ИИ: Потъмнени блондинки и обсъждания на играта - тук

Играта на Асен

Модератор: Асен

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон сеп 14, 2009 2:30 pm

Да предупредя: утре цял ден пътувам и няма да съм на линия хич.

Да предупредя 2: не се знае кога след това ще имам достъп до нетя от моята щайга. Тъй че ако има нещо важно за казване, нека не е по скайпа, а на форума, че да може и аз да го разбера.

Въпрос: никъде не видях с колко пари почват героите. Някой би ли казал?
シャマョツィ

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон сеп 14, 2009 4:59 pm

1800 медника, с което трябва и да си купиш екипировка.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон сеп 14, 2009 5:02 pm

Да, и купувате броните на цената на материалите.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » вт сеп 15, 2009 10:07 pm

Искам да попитам за цени на (и дали изобщо даваш да се вземат):
-Улекотен арбалет, който не толкова да тежи по-малко, колкото да иска по-малка сила за презареждане.
-Арбалет майсторска изработка (+щета или -сила за презареждане)
-Кози крак (механиката ясно, ама колко медника ще ми струва)
-Комплект гримове и евентуално дали ще дават някакъв бонус към актьорско майсторство (за това смятам да ги ползвам).

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » ср сеп 16, 2009 9:07 am

Ivan_Helsing написа:Искам да попитам за цени на (и дали изобщо даваш да се вземат):
-Улекотен арбалет, който не толкова да тежи по-малко, колкото да иска по-малка сила за презареждане.
-Арбалет майсторска изработка (+щета или -сила за презареждане)
-Кози крак (механиката ясно, ама колко медника ще ми струва)
-Комплект гримове и евентуално дали ще дават някакъв бонус към актьорско майсторство (за това смятам да ги ползвам).
-Това не е ли като майсторски?
-Да, по цените в книгата, извадени от стандартната цена.
-Броя ти го за част от арбалета, а дали ще го ползваш, решаваш ти.
-Козметиката е скъпо удоволствие, което се внася от Източния съюз предимно, но за 150 медника - ще ти дава, когато го ползваш за дегизировка. Ако играеш на сцената и не умееш да играеш, ще изглеждаш като червоасна некадърник и толкова. Сам прецени трябва ли ти, не знам за какво ще ползваш актьорското майсторство.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср сеп 16, 2009 9:59 am

Би ли ми копнал цените за бижутерията за която те замолих в скайп, че напоследък не мога да влизам там.
8 10 12 14 16

пп. Освен това съм кажи речи готов с героя, тъй че чакам одобрение.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » ср сеп 16, 2009 6:03 pm

Приблизително колко ще струва меч, даващ +2 на атаката (и съответно +1) за сравнение, специално оформена дръжка, така че да пасва идеално на захвата на моят герой и колоко отделно ще бъде надценката, ако мечът сияе в светло синьо, когато бъде изваден от ножницата в часовете на нощта (това, естествено, само за coolness и гъзария)? Също, може ли да повишава и реакцията и колко ще струва +1 на реакция?

Също, търся да закупя и онази дреха, която рицарите носят върху броните си и на която обикновено седи герба на съответния орден (на английски май е tabard).
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » ср сеп 16, 2009 10:20 pm

Цените в книгата ен ми вършат работа, защото:
-арбалета дава щетата на амунициите + 1 зар, та ми е странно как точно ще се получи.
-не е дадена цена за намалени ТД за атака, а изобщо не са дадени правила за понижаване на необходима сила за презареждане

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср сеп 16, 2009 10:38 pm

Пръстенчета, цена в Аg:
40 за фиксиран ан 14, Ловкост или Интелект, в който случай е 60
25 на 12, максимум +4, 37,5 за Ловкост или интелект
15 за 10, максимум+3, 22,5 за Ловкост и Интелект
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет сеп 17, 2009 11:08 am

Готов съм за проверка.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » чет сеп 17, 2009 12:40 pm

Атаката с кинжал на Дая е 19, а не 17. Това заради прословутите +4 към ножове на Барда (Боже, дано не се налага да използвам тази атака, тоест да вляза в битка с тази героиня.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет сеп 17, 2009 12:52 pm

19 атака не е малко и със среден зар ръгваш без проблеми всеки с Л<11, защото не може да се отклони. 8-10 пък е средната ловкост на човечеството като цяло. Ако това те теши, Гихлп има 15 атака (;
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » чет сеп 17, 2009 1:05 pm

Не мисля, че героинята е психически способна да нарани някого (освен ако нещата не опрат до убийство или изнасилване, защото там се обажда инстинктът за самосъхранение). Не мога да си я представя да участва доброволно в битка.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет сеп 17, 2009 3:37 pm

Ще ми пее на ушенце тогава зад бойната линия (;
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » чет сеп 17, 2009 5:01 pm

Vilorp написа:Готов съм за проверка.
Пак не я минаваш...
Ivan_Helsing написа:Цените в книгата ен ми вършат работа, защото:
-арбалета дава щетата на амунициите + 1 зар, та ми е странно как точно ще се получи.
-не е дадена цена за намалени ТД за атака, а изобщо не са дадени правила за понижаване на необходима сила за презареждане
Щета +1 зар е точно щета +1.
Намаляване на ТД има цена от 66 ТР, колкото иска Умение в оръжието на 11 ;). Силата за презареждане есе равнява на необходима сила за използване, а тя имаше цена в книгата.
cherno_slance написа:Атаката с кинжал на Дая е 19, а не 17. Това заради прословутите +4 към ножове на Барда (Боже, дано не се налага да използвам тази атака, тоест да вляза в битка с тази героиня.
Коригирах й атаката.
А дали ще се наложи да се бие, дори не зависи от мен.
Vilorp написа:Ще ми пее на ушенце тогава зад бойната линия (;
Точно пред фланкиращия отряд :twisted: ?
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет сеп 17, 2009 8:24 pm

Ади пак за проверка, а иначе отряда да заповяда, ще разпием царски и който остане последен печели.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пет сеп 18, 2009 10:49 am

Тъй - обръщам се към групата.

Ясно е, че каквито и герои да направим, Водещият ще ни срита задниците, защото това е тест-приключение на неговия системен-мод. По необходимост и замисъл трябва да установи точката на пречупване на героите и групата като цяло.

Ето защо има смисъл да питам вас, а не него - с кой от двата героя (Дая ин Майме или Чичо Дерфел) ще ви е по-приятно/лесно за игра.
Джуджето с психика на средновековен човек-селянин ще ви стане ясно, само като го видите. Това е типичен "танк" за обиране на демиджа в битка, който е безполезен в социални ситуаций и уязвим на психически въздействия.
Елфаната е безкрайно уязвима физически, но покрива групата в социални ситуации със своя Инт на 18, обаяние на 21, съблазняване на 16(18 след песен), психология на 15, култура и обичаи на 10 и прочие.
Проблемът е, че трябва да бъде защитавана като фигурка в бойни ситуации и трябва да сте съгласни вашите герои малко или много да я изслушват и (понякога) дори да правят, каквото им каже. При цялата си добрина и етичност, тя има достатъчно точна представа за психиката на околните и ще знае какво точно става около нея.

В крайна сметка - групата да избере каквото смята за нужно на самата нея, аз мога да играя и с двата персонажа.

П.П. Асене, отвори темата с Дая, за да поправя нещо!
Основания за искането - защото (дори да не играя с този персонаж), в момента има нещо недостоверно. Психологията й не е на достатъчно високо ниво, но все пак е прилично, а тя е живяла достатъчно дълго в обркъжението на сър Джакомо Корино - което ще рече, че има достатъчно точна представа за душевността му. Особено ако е ставала свидетел на животинска жестокост при налагане на наказания.

Така че при никакви обстоятелства не би го нарекла по малко име, дори ако има негласното разрешение на благородника да го нарича така в неофициална обстановка. Би се отвратила от него, ако беше мъж от нейната раса, но той е човек и вроденото му несъвършенство го оправдава.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » пет сеп 18, 2009 11:51 am

Обективно погледнато, дори да играеш с танк, пак ще ни сритат задниците. Въпросът е да се забавляваме, докато ни ритат отзад. И понеже знам, че си почетен жител на Вечната гора, смятам, че ще забавляваш повече, ако играеш елф.
- Дая - вече съм запознат с концепцията на този персонаж и мога да те уверя, че ако на моя персонаж бъде възложено да я охранява в битка, той ще направи точно това. Търкания вероятно няма да има до момента, в който Дая не започне да се държи арогантно (т.е. като един истински елф). Естествено, моят персонаж ще изпитва задоволство да наблюдава възмущението на Дая към сцените на излишна жестокост. Ако се абстрахираме от персонажа - лично аз обичам да виждам арогантни елфи в групата.
Мислех да спомена нещо и за джуджето, но май се отказах. Още мускули в групата са добре дошли, но прекаленото приддържане към Средновековието не ме блазни особено. Защото да, ти ще направиш типичния средновековен селянин, обаче всички други ще си разграват напарфюмирани фентъзи герой и, в крайна сметка, джуджакът няма да седи много на мястото си. Иначе, мога да гарантирам, че няма да отразя личното си отвращение върху реакцията на персонажа ми спрямо Дерфел.

ПП. По домашните правила, войн не вдига Виталност, ако мислиш да го качваш само заради това.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пет сеп 18, 2009 12:23 pm

Мерси за точния и изчерпателен отговор. Ако и другите мислят като теб, отговорът е ясен, но все пак да изчакам мнението им.

П.П. Всъщност елфите не са арогантни. Сигурно и ти си виждал такива хора, които са максималисти към себе си и изпитват лека почуда към останалите. Когато останалите с лека ръка допускат пускането на шкембета, минават без истински хъс в четенето образованието си ( хъсът да не се бърка с гоненето на високи оценки), отглеждат децата си как да е и прочие.
Както и да е - отстрани максимализъмът наистина може да се сбърка с чисто човешката арогантност - във всеки случай Дая не излъчва пренебрежение към никое създание, дори да е с обаяние 3 (по скоро би се просълзила от състрадание... опитвайки се да скрие реакцията си, защото тя също може да наскърби и обиди другото същество).
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет сеп 18, 2009 3:47 pm

Гихлп също не е боен персонаж, а по скоро поддържащ и още по-конкретно: привежда в кондиция ударната сила преди и след битките. 60 години са му нареждали тъй че може да се подчинява на заповеди, ама в последно време е стана доста мнителен към тея дето само дават нареждания. Той Дея не може да я защити, освен да й даде някой екстри ама само толкова.


Малко в тсрани от това, аз също мога да хвана една певкиня от арената, Кен Ли, която макар и да не е боеспособна може да се съправи със всеки чиято Псу е 10 или по-малко без особенни затруднения. Мисля че дори по домашните правила ще успея да я прехвърля мотамо (;
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет сеп 18, 2009 10:10 pm

cherno_slance написа:Тъй - обръщам се към групата.

Ясно е, че каквито и герои да направим, Водещият ще ни срита задниците, защото това е тест-приключение на неговия системен-мод. По необходимост и замисъл трябва да установи точката на пречупване на героите и групата като цяло.
Антоне, помолен си официално да не говориш от мое име занапред 8)!
Не, Водещият няма за цел да ви сритва каквото и да е. Възможно е да се случи, пращам ви на кофти място. Дали ще издържите? Идея нямам! От решенията ви извън битка зависи толкова, колкото и от заровете в меле, а аз нямам и не искам да имам контрол върху нито едно от двете!
Системният си мдо съм го смятал достатъчно, а мога да го преценя независимо дали ще успеете, или няма. Причината да ви предупреждавам, че може да измрете е, че не се каня да спирам НИП-овете.
Впрочем, който е играл с мен, може би вече знае, че това ми е стила на игра.
cherno_slance написа: Ето защо има смисъл да питам вас, а не него - с кой от двата героя (Дая ин Майме или Чичо Дерфел) ще ви е по-приятно/лесно за игра.
Джуджето с психика на средновековен човек-селянин ще ви стане ясно, само като го видите. Това е типичен "танк" за обиране на демиджа в битка, който е безполезен в социални ситуаций и уязвим на психически въздействия.
Елфаната е безкрайно уязвима физически, но покрива групата в социални ситуации със своя Инт на 18, обаяние на 21, съблазняване на 16(18 след песен), психология на 15, култура и обичаи на 10 и прочие.
Проблемът е, че трябва да бъде защитавана като фигурка в бойни ситуации и трябва да сте съгласни вашите герои малко или много да я изслушват и (понякога) дори да правят, каквото им каже. При цялата си добрина и етичност, тя има достатъчно точна представа за психиката на околните и ще знае какво точно става около нея.

В крайна сметка - групата да избере каквото смята за нужно на самата нея, аз мога да играя и с двата персонажа.
Джуджето ти не е с психика на типичен среднвоековен войник-селянин, както съм посочил в темата. Това, че ти го правиш да изглежда добитък с умения и психика на "танк за обиране на демидж" от фентъзи игра, е лично твой избор.
cherno_slance написа: П.П. Асене, отвори темата с Дая, за да поправя нещо!
Основания за искането - защото (дори да не играя с този персонаж), в момента има нещо недостоверно. Психологията й не е на достатъчно високо ниво, но все пак е прилично, а тя е живяла достатъчно дълго в обркъжението на сър Джакомо Корино - което ще рече, че има достатъчно точна представа за душевността му. Особено ако е ставала свидетел на животинска жестокост при налагане на наказания.

Така че при никакви обстоятелства не би го нарекла по малко име, дори ако има негласното разрешение на благородника да го нарича така в неофициална обстановка. Би се отвратила от него, ако беше мъж от нейната раса, но той е човек и вроденото му несъвършенство го оправдава.
Барон Джакомо Корино не налага животински наказания. Престъпниците се съдят изключително безпристрастно по военния закон и толкова. Военният закон включва наказания, които за теб като юрист от 20 век са безчовечни и не отговарят на провиеннието, но на местните им се струват нормални.
В резултат Здравостан не е най-веселият, но определено е един от най-сигурните градове в ЦС.
Cocaine написа:Обективно погледнато, дори да играеш с танк, пак ще ни сритат задниците. Въпросът е да се забавляваме, докато ни ритат отзад. И понеже знам, че си почетен жител на Вечната гора, смятам, че ще забавляваш повече, ако играеш елф.
Обективно погледнато, измислено е така, че от вас да зависи ще ви сритат ли нещо ;). За останалото виж горе.
Но да, и аз смятам, че Антон ще се забавлява повече, ако играе с елфката.
Cocaine написа:
- Дая - вече съм запознат с концепцията на този персонаж и мога да те уверя, че ако на моя персонаж бъде възложено да я охранява в битка, той ще направи точно това. Търкания вероятно няма да има до момента, в който Дая не започне да се държи арогантно (т.е. като един истински елф). Естествено, моят персонаж ще изпитва задоволство да наблюдава възмущението на Дая към сцените на излишна жестокост. Ако се абстрахираме от персонажа - лично аз обичам да виждам арогантни елфи в групата.
Мислех да спомена нещо и за джуджето, но май се отказах. Още мускули в групата са добре дошли, но прекаленото приддържане към Средновековието не ме блазни особено. Защото да, ти ще направиш типичния средновековен селянин, обаче всички други ще си разграват напарфюмирани фентъзи герой и, в крайна сметка, джуджакът няма да седи много на мястото си. Иначе, мога да гарантирам, че няма да отразя личното си отвращение върху реакцията на персонажа ми спрямо Дерфел.

ПП. По домашните правила, войн не вдига Виталност, ако мислиш да го качваш само заради това.
Всъщност, в игра, обявена като протосреднвоековно фентъзи, всякакви напарфюмирани герои... вероятно прикриват, че не са се къпали този месец ;). Разбира се, също така смятам, че за групата ви елфката може да е по-полезна, но кое ще изберете, си е ваш проблем.
Vilorp написа:Гихлп също не е боен персонаж, а по скоро поддържащ и още по-конкретно: привежда в кондиция ударната сила преди и след битките. 60 години са му нареждали тъй че може да се подчинява на заповеди, ама в последно време е стана доста мнителен към тея дето само дават нареждания. Той Дея не може да я защити, освен да й даде някой екстри ама само толкова.


Малко в тсрани от това, аз също мога да хвана една певкиня от арената, Кен Ли, която макар и да не е боеспособна може да се съправи със всеки чиято Псу е 10 или по-малко без особенни затруднения. Мисля че дори по домашните правила ще успея да я прехвърля мотамо (;
Ако ще си сменяш персонажа на социален такъв, изчакай да допиша правилата за социална битка и да ви ги постна. После ще видим безполезни ли са социалните персонажи.
cherno_slance написа:Всъщност елфите не са арогантни. Сигурно и ти си виждал такива хора, които са максималисти към себе си и изпитват лека почуда към останалите. Когато останалите с лека ръка допускат пускането на шкембета, минават без истински хъс в четенето образованието си ( хъсът да не се бърка с гоненето на високи оценки), отглеждат децата си как да е и прочие.
Както и да е - отстрани максимализъмът наистина може да се сбърка с чисто човешката арогантност - във всеки случай Дая не излъчва пренебрежение към никое създание, дори да е с обаяние 3 (по скоро би се просълзила от състрадание... опитвайки се да скрие реакцията си, защото тя също може да наскърби и обиди другото същество).
Всяко създание, което смята, че расата му го прави по дефиниция повече от останалите, е арогантно по моята дефиниция и обикновено - бърка жестоко. Това, че много арогантни създания може да са и максималисти, перфекционисти или каквото там ги наречеш, не означава, че едното е равностойно на другото.

А че ти си твърдо убеден във върховенството на елфическата раса, вече виждам. Може, но не очаквай някой не-елф да е съгласен с теб. Според сетинга върховната раса са хората, чисто заради броя си, скоростта на размножаване и мерките за опазвнане на популацията, и обединената вяра на голям брой хора.
Ако се каниш да използваш играта или ИИ темата, за да прокарваш тези си възгледи, поканен си официално да не играеш! Свикни, че един и същ сетинг се третира различно от различните Водещи и Разказвачи и това е основно правило в РИ! Това ако промяната на правилата с цел да се улесни друг вид игра не е било достатъчен намек...
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » съб сеп 19, 2009 1:39 pm

За втори път те моля да отвориш темата за Дая - имам да поправя една статистика и да оправя онази глупост с обръщането на малко име към лорда.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » нед сеп 20, 2009 8:58 pm

Съгласно предварителните уговорки заявявам, че с наближаването на гроздобера ще прекарам 2 дни на едно далечно място, където няма нет. Ако играта случайно почне дотогава, ще мога да посетя форума едва в ранните часове на 23-ти, сряда.

Също, вероятно нямам да мога да участвам и на 3/4 октомври, за когато е насрочен гроздоберът.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пон сеп 21, 2009 11:43 am

За трети път (и последен, след което си вдигам парцалите) те моля да отвориш темата за Дая, за да поправя две очевидни грешки!
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт сеп 22, 2009 2:23 pm

Явно показателите не са били толкова очевидни, щом съм ги пропуснал. Коригирах ти маната на 32, но други сериозни разлики не забелязах.
Както и да е, по-отключена няма как да стане, коригирай!

Кокаине, нямаш проблеми за гроздобера, не се притеснявай ;)! И без това чакаме още няколко герои и ви пускам встъплението.

До момента имаме 4 готови и заключени герои, надявам се до неделя следобед това да може да се приложи и към останалите!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » вт сеп 22, 2009 10:29 pm

Цитирам:

"Сред елфите напускането на Вечната гора без да са изпратени на задача, не е популярен ход (да се чете, считат се почти за изгнаници). Въпреки това любопитният млад елф се решил на него, когато достигнал елфическото пълнолетие и показал качества, необходими за справяне с външния свят. В рамките на няколко години усъвършенствал уменията си с лъка и се прочул тук и там като надежден наемник."

Това го казваш за нуждите на това приключението или по принцип така си ги представяш?
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » ср сеп 23, 2009 12:26 am

Ахаааа, значи това бил променената част от историята ;) . Иначе предполагам че въпросът е насочен към Асен, защото наистина, първото изречение малко си противоречи с казаното в книгата, по-конкретно с тази част:

"Много от тях (елфите, навършили еди-каква си възраст) излизат от гората и обикалят надлъж и шир из Магландиум." (стр. 243, дясна колона, втори параграф*) Досега честно казано си го представях малко като някогашната практика на еди-кои си богати студенти когато завършват някой престижен британски университет, да правят дълго пътешествие из Европата, само че малко по-всеобхватно и дълго.

А аз нямам нищо против историята да звучи и така, просто наистина ми е интересно как това, което се казва за излезлите от Гората елфи се връзва с книгата.

*Интересно, с този темп на цитиране на книгата, кога ли в крайна сметка ще сме я цитирали цялата :P ?
シャマョツィ

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » ср сеп 23, 2009 9:05 am

Това е тълкуванието, което получих от Бат Гойко за статуса на елфите извън Вечната гора, особено в случай, че стигнат пред съд от друга раса ;). Пасва идеално на виждането ми за елфите като ултра-изолационистко общество и обяснява защо в играта елфи има малко, а ако ги срещнете, те няма да са това, което ще са в игра на Антон :twisted: !
Да уточним - организация, която да се занимава с "несправедливо осъдените изгнаници" няма 8). Ако са пратеници, е различно, защото освен при фрапиращи нарушения, се ползват със защитата на пратеника.
Като светъл елф, нямам проблеми да си смениш обратно написаното, когато го отворя отново. Така или иначе, не очаквам да окаже сериозно влияние, просто ако го смениш, ми съобщи!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » ср сеп 23, 2009 11:36 am

Нямам никакъв проблем, след като се връзва и със света, ок.
シャマョツィ

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » ср сеп 23, 2009 3:09 pm

Във всичките си изчисления за елфите (а аз направих много такива пресмятания, докато писах за тях), съм се водил от написаното в книгата. За справка виж много точния цитат и тълкуване на Шами!

В тази връзка само уточнявам за Асен, че всяко общество прави ясна граница между младежи, които отиват на продължителна ескскурзия до мястото Х и младежи, които отиват да живеят в място Х.
Второто не приема добре от нито една жизнеспособна култура и тя намира начини да се брани.

Дали браненето ще включва барикади по границите, завладяване на прилагащия брейн-дрейн съсед или чрез предлагане на по-висок жизнен стандарт - зависи от културата. Елфите са избрали третия вариант (по описание в книгата е така), ето защо тези, които от ранна възраст отиват да живеят за ПОСТОЯННО извън ВГ... ами просто изпадат от този висок жизнен стандарт. Те губят привилегиите да бъдат обучавани в желаното поприще от майстори на по триста, четиристотин години, времето за усъвършенстване отива в почти непрекъсната борба за оцеляване или осигуряване на насъщния и т.н. Когато се върнат по някое време изглеждат като диваци в очите на връстниците си, а това не е приятно.

Тъй че не - елфите не са крайно самоизолиращо се общество, пускат си децата на екскурзии и(като всяко жизнеспособно общество), очакват те да се връщат у дома (а у дома винаги е най-хубавото място на света).
Верно, че тъмните елфи отричат пространството извън ВГ и търсят възстановяване на древните знания вместо да гледат към бъдещето - но това води до вътрешно противоречие със светлите елфи. И това е противоречие в едно живо, динамично общество - а дали ще доведе до просветление или гражданска война, ще покаже времето.

П.П. Един съвет - ако нещо буди неприрязън в теб или ти пречи по някакъв начин... просто не го пипай. Не казвам, че е лесно, но аз се опитах да видя във всяка раса онези качества, които я правят изключителна и специална, в които изпъква над останалите (и които особености не включват само бойни показатели и прочие).

А иначе вдигам ръце и признавам, че това твоето е алтернативен сетинг/система, която не виждам как може да се съчетае с основния сетинг, описан в книгата.

П.П.П. А да, ако елф бъде изправен пред съд извън ВГ, сънародниците му ще осигурят добър адвокат, а ако мястото е прекалено примитивно и съдебната система липсва съвсем - ще опитат да си го приберат. Естествено, това пак е края на героя като игрови персонаж - роднина на татко и мама са се появили, платили са ти гаранцията и те прибират от лошия квартал... обратно вкъщи, където ще те измият със сапун и ще ти прочетат конско колко неблагодарно създание си и скиташ, вместо да си седнеш на дупето и да учиш пеене, рисуване, склуптура и овощарство.
Изключение от такава защита се допуска само за осъдени на инфамия (гражданска смърт, изгнание). Не може да бъде другояче при раса, където жените раждат по две деца за целия си живот и във всеки индивид се наливат огромни ресурси.

Считай, че в в това отношение са на принципа на една много известна държава: "В къщи той може да е никой, но извън границите на родината никой няма право да го закача"
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Отговори