Да си почешем езиците за музика :)

Секция за всичко, което вълнува посетителите ни

Модератор: Модератори

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » чет яну 15, 2009 10:08 am

За Nightwish не е ставало дума, но ти я отвори. Ето какво мисля аз като цяло творчество на Туомас и компания:

Демото изобщо бяга от рока със акустично-оперното си звучене... Песните са хубави, но такава група трудно би намерила продуцент.
Именно за това Емпу нарамва електрическата китарка и започва да дрънка. В първия албум се вижда някакъв хардрок поставен изцяло върху един, два такта ритъм китара. Като цяло изпълнението в албума не е много тежък за разлика от втория им албум.
Oceanborn има наченки на готик метъл. Китарите са много по-тежки, синтезаторите по-плътни (нямам компетенция да говоря за барабани и бас). Според мен това е единствения албум на Nightwish, който може да се нарече с определението, което Туомас дава - хеви метъл с женски вокал.
За комерсиалните Wishmaster, Century Child, Once и Dark Passion Play няма да говоря. През тях бавно, но сигурно звукът на Nightwish става все по-лек (със съвсем леки изключения), а симнфониката взема все повече пари. И все пак последните два албума определят актуалното лице на групата (за някой това е "вечната" Таря, а за други новата Анет)
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Lord Anomander Rake
Войн
Мнения: 146
Регистриран на: чет юни 05, 2008 6:54 pm
Местоположение: София

Мнение от Lord Anomander Rake » чет яну 15, 2009 10:25 am

За комнерсиалните може и да си прав, тука не знам, но за мен Centry Child е най-добрия албум - Перфектна комбинация от китари, симфоника, Таря (дъ бест) и Марко (Водещата китара) като втори вокал.
Изображение

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » чет яну 15, 2009 11:02 am

Е тука си нещо в грешка. Марко е басист, а водеща китара си свири Емпу откак Nightwish съществуват.
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет яну 15, 2009 1:51 pm

Или казано иначе двама души си чешат езиците за глупусти, като единия има малко представа от музика, другия хич. :lol:

Това за бъзик.

Найтуиш са сред номер едно групите за мен. Не ми пука колко са комерсиални, не ми пука, че изгониха таря. Пука ми за музиката. А музиката е велика. Нямат слаб албум. Интересно е, как така за мен най-слаби са именно първите неща, но всъщност те са били със съвсем друга идея - музика за лагерен огън, мамка му! Все пак са готини.

Отностно тежестта. За сега най-тежката песен (от към рифовка и вокали, и барабани) е от DPP - Master Passion Greed. Който не я е чувал да я чуе. Пее само Марко.

Колкото и да ги обичам, обаче, признавам Epica за бандата с по-добро използване на хоровете и оркестъра. :P

Потребителски аватар
Lord Anomander Rake
Войн
Мнения: 146
Регистриран на: чет юни 05, 2008 6:54 pm
Местоположение: София

Мнение от Lord Anomander Rake » чет яну 15, 2009 9:38 pm

Евалата за коментара (тва за неразбиращите ще го запомня :lol: ). Ама сигурен ли си за Марко, защото мисля, че Емпу е баса, но може и да греша?
Изображение

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » пет яну 16, 2009 12:33 am

1000% съм сигурен. Като пример давам, че ако Емпу е басист то тогава групата е нямала китарист до 2002, когато Марко влиза в групата (е до тогава от 1998г. басист всъщност е Сами Ванска, а Емпу свири китара и бас на Angels Fall First).

Epica е едно от имената, което се очаква щом се получи потвърждение, че слушаш Nightwish. Другите са Evanescence, Within Temptation и After Forever
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Lord Anomander Rake
Войн
Мнения: 146
Регистриран на: чет юни 05, 2008 6:54 pm
Местоположение: София

Мнение от Lord Anomander Rake » пет яну 16, 2009 12:49 am

Ain alkar написа:1000% съм сигурен. Като пример давам, че ако Емпу е басист то тогава групата е нямала китарист до 2002, когато Марко влиза в групата (е до тогава от 1998г. басист всъщност е Сами Ванска, а Емпу свири китара и бас на Angels Fall First).

Epica е едно от имената, което се очаква щом се получи потвърждение, че слушаш Nightwish. Другите са Evanescence, Within Temptation и After Forever
oк, моя грешка. Иначе и другите са много добри групи, освен Еванесънс - само лично мнение.
Изображение

Отговори