За една торба зоб - част две - Зрънцата на съдбата

Форумна игра по Аксиом

Модератори: Vilorp, Модератори

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет мар 27, 2009 10:04 am

Всъщност коремчето на кучето не свиреше от глад а от газове следствие преяждане, а и парчето корав тъмничарски хляб което му предлагаше Естел не бе по гастрономически привлекателно от калдъръма на улицата. Всъщност окаляните камъни служещи за настилка изглеждаха далеч по вкусни и лесно смилаеми.
Кучето поде нова порция слостенлай като зъбите му щракнаха само на милиметри от чевръсто дърпнатите от Естел ръце. Миг по-късно стражарския ботуш го срита и то замлъкна скимтящо, като не забрави да хвърли нов обвинителен поглед към милата дама в килията.

Грегор пък наистина видя ярка светлина с цвят на октарин*, но освен нея и болката друг ефект явно нямаше.


*+6 временна щета, а иначе октарина е цветът на магията, както е извесно на всички.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » пет мар 27, 2009 12:01 pm

- Нищо ли? - рече Шакти разочаровано, когато Грегор озадачено примигна в центъра на симетралите. - Какво е това "Бона", на първо мяасто? Някоя от посоките на света? Слънцето? Луната?

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет мар 27, 2009 12:16 pm

Тъй като Шамюел, Грегор и Естел бяха имали досег с джуджета през живота си, те знаеха че съвсем общо Бона е богът създател на джуджешката раса. Шакти не бе имал случай да се заприказва за теология с други видове и тази информация му обягваше, а Роши... Роши знаеше, че Макс и Мориц често често си отнасят по някой бой и заради бонохулсване, освен редовния пердах. Тъй че тя бе останала с впечатлението, че той е джудже с много големи уши което може да те чуе, че сквернословиш дори от подземната си далечна обител в Планината, но й се струваше, че не става дума за Брилстата такава.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Alia
Работник
Мнения: 120
Регистриран на: ср май 31, 2006 3:01 pm
Местоположение: София, някъде наоколо

Мнение от Alia » пет мар 27, 2009 3:48 pm

Естел разсея поглед от кученцето при въпроса на гущера. Къде беше живял през последните години та не знаеше кой е Бона?

- Бона е бог на джуджетата. Той ги е създал...
Gothic is sophisticated barbarism. It is a passion for life draped in the symbolism of death. It is a cynical love of sentiment. It is a marriage of extremes such as sex and death. It uses darkness to illuminate.

Потребителски аватар
Entity
Войн
Мнения: 136
Регистриран на: съб мар 05, 2005 5:06 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Entity » пет мар 27, 2009 11:15 pm

Роши задърпа Сикар напред, решила, че ако стражника се сети за познанството им със затворниците - може яко да загазят.
- Хайде, Сикар, леля Мър няма да ни чака вечно!



П.П. Спасе, метни ми едни зарчета за актьорското майсторство плийз!
Никой не може да ти даде това, което аз мога да ти обещая...
Изображение

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » нед мар 29, 2009 10:30 pm

- Хммм... - Шакти избута замаяния Грегор от центъра на симетралите и коленичи с лице към стената така, че минаващия покрай Естел лъч светлина да пада върху гърдите му отляво. После внимателно се поклони доземи и опря чело в пода. От този ъгъл не можеше да види кой знае какво, но въпреки това се опита внимателно да огледа всичко, което попадаше в зрителното му поле.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон мар 30, 2009 8:51 am

...и не видя нищо по различна то преди, мръсни каменни плочи с разпиляна слама по тях, някакъв издълбан знак малко в страни от челото му, краката на съкилийниците си, полегналия на една страна Грегор с зачервено чело върху което огледално се бяха отпечатали вдлъбнатините на нещастната плоча срещнала главата му, едва едва процеждащата се светлина под вратата на килията и толкова. Нищо специално. Нямаше голяма табела с алани букви която да крещеше, „изхода е насам”, нямаше дръжка на тайна врата, нямаше дори мишки в проклетата килия.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » пон мар 30, 2009 1:11 pm

Шакти разгледа знака върху пода, а след това внимателно премести чело върху него. Ако ръцете му не бяха необходими за опора, би кръстосал пръсти за късмет.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон мар 30, 2009 1:22 pm

Знака напомняше някакви луни или нещо подобна и изглеждаше като малко по странна неравност в пода. Когато обаче Шакти сложи глава над него...


Сикар се понесе след Роши като в транс, все още вперил поглед в офицера, който ги проследи с пренебрежително усмивка на уста, чак докато се скриха зад близкия ъгъл. Благородникя воден от малката детска ръчичка сякаш най-сетне чу какво му беше казала Роши.
- Я чакай малко - спря я малко по рязко то нужното - Нали говореше че Естел е в опасност, каква е тази Мър, та може да навреди на люб... - преглътна с мъка - Естел?


...не се случи абсолютно нищо необикновено.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » пон мар 30, 2009 3:03 pm

Шакти направи гримаса. За момент се изкуши да накара някой от съкилийниците си да пробва главата си в пода, но Грегор вече беше контузен, Естел беше момиче, а гоблинът изглеждаше твърде крехък за таква задача.
Той въздъхна. Не обичаше да го правят на глупак или да го карат да тича с оплезен език след неясна примамка, но нямаше друг избор.

Шакти се наведе и чукна челото си в каменния знак на пода, надявайки се силата на удара му да е достатъчна, за да си "отпечата" знака върху кожата и недостатъчна за да се нарани.
Последна промяна от Fobos на пон мар 30, 2009 4:46 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Alia
Работник
Мнения: 120
Регистриран на: ср май 31, 2006 3:01 pm
Местоположение: София, някъде наоколо

Мнение от Alia » пон мар 30, 2009 3:26 pm

Естел се чудеше вече къде да гледа - погледа й подскачаше напред назад ту към ботушите на стражника, които все още стояха пред прозорчето, нацупената физиономия на кученцето, което още леко скимтеше и разбира се странното поведение на съкилийниците й, които явно не виждаха, че имат публика, а продължаваха да клечат в средата на фигурата и си тряскаха челата в пода. От гледката на гущера, който продължаваше настойчиво и с явно мазохистично удоволствие да си блъска главата в пода, я напуши смях. Но все пак трябваше да отложат заниманията си, докато отмине опасността да бъдат видяни от стражника.

- Абе вие ъкъл имате ли! Не виждате ли, че имаме публика, която би се зачудила какви ги вършите! - Естел изсъска срещу тях, в тих вик, така че да я чуят само те, като постепенно се приближи към тях - Престанете да си тряскате главите, а помислете какво трябва да се направи, но по-тихо и непривличащо внимание. Особено на стражата!
Gothic is sophisticated barbarism. It is a passion for life draped in the symbolism of death. It is a cynical love of sentiment. It is a marriage of extremes such as sex and death. It uses darkness to illuminate.

Потребителски аватар
Entity
Войн
Мнения: 136
Регистриран на: съб мар 05, 2005 5:06 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Entity » вт мар 31, 2009 9:25 am

- Ми аз бях тръгнала при нея да ядем с Цър, че от вчера залък не сме слагали в устата си. Тя прави супер торта. И много я обичам и винаги ми помага. Ама сега зарад тия неща дето са ви се случили - пак трябва да се занимавам с вас. - момиченцето леко свъси вежди. - А онуй го казах, за да не ни заподозрът. Ти да не мислиш, че ще ги спасим ако оня стражник разбереше, че са ти приятели? Щеше да ни изпорти за нула време и после щеше сигурно и ти да се озовеш при тях. - Роши беше силно уверена, че там деца не залостват. - Я погледни сега, ама лееееко, зад ъгъла, дали стражника си е тръгнал, че и без това яко те зяпаше. Не ми се ще да рискуваме. - Нареди му момиченцето.
Никой не може да ти даде това, което аз мога да ти обещая...
Изображение

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт мар 31, 2009 9:32 am

[sblock="За Шакти"]1 зар времени щети и главобол[/sblock]
[sblock="За всеки освен Шакти"]На челото на гущера се беше отпечатила руната Кхурт в комбинация с Рух.[/sblock]*
След като и гущера спря да си блъска главата в пода и седна с леко разфокусиран поглед на пода на килията на челото му бързо започна да се надига цицина.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Alia
Работник
Мнения: 120
Регистриран на: ср май 31, 2006 3:01 pm
Местоположение: София, някъде наоколо

Мнение от Alia » вт мар 31, 2009 10:02 am

- Хм................. - Естел се замисили за секунда, припомняйки си какво значат двете руни взети заедно и натисна гущера по челото точно върху руните... Въпреки, че път надолу, под светилото на Орим и натисни, можеше да значи и друго. Но сега не й беше до нищене на загадки и реши, че ако трябва ще натиска гущера колкото трябва и колкото пъти трябва докато проработи.
Gothic is sophisticated barbarism. It is a passion for life draped in the symbolism of death. It is a cynical love of sentiment. It is a marriage of extremes such as sex and death. It uses darkness to illuminate.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт мар 31, 2009 4:11 pm

- Някой видя ли каруцата, дето ме блъсна? - попита завеяно грегор, а после видя какво прави Естел и си помисли, че още спи - тв докосваше гущера... ПО ЧЕЛОТО!!! - О, Богове... - промърмори война и тупна на земята.

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » вт мар 31, 2009 6:46 pm

Шакти изстена и напрегна мускули.

За разказвача
[sblock]*С Естел вече сме в позиция за борба, така че пробвам Освобождаване. И искам аз да си хвърлям моите зарове.[/sblock]

Потребителски аватар
Entity
Войн
Мнения: 136
Регистриран на: съб мар 05, 2005 5:06 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Entity » вт мар 31, 2009 7:03 pm

Сикар почти се изненада, кагато се подчини на малкото пишлеме и надникна с половин глава из зад ъгъла. Офицерът явно броеше килиите или нещо от сорта, зaщото устинте му мърдаха и отбелязваше на пръстите си нещо, после с решителна крачка се отправи към входа на конака.
- И сега какво - обърна се той към малкото момиченце.
- Ми сега ще идем да говорим с тях, пък после ще му мислим. - Роши съвсем не кипеше от идеи за това как се измъкват затворници и силно се надяваше, че Сикар като по-възрастен ще е по-изобретателен. Е, имаше нещо на ум, обаче то беше осъществимо единствено нощем, а до тогава имаше бая време, освен туй не беше сигурно дали нямаше да е твърде късно.
-Защо ли това куче ръмжи към тази килия? - запита се по скоро себе си Сикар, койтo беше надникнал отново из ъгъла - И какво искаш да кажеш с това, ще идем да говорим с тях? Къде е Естел и кой друг е с нея?
Роши подаде главица под тази на Сикар, за да види.
- Ми там е де. Дето е кучето! И Грегор, гущера и някакъв трол е с тях в килията.
- Трол!? - стресна се Сикар и лицето му пребледня
Роши вдигна раменца.
- Ми де да знам, един малък такъв смешен…Ъъъъ... ма ти нещо... да не те е страх? Той няма да я изяде сигурно, доста е дребен, не бой се.
Сикар изглеждаше по-объркан от всякога.
- Има малък трол в килията заедно с Естел и гущара?
-Охххх! - Роши се чудеше дали да не се захили или да се стресне като мъжа. - По-добре да идем, да видиш... А между другото... да имаш нещо за ядене?
Сикар извади една суха бисквита и й я подаде докато все още се опитваше да осмисли как трол, та било то й малък е натъпкан в онези малки килиики.
Роши взе бисквитката и пристъпи към опърпаното кученце.
- Шаро, шаро... ела тука, Шаро! - повика го тя по име, разбира се измислено от самата нея под влияние на убеждението й, че всички кучета, които не са Зъбльо - е редно да се казват Шаро.
Размахваше бисквитката, докато беше приклекнала на няколко крачки от кучето.
Кученцето се обърна и Роши тутакси прецени, че по нейната система за кръщаване това печели названието Лошия Зъбльо. Бърните му се надигнаха и разкриха неприятно остри зъби,а ръмженето му се усили.
Роши разбра, че няма да стане тая работа така... Светкавично прибра бисквитката ,изкара прашката си, взе подходящо камъче от земята и се прицели в задните части на песа.
Вече си беше спечелила пълното му внимание и всякакво прицелване в нещо конкретно беше безпредметно, тъй че тя просто стреля, застанала в начална позиция за обратен бегом и кътерене на нещо си... каквото и да е.
Камъчето профуча на милимунди от него и влетя в килията, от където се чу тъп удар и охкане.
После стана това, което се очакваше да стане, Шаро, който скоропостижно получи името Лощ Зъбльо хукна към Роши.


*тя обаче има преднина малка, защото е очаквало подобно развитие*
*най близкото са П образната рамка на бесилките с 5 бурете под нея и 4 провесени клупа с примки. Три от бъчвичките са сравнително ниски, а четвъртата си е каца*
*майсторите вече си събират инстроментите, а около мвалкото площадче се събира тълпа*

Момиченцето се втурна към малобройната тълпа, провирайки се между мъж и жена, които разгорещено обсъждаха предстоящите събития във връзка с опънатите въжета, след това скокна и се покатери на най-близкото буре, надявайки се, че там песа няма да я докопа, а през това време Сикар все пак ще се сети да иде до килията.

П.П. В случай, че грозния пудел може да ме стигне там – ще се пробвам след това да се катеря на кацата от бурето.. стига да съм разбрала добре, че все пак са що годе на близко разстояние да се прехвърля от едното на другото.
Никой не може да ти даде това, което аз мога да ти обещая...
Изображение

Потребителски аватар
Alia
Работник
Мнения: 120
Регистриран на: ср май 31, 2006 3:01 pm
Местоположение: София, някъде наоколо

Мнение от Alia » ср апр 01, 2009 9:14 am

Естел видя напрягането на мускулите на гущера и бързо се отдръпна назад.

- Добре де, добре. Спокойно сега, не искам да ти причиня болка, просто руните ги разчитам така, че трябва нещо да се натисне, та затуй пробвах.
Gothic is sophisticated barbarism. It is a passion for life draped in the symbolism of death. It is a cynical love of sentiment. It is a marriage of extremes such as sex and death. It uses darkness to illuminate.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср апр 01, 2009 12:19 pm

Грегор си проясни взора и една идейка мина през мозъка му.

- Абе, ако се е отпечатало това на главата му след удар в пода... що не натискаш руните на пода?

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » ср апр 01, 2009 12:24 pm

- То иначе нямаше да има смисъл в каквото и да е било отпечатване... - замисли се гномът. - Ух, глупави джуджета, само се правят на много умни! И какво ще рече туй "натисни под светлината" или каквото и да е било там? Гущер, да ти са се видели звездички посред бял ден или нещо такова? Тунел, светлина, нещо за натискане...?
シャマョツィ

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср апр 01, 2009 2:07 pm

... и точно гнома спомена натискане и едно зле оформено камъче сякаш откъртено от калдъръма профуча през решетките и го халоса по главата*, кучето което явно беше привлечено от някой се извъртя и хукна със злобен лай да преследва нападателя си, който май никой не успя да види че е самата Роши. Ботушите на стражника и другите крака отдавна се бяха затрили на някъде.
Е сега и Шамюел виждаше светлинки, а когато се обърна към решетката видя и още нещо**

*2 ВЩ
**виж. Знания
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср апр 01, 2009 3:43 pm

Тъкмо се накани да го разглега по добре когато Гущера подскочи към Естел и се опита да я хване през краката, изненадана тя едвам успя де се измъкне, зеленокожия обаче явно не се отказваше защото скочи отново и този път вече изправен успя да се вкопчи в вече сериозно притеснената магьосница [spoiler](6атака+2изправяне+6атака - позиция на бораба изправена, без да се освободи естел неможе да прави заклинания)[/spoiler] и изсъска зловещо в лицето й.

*Естел е на ход или някой от другите (в боен режим сте тъй че имате ТД според правилата)
пп. Шакти принципно разполага с още умора, но тя не му стига за да опита събаряне.
да ви видам сега (;
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Alia
Работник
Мнения: 120
Регистриран на: ср май 31, 2006 3:01 pm
Местоположение: София, някъде наоколо

Мнение от Alia » ср апр 01, 2009 4:08 pm

Естел се зачуди каква е тая агресия от гущера, но се опита да го отблъсне.

- Хей, помогнете ми! Този гущер съвсем превъртя!

ИИ:
[spoiler] щом държиш, правя освобождаване, на сила залагам /8/, мятам 4, 6, 2 - общо 12 [/spoiler]
Gothic is sophisticated barbarism. It is a passion for life draped in the symbolism of death. It is a cynical love of sentiment. It is a marriage of extremes such as sex and death. It uses darkness to illuminate.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср апр 01, 2009 4:42 pm

Гущера обаче явно бе твърдо решен да прекрати тормоза стоварил му се последните часове и напрягайки сили удържа на опита на естал да се измъкне като щракна със зъби съвсем близо до лицето й.

[sblock="Системно"]
8+12=20 за Естал
10+16 (6+5+5)=26 за Шакти
Естел може да опита още едно освобождаване ако желае или да атакува, нейна си работа.
[/sblock]
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » ср апр 01, 2009 5:18 pm

Vilorp написа:и изсъска зловещо в лицето й
- ОСТАВИ МЕ НАМИРА!

Потребителски аватар
Alia
Работник
Мнения: 120
Регистриран на: ср май 31, 2006 3:01 pm
Местоположение: София, някъде наоколо

Мнение от Alia » ср апр 01, 2009 5:33 pm

Естел вдигна ръце от гущера и напълно се отпусна под озверялата физиономия пред лицето си.

- ДОБРЕЕ!
Gothic is sophisticated barbarism. It is a passion for life draped in the symbolism of death. It is a cynical love of sentiment. It is a marriage of extremes such as sex and death. It uses darkness to illuminate.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср апр 01, 2009 6:57 pm

Грегор се изправи и изведнъж се озова между гущера и магьосницата или по-точно - до тях. Нямаше вече веселие в погледа му.
- Я се кротнете! - просъска той. - Шакти, пусни я, сериозно ти говоря. А ти го остави на мира - погледна към магьосницата. - Стига сте се карали, че ми писна от вас! Заедно сме в кюпа и заедно ще се измъкваме. Така че хайде да се стегнем, а? Ок?

Ръцете му се бяха отпуснали дружески на рамената им. Май само Шакти осъзна, безполезния опит на човека да ги стресне. Всъщност самия грегор не се чувстваше много страшен - ясно му беше, че в двубой с гущера ще загуби, ако не си намери меч. Но пък нямаше и намерение да се бие с тях. Все пак бяха заедно в кюпа. А и Естел си беше хубавичка. Човек не можеше да пренебрегне красивите жени лесно. Нищо, че тази създаваше впечатлението, че за нея всички са й криви.

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » пет апр 03, 2009 10:38 am

Шати свали вдигнатия си юмрук, но изблъска грубо Естел и Грегор от себе си.
- Стойте далече от мен, разбрахте ли! Ако още веднъж някой от вас ме нападне, ще му изпотроша всички кокали и ще му изпия кръвта докато още диша! - Шати яростно оголи зъбите си, за да онагледи заплахата, а после изръмжа към гоблина: - И не се казвам "гущер", имам си име!

Той се отдръпна по-далече от хората и задъхано опипа челото си. Усети грапави ръбове, които можеха да минат и за отпечатък. Трябваше да опита, особено след като беше видял и другия знак върху решетките.

Шакти отиде до решетките, скокна за да се улови за тях, след което се набра на мускули и приближи чело до пръта със знака. Светлината навън беше ослепително ярка. Шакти стисн зъби за да сподави стенанието си и опря чело в знака на решетките.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет апр 03, 2009 2:44 pm

Може би само набедения за гоблин гном разбра какво правеше гущероида, за другите действията му поразително приличаха на опит да изкърти решетките и да се измъкне, а Пръвите лъчи на светилото вече се подаваха над най-близките къщи.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Alia
Работник
Мнения: 120
Регистриран на: ср май 31, 2006 3:01 pm
Местоположение: София, някъде наоколо

Мнение от Alia » пет апр 03, 2009 9:31 pm

Естел се беше съвзела от емоционалния изблик на гущера. Седна мрачно на земята и се замисли за загадката, чието решение сигурно беше елементарно, но им убягваше. После й щукна нещо.

- Абе дали няма да стане ако натиснем самите руни в пода... - клекна на земята до руните, близо до центъра на симетралите и се опита да ги натисне.

- Шакти (наблегна на името на гущера, с цел да не го изнерви допълнително), и там ли има нещо издълбано?
Gothic is sophisticated barbarism. It is a passion for life draped in the symbolism of death. It is a cynical love of sentiment. It is a marriage of extremes such as sex and death. It uses darkness to illuminate.

Заключена