ИИ: Потъмнени блондинки и обсъждания на играта - тук

Играта на Асен

Модератор: Асен

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

ИИ: Потъмнени блондинки и обсъждания на играта - тук

Мнение от Асен » ср сеп 09, 2009 5:01 pm

Няма да повярвате, но това е темата за извънигрови коментари по играта... :P
Пак тук можете да обсъждате, планирате и да се координирате, ако по някаква причина не го правите в чата на играта.
Сигурен съм, че няма нужда да ви предупреждавам, но за всеки случай - дръжте се културно и възпитано един с друг 8) !
Препоръчвам да започнете с комбинирането на героите и концепциите им, до момента имаме заявки за социалне герой и гущероид.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » ср сеп 09, 2009 10:39 pm

Относно свещеника-какво може да владее той?
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Alia
Работник
Мнения: 120
Регистриран на: ср май 31, 2006 3:01 pm
Местоположение: София, някъде наоколо

Мнение от Alia » ср сеп 09, 2009 11:23 pm

Аз да си питам за ограниченията за маговете, че да знам как да си правя героинята.

Ще кажеш ли нещо повече, моля те :)
Gothic is sophisticated barbarism. It is a passion for life draped in the symbolism of death. It is a cynical love of sentiment. It is a marriage of extremes such as sex and death. It uses darkness to illuminate.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » чет сеп 10, 2009 12:31 pm

Alia написа:Аз да си питам за ограниченията за маговете, че да знам как да си правя героинята.

Ще кажеш ли нещо повече, моля те :)
Ограниченията са три.
Първо, да личи как елементите, които си избрал/а, влияят на характера на персонажа ти. Ако не можеш да го отиграеш, не се захващай ;).
Второ, да отиграеш откъде си го научила и как го прикриваш, предвид че за повечето хора ще станеш нежелана компания, ако се знае официално. Тези, с които "работиш", сигурно ще те смятат за полезна де...
Както казах, убедете ме, че можете да го играете. А, и трето, офанзивните и дефанзивни магии ще бъдат нърфнати злобно откъм щета!
Fenrir написа:Относно свещеника-какво може да владее той?
Цяла епархия, ако е достатъчно напреднал! Това е значим социален бонус, най-малкото.
А иначе, свещеник на кое божество, искаш ли да е подкрепен от "божествени сили" (за магията виж по-горе) и с каква роля ще го впишеш в екипа?
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » чет сеп 10, 2009 1:40 pm

Става дума именно за божетвените сили. Какви могат да бъдат те-магии от някоя школа или направени молитви,благословии и т.н.?
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » чет сеп 10, 2009 1:58 pm

Fenrir написа:Става дума именно за божетвените сили. Какви могат да бъдат те-магии от някоя школа или направени молитви,благословии и т.н.?
Според божеството може да е друид или маг със съответни магии. За целите на играта, почти няма разлика в рестрикциите на двете.
Това включва и "убеди ме, че ще се впишеш в групата и ще го отиграеш", което писах по-горе.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » чет сеп 10, 2009 1:59 pm

Харесал съм си лидер/воин/спец фехтовални/спец защита/последните три гледа да не ги ползва/разни познания. Зара за красота ми показа 16 (от третия път), та ще го уважа и ще е социален герой :)

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » чет сеп 10, 2009 2:15 pm

ОК,свещеничеството просто ми се отдава,интересувам се попринцип от теология,знам как тряблва да се държи един свещеник,било то някой нисш такъв,или висш. Един свещеник трябва да има една цел-спасението на душите на другите,също така трябва да се раздава за правоверните по всеки възможен начин,което естествено изисква огромна смелост,но и богата духовност. Не знам как някой може да те убеди,че умее да играе,освен по време на игра. Другото което е- ако не ти се хареса,you are the almighty GOD,така че ивнаги можеш да заличиш някой :D

П.п.-май правото се намесва и тук. Убеждаването е важен фактор за теб 8)
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » чет сеп 10, 2009 4:39 pm

Първо, предвид, че се ориентирате към "социални" герои - някой проявява ли итнерес към бодигард-гущероид ;)?
Не яде много, плюе киселина и плаши евентуални нападатели... :P
Fenrir написа:ОК,свещеничеството просто ми се отдава,интересувам се попринцип от теология,знам как тряблва да се държи един свещеник,било то някой нисш такъв,или висш. Един свещеник трябва да има една цел-спасението на душите на другите,също така трябва да се раздава за правоверните по всеки възможен начин,което естествено изисква огромна смелост,но и богата духовност. Не знам как някой може да те убеди,че умее да играе,освен по време на игра. Другото което е- ако не ти се хареса,you are the almighty GOD,така че ивнаги можеш да заличиш някой :D

П.п.-май правото се намесва и тук. Убеждаването е важен фактор за теб 8)
Можеш да ме убедиш, като ми обясниш как виждаш мястото му в обществото на сетинга :twisted: !
Дотук добре, сега кажи как виждаш мястото на свещениците в обществото. Подсказвам, описал си една малко "идеализирана" версия, сега ако опишеше и "реалната", получаваш правото да си избереш религия и ще имаме поне един маг или друид 8) .
Ivan_Helsing написа:Харесал съм си лидер/воин/спец фехтовални/спец защита/последните три гледа да не ги ползва/разни познания. Зара за красота ми показа 16 (от третия път), та ще го уважа и ще е социален герой :)
Знам, видях ти зара - прави си персонажа и виж офертата за бодигард!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
nikestan
Frozen
Мнения: 274
Регистриран на: пет авг 26, 2005 4:11 pm
Местоположение: В.Търново
Контакти:

Мнение от nikestan » чет сеп 10, 2009 6:00 pm

Аз съм навит за гущероида, напослесък ми се играеше именно такъв персонаж - асоциален, но със стабилни бойни умения. Има ли изисквания за въоръжение и умения или да са по мое усмотрение (боец ще е при всички случаи)?
The superior man is modest in his words, but exceeds in his deeds.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет сеп 10, 2009 6:30 pm

Аз ще съм фелшъра на групата и с радост ще поема под крилота си двата гущера, на Светлето и на Никестана.

Освен това питам и тук:
- цена на магически амулет фиксиращ показател на дадена стойност (в съседната форумна имаше добри цени)
- цена на амулет даващ бонус към показател (пак съседната игра)
- Ако сметките ми са верни БР на 12 ще ми даде допълнително 48 ТР и щеми свали началните ТЖ с 3 (моля за потвърждение)
- Фелшър владеещ една две водни магии?
- начална сума за екипировка или тя ако ни е дорун он благородника начална сума за закупуване на глезотиики, от рода на горепосочените талисмани и амулети
- може ли да взимаме допълнително уроци за да си дигнем поне до начална степен СУ-та
- Каква ни е връзката с тоя благородник, за да си оправя историята
- Алхимията ще я преработваш ли (часта с правенето на съединения и други гъзарии) или си остава както за момента
- Мода с кървенето влиза ли в играта

толкова за сега, мисля че ще ми стигне за направата на героя
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » чет сеп 10, 2009 6:51 pm

nikestan написа:Аз съм навит за гущероида, напослесък ми се играеше именно такъв персонаж - асоциален, но със стабилни бойни умения. Има ли изисквания за въоръжение и умения или да са по мое усмотрение (боец ще е при всички случаи)?
Асоциален трудно ще бъдеш, най-малкото поради допускането, че гущероидът е или "бойното куче на берсерка", или "гущерът-пазач на свещеника". Разбери се с останалите кой ще ти бъде "патрон", понеже не мисля, че искаш някой НИП да ти дава заповедите.
Vilorp написа:Аз ще съм фелшъра на групата и с радост ще поема под крилота си двата гущера, на Светлето и на Никестана.
Ако някой друг изяви желание, добре, но иначе получаваш само един по избор.
Vilorp написа: Освен това питам и тук:
- цена на магически амулет фиксиращ показател на дадена стойност (в съседната форумна имаше добри цени)
- цена на амулет даващ бонус към показател (пак съседната игра)
- Ако сметките ми са верни БР на 12 ще ми даде допълнително 48 ТР и щеми свали началните ТЖ с 3 (моля за потвърждение)
- Фелшър владеещ една две водни магии?
- начална сума за екипировка или тя ако ни е дорун он благородника начална сума за закупуване на глезотиики, от рода на горепосочените талисмани и амулети
- може ли да взимаме допълнително уроци за да си дигнем поне до начална степен СУ-та
- Каква ни е връзката с тоя благородник, за да си оправя историята
- Алхимията ще я преработваш ли (часта с правенето на съединения и други гъзарии) или си остава както за момента
- Мода с кървенето влиза ли в играта

толкова за сега, мисля че ще ми стигне за направата на героя
А къде другаде си питал?
-Ако работи, според стойността, но това е голямо "ако".
-Кой ги произвежда тези амулети? Ако работи, едва ли ще е в рамките на началните пари.
-Не, ще ти даде ТР, но ще ти вземе 3 Виталност, с което ще те раняват по-лесно. ТЖ няма! Виж мода за нараняванията, вече съм ги пуснал.
-Не, казах прото-средновековно фентъзи! Магията е силно ограничена по сетингови причини и това е специално търсен от мен ефект.
-Вече уточних, 18 сребърника на всеки, твърдо.
-Да, разбира се, стига да ми кажете кой ви ги преподава и как сте го убедили! Цената ще я пиша според отговора. Уроците са важен метод за получаването на умения и докато не мине известно време, почти единственият за повишаване на показатели.
-Работите за него, считат ви за част от антуража му и сте "хората на Х". Това си има и добри, и лоши черти де.
-Запазвам си правото да повиша трудността или цената на определено съединение. Иначе ще се водим по книгата.
-По липса на ТЖ, на които да влияе - не и в сегашния си вид. Но пък улесняването на следващото нараняване (виж домашните правила) е отчасти заради него, както и наказанията при достатъчно лоша рана.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » чет сеп 10, 2009 6:56 pm

И аз бих взел един бодигард, ако няма прекалено много желаещи.

Потребителски аватар
nikestan
Frozen
Мнения: 274
Регистриран на: пет авг 26, 2005 4:11 pm
Местоположение: В.Търново
Контакти:

Мнение от nikestan » чет сеп 10, 2009 8:38 pm

Предпочитам да съм гарда на свещеника. Ако Вилорп е съгласен ще се разберем как да съчетаем историите си на ЛС.
The superior man is modest in his words, but exceeds in his deeds.

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » чет сеп 10, 2009 9:35 pm

Хмм...аз много много не знам за какво ще става дума като цяло в това приключение,но с каквото и да е,героят ми ще подкрепя останалите,като прави всичко възможно,за да стигнат всички до целта,така че можеш да си го представяш като човек,използващ връзките си,за да уреди останалите. Мястото на един свещеник (особено ако го назначиш на високо социално положение) всъшност е ключово-героите със сигурност ще изпитват мноого трудности по време на това приключение, ще се нуждаят от повдигане на духа и малко "небесна" защита. Ако имаш нужда от още убеждаване,казвай и продължавам 8)
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » чет сеп 10, 2009 9:59 pm

И още един въпрос - броните пасивен бонус към виталност ли дават или само ако успех<ЗА? И ако дават пасивен бонус, какво прави Спец. в защита? А ако действат само при успех<ЗА се получава, че ти помагат само когато са ти ненужни, тъй като големият успех е по-голямо усложнение в УФУД.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет сеп 10, 2009 10:22 pm

Асен написа: А къде другаде си питал?
-Ако работи, според стойността, но това е голямо "ако".
-Кой ги произвежда тези амулети? Ако работи, едва ли ще е в рамките на началните пари.
-Не, ще ти даде ТР, но ще ти вземе 3 Виталност, с което ще те раняват по-лесно. ТЖ няма! Виж мода за нараняванията, вече съм ги пуснал.
-Вече уточних, 18 сребърника на всеки, твърдо.
-Да, разбира се, стига да ми кажете кой ви ги преподава и как сте го убедили! Цената ще я пиша според отговора. Уроците са важен метод за получаването на умения и докато не мине известно време, почти единственият за повишаване на показатели.
-По липса на ТЖ, на които да влияе - не и в сегашния си вид. Но пък улесняването на следващото нараняване (виж домашните правила) е отчасти заради него, както и наказанията при достатъчно лоша рана.
- Ами това Ти трябва да го кажеш, на мене ми върши работа в другата игра. (Чакам пътвърждение)
- Също и като в горната точка, а що се отнася до производството: алхимици и изобретатели главно, примелно притиска Джи точката за силата дето е на палеца...
- Това го питах преди мода а и защото ти беше казал ТЖ, но да приемем че е така. От тук следва: Човек започва с 2 ВИт+2 от тебе =4Вит БР на 12 +48ТР -3Вит=1? Елфите с 0 Вит ли ще са? Жажда за живот на 8 ми дава +2 Вит... БР на 11=+44ТР -2Вит, ВЖ на 8 за 36ТР=+2Вит, значи добавям чисто +8ТР?
- Да ама това е за харчлък, а иначе бронята и оръжията ги дава началството?
- Ам в храма на алфана учат всите послушнички на лечителство (мога да го разпиша ако дъриш)
- Как тогава ще изглежда щом при тебе няма магия и лекуване на щети както и кървене...

nikestan написа:Предпочитам да съм гарда на свещеника. Ако Вилорп е съгласен ще се разберем как да съчетаем историите си на ЛС.
Трябва първо да разбера какво ще може да лекува Лечителя щом няма да е живота иначе с удоволствие.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет сеп 11, 2009 8:58 am

nikestan написа:Предпочитам да съм гарда на свещеника. Ако Вилорп е съгласен ще се разберем как да съчетаем историите си на ЛС.
Свещеникът е Фенрир, Вилорп е лекар. Това го прави учен човек по стандартите на времето, но има разлики.
Реши с кого ще се съчетаваш и си пишете, но ме дръжте в течение!
Ivan_Helsing написа:И аз бих взел един бодигард, ако няма прекалено много желаещи.
За това се разбирайте вие.
Vilorp написа:
Асен написа: А къде другаде си питал?
-Ако работи, според стойността, но това е голямо "ако".
-Кой ги произвежда тези амулети? Ако работи, едва ли ще е в рамките на началните пари.
-Не, ще ти даде ТР, но ще ти вземе 3 Виталност, с което ще те раняват по-лесно. ТЖ няма! Виж мода за нараняванията, вече съм ги пуснал.
-Вече уточних, 18 сребърника на всеки, твърдо.
-Да, разбира се, стига да ми кажете кой ви ги преподава и как сте го убедили! Цената ще я пиша според отговора. Уроците са важен метод за получаването на умения и докато не мине известно време, почти единственият за повишаване на показатели.
-По липса на ТЖ, на които да влияе - не и в сегашния си вид. Но пък улесняването на следващото нараняване (виж домашните правила) е отчасти заради него, както и наказанията при достатъчно лоша рана.
- Ами това Ти трябва да го кажеш, на мене ми върши работа в другата игра. (Чакам пътвърждение)
- Също и като в горната точка, а що се отнася до производството: алхимици и изобретатели главно, примелно притиска Джи точката за силата дето е на палеца...
- Това го питах преди мода а и защото ти беше казал ТЖ, но да приемем че е така. От тук следва: Човек започва с 2 ВИт+2 от тебе =4Вит БР на 12 +48ТР -3Вит=1? Елфите с 0 Вит ли ще са? Жажда за живот на 8 ми дава +2 Вит... БР на 11=+44ТР -2Вит, ВЖ на 8 за 36ТР=+2Вит, значи добавям чисто +8ТР?
- Да ама това е за харчлък, а иначе бронята и оръжията ги дава началството?
- Ам в храма на алфана учат всите послушнички на лечителство (мога да го разпиша ако дъриш)
- Как тогава ще изглежда щом при тебе няма магия и лекуване на щети както и кървене...
-Както казах, зависи на колко искаш да го "фиксира".
-Акупресурата в средновековна Европа, освен ако не намериш исторически документ, който ме опровергава, се е ограничавала до бойното й приложение при душене и други подобни... :twisted:
-В тази игра ще ползвам Жизненост и Виталност като синоними, понеже вече не са отделен показател. Ако пиша жизненост, разбирай какво съм имал предвид. А ако елф достигне -1 с 16 Бързо развитие, ще има Виталност от -1 и ще разиграва Райстлин Дългоухия. Виталност от 0 или -1 не означава, че си умрял, а че не понасяш удари и се напиваш бързо.
-Забравил ли съм да пиша, че Бързо развитие и Жажда за Живот се вадят едно от друго и ползваш само бонуса на по-високото? Ако съм, ще го добавя. Има още доста за добавяне и без това, още не съм засегнал получаването на ТР.
-Бронята и оръжията от началството ти се включват в тази сума. Останалото е "за харчлък".
-Не всички свещеници имат магически умения.
-Магия има, но рядко срещана и обикновено е последно средство. Лекуване на щети, разбира се, има! Само че лекуваш нива на нараняване, а не ТЖ. А без магия, разбира се, става по-бавно.
Ivan_Helsing написа:И още един въпрос - броните пасивен бонус към виталност ли дават или само ако успех<ЗА? И ако дават пасивен бонус, какво прави Спец. в защита? А ако действат само при успех<ЗА се получава, че ти помагат само когато са ти ненужни, тъй като големият успех е по-голямо усложнение в УФУД.
Дават си бонуса, ако те уцелят в бронята. Ако те уцелят в тиквата и нямаш шлем, сори.
А това "ненужни" го кажи, като те ударят с успех 1 с боен чук, който има 7 като минимално усложнение и се опитваш да хвърлиш 4+3 зара>23... 8)
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Alia
Работник
Мнения: 120
Регистриран на: ср май 31, 2006 3:01 pm
Местоположение: София, някъде наоколо

Мнение от Alia » пет сеп 11, 2009 9:08 am

Аз бих те помолила, след като уточниш повечето нови промени, да ги обобщиш в един пост, защото аз лично се загубих сред чата :)

След това ще си направя герой, че сега нищо не ми е ясно, а и как да си направя маг при неясното положение в момента и както усещам няма да мога да правя магии :))))
Gothic is sophisticated barbarism. It is a passion for life draped in the symbolism of death. It is a cynical love of sentiment. It is a marriage of extremes such as sex and death. It uses darkness to illuminate.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет сеп 11, 2009 9:16 am

Последняит пост в моята тема, към който съм дал линк, не се ли брои ;)?
Що се отнася до маговете, да повторя, те са нърфнати нарочно, иначе нямаше да имаме
"протосредновековно фентъзи", но точно затова предизвикват уважение.

СПасе, мерси - бях забравил уточнението за комбинацията от Бързо развитие и Жажда за живот!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » пет сеп 11, 2009 9:17 am

Последно (може би): мога ли да имам отрицателна виталност (заради бързо развитие)?

Raiden
Чирак
Мнения: 21
Регистриран на: пон ное 29, 2004 9:45 pm

Мнение от Raiden » пет сеп 11, 2009 9:20 am

Асене, аз също се загубих в промените. Както казва Alia, няма да е никак зле да се систематизират. Все пак има хора, които досега не са ползвали нито едно от домашните ти правила и цялата информация ще им дойде в повечко, ако не се подреди по раздели.

Аз също мисля да си направя героя, когато нещата се обобщят, за да не създавам излишни проблеми :)

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет сеп 11, 2009 9:27 am

Ivan_Helsing написа:Последно (може би): мога ли да имам отрицателна виталност (заради бързо развитие)?
Да, ако решиш да го качваш над 12 и си елф... Иначе както го смятам, максимум да стигнеш до 0. Не, това не означава, че героят ти е мъртъв.
Raiden написа:Асене, аз също се загубих в промените. Както казва Alia, няма да е никак зле да се систематизират. Все пак има хора, които досега не са ползвали нито едно от домашните ти правила и цялата информация ще им дойде в повечко, ако не се подреди по раздели.

Аз също мисля да си направя героя, когато нещата се обобщят, за да не създавам излишни проблеми :)
В играта няма такива, които да са ги ползвали досега. Информацията е в моята тема за домашни правила, а линкът е това.
http://axiom16.com/forums/viewtopic.php?p=109966#109966
Както казах, предлагам да ми повярвате, че правилата ще дават логични резултати, изключвайки крайните случаи на късмет ;)!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » пет сеп 11, 2009 10:11 am

Мисля,че Орим ще е религията ми,той би трябвало да ползва магии на светлината,нали? Все пак ще попитам, ако следвам Фанаар,какви магии би трябвало да правя? На реда?
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет сеп 11, 2009 10:26 am

Fenrir написа:Мисля,че Орим ще е религията ми,той би трябвало да ползва магии на светлината,нали? Все пак ще попитам, ако следвам Фанаар,какви магии би трябвало да правя? На реда?
Фанаар не беше ли се оттеглил нещо, или го обърквам с някого?
Както и дае, Орим е светлината, да. Някои други магии на Реда също са ти достъпни, ако пасватна "профила" на религията. Каза, че си учил теология, значи сигурно разбираш какво имам предвид.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет сеп 11, 2009 10:34 am

- БР и ЖЖ на 8 напълно ли се нулират?

- БР на 19 ще ми даде 76ТР и -4 Вит или -1 ако съм човек, но: „ разиграва Райстлин Дългоухия. Виталност от 0 или -1 не означава, че си умрял, а че не понасяш удари и се напиваш бързо.”
Ако се направя на тъп и чета буквално каквото си писал:
а) Плащам по малко за да се напия
б) „не понасяш удари” - никой не ме удря
в) От доволен пре доволен
Ако се опитам да вникна в смисъла:
а) Кой Бона да го тръшне е Райстлин Дългоухия?
б) разпиши пак връзката между виталността, щетите и шанса да умреш от една плюнка

- С 18 сребро неможе да се купи нищо повече от кожени защитни средства, тъй че направо кажи какво дават кожите към виталност

- Лечителя ще може да подобрява кондицията на превързвания с една степен за 4 дни примерно, ако не ползва магия, а ако ползва Леки рани какво става?

- Щом силата не важи за покачването на живота, в случая виталността искам цени за фиксирани показатели за: 8; 10; 14 и 16

- Ще се радвам да видя документа за бойното приложение на „Акопресура”. Иначе това беше пример и ако го искаш от алхимична гледна точка можем да кажем че гривната от порест газоед напълнен със съединение от Огън и Земя, което при проникване в кожата стимулира съкращаването на мускулатурата и един вид държи човечеца във фазата „тамън дигам 200 от лежанка”. А ако се върнем на „акопунктурата” зачети се в трудовете на Леонардо и в документите донесени от Марко Поло.

- Без да знам правилата, които и ти все още не знаеш няма как да направя герой системно. За момента мога да го направя само концептуално, но се опасявам че ще имаме разминаване във вижданията, както винаги става във фриформите. Ако те устройва мога да го пускам.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет сеп 11, 2009 10:59 am

Vilorp написа:- БР и ЖЖ на 8 напълно ли се нулират?

- БР на 19 ще ми даде 76ТР и -4 Вит или -1 ако съм човек, но: „ разиграва Райстлин Дългоухия. Виталност от 0 или -1 не означава, че си умрял, а че не понасяш удари и се напиваш бързо.”
Ако се направя на тъп и чета буквално каквото си писал:
а) Плащам по малко за да се напия
б) „не понасяш удари” - никой не ме удря
в) От доволен пре доволен
Ако се опитам да вникна в смисъла:
а) Кой Бона да го тръшне е Райстлин Дългоухия?
б) разпиши пак връзката между виталността, щетите и шанса да умреш от една плюнка

- С 18 сребро неможе да се купи нищо повече от кожени защитни средства, тъй че направо кажи какво дават кожите към виталност

- Лечителя ще може да подобрява кондицията на превързвания с една степен за 4 дни примерно, ако не ползва магия, а ако ползва Леки рани какво става?

- Щом силата не важи за покачването на живота, в случая виталността искам цени за фиксирани показатели за: 8; 10; 14 и 16

- Ще се радвам да видя документа за бойното приложение на „Акопресура”. Иначе това беше пример и ако го искаш от алхимична гледна точка можем да кажем че гривната от порест газоед напълнен със съединение от Огън и Земя, което при проникване в кожата стимулира съкращаването на мускулатурата и един вид държи човечеца във фазата „тамън дигам 200 от лежанка”. А ако се върнем на „акопунктурата” зачети се в трудовете на Леонардо и в документите донесени от Марко Поло.

- Без да знам правилата, които и ти все още не знаеш няма как да направя герой системно. За момента мога да го направя само концептуално, но се опасявам че ще имаме разминаване във вижданията, както винаги става във фриформите. Ако те устройва мога да го пускам.
-Да.
-Магьосник с астма, изчанчено от магията тяло, през значима част от времето брат му, силен като бик войн, го носи на гръб и го крие зад щита си.
Райстлин Маджере е могъщ магьосник чието тяло е измъчено заради неговата посветеност на магията.
-Мразя да ме правят на идиот. Ризницата струва 1200 медника. Да, очаква се повечето ви пари да са "заключени" в броня и оръжия, коне ще получите "служебно". Специално за вас, може да закупувате броните само на цената на материалите!
-Мислят го за вещер и не искат да го гледат в очите, за да не ги урочаса, като начало!
-Не покачваш виталността с амулети или магии.
-http://www.taiji-bg.com/articles/wushu/w15.htm
Имай предвид, че вероятно е преувеличено, но принципът е този. Леонардо и Марко Поло са доста векове след края на Средновековието, а в момента говорим за сетинга.
Ако нещо те държи във фазата "тамън дигам 200", няма да можеш да се движиш, освен бавно и мощно. Ако искаш наказание към Ловкост, ще ти дам да си фиксираш Силата и на 14...
-"Фрийформ" е дума, която не спада към любимите ми. Опиши го по нормалните правила, като използваш таблицата за значението на стойностите на показателите. Сила, Ловкост, Прецизнос, Интелект и Издържливост можеш да мсетнеш и сега, както и точките си за умения. Останалите промени не са по правилата за създаване на герой, а стойностите на оръжието и броните ще имам грижата да ви "преведа", преди началото на играта.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет сеп 11, 2009 8:38 pm

Между другото, имало ли е вече някакви обсъждания кой какво ще бъде, извън този форум?
シャマョツィ

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет сеп 11, 2009 10:25 pm

Да, в общ чат, в който и ти си включен ;).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » нед сеп 13, 2009 5:27 pm

Имаме първият си герой! Е, "герой" в случая е относително понятие ;).
Искам обаче да го дам за прмер - оформен е прегледно и разбираемо, хубаво е и останалите да напишете как сте си разпределили ТР!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Отговори