си, и десет хамали, плюс една закрита каруца, трябва да се появят до няколко минути от улицата в дясно от гланият път, на койо са се запънали фургоните.
ИИ

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб май 03, 2008 11:36 pm

ИИ
Целта е "висок мъж в плетена броня", камъка съм си го взел още наизване във втория рунд се доприцелвам и мятам камъка като ми остават 0ТД, а издр пада на 8 след мятане r m,rijcmldke uc; u,d'ejf kd mr'd


ИИ
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » нед май 04, 2008 1:12 am

Камъка просвистява през въздухаи вдлюбва шлема на охранителя. Нападателите се разбягват панически. Застъпваш напред, но убиецът се дръпва, ти му зашлевяваш шамар и го събаряш на земята, и настъпваш глезена му. Онзи не извиква. Лицето му се разкривява, той се сгърчва. Гледа те от долу и ти шепнеш заплахи в лицето му.
-Глупак - изсъсква мъжът, с нещо средно между заплаха и всеки момент да се разплаче - аз не вземам ... никакви решения.
Изглежда сякаш всеки момент ще припадне.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед май 04, 2008 9:19 pm

- Сега ти предоставям възможност да вземеш решение! Спри битката - награби го за раменете й го изправи, като преди това отстъпи от крака му, като кимна към кървавия фонтан бил навремето елфа то кърчмата - и ако оня елф умре лично ще те изпратя подире му! Гръмбдлъх?
В гласа на трола се долавяше повея на далечните ледени ветрове обитаваши върховете на Колоса, а освен това звучеше, като неумолимото срутване на каменна лавина. Последното пък бе на тролски и макар хората в Ифе да го приемаха като: „Разбра ли?” буквалния превод гласеше: „Моляте направи ми тази услига иначе ще разбереш какво е станало, когато невнимателните джуджета взривили пода на тролската спалня в деветнадесетата от гоблинските галерии и над главите има се посипъл дъжд от седемдесетина разлютени и недоспали огорчени от живота троли.”
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пон май 05, 2008 3:01 am

Бандитът се вглежда в бягащите разбойници и пита изморено
-Какво точно искаш да направя?

А фургоните започват да се придвижват напред. Елфът от кръчмата съживява очевидно усмъртения от теб охранител.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон май 05, 2008 7:27 pm

- Да ти имам и хората! - изръмжа гръмотевично тролът и добави със шепота на последните песачинки пясак падащи през стъклото на пясъчник - Силно се надявам, ако имаш още хора те да са по-читави от тази сбирщина която беше наел и лично те съветвам да разчистиш онези двамата във фургона.
После извади от диплите на робата си една молко гърненце, оппуши капка му с палец сподирлен от специфичен плякащ звук и след като навря пръста си вътра размаза в шепите на шашнатия човек някаква жълтеникана злузеста гадост. Избърса пръста си в огромната кожена ковашка престилка за която най-вероятно два вола бяха дали кожата, респективно живота си, кимна към глезена му и с едри крачки тръгна към фургоните.

*мазилото преставлява смес от синя бистрица и сяра със сила 22 зара, при дозата която е дадена ще му излекува 4 зара*
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон май 05, 2008 8:07 pm

Всъщност разтоянието не беше повече от пет шест крачки (тролски). Затова от самота начало „Грюнтер” запрати по пароболинна орбита останалия мехлем към елфа с едно кратко: дръж.*
- Айде да видим сега как можем да помогнем на бедното колело - избоботи каменния човек с многокаратова усмивка, като свали от колана си петкилограмовия чук с къса излъскана до бясък от употреба дръжка. Повика с ръка някалкото едри мургави момчета от спрелия на площада нов фургон, всяко от тях с преметнато на рамо дебело конопено въже и червения пояс на хамалската гилдия. Направи знак на въоръжените и не вдъхващи особенно доверие мъже да обърнат спецално внимание на двамата във втория фургон и на гиганта. После пристъпи към счупеното колело и го загледа с професионално съчуствие, докато същевременно потупваше чука си в раката.
- Лоша работа брей - говореше той на света, близките около него и всеки който би го слушал - Кръстопътя е опасне град, още повече, ако незнаеш на кого да имаш доверие. Добре, че пратих да извикат стражата, като видях случващото се, ще са тук съвсем скоро***. Набързо ще претовариме 5-600 камъка, за да можем да повдигнем колелото. И аз харесвам летите джанти със спици и главина, но за товарна кола е трябвало да се доверите на добрите стари цели колела, не дигат чак толкова разхода на добичетата и макар да не возят толкова гладко са доспа по здрави. А ти как се казваш дребни приятельо? - последното бе отправено към елфа който изглеждаше умислен.


*останали са 18 зара лечебна субстанция, минималната доза, която може да се ползва е 4 зара.**
** не е истина какви зарове хвърлих за това съединение (;
*** Още поне половин камбана време не би трябвало да се мерне кьоров страж насам, ако нещо не се обърка при Сержанта.

Задачи:
- момчетата тактично да се приближат към посочените цели - стрелците във фургона и гиганта, ако съм нацелил точно обстановката и при възможност да ги отстранят безшувно безкръвно и тихо.
- хамалите чевръсто да се заемат с претоварването, ако има възражения им се обяснява на професионален техничиски завъртян език защо трябва да стане и ако възраженията продължът се минава към по твърдия им вариант.
- във фургона има резервно колело и няколко греди за лост, щом се поразтовари това, да може да се смени бързичко.
- ако има някой на който да му се помогне заделя се малко от мехлема

не в този ред но е желателно (;
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » вт май 06, 2008 1:13 pm

Убиецът мята сополивата субстанция в ръцете си на плочките и запълзява към края на площада. [Смазаният му крак е отвъд такова просто лечителство.]

Щом тръгваш напред, защитниците се паникьосват и побягват, с елфът молейки за пощада.Уловил е мехлемът ти.

И така пристигаш при два трупа, и шест хиляди камъка джуджешка стомана - материал, с цена четворна в сравнение с тукашната, и отлични качества.
[Ситемно - добавя +2 ковашки успех, при изковаване на предмети - държи остър ръб трудно се чупи или огъва!].

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт май 06, 2008 7:43 pm

Шумът от чевръсто разтоваране върта Скала в реалността и най-сетне той осъзна, че елфа е духнал. За жалост обаче необмислената атака на предходната група бе лишила от живат двама краткоживи. Тролът се доближи до тях, коленичи им пооправи телата им доколкото бе възможно - зактвори очите вперени в безкрай и кръстоса ръцете им на гърдите, както правеха поклониците на Единствения Бог, той обаче добави и оръжието, което си бе част от традицията към Бона и изрече кратка молитва към Б`на да ги преведе през вечните каменни поля към отвъдния свят. Междувременно хората от гилдията си доказаха, че сребърника на час който искат си заслужава парите, само за 12-та пясъчник бяха протоворили почти половината стомана от разбилия се фургон, а след като Скалата се намеси в ремонта или по прово змяната на колелото цялата процесия бе готова да потегли за някакви си 20 дъха време. Оставаше още доста от буфера даден от Сержанта, но от размотаване полза никаква. Юздите изплющяха и с максималната възмохна скорост вече четирите фургона се топравиха към един удобен склад къдеще щеше да има разплата и усвояване на придобитото с пот на челото. После щеше да се наложи да потърси и червенокръгчестия и да му даде дял, но това щеше да стане после... Какво ли правеше калфата при Бижутера? - запита се трола най-сетне.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » вт май 06, 2008 8:30 pm

[Грюнтер сам повдига наполовиан натовареният футргон и сменя колелто? Не мисля. Но със всеобща помощ, нещата се получават. И потегляте към слкада...който се намира къде?]

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср май 07, 2008 12:57 pm

С чаткане на копита по калдаръма, а слад това и шлапкане в калта фургоните се отправят към не много малка плевня точно на гърба на Храма на Хармонар, където под „закрилата” на бога се правят някой натурални размени. Примерно стомана за злато или злато за спонтанно самозапалване на конкурентна странопреимница... такива ми ти работи.

(Троламоже да изглежда як, но повечето гиганти в града го бият на Магиконска Борба - оная същата дето магьосниците я измислили а да спортуват нещо и все пак да не се препотяват. Двама застават един срещу друг хващат си ръцете и прилагат притивоположно насочени сили в една точка... както и да е, това което исках да кажа е: ползва лост и помоща на 6-мата хамали (; )
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » ср май 07, 2008 3:10 pm

Въщност не. Копитата чаткт и не спират при храма, койте е едно от чистите местенца в тоя град, както Грюнтер добре знае. Фургоните навлизат на главния път на Стария, а тролът избързва към магазина, за да нмери с кого да договори една бърза и крупна сделка. На тия отрепки не мож м се има вяра, но поне вслучая би трябвало да е безопасно -твоите фургони вдигат шум до небесата, и няма как да се скрият от теб.

Ако побърза може би ще завари калфата още там; макр, че би трябвало вече да го чака в ковачницата.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон май 12, 2008 5:00 pm

Фургоните спряха със скърцане в леко обрасал заден двор. А Скалата реши че ще е по разумно да наблюдава нещата тук, калфата Спиридончо беше умно момче и можеше да го замести по всеки въпрос различен от тъмните далавери на Ифе, засега поне тролът се опитваше да го държи настрана от тези неща, защото в града чесните хора можеха да се избраят на пръстите на едната ръка на невнимателен дърводелец, а и повечето от тях бяха просто преминаващи.
Конете вече се разпрягаха, кохите с боя бяха готови и до края на ноща добичетата щяха да си имат нови собственици. Разтоварнането започна, като в него се включиха още шестима от гилдията на хамалите. Междевременни трола реши да се разплати със наемниците, дори можеше да им даде малък бонус за положените „усилия”...
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед май 18, 2008 3:51 pm

Те си тръгнаха много доволни след малката почерпка с огнена вода коята им предлижи учтиво домакинът [освен по щедрият сребърник на кълпак, които получиха както обещано] , а когато изчезнаха в драча по тъмните улички на градчето Скалата се върни за да види приключили ли са останалите. Конете бяха пребоядисани, Кюлчетата разтоварени, Фургоните разглобени и подредени на спретнати купчинки. Тъй като при самото си идване бе изпратил едно момче да викне Хю и Хюго двамата търговци на бързопрепородаваща се стоки скоро трябваше да са тук и всичко щеше да е добре, ако докато затваряше вратата покрай нея не премина някакъв голобрад младеж. Момчето се оцъкли като го видя, после се разкрещя: „Чудовище, чудовище”, което изпървом малко стресна трола, но после зазбра че младежа визира него и му стана ясно, че ше си има работа с поредния новодошъл в града. Тези мисли обаче трябваха да останат на задан план защото пишлемето извади кинжал и с пилешки подскоци заподскача към него.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср май 21, 2008 1:37 pm

Тролът закъсняваше да прибере баща си то кръчмата и затова реши да пробва дипломатичния подход. Отстъпин няколко крачки назад колкото да севърне в двора като дигра ръце пред очите си и се опита да си спомни какво казваха не толкова наперените „герои”.
- Ааау, голем, чудовище, помош - изпища трола като остъпи назад, а после видял объркания поглед на момчето бъзо сепоправи - убиц на чудовища, ах горкия аз?
Хамалите и другите работници предусещайки зрелицето вече бяха сформирали кръг около двамат.
- Приготви са да се изправиш пред създателя си звяр от прейзподнята - високопарно узпю явно заучена реплика младежа като направи няколко нескопосани замаха с кинжала.
- Ти кого наричаш звяр... - започна трола но се овладя и под хихиканията на малката тълпа продължи играта - Моля ви, помогнете добри хора!
Няколко от „добрите” хора, едвали щяха да се включат дори в пониятието „хора”, но пък веднага започнаха да подхвърлят укоражителни викове: „давай, момче!”, „разкъсай грамадата”, „одери му кожицата”. Оклиен от виковете на публиката младежа направи някакъв финт за който явно само бе чел. Завъртя се около себе си откривайки незащитения си гръб към триметровия каменен великан и се опита да го удари снож си както беш с гръб към него. Това съвсемотчая трола и той улови китката на младежа, усука я леко и като продължи движението му го метна на метър два от себе си, а после чевръста мушна кинжала под мишницата си. Изчека момчето да успее да се изправи на крака със залитане и заяви:
- Умирам, ах бедния аз, вече виждам светлината, Б`на ми протяга ръка...
- Кой е Б`на? - прекъсна го младежа.
- Бога създател на тролите - изръмжа му Грюнтер и след кратък размисъл до къде беше стигнал продължи - Вървете с него о благородни честни люде - тук по голямата част от тълпата се заоглежда, за да види все пак някой от тези за които говореше работодателя им - и полейте победа на този младеж, защото още велики неща го чакат.
След това се стовари насред дрора както могат да се стоварят само 3 тона камани. Малко следкато прахта се разсея и кашлицата на повечето от зяпачите премина, някой се сети да подхване под мишница шашнатия младеж и го поведоха навярно към първата срещната пивница, където щяха да му изпият всичките спестени парици.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб май 24, 2008 2:58 pm

Малко след като се разотидоха сред буря от поздравления похвали и призиви да полее победата си трола се надигна. Изтупа кожената си престилка то прахта и след кратък размисъл пъхна зле напавения бронзов кинжал в предния й джоб. Дръжката му бе полирана от дълготрайна употреба, най-вероятно в кухнята задигнал го преди да се изниже от сламената барак в късните часове на ноща... Тъжно, много момчета попадаха в тази клапка на света а после ставаха или хамали или при липса на късмет, сакати просяци... Тровът въздихна не защото беше нужно, а просто защото би виждал хората да го правят в такива случай. Огледа се и след като видя целта си се насочи към къгъла на склада. Разтовари сено от нея и я пораздвижи. Единствено дорвено колело на ръчвата количка изскрибуца и зотова тролът реши да намаже с малко катран остта й. След интервенцията единствения шум разнасящ се от отдалечаващия се в ноща скален гигант буташ ръчна количака беше тихото потропване на колелото по неравния каладъм на града.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » вт май 27, 2008 2:23 pm

Няколко камбани по-късно, ако можехте да литнете през нощният хлад, и да минавате през стени и тавани, щяхте да откриете тролът Грюнтерв своят дом,тъкмо лягащ в меттър-на-недък леглото си от здрав камък, всичко това на втория етаж над ковачницата. Сделката беше подкарана от него, и сега сама си вървеше, утре сутрин оставаше да иде до едно място да си вземе парите. Когато се потропа на вратата. Грюнтер все още не знаеше, че Сержантът го търси.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед юни 01, 2008 6:54 pm

Всъщност „втори етаж” беше предилено да се каже. Въпрсноя бе малко по-високо про простата причина, че ковачницата бе разположена в един малък хълм, като втория етаж бе вдлбан в него. Преди малко тъкмо бе сложил баща се да спи, обърнат на една страна, та всучай, че повърне тоново да не се задави. Сънят и почивката като цяло бе езинственото нещо, което можеше да възтониви трола и ако бъдем съвсем чести едва преди няколко месеца няпълно се бе възтановил от щетите който получи през първата седмица прекарана в града, а бе в Ифе повече от 10 години. Вярно, че и през останалото време все се намираше по някой луд да изкрещи: Чудовище! и да скочи отгоре му... Кой ли чукаше по портата в този късен час и защо дежурния чирак не отваряше? С тромави стъпки трола се спусна по стълбата и след като сръга задрямалото момче отиде да товори двукрилата врата н ковачницата. можеби някоя карета беше закъсала и й трябваше спешен ремонт...?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Заключена