[Глава първа]Всички на борда.

Архив - Форумни Игри
Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

[Глава първа]Всички на борда.

Мнение от Sharky_Dog » ср дек 24, 2008 10:24 am

По една и друга случайност, всички герои бяха разбрали за налудничевите идеи на стареца, планиращ да напусне Магландиум и по една или друга причина, всички бяха решили да го посетят...

Всеки е из някой кът на Мелион, докато старецът е отседнал в хан "Кракен" във квартал "Долен Вратник"
Последна промяна от Sharky_Dog на нед яну 25, 2009 9:56 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон яну 05, 2009 3:53 pm

*Първи!*

Cu8(AsO4)4(OH)4.5H2O събираше изхвърлените елхови дървчета след вихрещия се почти две седмици празник в Мелион свързан със зимното слъцестоене или иначе казано - „раждането” на Орим. В този момент приличаше на малка борова горичка разхождаща се по улиците на града. Бе открил, че ако се наметне с половин декар ленено сукно жените и новопристигналите в града чувствително намаляват писъците си, а децата от време на време не го преследваха и замеряха с... каквото намерят. И тогава ги чу:
- ...на юг, представяш ли си!? - рече първия, който беше дебел търговец със палто от червено кадифе и яка от вермини.
- Не вярвам да има луди който ще му се вържат... - замисли се малко и добави - имам предвид толкова луди, че да отплават с него на там. Все пак дори флотата но ОСА не може да се справи с Кървоокия!
- Аз пък чух, че потопили един негов кораб...
- Някаква платноходка с има няма двадесет души екипаж, четирима от тях още висят в клетки пред „Кракена”. Аз пък чух, че поискали помощ от Дучето на Мидена, за да се справят с него.
- Зарежи тая работа, на моите баржи съм наредил да не губят от поглед брега по никакъв начин, а що се отнася до изперкалия старик нека ходи си троши главата във вечните ледове, ако изобщо достигне до там и не го докопа Кървоокия!

Ден по-късно Cu8(AsO4)4(OH)4.5H2O газещ през кишата на пристанищния булевард тролът достигна до малкото схлупено кръчме над чиито вход висеше избледняла табела с ужасно олющена боя където с голяма доза въображение можеше да се разпознае някакво многопипалесто морско чудовище и да се прочета надраскания с тебешир надпис „КРЪКЕНЪ”. Тролът се доръгърна с чергилото си преви се отри и влеза със скрибуцане през вратичката в сумракът на заведението...
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » пон яну 05, 2009 4:23 pm

На тролът му се наложи да стои много приведен.. даже твърде много, тъй като гредите, поддържащи тавана бяха на не повече от 2 метра от пода. Ханът не беше кой знае колко привлекателен. Дървения навякъде, рибарски пособия окачени по стените, а над барът висеше стъкленица, пълна със жълтеникава течност, в която плуваше голямо пипало със няколко вендузи по него. Под стъкленицата гордо беше окачен и издълбаният в дърво надпис "Кракен"

Странен армомат от варена риба, идващ от котлето, къкрещо над камината и бира, пропита дълбоко в дъските на пода придаваше на заведението онзи не особено привлекателен вид, но тук вечер по всяка вероятност се събираха много моряци и земни плъхове.

По това време на деня в кръчмата бяха само ханджията, поправящ краката над една маса, разпилял инструментите си навсякъде околу си и странен, мъж на около 50 в зеленикава роба. Ханджията, стъписан от ръста на съществото, което току що беше встъпило в скромната му къща секна работата му. През главата му преминаха едновременно мисли на възхита от колосалния къс земя, дотътрил се вътре и страх, от евентуалните последници, които биха се получили, ако чудовището решеше да се изправи и да стигне с главата си до покрива, през втория етаж.

Магът изпревари речта на Трола и го покани да излязат и да седнат отвън на някой от вълноломите, за да поговорят.. очевидно такова създание не би имало друга работа тук, освен да види друг аутсайдър..

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » пон яну 05, 2009 7:54 pm

Септис беше научил за странника предната вечер и на момента беше решил да тръгне с него. Живот в морето - от това се нуждаеше. Там нямаше значение как изглежда и дали му се лепят жените, беше важна способността и хъсът. Пък и от къде да знае, можеше да отиде някъде, където ще го приемат?
Рано сутринта излезе от страноприемницата "Мачка в тава" и се запъти към Кракен. Беше покрил лицето си с качулка, а под нея - кожена маска с дупки на очите и устата, която изглеждаше празна и безизразна. Не знаеше какво ще му предложат, но беше твърдо решен да приеме. Когато стигна видя как голяма буца камъни и мъж в зелена роба излизаха от вратата. "Я, няма да съм най-грозният" - помисли си. Приближи се и попита мъжа в зеленото:
-Към вас ли трябва да се обърна за околосветското пътешествие с бонус битки с пирати и убиване на чудовища?

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон яну 05, 2009 10:12 pm

Тълпата любопитковци, която се навърташе около "Кракена", беше добре дошла за един уродливо нисък просяк, който успяваше да си припечели по медник-два (дори и от онези, които доброволно не биха му ги дали). Това обещаваше да бъде един бая успешен ден за Акил Еск.

Като разбра обаче защо всички се трупаха около точно тази кръчма, странни идеи се завъртяха в главата на гнома. Той се прибра в бърлогата си, една миризлива стаичка в тази част на Мелион, където се навъртат такива като него, преоблече си хубавите дрехи и се запъти право към "Кракена". Морето не го блазнеше много, но по всичко личеше, че няколко дни морска болест щяха да се отплатят добре. Все още нямаше изграден план в главата, но бе твърдо убеден, че всичко щеше да си дойде на мястото.

Когато гномът влезе в кръчмата нямаше как да не види огромния трол, настанил се в нея. За първи път виждаше такова създание, но трудно можеше да го обърка с нещо друго (освен с купчина камъни, но подобна версия се отхвърля бързо, особено когато гледката е в кръчма). Веднага забеляза и старецът край него. Акил хвърли един преценяващ поглед, както и на странното същество с качулката и маската ("гном или гоблин ще да е, тоест конкуренция" си помисли гномът) и се присъедини и той към компанията.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » пон яну 05, 2009 10:39 pm

Определено мълвата за странникът, дошъл в града не можеше да остане скрита и от доскорошния затворник, който веднага хареса идеята да кръстосва моретата след като на твърда земя нямаше голям късмет с пеенето по кръчми още по-малко пък с пеенето по улиците или с кражбите... Единственото за което можеше да съжалява е, че морската вода и като цяло морския въздух щяха да направят с кожата му това, което затвора не успя. И все пак един елф трябва да се изхранва от нещо през дългия си живот. Наемничеството за сега изглеждаше поносим занаят. А и ако старецът събере хора бързо ще им трябва някой, който има самоконтрол в опасните ситуации и може да разведрява обстановката винаги... А Телемайте можеше да изкара достатъчно шеги от "ръкавите" си, а и противничите щяха да могат... сигурно...

Е имаше и още една причина приключенството да е полезно - можеш да убиваш, кълцаш и разглеждаш вътрешностите на различни същества особено след като щеше да е пътуване през морето... Макар на юг переспективата да не бе голяма заради студените ветрове, които още повече щяха да развалят кожата. Е какво пък!?

- Чакай ме, корабче! Идвам. - извика Телемайте и скочи от стола на бара на "Миризливата Мишка" и се запъти към кръчмата "Кракен" колкото бързо го държат крачката.

Пред самата сграда елфът видя една грамадна буца скала с дрехи и оформена като човешко тяло. След това видя още три фигури. Един старец в зелени одежди, един закачулен... човек, под чиято качулка току се подаваше керамична маска (добре тук не съм много сигурен за описанието) и един просяк от онези, които постоянно проваляха джепчииските му опити със своята нахална молитва за пари. Е Телемайте не беше предирчив стига всички тези грозилища да можеха да приемат красивото му присъствие.
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » пон яну 05, 2009 11:31 pm

Тролът и Старецът вече бяха извън кръчмата, когато към тях се запъти странен индивид, закрил лицето си с маска. Без овъртания запита:
-Към вас ли трябва да се обърна за околосветското пътешествие с бонус битки с пирати и убиване на чудовища?
-Ооо двама ентусиасти за един ден.. чудесно, чудесно - искрено се зарадва магът - Да аз съм точният човек. Тъкмо с този гранулит се бяхме запътили на някое по-тихо място.

Не след дълго се появиха гномът-тарикат и елфът-певец. Бяха привлечени от странната троица, представляваща 3+ метрова скала, стърчаща от паветата, маг в зелено демоде от пантивека и закачулен, замаскиран странник. От някъде се появи и женски гигант, който се стори на Страшимирит доста привлекателе, предвид времето, прекарано сред гиганти.

Не след дълго странната дружина, вече бе седнала край морето и докато всички се представяха, Курунир стана и се изкашля очакващо.. всички замлъкнаха и го заслушаха..

-Здравейте.. създания.. - погледът му обходи всеки един от странните индивиди и се спря на трола, като се извиси високо нагоре, тъй като дори седнал Страшимирит бе с няколко длани по висок от мага.
-Всички знаем за какво сте тук. Разбра ли сте, че сформирам експедиция.. във... ъъъ.. открито море да го наречем. Всъщност мястото, към което сме се запътили е.. хмм ще стигнем и до там. Но ви уверявам, че няма да липсва тръпка и в голяма степен опасност от нашето пътуване. Ще бъдете щедро възнаградени за усилията си.. предлагам ви по 5 сребърника предплата само да се качите на кораба след 2 дни, когато отплаваме и сетне по още 5 на седмица, до завършване на задачата... за която ще разберем.. хмм .. по-късно. Възможна е и премия, ако спонсорът ми е... доволен от резултатите. Относно посоката ни на пътуване, уверявам Ви, че не сме се запътили към Южните Ледове или Острова на Науките, а целта ни господа... и .. гигантке е много по-амбициозна. Приятели.. ние ще сме откривателите на новият континент на изток от Магландиум. Този, на когото аз бях стъпил и бях изгонен от местното население. Този на когото смятам да се върна и да триумфирам.. господа бъдете готови да напишем история! С мен ли сте.. - ентусиазирано завърши речта си магът и загледа очакващо реакцията на събеседниците си..

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » вт яну 06, 2009 10:07 am

- Нямам представа какви ги фъфлиш, но ми изглежда интересно и опасно... и най-вероятно ще мога да изкарам пари за прехраната на един глас... Между другото наистина ли има континент на изток?
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » вт яну 06, 2009 10:35 am

Септис се усмихна под маската. Или щеше да умре, или щеше да стане велик - в първия случай поне нямаше да има за какво да се притеснява, а във втория... е, във втория щеше да заживее по-добре. Е, имаше и други варианти, но на него не му се мислеше толкова. Изчака другите да говорят преди него.

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » вт яну 06, 2009 12:18 pm

Пътуване по море... не точно каквото Ага очакваше в самото начало. Морето беше доста мъгляво понятие за гигантите (с единственото изключение на Волните Гларуси), а Ага, в частност, го бе зърнала за пръв преди 8 месеца, когато пристигна за пръв път в Мелион. Е, какво пък, помисли си тя, може би тъкмо това приключение е достатъчно значимо, за да я приемат в редиците на монасите на Салфейс.
- Както старейшината Агур се завърнал от далечни земи на север от континента, за да донесе прослава на Волните Гларуси, така и аз се надявам с помощта на Салфейс и Четирите вятъра да пристигна жива от Изтока, за да прославя Лукавите рисове. Стига боговете да подкрепят нашето дело, след два дни ще се видим на борда.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт яну 06, 2009 1:10 pm

Математиката не беше силната страна на Страшимирит затова той започна да брой на пръсти с дебелина на гоблинска ръка. Не му достигнаха за да сметне заплащането, но определено му се наби това за двата дни закъснение преди отплаването. Тези два дни бяха с около 40-48 часа повече от това с което разполагаше трола преди настоящия му собственик да осъществи сделката на живота му. Затова той се осмели да попита, а гласът му, макар че се опита да смекчи неприятното за представителите на тлените раси хрущене на счупени кости, все пак прозвуча като заплашителна скална лавина:
- Ако всичко е готово защо да не отплаваме с прилива? - не бе много сигурен за морските термини но бе чул същото от някой моряци по кея - А пък ако Ви трябва още нещо предполагам че ще можем да го намерим до една две камбани време.
Огледа бъдещите си съекипници, но робините които му служеха като очи не блестяха с дружелюбен поглед, очите сякаш питаха дали има някой който да е решил в последния момент да си довършва дълго отложените задачи.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » вт яну 06, 2009 3:05 pm

-Бях предвидил да изчакам още ден-два за да запълня екипажа.. със вас петимата и мен, общо екипажа наброява 9 човека.. Капитанът ни, Навигаторът и Оръжейника. Още двама мераклий заявиха желание да дойдат, но дали наистина ще се появят е не сигурно. Ако успеете да намерите поне още двама или трима, които да са готови да дойдат, можем да тръгнем и още утре на заран.

-Обаче мен ме притеснява едни друг въпрос.. С какво точно се изхранва създание като теб? - погледна Магът Страшимирит, понеже едва ли скромното ни платноходче би издържало тон базалт, заедно със още тон пясък или гипс примерно ?

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт яну 06, 2009 3:35 pm

Въпроса явно се стори странен на Камената грамада, все едно де сега никой не се е интересувал с какво се е хранил. Той сбърчи шуплестото си лице още повече и се опита да потърси думи на човешкия език, на в крайна сметка отново му се наложи да опре до джуджешките терминолгии
- Органогенни, главно черупчест варовик, креда, бигор диамотит, трепел..., понякога каменни въглища* - виждайки неразбиращия поглед на човека насреща си премина към общия език - Десет камъка** варовични плочи ще ми стигнат за повече от две седмици. Ако ви се сторят тежки можем да ползваме диамотит, но се намира по трудно... А що се отнася до спътниците ще ги намерим! Утре заран обаче ще е късно, отлива започва тази вечер...

*джуджешки изрази
**мярка за тегло приблизително равна на килограм.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » вт яну 06, 2009 5:02 pm

- Ще ти осигурим прехрана, щом така стоят нещата.. а защо бързаш толква гиганте.. едва ли нещо би те уплашило.. да не си издирван от някого и да навлечеш беди на мисията ни.. ако е така - не те искам на борда!

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » вт яну 06, 2009 10:03 pm

- Колко време ще бъде като цяло мисията ни по вода, защото ми се струва, че приготвените в раницата ми запаси може да не ми стигнат... Ако се наложи да си взема още малко... - попита елфът със сериозно, почти делово изражение на лицето.
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » вт яну 06, 2009 11:23 pm

-Не мога да кажа за съжаление, но пък храна и ром има в изоблие на борда. Едва ли ще остане някой гладен.. също така имаме и други основни провизии, така че едва ли ще ти трябва нещо друго освен оръжието в ръката и главата на раменете.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » ср яну 07, 2009 12:03 am

-Това е ясно, разбира се, бъдещият ни работодател няма как да не е помислил за това - допълни гномът към останалите и се обърна към стареца - но нека уточним някои други неща занапред. За какво сме ви? Предполагам, търговия ще се върти там, където ще ходим. Ако е така, аз мога да бъда много полезен в алъш-вериша, както се изразяваме в моя край. Срещу скромна комисионна мога да продам съдържанието в трюмовете ви на цената за която вие ще ги напълните два пъти след това. Колкото и негостоприемни са били, че да са ви изгонили предния път, мога така да ги предразположа, че да не искате да се връщате обратно!
シャマョツィ

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » ср яну 07, 2009 12:58 am

-Всъщност - отговори магът - текущият екипаж не е предвиден да прави чудеса. Както виждате малцина сме. Ще бъдем транспортирани до.. друга локация, където ще получим необходимата числова подкрепа и оборудване за добра офанзивна акция. Все пак нищо не пречи да изпробваме дипломацията си срещу местното население на континента на изток, но от сега бъдете подготвени психически, че когато и да стигнем, ще бъдем в инвазия...

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » ср яну 07, 2009 3:15 pm

- Инвазия?! Ние ще бъдем нашественици? Но... какви са причините за това? - лицето на Ага потрепна, все едно тя се бореше между недоумението и възмущението. Може би делото не беше толкова героично, колкото тя си го представяше. Да, имаше опасност, вероятно я ачкваше и слава, но ако стъпеше на новия континент като завоевател вероятно щеше да пропилее всичките си шансове за влизане в монашеския орден. - Може би трябва да чуя какво точно се иска от мен, господине. Няма да участвам в начинание, което не среща одобрението на Салфейс.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » ср яну 07, 2009 4:45 pm

-Боговете нямат място тук. - сопна се магът. - След последната ми визита на земите на изток, племената там изглежда нямат намерение да общуват с нас. Все пак, както отбелязах, ще опитаме отново да влезем в разумен диалог с тях, но едва ли ще бъде резултатно.. Така, че това, за което сме и се подготвяме дори и в този момент е атака..

-Ох.. вече взе да се свечерява - протегна се магът - Не знам за вас, но смятам да се върна в "Кракен"-а и да видя, дали някой тази вечер ще прояви желание за път. Все пак тролът е прав и не мога да сабирам екипаж вечно, така че колкото хора имаме, утре привечер ще отплаваме...

Магът оставя групата с уговорката, всеки желаещ да го намери в утрешния следобед на пристана.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » ср яну 07, 2009 8:40 pm

След като магът си тръгна, Септис предложи:
-Аз викам за сега да се разделим, всеки да се подготви за това, което ни очаква, и вчерта да се срещнем някъде, да се запознаем подобаващо.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет яну 08, 2009 12:44 pm

Трола изсумтя, който звук накара един юнга от близката галера да се стовари на палубата, имаше твърде много неща които не му харесваха. Като се почне от бълхата предлагаща да спечели стока можеща да напълни два трюма при един наличен мине се през общителния маскиран тип и се стигне чак до инвазията. Гигантката беше симпатична и напомни на Страшимирит времената когато живееше в Гърбнака. Всъщност май това беше единственото хубаво нещо в цялата група. Най-лошото обаче беше, че джуджетата щяха да пристигнат след 4-5 камбани време за да го натоварят и откарат за „разрудяване”. Трябваше да мисли бързо но вариантите не бяха много: или да се набута с новите „другарчета”, като се надява на защита от тяхна страна при евентуалното появяване на джуджетата или пък да се „покрие” до часа на отплаването...
- Какво мислите за джуджетата? - ни в клин ни в ръка попита каменният гигант.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » чет яну 08, 2009 8:13 pm

Септис изгледа трола, каза си "абе, тоя е и по-тъп от мене, извадих късмет" и реши да изчака някой друг да отговори на странния въпрос.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » чет яну 08, 2009 11:57 pm

Гномът го изгледа странно каменистия си нов другар и отговори несигурно:
-Абе принципно от моя род не ги тачим много, но нали знаеш, интереса клати феса, както казват по нашенско, хе-хе...
シャマョツィ

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » пет яну 09, 2009 10:05 am

Ага също се изненада от необичайния въпрос, опита се да открие някакъв смисъл в него, но не успя. Реши, че все пак нищо не й пречи да отговори:
- Дждужетата ли? Ами, моят род не поддържа отношения с тях. Всъщност, почти не ги познавам. - но като се замисли, Ага също не познаваше и троловете, и дребните меркантилни същества, с едно от които й предстоеше да пътува.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » пет яну 09, 2009 10:47 am

- Знам, че джуджетата пият много... - каза елфът. - През целия си живот до сега имах възможността да видя доста от тях по кръчмите тук, в Мелион. Всеки път се забъркваха в сбивания, заради голямата си уста... Трябва да призная, че джуджетата са същества, с които не бих кръстосал кинжала си освен в много краини случаи... Ти самият ми изглеждаш дори по-опасен и се радвам, че ще бъдеш с нас...
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет яну 09, 2009 4:20 pm

Определено не прозвуча като изскимтяване или поне в ушите на околните. По скоро бе като рязко дръпване на юздите на фургон натоварен с бира който допреди миг се е движил в галоп и сега колелата на каруцата обковани с бронзови обръчи се пързалят по кълдаръма хвърляйки искри. Добрата новина на тези изказвания беше, че новите му познайници освен тленни са и материалисти, особено бълхата. В силикатния мозък на трола бавно се зароди идея, запровира се между силициевите структури и накрая срита малкоя монолитен участък отговаряш за говоренето*. Тролът бръкна нейде из дебрите на грубото си ленено чергилото и измъкна малка кесийка. Тролите нямат кой знае какви разходи и затова от както беше тука Страшимирит бе успял да задели известна сума от белия метал който краткоживите така упорито колекционираха и разменяха за всевъзможни неща. Плана му беше да привлече „хората” покрай себе си и по този начи на се предпази от нежелани срещи с джуджетата куповачи, в краен случай щеше дапочерпи и тях за да отложи разфасоването си.
- Амии... - подхвана трола после се се изкашля подобно на вулкан, защото гласът му бе прозвучал пискливо, почти като на лади и продължи - дал бихте желали да ви почерпя по една две халби от тукашното пива за да се поопознаем и да разберем кой за какво се бори един вид и каква му е историята. Ха-ха?
Смехът би прозвучал неуверено в ушите на всеки трол но тленните раси обикновенно го чуваха като блъскане трошене на черепи под бухалки от сталагмити.
- Та какво ще кажете?



*процеса може да се опише като блъскане на два кремъка до получаването на искра.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » пет яну 09, 2009 9:07 pm

Очевидно тролът беше прихванал част от човешките маниери. Ага не беше виждала трол до днес, но беше готова да се обзаложи, че те не ходят по кръчми. Верроятно не пиеха и алкохол. Гигантите също нямаха обичая да се събират на "по чашка"... защото смятаха дяволската трева за по-неустоима.
Ага огледа спътниците си. После си ги представи на една маса, заобиколени от човеци. Това ТРЯБВАШЕ да се види.
- Подкрепям предложението, стига да отидем някъде където няма да ни зяпат... много. Също ще е добре, ако таванът е по-височък.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » пет яну 09, 2009 9:12 pm

Септис отново се усмихна под маската - "Я, тоя почва да ми харесва все повече и повече."
-А, аз безплатно питие няма да откажа.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » нед яну 11, 2009 4:12 pm

След като никой нямаше възражения срещу предложението на трола, всички се размърдаха и тръгнаха да се обглеждат за кръчма. Очевидно "Кракен" нямаше да им свърши работа, за това след кратко обикаляне на квартала намериха едно сносно заведение, което отново нямаше да събере трола вътре, но пък имаше маси и пейки отвън. Разместиха подходящо пейките и тролът седна на земята заемайки една голяма площ върху паветата.. самото сядане раздруса околните, а звукът бе като от отсечена секвоя, паднала на бетонна площадка. Останалите се настаниха около широката маса по пейките, а гномът стоеше прав на пейката. Бирите дойдоха, излязоха на Cu8(AsO4)4(OH)4.5H2O само 20 медника.

Заключена