Домашни правила

Архив - Форумни Игри
Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Домашни правила

Мнение от Ivan_Helsing » пон май 25, 2009 3:53 pm

Започвате с герои 0 ниво, със 140 ТР и 6 способности или познания на 6 степен безплатно. Може вместо способност/познание да вземете до две СУ от следните: Певец, Ковач, Изобретател, Алхимик, Лидер или Художник на 6 степен. Така можете да имате примерно Убеждаване, Психология, Измама, Заплаха, Лидер, Певец на по 6 и другото от тия 140 ТР.
Последна промяна от Ivan_Helsing на пон май 25, 2009 4:25 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » пон май 25, 2009 4:24 pm

Двам смяна на до 2 от безплатните умения/познания на 6-та степен за по 20 ТР за повишаване на другите безплатни.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пон май 25, 2009 4:38 pm

аха, ми значи трябва да взема още едно безплатно и мога да сменя петото и шестото безплатно за 40 ТР на първите четири безплатни?
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » пон май 25, 2009 5:38 pm

Да

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт май 26, 2009 11:10 pm

Пари?

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » ср май 27, 2009 1:46 pm

Ау, парите ли забравих... 10 србърника да е по-кръгло, не се притеснявайте ако не можете да си позволите всичко, преди да ви потрябва екипировка ще сте се сдобили с известна сума пари.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср май 27, 2009 2:06 pm

Ами кажи тогава колко струва една колиба, върти ме се в главата нещо около златник ама...
Също така в това забравено то бога място цените на селскостопанските животни по-ниски ли са от тези в големите градове?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » ср май 27, 2009 3:15 pm

Колибата и селскостопанските животни ги остави, ще сте в селото само в началото на приключението. Да кажем, че си имаш колиба и кокошки, така или иначе биха ти били полезни само за продан и няма да е на сметка. Приема се, че всеки има къде да живее и евентуално фермерства, но ако настояваш получаваш една стая с четири стени и покрив за 9 сребърника и 20% намаление от животните.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » ср май 27, 2009 6:17 pm

Десет сребърника са 1 златна монета.... бааа, това е по-малко от родовата брошка на Уида, изчислена само като материал, без стойността на художествената обработка.

http://www.sara-trade.bg/shop/files/Bro ... 3,7_2e.JPG
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » ср май 27, 2009 8:39 pm

Ами давай ТР за пари :P
Айде, като е родствена брошка ти я давам за символичната цена от 2 сребърника, като се разбираме, че няма да я продаваш.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » ср май 27, 2009 10:00 pm

Може да ми вземеш всичките сребърници - хлапето е претърпяло корабокрушение, какви пари, какви пет лева. А брошката... да я продаде? Все едно ти или аз да си продадем (тоест срещу пари да дадем във фактическа власт, защото сделката е нищожна поради противоречие със закона) личната си карта на непознат.

Друг е въпросът, че заради предмет, който струва около две хиляди лева, когато е масово производство... идея нямам колко струва в един средновековен свят, където такива неща се правят на ръка... но всъщност не ме и интересува, понеже и Уида не би я интересувало. Това е просто е фигурка, дълга около 12 сантиметра, изваяна изцяло от злато, митрил и скъпоценен камък в средата - и е красива, защото в нея майсторът е изразил това, което е видял в самата невръстна елфана като гени, характер, излъчване и т.н и т.н.

Но не ми се мисли как ще реагира първия крадец по пътищата.... мда..
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср май 27, 2009 11:06 pm

Само си спомних какво беше клазал Иван Атанасов.

Ако искате да играете с деца, системата си има "вградена логика". Нормално героя се приема за 16 годишен. За всяка година по-надолу - отнемат му се 10 ТР. Съответно, тези ТР трябва да се връщат някак си (при първото покачване на ниво, след като георя е пораснал :P), но 160 +3 зара ТР са смешни за хлапе на 10 годинки.

Това само го вмятам :) Щото ще ми е тъпо, героят ми (за сега 16 годишен певец/лидер/още-нещо-си) да бъде як, точно колкото другите (всички под 10 годишни).

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » чет май 28, 2009 1:09 pm

Ами идеята е приключението да се развива в малък период от време, като след турнира на героите ще им бъде предложена наемническа работа. Ако откажат сериозно ще затруднят разказвача, а ако приемат присъствието на деца леко ще усложни нещата, или по-точно ще трябва да убедят някои НИП-ове, че ще са им полезни или прикючението да продължи без тях.
Ще ги оставя така, защото така или иначе само ще привличат повече неприятности отколкото малко по-зрели герои.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет май 28, 2009 4:14 pm

Е, аз няколко дена ще съм без нет, така че... не знам кога ще мога да почна. Ако трябва почвайте без мен :)

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » чет юни 04, 2009 11:03 pm

Това да играем с хлапета някаква част от домашните правила ли е? Някак си не виждам как мога да направя пълноценно преживял пубертета герой, който да участва в група с 2 деца и да разчита да оцелее. А, и деца с познание "политика" - това е страшно...
Edit - всъщност, остави. Струва ми се, че не мога да го направя. Не мога да отиграя герой, който да е достатъчно отчаян, че да разчита, че две хлапета ще му пазят гърба.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет юни 04, 2009 11:36 pm

Ами направи възрастен гигант около 97-98 годишен, дето тъй и тъй догодина две си заминава.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » пет юни 05, 2009 1:06 pm

Абе какво да ти кажа, и на мен не ми харесва да водя на деца, изрично казах героите в каква възраст да са... И като се замисля, добре си бях направил. Преправете героите, или по-скоро им сложете по някоя годинка отгоре.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет юни 05, 2009 4:11 pm

Нем, не си посочил възраст никаква.
Забавното е, че евентуалния герой на Кокаина, ще разполага със същите 140 ТР като децата, а това значи, че и да иска не може да го направи по як от тях.
Войн с меч.
6ТР ИН 6 (за да може да си бърше сам задника)
40ТР Л 10 (за да има някаква базова атака)
21ТР СИ 8 (за да може да си държи оръжието)
55ТР СУ Войн 10 (за да докопа виталност и атака)
Остават 18ТР, не стигат за сила значи няма да е двуръчен меча значи трябва да е прецизност, ама тя може да се дигне максимум до 7 което дава само 1 атака за 13 ТР.
Да намалим война на 8 и да дигнем силата на 10 е вариан стига разказвача да ни посволи да носим двуръчен стоманен меч, да приемем че ниразреши, браво!
Имаме атака 10+10/2+8/2=19 атака и... да 33 живот, колкото фелинчето с атака 15 и куп СА-та, и с 2 повече от елфчето което прави по 4 магии със щета 2зара+4, или като се напъне 8зара+16 в първия рунд. За среден зар дори да го вземем 3 се получава 40 чиста щета или един труп от същото ниво...

Говоря си...

Иначе ще дигна с една година възрастта на писето щом е болка.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пет юни 05, 2009 4:28 pm

Ок, аз я подмених с майка й, която също е претърпяла корабокрушение. Махнах и магьосничеството и друидството, за да няма връзка с Предтечите и да каже къде се намира - това, плюс амнезията (от боледуването, причинено при корабокрушението), може да я задържи известно време в руслото на разказваческата история.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » съб юни 06, 2009 8:16 am

От тогава цари конкуренция между двете села. Част от тази конкуренция е ежегодният турнр, който изправя най-талантливите младежи, навършили пълнолетие и не участвали преди в турнира, на двете села в съзтезания на ума, силата и таланта.
Пропуснах да го запиша в изискванията... И все пак на 9 котката още не е пълнолетна. Пое на 16 я сложи.
А за слънцето - добави още 1 способност/познание на 6, 4 си използвал. Не е здължително де :)

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб юни 06, 2009 3:11 pm

Ами аз съм писъл на 9 щото това е истината, ама тя има по гъсти мустаци от някои кьосета дето се пишат пълнолетни. В смисъл, лъже за възрастта си.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » съб юни 06, 2009 4:07 pm

Малко е дребна за да й повярва някой, не мислиш ли?
Заключвам темата, скоро ще изтрия всичко постове, несвързани с домашните правила. Пишете във "Въпроси и коментари".

Заключена