Въпроси, Отговори и Разяснения

Архив - Форумни Игри
Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Въпроси, Отговори и Разяснения

Мнение от Ain alkar » пон авг 24, 2009 1:31 pm

Вилорп написа:Има ли забранени раси или непрепоръчителни?
Има ли препоръчителни умения, познания и подобни?
Ще се ползват ли модули и добавки (кървене, болести, отрови, лечител, екзорсист, бебо, бено, магии...)?
Темичка да си отвориш в раздела за въпроси, за да не я отварям аз ! (;
Групата трябва ли да се познават предварително?
Ако може да пуснеш входна кът сцена та да си оформим историята така че за момента да завършва в мястото на което сме попаднали!
Забранени раси няма (ще видите защо).
Ами социалното развитие на героя е препоръчително пред бойното. Иначе може да използвате всякакви Умения и СиПове.
От изброените там модове само за Лечителя работата не ми е ясна. Ако е готов (в което се съмнявам) или има нужда от тест може да се използва (все пак това е Острова на Науките, не е много безопасно място и може да ви потрябва)
Героите могат да се познават, а могат и да се засекат в Таверната. Вие си решете и се уговорете.
За кътсцената се колебаех, но щом трябва идва.
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон авг 24, 2009 4:50 pm

Някакви финанси за екипировка? (15 злато; 100 сребро; 500 медници...)
Магически предмети? (тиара даваща +1 успех на всичко; брадва нанасяща допълнително +6 огнена щета; медальон даващ 2 МЗ...)
Майсторски предмети? (колчан стрели даващи +2 успех на изстрел; арбалет искаш по-малко сила за презареждане; меч даващ +3 твърда щета; олекотена алебарда...)

И за расите да питам още веднъж, та да не стане фал... мога да вземе фелин фелшър или гном екзорсист с опитомен планински трол за любимец?

Предполагам че отговорите на горните въпроси ще решат точно кой герой ще се появи в приключението (;.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон авг 24, 2009 6:16 pm

Аз имам въпросче. За сега съм решил да играя Вещица/Друид (да, сигурно ще е жена). Номера е, че искам да пробвам една версия на Друида, създадена за Хоул. Да ти я пратя да я видиш, дали одобряваш? (Вещера вече го има в разработки - ако искаш и него мога да изровя)

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » пон авг 24, 2009 7:15 pm

Добре... финансите съм ги казал, но очевидно мястото не е подходящо, щом не си ги видял
Айн Алкар написа:Пари: 48 сребро
Магическите предмети можете да вземете преди началото на приключението само по правилата от 161 страница. Като ми се струва, че само цени липсват за това.
1. (немагическа щета) тази изобщо не я гледайте, има майсторска изработка за това;
2. (магическа щета) тази също не я гледайте, има майсторска изработка за това;
3. (фиксиране на показател) за 5 се заплаща 1 сребърник, всяко следващо до 10 е по половин сребърник, от там нататък се заплаща по толкова сребърника, колкото е стойността минус 10 (за 11 се заплащат 4сребърника);
4. (бонус към показател) (Х*(Х+1)/2)сребърника, където Х е стойността на бонуса;
5. и 6. (бонус към Жизненост и Мана) за всяка точка се заплаща 20 медника;
7. и 8. (понижаване на показател и проклятие) не смятам, че ще купите това, но ще си запазя шанса да го има (определям го със зар)

Майсторската изработка е само тази по книгата (и не мисля, че стрели +2 Шанс за успех са майсторски, а магически :wink: ), до +50% от стандартните.

Добре, че обърна вниманието ми към гномите. Не бих позволил гном, че и трол (макар аз винаги да съм си мислел, че гоблините бяха тея с тролите за домашни любимци). Само едното от двете. Иначе няма ограничение в расите.
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср авг 26, 2009 3:55 am

Аз съм готов. Не приемам забележки. Героинята ми ме кефи! И дневника ми е 14 страници :D:D:D

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср авг 26, 2009 10:33 am

Хам ме наведе на една много интересна теория, която бих желал да тествам. Обаче за целта искам водещият да ми потвърди важи ли правилато, че можеш да обърнеш няколко от първоначалните си ТР във сребърници при курс 1:1.
Ако да довечера ще публикувам Маша (;

Нужни са ми цени за:
+1МА
+1МА само за дадена школа
+1МА само за дадена магия

+1МУ
+1МУ само за дадена школа
+1МУ само за дадена магия

цена за 1 урок при учители с умение/познание 8-11
цена за 1 урок при учители с умение/познание 12
цена за 1 урок при учители с умение/познание 12+
Последна промяна от Vilorp на ср авг 26, 2009 3:53 pm, променено общо 1 път.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » ср авг 26, 2009 1:42 pm

Я, и аз мисля да си направя вещица, макар и малко по-различна. И аз ще разменям ТР за пари. Май ще се получат МНОГО мощни герои трето ниво.
ЕДИТ:Мога ли да закупя следните неща в магически предмет:
Бонус към Обаяние/Красота
Бонус към МУ
По-малко ТД за казване на заклинание
Бонус ТД
Бонус атака (не щета)
Бонус атака/щета при борба

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср авг 26, 2009 7:54 pm

Хелзинг, само Красотата се покачва.

Аине, какво ти казах, а? Ще те унищожат. Между другото винаги можеш да ги срежеш :D

Всъщност, макар да ненавиждате героинята ми, щото е яка - т.е. силна, но аз не съм чупил системата НАПЪЛНО. Можех спокойно да си оставя 5 на всичко освен интелект и да си вдигна статовете с предмети.
Не че ще ползвам Силата за нещо друго, освен за носене на раницата, ма както и да е.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » ср авг 26, 2009 9:32 pm

Ти не си я счупил напълно, но с Вилорп точно това правим. Все си мисля, че Аин в един момен ще реши да го махне това за магическата екипировка или ще се намери кой да ни обере.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » ср авг 26, 2009 11:15 pm

Тъй - СУ Ковач позволява да правиш предмети с разни бонуси. А как стои въпросът с дърводелството (и даже не с чистото дърводелство, а в комбинацията с художник)? Позволява ли ми примерно да направя маска, амулет, гривна, който повишава някаква статистика?

Има ли начин, да получа уроци по СУ Певец и Ковач? (Ковач и Художник = бижутер?)
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср авг 26, 2009 11:27 pm

Слънце, някъде бяхме говорили (преди мноооого години), че Знаятчия обхваща всички по-известни занаяти. Най-малкото с дърводелство трудно можеш да направиш нещо кой-знае какво, освен хубав лък. :)

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » чет авг 27, 2009 12:14 am

Вилорп, вярваш или не моите ковачи не предлагат повишаване на МУ и МА.

Що се отнася до учителите:
до 12 са 9сребърника на урок
за 12 са 1 златник за урок
а от 13 нагоре ще те обучават за нещо повече от пари (да речем, че си подготвям почвата за дъълго приключение)

Отговори на Хелсинг

Бонус към Красотата може да получиш от украшения. В зависимост от украшението ще се каже и цената и бонуса към красота (аз казвам до +2).
Бонус към МУ не се предлага от моите ковачи (това вече го казах малко по-горе)
За по-малко ТД на заклинание записвай СУ-та.
Бонус ТД... вече много ти стана ама :lol: Няма такъв филм
И другите две ги отпиши от сметките си.

(отговорите не изглеждат много преспективни, нали :D )
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » чет авг 27, 2009 8:51 am

А, и без тези пак може да се направи изрод, не се оплаквам от много ограничениея :wink:

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » чет авг 27, 2009 10:21 am

Не - точно обратното! Обсъждахме, че всяка следваща професия се взима без да плащаш началните ТР (май пет бяха, само за джуджетата ковачеството идваше на три). Батугой се съгласи, че е логично и ако настояваш, ще потърся темата.

Аз точно за това комбинирам дърводелство с художник.

Абе гледам, че имам разлика от 27ТР със събраните от героя на Вилорп? Аз ли бъркам нещо, или използвате друга формула за добивания ТР на ниво? Щото с тези 27 и деветте неразпределени, мога да си кача Художник на 12 ниво, и да ми останат 3 ТР.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет авг 27, 2009 10:41 am

на Вилорп героя още не е готов и затова не му вярвай на статовете и сметките. Ще гледам да го дооправя
днес де.

Иначе за ТР: 16+Ин/3 зара на ниво, за ТЖ Вит+Си/4 зара
При мен може да се получи малка аномалия от това, че:
а) имам 21 Ин, но реално за дигане на ТР се ползва базовия от 12
б) имам бързо развитие което дава допълнително точки за сметка на живота

180 (база)+(((Ин/3)*4(фиксиран зар))+(БР*2(1 ТЖ за 2 ТР))+16)*3=180+((12/3)*4+6+16)*3=180+(16+6+16)*3=180+114=294

Иначе на Вилорп героя ще играе поддържаща роля само, все пак момичето не е боец.

пп. Това за уроците са ужасяващо високи цени... дори при нашето многопаричие... сигурен ли си че не са в медници и сребърници?
Последна промяна от Vilorp на чет авг 27, 2009 12:15 pm, променено общо 1 път.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » чет авг 27, 2009 11:04 am

А, и да попитам - фиксиран показател на Х + бонус от У към този показател какво прави? Логично е да си остава Х, защото е фиксиран, но може и да е Х+У.

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » чет авг 27, 2009 8:52 pm

Вилорп, имаш право (оказва се, че аз отново съм чел между редовете :lol: тая книга). За сега ще карам така - кажи какъв учител искаш, а аз ще ти кажа каква е цената му. Става ли? (поне, докато изчисля или премеря на око цените за всяка степен до 12, след това само с питане :wink: )

Хелсинг, прав си. Логичното фиксиране на показателя си остава (което означава, че ако измолиш още бонусче към показателя само си харчиш парите - няма да го получиш)
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет авг 27, 2009 9:26 pm

лечите и маг на 12, както и ако има някой на социални умения ще се радвам.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет авг 27, 2009 11:36 pm

е, така като гледам, освен и аз да си преправя героинята...
Всъщност не, направо да се изнасям от играта.

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » пет авг 28, 2009 1:23 am

Ей, улесни ме, Вилорпе, улесни ме. Тази цена я има в книгата и е 5ср. (аз така чета "учителите над 12 степен са по-скъпи от 5 сребърника"). И не издивявайте повече от туй, че аз до понеделник няма да съм в състояние да вляза (в момента изживявам последните си минути на свобода преди да ме вържат с верига за бюрото)
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет авг 28, 2009 1:45 am

между другото, имам чувството, че нещо гелпите правилата за учителите. Ако СУ на учителя е над 12 той ще иска повече от 5 сребърни. Много повече. Може би златник или два. А и Вилорп... Лечителя лично за мен все още е замаено умение и е твърде тежко, че да се ползва в реална игра. И така и не разбрах онези странни съотношения и т.н. дето си изписал.

ПП: Лървенето ще се ползва ли в крайна сметка?
ППП: Всъщност, нима си твърдо убеден, че ще спестиш ТР, при положение, че цената е за Урок?

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

учителите...

Мнение от Vilorp » пет авг 28, 2009 9:18 am

Хам, пестенето на ТР при взимане на урок не е теорема, а аксиома, а в текущата ситуация 3 ТР на умение са си 3 ТР.

12+(3*4)>16+0 или успех от 8 ТР дигаш познанието до 1+2+3 за 6 ТР и проверяваш отново:
24>19 - 5 ТР, , дигаш до 4 за още 2 и ти остават 3 ТР чиста далавера. Тъй като при първоначално тръгване 10 ТР = 10Аg, това идва да каже, че всяко СУ което вземеш ти дава 3 ТР, за него самото и ако му повишиш нивото тези 3 ТР стават свободни. Затова можете да приемете, че всяко едно СУ над 4-та степен ви дава допълнително 3 ТР.
Това при фиксиран зар на 4 разбира се!

При зар 3,5 далаверата ви е 1 ТР, което пак не е зле де.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет авг 28, 2009 12:25 pm

Е, явно не съм гледал внимателно...

Тука имаше страница и нещо пост, колко тъпо е да си правиш оптимизиран герой и да чупиш системата, адресиран основно към Вилорп, но го махнах... кучето си лае...

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пет авг 28, 2009 12:43 pm

Доколкото знам, само нип-овете имат право на уроци извън реално разиграване. Героите получават уроци в течение на реална игра - изключението е изключително по волята на разказвача. За всеки отделен случай.

Аз лично бих забранил всичката тази магическа бижутерия - особено в този и масов вид. Също и всички уроци преди реалното разиграване (само нип-овете получават уроци по такъв начин, защото с тях по принцип няма реална игра, а разиграващ и водещ съвпадат).

Тука гледам и едно комбо - ако правилно съм разбрал - заменят се ТР за пари, с парите се наемат учители, а учителите дават безплатни степени на СУ-та, тоест спестяват ТР, които ТР (каква изненада), в началото бяха сменени за пари.

Аз по принцип имам много ясно отношение към подобни комбота...
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет авг 28, 2009 12:54 pm

Не, истинското комбо е, че за 13 ТР обърнати в сребърници си фиксираш показател на 14. Да, не получаваш живот (ако става дума за Сила) или ТР (ако е Интелект) Но, на кой му пука? Ти си трето ниво и за 5*14 = 70ТР си надигал всички показатели до 14.

Мойта бижутерия е наследствена :)
И свен това, имам усещането, че поредния опит за драматизация и сериозност от моя страна ще бъде изчукан в гъза от героинята на Вилорп. Вилорпе, кога си играл сериозно за последен път?

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет авг 28, 2009 1:53 pm

Озад на пред:

Преди повече от 3 месеца *тъжно човече*
Бижутерията на Маша влиза в концепцията на героя и принципно мога да се пазаря изобщо да не я плаща, ама съм добра душа и неща издевателствам над новия ни разказвач.
Бижутерията ми предоставя идеална възможност за тестването на магичиската бижутерия и възможносите който предоставя тя за дори начално ниво герои.
За комботата, Хам, мога да кажеш че нищо не разбираш от това. Кобо е билкарство + друид+горанин или бижута към красота + интелект + у убеждавене + лидер... За магията пък слънцето е говорил достатъчно.

Слънце аз лично не знам от къде си разбрал това за НИП-овете, а смея да твърдя, че познавам поне прилично системата.
Не съм се сблъсквал с играчи злоопотребяващи със ситемата и ако съда по приказките ви, това може само да ме радва, а най-високото ниво за стартов персонаж е било трето с реални зарове. За сметка на това, пък съм давал безплатни уроци и дори степени на познанията.
И на теб комбото не ти е математически коректно, защото при обявената цена си на далавера единствено ако си човек дигнеш си интелекта на 6 и вземеш две СУ-та на степен над 4. Ако интелекта и СУ-тата не са ти водещи показатели, то си вътре отвсякъде.

Хам ти когато не се вясваш не се вясваш, ама като се веснеш не може да се прочетат никакви постове (;

В защита на маша ще кажа и повторя: образа е според концепцията и ми дава поле за социална игра.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет авг 28, 2009 3:04 pm

Крайно време е да надуя иван да опраявим тъпата система за магиески предмети...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет авг 28, 2009 7:38 pm

Аине, можеше за част от нещата да ползваш това:
http://axiom16.com/forums/viewtopic.php?t=5358

Мое произведение е, да, но дори БатГойко се съгласи, че е балансирано.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пон авг 31, 2009 11:00 am

Колко са ми парите?
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон авг 31, 2009 11:57 am

Ain alkar написа:Добре... финансите съм ги казал, но очевидно мястото не е подходящо, щом не си ги видял
Айн Алкар написа:Пари: 48 сребро
И за бъзик на дребно - кога е живял Магландиумския Леонардо.

Заключена