Аут ъф гейм

Архив - Форумни Игри
Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт юни 03, 2008 10:27 am

„Долното” помещение е обширната ковачница „Кон и подкова” и е достатъчно голямо помещението, за да се вкарат три фургона за ремонт. Има две огнища, за нагряване на материала, като поне едното винаги гори. Освен това има и малка доменна пещ за леене на метал при нужда. Прълно е с инструменти и часи за фургони. Както някой по лъскави неща за тунинговане на файтони. Двукрилата порта е висока почти четири разтега, и опира в тавана на помещението, като всяко от крилата й е по осем стъпки широко и се плъзгат в страни покрай дебелия каменен дзид на ковачницата по масивни бронзови релси.

Грюнтер кани с учтив жест Сержанта да влезе и преди да затвори вратата след него се оглежда към площада на който е разположена ковачницата за евентуални други наблюданели. После го въвежда в задната стайчка за вип клиентите и вади от малкия зимник, чиито дървени крила са обковани с бронзови барелефи, стъклена гарафа с кехлибарена течност в нея и две гледжосани чашки, както и чения с накъсани в нея парчета чируз. И после го пита за какво иде реч.

бел. На трола алкохола кажи речи не му влияе, но знае за навика на хората да си попиват в компания и затова и той се включва.

Надявам се това да ти е достатъчно.

пп. Вип стаята е „малка” 4 на 6 разтега, масата е масивна от дъб и лакирана със смола. Столовете са шест с кожена тапицелия. Тролът остава прав приведен почти наполовина заради „ниския”, за него, таван.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » вт юни 03, 2008 11:40 am

Е, айде сега го премести в темата с играта, човек, че това тук са "общи приказки".

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » ср юни 04, 2008 1:38 pm

Господи, колко мудно се движи всико. Изобщо не съм очаквал толкова бавно да се развива.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср юни 04, 2008 4:49 pm

Ама то това не беше игрален пост а отговор на твоето искане за информация. *свив рамене*
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » ср юни 04, 2008 6:55 pm

Господи, колко мудно се движи всико. Изобщо не съм очаквал толкова бавно да се развива.
Твой проблем. Аз предричам около половин година, ако не си стегнеш играчите.
Хайде сега стига, че да не се окаже, че и на този форум пише "разказвачът е емо" 8)!
А.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » чет юни 05, 2008 11:26 am

Асен написа:
Господи, колко мудно се движи всико. Изобщо не съм очаквал толкова бавно да се развива.
Твой проблем. Аз предричам около половин година, ако не си стегнеш играчите.
Хайде сега стига, че да не се окаже, че и на този форум пише "разказвачът е емо" 8)!
А.
O не, нещо не се получава, играчите псотват много на рядко, някои изобщо не се появяват, аз съм некадърен водещ, и пиша наместо да си уча за изпитите, няма да си взема изпитите, за нищо не ставам следователно няма смисъл от животът ми ТРЯБВА ДА СИ ПРЕРЕЖА ВЕНИТЕ хлип хлипИзображение

Виждаш ли сега какв направи. Миро се самоуби, аз съм злия му брат-близнак. Та кажи сега, Асене, какви критики имаш към овденето му. Като гледам той доста често ги зомбираше героите, за да върви играта. А когато нещата ставаха мудно, то като че да е било дза да опише в детайл и да даде възможност на играчите да реагират и да си опишат някакив характерни дребни действия за героите.

А как предлагаш да стегна играчите на бившия ми добър брат??

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » чет юни 05, 2008 11:41 am

Мда, сега като си разглеждам назад постовете се уверявам, че съм ви казал горе-долу всичко важно, без да изпускам нещо. Добре:). Кефи ме как взехте да поемате някаква инициатива!!

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пон юни 09, 2008 5:12 pm

Слънце, чудя се дали на гругия ден да дам повод на Уидан и останалата част от груапта да се съберат. Или пък да изчакаме следващото важно събитие след няколко дни, и тогава, а прз ова време да с е с НПЦ-тата. Какво предпочиташ?

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон юни 09, 2008 10:06 pm

Разказвачът е на ход. Или злият му близнак, но някой с този акаунт :)!
А.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон юни 09, 2008 11:15 pm

Абе, Грюнтер сигурен ли е, че го нападат, отдолу в мрака с боен чук?
щота аз лесно мога да кажа свива се на кълбо и се търкулва надолу по стълбите, ала индияна джон, като трола е в ролята на търкалящия се камък, ама да незема да стане фал и това да е момчето понесло фенер примерно.

Също така, откога бандитите носят чукове бре, един кинжал щеше да е къде къде по логичен =Р. имам чувството, че във всяко приклучение дето участвам с трол лошата страна предпочита да се бие с чукове (;
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » вт юни 10, 2008 12:56 am

Хаха, ми бандитите носят чукове откак са отряд за екзекуции. Оттогава ходят и с взод магове ;). А убийци с арбалети и кинжали също има, не се плаши, тях просто не ги чуваш ;)

Онуй свиване на кълбо аз май бях писал, че не го одобрявам (или само съм си го помислил?). Както и да е - можеш да предприемеш атака с тяло надолу по стълбите, да.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт юни 10, 2008 9:03 am

Искаш ли и системно разписана атаката в края на поста?
Само кажи и го почвам, а също предполагам че неискаш да завършва със: стрла се строполи върхо противника си като един тон чакъл сменяйки агрегатното му състояние от твърдо в течно, а по скоро трола са опита да сте стовари върху противниката си като едни тон чакъл (; в опит да го принуди да сублимира.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт юни 10, 2008 3:38 pm

Е, мисля, че така поускорихме темпото:).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » ср юни 11, 2008 3:01 pm

Vilorp написа:Искаш ли и системно разписана атаката в края на поста?
Само кажи и го почвам, а също предполагам че неискаш да завършва със: стрла се строполи върхо противника си като един тон чакъл сменяйки агрегатното му състояние от твърдо в течно, а по скоро трола са опита да сте стовари върху противниката си като едни тон чакъл (; в опит да го принуди да сублимира.
Ами имаш право на контраатака там за колкто ТД е атака с двуръчен чук, май така бяха правилата. Казвай какво правиш и да, ще съм ти благодарен и ако чисълца сложиш.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон юни 16, 2008 1:37 pm

Две бележки и въпрос:
Торбичката хвърлена в центъра на стаята избухва в ярка светилна (трола негледа натам), при завърналия се мрак трола активира кристала с мека слаба светлина.

После според това което разбрах вижда въпросния присвит човек, капака се отваря нагоре и пред погледа му избухва заслепяваща светлина?

Бел, ако магията е насочена към трола, и е магия де, то трябва да се вземе предвид Магическата му защита, която ако не се лъжа беше колкото на джудже, ако не и повече.

Какво да описвам при положение че тролами е заслепен, евентуално?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пон юни 16, 2008 7:25 pm

Ще опиша тук нещата както обективно се случиха, не както грюнтер вижда.

Активирана е магията мрак, съответно никой не вижда нищо, освен ако не е на съседното поле. Убиецът и грюнтер се виждат, оня замахва и наранява трола. Грюнтер взима торбичката. Оня изкъртва още чакъл от трола.

20 реална, 12 временни (въпреки, че си мисля, че каменни хора не би трябвало да търпят временни щети, а напълно реални - все пак нямат меки тъкани)

Трола мята кесийката. Вратата пада. Кесийката избухва и заслепява този в стаята и влизащият в момента. Двамата се изтъркулват, без да изтърват оръжията, в безопасно разстояние.

Заслепяванията върху Грюнтер, изричани от двама независими мага, завършват (преодоляли 3-те му МЗ и двете). При ярката светлина Грюнтер за миг зърва вътрешността ан стаята. После вече нищо не вижда, но за това пък чува.

И тогава завършва активирането на магическия кристал за осветяване :)

Чува още чифтове стъпки. И той е на ход.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон юни 16, 2008 10:27 pm

Ще опиша тук нещата както си го прадставям аз:
Активирана е магията мрак, съответно никой не вижда нищо, освен ако не е на съседното поле. Убиецът и грюнтер се виждат, оня замахва Грюнтер му тръсва втатата/капак върху главата дакото тубиуца се качнва по стъблите. Грюнтер взима торбичката. Оня отваря вратата. Грютер му я бухва във краката. Ако е заслепен (евентуално и тези които са гледали), а няма как да не е, пада на стъблището, вратата след него.
ПРи това положение ако има кой да прави магии нека пробва, но първо не са виждали нищо в марка, а после са били заслепени... И ако не са виждали в мрака как ще нацелят някой въобще?

пп.ще се опитам да не споря с водещия след този разяснителен отговор който ще даде.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » ср юни 18, 2008 4:25 am

Не си спечелил инициативата, че да му треснеш вратата пон носа!

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср юни 18, 2008 1:21 pm

А магиите?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » чет юни 19, 2008 11:56 pm

Те стават накрая. За това зърваш стаята.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » чет юни 19, 2008 11:58 pm

Оф, мамка му. Предишиния пост ъ,м описвал, че Елним иска да каже нещо, и сега трябва да го измислям какво па ще иска да изразяява това копеленце, и каков съм ис мислел като съм го писал поста.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет юни 20, 2008 9:57 am

Иска да каже: Я, умрял гълъб!
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пет юни 20, 2008 10:00 am

По-скроо да е било нещо от сорта ан "Ах, какъв елфически педераяст съм. къв беше тоя дето ме максна на стрелба"

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет юни 20, 2008 10:06 am

Тъй неразбрах дали си удобрил свиването на кълбо, но ако не приеми че Грюнтер прави маневрата скок кълбо (; с премазване, ако да действието ме у кълбо прегазващо каквото има насреща си (;
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб юни 21, 2008 6:15 pm

Разказвачът кани ли се да пише в скоро време* какво става с най-многобройната му група?
А.

* Чети "днес или утре".
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб юни 21, 2008 6:37 pm

Аз да попитам за резултатите от най-тежката му група (;
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пон юни 23, 2008 9:03 pm

Еми, човек, казах ти, че това е 1/3 от властта в града. Общо взето все едно да идеш в Анк-морпорк и да се зпикаеш през прозореца на гилдията на убийците. Онзи, когото Грюнтер преби не беше някакъв мизерен водач на уклична банда, той беше подчинен на подчинен на подчинен на Червения, и за това заплахите ти нямаха смисъл - той истината си казваше.

И, да, расата троли Е небалансирана. Пратих наказателан група с размер, с какъвто бих рпатил за всикчи останали герои на куп. Това означава, че тролите определено са по-мощни от останалите раси. И аргументътм че бавни регенерират не е добър за когато говорим за разумни същества, защото никой не би нападнал трол, само знаеейки, че като умре ще го е наранил за дълго. А по-малко умните...е, кой вълк хапе камъни?

Чуковете - не се възмущавай, не бяха въоръжени с чукове, защото искам да ти убия героя, а защото някой писар на Червения се е разровил из някоя библиотека и е прочел какво се прави срещу троли.

RIP

Нов герой? Един приятел ще се включва, та като нищо можем да съберем две паралелни групи На една от които сетете се кой ще е водач (подсказка:уидан:Д)

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон юни 23, 2008 11:55 pm

пп. нудуразуменията във форумните игри убиват

Може и грешката да е моя в описанието на героя, може и просто такава да е представата ви за троловете незнам. Ще пробвам да карам подред:

- Грунтер е или айде нека е в минало време, беше пацифист нигога не е имал за цел да нарани което и да е живо същество, или поне не фатално
- хвръления камък: си го представях с размерите на паве най-много и то насочено към главана на човек със шлем - теоритично трябваше да го изкара от строя (истемно до 3 зара щета пряко сили)
- настъпения човек: писах застъпен в смисъла на притискам с нужната сила колкото да е трудно да се измъкне, на да се стовари и разтроши всичко
- заплахи: Това никога не е правено, едно че не бе силна страна на канарата едно че предпочета да се разбира с добро
- магии: първо ниво магьосник пряко сили докарва 6 МА, което занчи 50% шанс за проста магия без концентрация и без усложнение, магическата стрела обаче е насочена магия и МЗ-то влияе, което го сваля до под 20%
- магии2: заслепяване пък сваля и реакцията защото е горно ниво магия, нужна е концентрация за да се направи въобще или специализация. Специализацията говори за платени магове, плетините магове пък не се забъркват толкова често с отрипки когато могат да си подбират клиенталата
- Реакция на трола: изключително не адекватна и противоречаща с характера му. Тролите не са безмозъчни великани които ръмжът и размахват лапи наляво надясно, те са пазители и отрудени данакоплатци, като в случая с Грюнтер важеше с пълна сила. Ако види че го правъзхождат той или би използвал алхимичтте си познания и прахчета или би напуснал полесражението на бегом, но да стой и да замахва нясляпо... определено не.
- това че си пуснал толкова колкото за всички останали въобще ну е гаранция за небалансираност, една добре изчислена магия пусната из засада спокойно би се разправила с трола, както и обикновен канжал напоен с неорганична торова - живака вкарва 36 зара отрова при 16 максимално за огненото кокиче с комбинация с ранилист.

Магията е пагубна за тролите, дори повече от чуковете, отровата още повече. Що се отнася до новия герой - пас, поне за момента ми се уби желанието за игра въпроки че постовете бяха хубави. Кофти ми е, че невиждам причината за „смърта” му, освен чисто физическата и това че не бе арзигран подобаващо в последните си мигове.

Поздарви!

*повторение на послеписа от първия ред*
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт юни 24, 2008 1:19 am

Хайде сега да ми кажеш Сервил ли му беше името, което ми казаха в предната кръчма, и за какво е пандизен. Това, в случай, че продължаваш да искаш да го отигравам. Ако забелязваш, в плана ми не влиза да ги разприказвам всичките. Смятам само да си придърпам някой от тях настрани по някое време и да му предложа вечното "пари срещу сведения".
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » чет юни 26, 2008 12:20 pm

Оф, Вилорпски, като има недоразумение, поправяй на време:
Miro написа: и настъпваш глезена му. Онзи не извиква. Лицето му се разкривява, той се сгърчва. Гледа те от долу и ти шепнеш заплахи в лицето му.
-Глупак - изсъсква мъжът, с нещо средно между заплаха и всеки момент да се разплаче - аз не вземам ... никакви решения.
Изглежда сякаш всеки момент ще припадне.
И после му дава Грюнтер лечебна отвара. хич не беше застъпване. Пък и това е най-лекото застъпване, което може да се нарпави на убиец, за да не избяга :) Ако не му беше чупил глезена, а само им беше провалил операцията, щяха само да те предупредят.

Заключена