За и против социалните битки

Играта на Асен

Модератор: Асен

Виждате ли смисъл от подобни правила и искате ли да ги прилагаме?

Да и да!
3
60%
Виждам, но за форумна игра не е подходящо според мен.
0
Няма гласове
Не, но не виждам защо да не го пробваме във форума.
2
40%
Не и не!
0
Няма гласове
 
Общо гласове: 5

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

За и против социалните битки

Мнение от Асен » пет сеп 18, 2009 11:08 pm

http://axiom16.com/forums/viewtopic.php?p=109966#109966
Всъщност, въпросите са два.
1) Виждате ли смисъл от подобни правила (да, аз се мотивирах, но всеки въпрос има поне две страни).
2) Бихте ли искали да ги прилагаме в тази форумна игра?
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет сеп 18, 2009 11:36 pm

Нещо ти е сбъркана системата.

Освен това за чии ти е да правиш нова система като си имаш работеща такава?
Умение +3 зара<>16+псу
или
Умение +3 зара<>Умение+3 зара
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Raiden
Чирак
Мнения: 21
Регистриран на: пон ное 29, 2004 9:45 pm

Мнение от Raiden » пет сеп 18, 2009 11:51 pm

По принцип съм "за" да има правила за социална битка, но никъде не съм виждал такива, които да ми харесат. Просто не се радвам, когато някой използва някакво убеждаване върху героя ми и той автоматично да му се доверява и му играе по свирката. Малко е нечестно лошите неща да хващат само НИГ-овете, но играчите трябва да могат да си играят персонажите без да спазват неща от типа:

- "Какви са тия разфасовани селяни бе?!?"
- "Ама елфът каза, че трябва да му свършим една работа..."
- "Как така? Нали не искаше да убиваш невинни?"
- "Еми какво да направя, че метна хубави зарове..."
или
- "Опитвам се да разбия вратата."
- "Не успяваш."
- "Добре, опитваме с бате Митко тогава."
- "Мятай за воля..."
- "WTF?!?"
- "Мятай за воля..."
Кофти зарове...
- "Героят ти се е отчаял и не мисли, че ще може да разбие вратата."
- "А с бате Митко?"
- "И с него пак не може..."

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб сеп 19, 2009 12:20 am

Vilorp написа:Нещо ти е сбъркана системата.

Освен това за чии ти е да правиш нова система като си имаш работеща такава?
Умение +3 зара<>16+псу
или
Умение +3 зара<>Умение+3 зара
Причините са обяснени в текста. Дали ти харесват е отделна тема ;).
А за "счупена" - кажи какво имаш предвид?
Raiden написа:По принцип съм "за" да има правила за социална битка, но никъде не съм виждал такива, които да ми харесат. Просто не се радвам, когато някой използва някакво убеждаване върху героя ми и той автоматично да му се доверява и му играе по свирката. Малко е нечестно лошите неща да хващат само НИГ-овете, но играчите трябва да могат да си играят персонажите без да спазват неща от типа:

- "Какви са тия разфасовани селяни бе?!?"
- "Ама елфът каза, че трябва да му свършим една работа..."
- "Как така? Нали не искаше да убиваш невинни?"
- "Еми какво да направя, че метна хубави зарове..."
или
- "Опитвам се да разбия вратата."
- "Не успяваш."
- "Добре, опитваме с бате Митко тогава."
- "Мятай за воля..."
- "WTF?!?"
- "Мятай за воля..."
Кофти зарове...
- "Героят ти се е отчаял и не мисли, че ще може да разбие вратата."
- "А с бате Митко?"
- "И с него пак не може..."
Е, не знам колко системи си гледал и кои, но за тях можем да говорим по Скайп.
А аз съм честен Водещ - каквото лови вас, ще лови и НИПовете и обратно ;). Това с "не ме ловят въздействията" и сега го има. Можеш да бъдеш измамен, просто ако не си вземеш Психологията, няма да разбереш, че те лъжат.
Примерите ти не ги виждам как ще се реализират практически в нито една система, ако не си си направил герой, който е психическа развалина. В моята специално се уточнява, че може човекът да не направи каквото го убеждавате, просто ще му е гадно да направи обратното.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Raiden
Чирак
Мнения: 21
Регистриран на: пон ное 29, 2004 9:45 pm

Мнение от Raiden » съб сеп 19, 2009 12:24 am

Добре, тогава гласувам с две ДА :)

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » съб сеп 19, 2009 8:54 am

Ще ми е интересно да пробваме механиката. Все пак нали идеята на играта е да изпробваме някои нови механики и неща. Но при социалните ситуации за мен основен проблем си остава кога изобщо трябва да се прави хвърляне. Някой път е очевидно, друг път не. Ето няколко примера:
Ситуация 1: Герой 1 е борец и здраво е затиснал важнен НИП към земята. Герой 2 притиска ръцете му към пода. Приема се, че НИП-а изобщо не може да помръдне. Тогава идва Герой 3, вади кинжал и обявява, че ако не научи местоположението на съкровището, ще започне да реже пръстите на НИП-а 1 по 1. Мята ли се заплаха тук? Аз бих казал не, защото Герой 3 наистина ще го направи (дори да приемем, че той метне зар и се провали, това няма да спаси пръстите на НИП-а).
Ситуация 2: Герой преговаря с ковач за стойността на комплект броня. Ядосан, накрая героят заявява, че може да закупи артикулът на по-ниска цена в съседното селце. Кое умение използва той в този случай: пазарлък, измама или убеждаване?
Има и още , но мисля, че тези илстрират проблема.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб сеп 19, 2009 10:17 am

Cocaine написа:Ще ми е интересно да пробваме механиката. Все пак нали идеята на играта е да изпробваме някои нови механики и неща. Но при социалните ситуации за мен основен проблем си остава кога изобщо трябва да се прави хвърляне. Някой път е очевидно, друг път не. Ето няколко примера:
Ситуация 1: Герой 1 е борец и здраво е затиснал важнен НИП към земята. Герой 2 притиска ръцете му към пода. Приема се, че НИП-а изобщо не може да помръдне. Тогава идва Герой 3, вади кинжал и обявява, че ако не научи местоположението на съкровището, ще започне да реже пръстите на НИП-а 1 по 1. Мята ли се заплаха тук? Аз бих казал не, защото Герой 3 наистина ще го направи (дори да приемем, че той метне зар и се провали, това няма да спаси пръстите на НИП-а).
Ситуация 2: Герой преговаря с ковач за стойността на комплект броня. Ядосан, накрая героят заявява, че може да закупи артикулът на по-ниска цена в съседното селце. Кое умение използва той в този случай: пазарлък, измама или убеждаване?
Има и още , но мисля, че тези илстрират проблема.
Проблемът кога се хвърля за каквото и да е, е нещо, което в други форуми сме обсъждали с месеци, но в крайна сметка - затова имате Водещ, който да преценява. Може да не преценява винаги както сте съгласни, но поне се надяваме, че винаги ще следва една и съща логика ;).
Принципно, в първата ситуация, различни НИП биха имали нужда от хвърляне или не, но това няма да е "социална битка", а едно хвърляне за заплаха - ако не стане, НИП-ът хвърля воля, а вие си печелите репутация на садисти... :twisted:
Във втората - ако не знае, че има броня, или знае, че всъщност не може, това си е измама. Ако знае, че може, но не му се ходи, по-високото от убеждаване и пазарлък. Разбира се, продавачът може да опита да те контрира с насрещно хвърляне на Пазарлък, като ти обясни колко е пътят до там, колко време ще загубиш и какво може да срещнеш по пътя, за което да ти трябва броня... 8)
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Отговори