Добре дошли.

Мястото за правене на нови противници.
Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Добре дошли.

Мнение от hameleona » нед юли 11, 2010 1:30 am

Няколко прости правил, за да не се налага да уточняваме.

1. Имаме целеви минимум от 10 нови противника, всеки в по 3 нива месечно!
Под противник имам предвид всичко - от дракон, до нов вид бандит. Не само че не е задължително да имаме повече противници, даже е препоръчително. Възможно е и 6 противника в 5+ нива.

2. Всеки месец има отделна "Тема", по която се правят враговете.
Темата я задавам аз, но предложения се приемат. Темата ще оказва най-общо какви противници ще срещат играчите в конкретна ситуация - примерно Градски Бандити (това е и първата тема). Една от темите ще е Черните Вълци. Темите ще варират доста.

3. Всяка "Тема" трябва да е пълна с възможно най-голяма вариация между противниците в нива.
Базовата идея е 7 не-героични персонажа и 3 героични (като върху тях ще се обръща особено внимание). във възможно най-много нива (за птредпочитане е да има по двама-трима в обхвата на нивото на героите (т.е. 2-3, в обхвата на герои 0во ниво, пак толкова в обхвата на 1во, 2ро и т.н.)

5. Процедура по създаване на противници:
Нов противник - нова тема. Обсъждаме статистиките, уменията и евентуално му слагаме нещо за да бъде интересен, като това е задължително за героичните персонажи. Даваме му две-три възможни ръжия за ползване и ги подреждаме по ефективност. Харесваме го, дигаме му нивата и заключвам темата. Накрая на месеца имаме ПДФ за цвят с добре оформен текст, може би и картинки (крадени, разбира се) и Word документ, удобен за разпечатване.

Въпроси?

ПП: На Вилорп официално му се възлага гуфарския 11ти противник - нека е нещо забавно, което да се вързва с темата :)

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » нед юли 11, 2010 11:31 am

ТР и ТР на ниво като в указанията за разказвача в книгата ли са? Тоест 140 начални ТР за негероични и 180 за героични, 20 на ниво негероични / около 25+1зар за героични и -10 жизненост за негероичните персонажи. И специализирани ли да са или не?

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед юли 11, 2010 11:46 am

Ще се придържаме максимално точно към книгата, но героичните персонажи ги смятайте като герои.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон юли 19, 2010 11:02 pm

Първа промяна в тези правила:
Точки на ниво:
Не-героичните противници
ЖТ: Виталност + Сила
ТР: 18 + зар (или твърдо 21)

Героични противници
ЖТ: Виталност + Сила
ТР: 16 + Интелект.

Втора промяна в правилата:

Всички противници се разработват през ниво, след 2ро (т.е. разработват се само на 0во и 1во, а след това само на четните. Старайте се да не правите твърде математически противници!

Официално противниците стават 6+ всеки в поне 5 нива (т.е в пет от следните нива: 0, 1, 2, 4, 6, 8, 10, 12 и т.н.)

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон авг 09, 2010 6:47 pm

Ще ви помоля да обявявате, кой какво ще прави, за да не се засичаме и да не дублираме нещата.

Потребителски аватар
shizziss
Вречен
Мнения: 323
Регистриран на: съб мар 08, 2008 2:08 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от shizziss » пон окт 04, 2010 1:35 am

Хам дай да се раздвижим малко, пусни няква тема за извън града, че да си почешам клавиатурата
Аксиом 16 "Древна магия на Титания"... Около 1456 година...
Само един Разказвач знае, какво ще стане, ако боговете се върнат, магията удави света, а старите континенти изплуват...
Следва продължение...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон окт 04, 2010 9:30 am

Като ще са чудовища, дай да съберем дзверовете из форума, пък ако има и някое ново.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
shizziss
Вречен
Мнения: 323
Регистриран на: съб мар 08, 2008 2:08 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от shizziss » пон окт 04, 2010 8:47 pm

Ще има много нови, но ми трябва тема, че да знам кои да подготвям.
Аксиом 16 "Древна магия на Титания"... Около 1456 година...
Само един Разказвач знае, какво ще стане, ако боговете се върнат, магията удави света, а старите континенти изплуват...
Следва продължение...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон окт 04, 2010 8:55 pm

Еми, в момента чакам градски противници. Като съберем и изкараме едно ъпдейтче ще има и други.

Потребителски аватар
shizziss
Вречен
Мнения: 323
Регистриран на: съб мар 08, 2008 2:08 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от shizziss » пон окт 04, 2010 9:06 pm

ОК, ще чакам и ще подготвям материали!
Аксиом 16 "Древна магия на Титания"... Около 1456 година...
Само един Разказвач знае, какво ще стане, ако боговете се върнат, магията удави света, а старите континенти изплуват...
Следва продължение...

Cinnateme

Добре дошли

Мнение от Cinnateme » пон дек 05, 2016 6:30 pm

nikolina написа:; А пък тези псевдоними - така ме измъчват/не че незнам кой е Бухала,ама../.Името ми стои по-делово,а нали искаме да бъде политически форум,при това под логото на ДСБ. Това е само мое мнение.Може би е добре да побързаме с електронния бюлетин и връзката с общинските орг.

Grahamded

Добре дошли

Мнение от Grahamded » ср мар 07, 2018 3:59 am

Здравейте от мен, и добре дошли във форума, нека пожелаем един добър старт на сайтчето и да използваме форума да обменяме малко информация между нас си

Отговори