ИИ: Потъмнени блондинки и обсъждания на играта - тук

Играта на Асен

Модератор: Асен

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » ср сеп 23, 2009 8:32 pm

cherno_slance написа: А иначе вдигам ръце и признавам, че това твоето е алтернативен сетинг/система, която не виждам как може да се съчетае с основния сетинг, описан в книгата.
Алтернативен сетинг да, най-малкото защото от пост първи трябваше да ви е ясно, че ще променя сетинга, за да влезе в жанра, който искам.
Системата, от моя гледна точка, може да се комбинира с различни сетинги.
cherno_slance написа: П.П.П. А да, ако елф бъде изправен пред съд извън ВГ, сънародниците му ще осигурят добър адвокат, а ако мястото е прекалено примитивно и съдебната система липсва съвсем - ще опитат да си го приберат. Естествено, това пак е края на героя като игрови персонаж - роднина на татко и мама са се появили, платили са ти гаранцията и те прибират от лошия квартал... обратно вкъщи, където ще те измият със сапун и ще ти прочетат конско колко неблагодарно създание си и скиташ, вместо да си седнеш на дупето и да учиш пеене, рисуване, склуптура и овощарство.
Изключение от такава защита се допуска само за осъдени на инфамия (гражданска смърт, изгнание). Не може да бъде другояче при раса, където жените раждат по две деца за целия си живот и във всеки индивид се наливат огромни ресурси.

Считай, че в в това отношение са на принципа на една много известна държава: "В къщи той може да е никой, но извън границите на родината никой няма право да го закача"
Да ти напомням ли, че цитираното за елфите и съда дори не е измислено от мен, а съдебната система на повечето места действа бързо и експедитивно, макар и не винаги справедливо ;)?
Няма смисъл, ако ще ти облекчи живота - смятай го за мой детайл, добавен за нуждите на жанра!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср сеп 23, 2009 10:02 pm

cherno_slance написа: П.П.П. А да, ако елф бъде изправен пред съд извън ВГ, сънародниците му ще осигурят добър адвокат, а ако мястото е прекалено примитивно и съдебната система липсва съвсем - ще опитат да си го приберат. Естествено, това пак е края на героя като игрови персонаж - роднина на татко и мама са се появили, платили са ти гаранцията и те прибират от лошия квартал... обратно вкъщи, където ще те измият със сапун и ще ти прочетат конско колко неблагодарно създание си и скиташ, вместо да си седнеш на дупето и да учиш пеене, рисуване, склуптура и овощарство.
Изключение от такава защита се допуска само за осъдени на инфамия (гражданска смърт, изгнание). Не може да бъде другояче при раса, където жените раждат по две деца за целия си живот и във всеки индивид се наливат огромни ресурси.

Считай, че в в това отношение са на принципа на една много известна държава: "В къщи той може да е никой, но извън границите на родината никой няма право да го закача"
Вярно е, че елфите биха се притекли на помощ на всеки пострадал индивит от тяхната раса дори и само от солидарност, но все пак имай предвид, че в Магландиум още няма CNN или други популярни агенции, така че докато се разчуе за бедата, той може и да е дал фира.
Това би могло и да разгневи някои елфи и евентуално, ако пострадалият е бил някой благородник от Вечната гора, може и да има ответни действия (включително и кървава разплата, ако са намесени тъмни елфи), но те в повечето случаи биха били по-скоро търсене разплата по законен път, ползвайки влиянието си сред благородниците на човешките градове. А елфите имат влияние (поне в Магландиум... за модифициярания сетинг на Асен не знам).
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » ср сеп 23, 2009 11:05 pm

И в него имат, разбира се - като Полша преди ВСВ 8)! Току-що написах вижданията си за политическата обстановка в темата на Шами за елфите.
Разбира се, играта е в Здравостан, където влияние просто няма никой, освен управляващите го - както е описано и в книгата.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон сеп 28, 2009 1:03 pm

Ваша дълбока низост* - вметна Гихлп - Аз също съм неразполажен за път тази седмица. Разбира се той имаше в предвид голямото гърне палипрах, което къкреше на син пламък долу в подземията от няколко дни, но в контескта на женските проблеми бе дарен с един свъсен поглед.


*Джуджешки традиционен поздрав за велможа. Смята се че колкото е по-дълбока галерията ти толкова си по издигнат в обществото. Превода е доста свободен всъщност.
Та питането ми е, искането ми да остана е основателно, ама ако не търгна ще изтърва цялото шоу предполагам? Дали пък нямам чирак под ръка който да остане да бърка котлето?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон сеп 28, 2009 8:45 pm

Силно не те съветвам да ползваш съмнителни джуджешки обръщения пред благородник - един от намеците в първия псот беше, че титлтие имат значение за тези хора.

А иначе, нищо против нямам, ако искаш да останеш. Даже ще ти отцепя отделна тема... 8)
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » ср сеп 30, 2009 12:06 pm

Е, Вилорп сам го реши. Като заминат останалите персонажи, ще те отцепя в отделна тема.

Всички останали - за момента Гихлп не е с вас!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » ср сеп 30, 2009 1:27 pm

И по-добре, защото очевидно е луд като... ангорска котка, надушила валериан?

Исках само да кажа, че преводача на Гугъл "кърти, чисти, извозва", та не знам каква работа би ти свършил за редовните ти отчети в англоезичините форуми, освен ако не редактираш малко "посланията".

ПП. "дребно джудже"="retail dwarf" :spin: Аз бих ползвал хубавата (и също толкова обидна) дума midget.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср сеп 30, 2009 4:57 pm

Ами всъщност неисках да се отцепвам, ама за чии му е на един благородник да държи лекър алхимик в обкръжението си ако не, за да му прави палипрах преди наближаващата буря. Иначе винаги мога да прехвърля на някой чирак нещата, ако негова низост е достътчно смел та да се довери на чирак (;
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » ср сеп 30, 2009 7:44 pm

Ами и аз това казвам - щом така го виждаш, оставаш!
А и след впечатлението, което героят ти очевидно е направил - за справки поста над твоя - най-добре да си стоиш в замъка. Като тръгнат, което е днес, ще отглеждаш палипрах на воля... :twisted:
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » чет окт 01, 2009 4:58 pm

След като адашът ми обърна внимание, че се получават много повторенияс титлата на Карино, се разрових за алтернативни обръщения към виконт с генералски ранг.
Освен основното му обръщение, за коректни приемам и вариантите "Ваше Високопревъзходителство", а като виконт - "Ваше Височество" 8) .

Ориентирайте се към дописване на въпросите и коментари в тази сцена, защото мисля да придвижа напред при първа възможност - което не е днес, но обичам да предупреждавам от по-рано.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Raiden
Чирак
Мнения: 21
Регистриран на: пон ное 29, 2004 9:45 pm

Мнение от Raiden » пет окт 02, 2009 8:45 am

Асене, ще ти бъда благодарен, ако изчакаш до неделя преди да предвижиш. Доставчикът каза, че до някое време в събота ще намине да ни пусне Интернет. В момента пиша от клуб, но никак не е приятно и не ми позволява да се съсредоточа достатъчно. Просто тогава ще мога да прочета всичко на спокойствие и да напиша по-адекватен пост :)

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет окт 02, 2009 11:26 am

Мога да изчакам дотогава 8) .

От друга страна, не се налага. Просто ще оставя темата открита, а другата я пускам за тези, които нямат какво повече да правят във встъплението, които са болшинство. Разбира се, всеки, който има какво още да прави, може да пише и в двете.

Подсказвам, че вечерта край огъня е подходящ момент за персонажите ви да правят планове, да се социализират, да муфтят Дая за карамелени бонбонки, или да ходят да ловят сиви братя (иначе казано, вълци). Последното е рисковано и ненужно, но ако решите, че имате причина - заповядайте! Същото важи и ако решите, че имате други идеи.
Тема за приключенията на Вилорп ще пусна следващата седмица, най-вероятно в началото.

Скоро можете да очаквате статистиките за фехтовален кинжал тук.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Raiden
Чирак
Мнения: 21
Регистриран на: пон ное 29, 2004 9:45 pm

Мнение от Raiden » нед окт 04, 2009 9:19 am

Асене, кой е най-високопоставеният от нас? Изяснен ли е този въпрос някъде или тепърва трябва да решим кой ще ръководи операцията? През изминалата седмица леко изпуснах нишката в Скайп, а тук не мисля, че е говорено за това :)

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » нед окт 04, 2009 3:24 pm

Със сигурност не е Дая, просто защото да не си в командната верига означава и че не си на върха й. Теоретично, всеки от вас има основания да претендира за старшинство, било то възраст, опит или ранг в други организации, а Карино не изясни въпроса...
Може и да е било нарочно ;).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон окт 05, 2009 8:29 pm

Абе, хора, такава тайна ли е, че селянинът просто е изморен :twisted: ?
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон окт 05, 2009 8:53 pm

Ами аз в началото исках просто да се пошегувам с него, ама то гледай каква стана...
シャマョツィ

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон окт 05, 2009 8:56 pm

Е, все още можете да се откажете. В крайна сметка, и благородниците трупат Умора в Аксиом!
Тази игра вече ми наложи промени в някои планове, но аз затова ги правя лесни за адаптиране 8) !
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » вт окт 06, 2009 11:25 am

Никестан, аз самият не мога да усещам миризми, но съм сигурен, че Дая, като порядъчна елфана, не ходи вмирисана (даже изрично писах в описанието й, че си носи хума и прочие, които редовно използва). Пък ако има достъп до парфюм, си слага разумни количества, а не се полива. Чисто биологичната й миризмата -бидейки един от корелативните признаци за младост, здраве и фертилна способност - неизбежно е тънка, финна и (за един щарха, който/която е от друг вид), леко объркваща.

Съвсем учтиво те моля в описанието да смениш това:

Мъжкия елф обаче го скастри за нещо, а женския и силно миришещ на странни отблъскващи неща елф му заговори с...

С това:

Мъжкия елф обаче го скастри за нещо, а женския и леко ухаещ елф му заговори с...

П.П. Когато описвам чужди герои, гледам да го правя така, че хората да им е готино като четат описанието. При разминавания правя корекции - сори, че изглеждам педант.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт окт 06, 2009 11:40 am

Слънце то си е до героя бре. Ако му е по-беден речника ще си полва само „миришещ” без да конкретизира „вони” ли или „ухае”. Ако приемем, че елфаната се е докопала пък до розова вода, това спокойно може да е отблъскващо за някой, който предпочита аромата на разлагаща се мърша и знае че плодовете и зеленчуците са смъртоносно опасни и вредни за здравето. Здравословния аромат за един гущеройд спокойно би могъл да е на съхнеща по люспите ти тиня, а не на хума и сапун.

Колкото до силата на мирисмата... Елфите нямат по-добро обуняние от хората, докато гущерите май имат по-силно дори от на гигантите, което се доближава до животинското. Сиреч, ако си сложи по капка зад ушите за нея ще е едва доловимо ухание, а за гущера ще е силно. Ако пък се залее, тъй че да се усеща от десетин аметра, преминалия наблизо щраха направо ще обърне корема.

Поздрави!
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт окт 06, 2009 1:37 pm

Всъщност и аз го разбрах като оплакване в стил "не мирише на блато", така че се смях много и не видях нищо нередно. Персонажите ви са толкова различни, колкото би могло изобщо да бъдат, но Найкистан си отиграва добре "различната гледна точка" на щархата... 8)

Само аз ли се чудя дали монахът на Салфейс е учил стила на Паяка?
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » вт окт 06, 2009 2:52 pm

Хаха, не само на теб, тамън влизам тук да коментирам това. Но мен повече ме втрещи следното:
Raiden написа:На Маркус идеята за демокрация му беше крайно чужда, така че гласуване за това какво да направят отпадаше без излишни коментари.
(...)- Хей, приятели, оставете момчето на мира. Няма смисъл да го стряскаме. Нищо няма да спечелим... Хора, елфи, гиганти - всички сме под едно небе. По-добре дайте идея кой да изберем за водач...
Макар демокрацията да му е чужда, показва наченки на демократично мислене: равенство, демократични избори, отговорност (пред избирателите). Така се раждат "вредните" идеи.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Raiden
Чирак
Мнения: 21
Регистриран на: пон ное 29, 2004 9:45 pm

Мнение от Raiden » вт окт 06, 2009 2:53 pm

Не визирам гласуване за лидер, по-скоро борба ;)

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт окт 06, 2009 4:06 pm

Както прецените, така го избирайте - не виждам нужда да се намесвам ;).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
nikestan
Frozen
Мнения: 274
Регистриран на: пет авг 26, 2005 4:11 pm
Местоположение: В.Търново
Контакти:

Мнение от nikestan » вт окт 06, 2009 4:33 pm

cherno_slance написа:Никестан, аз самият не мога да усещам миризми, но съм сигурен, че Дая, като порядъчна елфана, не ходи вмирисана (даже изрично писах в описанието й, че си носи хума и прочие, които редовно използва). Пък ако има достъп до парфюм, си слага разумни количества, а не се полива. Чисто биологичната й миризмата -бидейки един от корелативните признаци за младост, здраве и фертилна способност - неизбежно е тънка, финна и (за един щарха, който/която е от друг вид), леко объркваща.

Съвсем учтиво те моля в описанието да смениш това:

Мъжкия елф обаче го скастри за нещо, а женския и силно миришещ на странни отблъскващи неща елф му заговори с...

С това:

Мъжкия елф обаче го скастри за нещо, а женския и леко ухаещ елф му заговори с...

П.П. Когато описвам чужди герои, гледам да го правя така, че хората да им е готино като четат описанието. При разминавания правя корекции - сори, че изглеждам педант.
Ами другите добре са схванали идеята, опитвам се да представя нещата през очите на един щарха. В Блатото няма парфюми, а дори и да имаше гущероидите едва ли биха ги ползвали предвид това, че са доста различни от елфите и хората, което предполага и различни предпочитания и разбирания за приятна и отблъскваща миризма. За Карасса парфюмите на Дая са странни, защото той досега никога не е усещал такива аромати и са отблъскващи, защото миризмите, които го радват са доста по-различни от тези, които се харесват на хора и елфи.
Когато пиша постовете не се старая да докарам нечий кеф, а да изиграя героя си според както си го представям като личност.
The superior man is modest in his words, but exceeds in his deeds.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » вт окт 06, 2009 5:06 pm

Хубо де, аз ти казвам, че миризмата й е слаба и финна - по-слаба и по-финна от тази на останалите в групата ( като само миризмата на Кора се конкурира с нейната по деликатност).

Може да му е неприятна, но няма как да я възприема силна - в такъв случай покрай мъжете в отряда щархата ти наистина ще припада.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
nikestan
Frozen
Мнения: 274
Регистриран на: пет авг 26, 2005 4:11 pm
Местоположение: В.Търново
Контакти:

Мнение от nikestan » вт окт 06, 2009 5:54 pm

Ок тогава, не знаех че елфаната използва лек парфюм (може да си го споменал и да не съм го забелязал). В такъв случай единствено думата "силно" е не съвсем уместна. Извинявам се за малката неточност, но няма да си променям поста, защото такова искане ми се струва дребнаво и защото съм инатлив (понякога).

И не, мъжете в групата няма да накрат обонянието на Карасса да бъгяса, защото те си миришат естествено и не използват парфюми, т.е. не дразнят носа му.
The superior man is modest in his words, but exceeds in his deeds.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » вт окт 06, 2009 7:16 pm

Забелязах, че си инатлив - въпросът е, че героинята ми е от женски пол, не аз. И приемам цялата ситуация като чисто мъжко спречкване - а ако е така и от твоя страна - имаш пълното ми и искренно съдействие за оформянето на сръдня.

Не мога да кажа от личен опит, заради моята липса на обоняние, но много жени са ми казвали, че техните парфюми често са по- слаби (като интензивност/наситеност във въздуха дори от естествената им миризма)...

Както и да е - разговорът ни всъщност няма нищо общо с някви дамски парфюми... само след време да не се окаже, че всеки от нас смята другия за инициатор на сръднята/перченето.

П.П. Уф, пич, това наистина са простотои. Майнта му какво си писал... заеби...
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
nikestan
Frozen
Мнения: 274
Регистриран на: пет авг 26, 2005 4:11 pm
Местоположение: В.Търново
Контакти:

Мнение от nikestan » вт окт 06, 2009 10:04 pm

Ми да, наистина са глупости.

Ениуей, тук сме за да играем, не за да създаваме конфликти или да участваме в безсмислена полемика.
The superior man is modest in his words, but exceeds in his deeds.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср окт 07, 2009 10:30 am

Слънце как можеш да оставиш въпроса така невешен!? (; Тоя Никстан и неговия гущер казаха че елфаната вони на кочина! =) Айде вътре игрово гущера не се е издал ама поне тука можеш да изкормиш словесно играча. Засегната е честтта на елфите бре Тонка... То както е търгнало така да се падаваш накрая дори Асен ще се съгласи да дойдат фелини със 19 скорост да ви наритат задниците. =)

Това горното разбирасе е с цел да се забавляваме извън игрово и да има кръв черва и сополи разпръснати по скамейките около арената.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » ср окт 07, 2009 2:01 pm

... Защото парфюмът е човешки, Вилорп, човешки...

Елфаната светкавично ще осъзнае, че колкото и нищожни количества да слага от човешки парфюм, той винаги ще си остане с острър аромат, понеже е предназначен да подтиска естествената, телесна миризма, а не финно и деликатно да се преплита с последната.
Тъй че познай кой ще си го отнесе всъщност и то вътреигрово... макар че няма герой в партито.

П.П. Няма смисъл да разпорвам словесно Никестан, защото момчето е право. Осъзнах това, когато си спомних думите на една позната, която се опитваше да ми обясни словесно какво всъщност представляват парфюмите. Според нея идеята на това чудо била много финно и неуловимо да се преплете с естествената й миризма (излишно е да обяснявам, че тя ми приличаше на онези жени, които се къпят минимум два пъти дневно, колкото и да са заети в професионален и личен план).

Та според нея идеята за парфюм, който се наслагва над, върху истинската телесна миризма била нелепа като, цитирам: "грим, който се забелязва твърде явно..."

Мда... присъствието на тази дама понякога ми липсва.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Отговори