Двубой: Безликия срещу Фиоре!

"Място за всички млади герои, търсещи слава и опасности"
Игра по правилата на Аксиом 16

Модератори: Vilorp, ILLIDAN

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт май 19, 2009 6:15 pm

Опит за току-що сепчеленият дуел, например? Ако играем повторение или се върнем да рпеиграваме, това ще си е отделна битка. както се развиха събитията, искам си опита за победата, която настъпва без да нанесаповече щети в началото на 3-ти рунд...
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт май 19, 2009 7:16 pm

Това че се биете в извън работно време си е ваш проблем. Който няма регистрация на арената не участва в нея. Същото би важало и за двуботе на с три скали Три Скали.

От друга страна Шами да си напрви тема ако смята да участва и в други битки с тоя герой.
ТО за Фиоре 76%/10=7,6*150=1147/2=573-100(пасивност)+300(ненаранен)=773 ТО за Фиоре.
За безликия 100-100(пасивност)=0

Толкова. Пари няма поне докато не се акредитира безликия.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт май 19, 2009 7:43 pm

Пари не съм и искал :P !
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон май 25, 2009 5:31 pm

Ква пасивност, кви пет ле'а? Безименния преброди цялата арена по дължина, и то онази дължина, през която се простира блатото! А, не, не че този ще трупа опит, ама нека си имаме уважението :P .

Иначе, Асене, гледайки статистиките на Фиоре ме огря идеята, че всъщност Безименния въобще не е оптимизиран, пропуснал съм едно от важните качества на хората. Ийдър уей, и така съм убеден, че има голям шанс да те набие. Искаш да ти го смята компютър? Стига да не ме мързи - а като никога няма да ме мързи, защото няколко дни така и така няма какво друго да правя - ще напиша Джава код за целта. Чак сто хиляди битки няма да проведе, ама няколко стотин или хиляди би трябвало да може ;) .

Само дай някакъв алгоритъм на действията на Фиоре. Предупреждавам обаче, че няма да може героите да щъкат напред-назад и наляво-надясно, че това вече би било твърде трудно. Т.е. приеми, че двамата герои стоят на съседни полета един срещу друг и движенията им са ограничени до:
-атака (каквато и да е била - нормална, контра-, предизвикана, специална, прицелена и т.н.)
-отклон
-париране.

Ако те устройва и ти се занимава - дай насам, и без това работата би ми била интересна ;) .
シャマョツィ

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон май 25, 2009 7:07 pm

1. То не че на фиоре му е сложна тактиката... Атакува, ако уцели добавя разпаряне и пробиване.
2. Ако атаката на противника попада в бронята контра атакува, ако е над бронята ползва париране.
3. На контра атака на случаен принцип избира защита или атака. При атака върнисе на точка 2, при защита проверява кое му е по изгодно като ТД отклон за пълно избяване до 4ТД или париране.

И повтаряш алгоритама (;, като по желание можеш на случаен принципа да атакува и една то двете ръце на противника, ако не е гигант и главата.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон май 25, 2009 7:57 pm

Vilorp написа:1. То не че на фиоре му е сложна тактиката... Атакува, ако уцели добавя разпаряне и пробиване.
2. Ако атаката на противника попада в бронята контра атакува, ако е над бронята ползва париране.
3. На контра атака на случаен принцип избира защита или атака. При атака върнисе на точка 2, при защита проверява кое му е по изгодно като ТД отклон за пълно избяване до 4ТД или париране.

И повтаряш алгоритама (;, като по желание можеш на случаен принципа да атакува и една то двете ръце на противника, ако не е гигант и главата.
Някои уточнения - ако атаката може да влезе в бронята с отклон, ползва това, а не Париране, парирането обикновено е придружено със СА Блокада - обикновено атакува само веднъж, за д аима ТД, с които да зсе защитава и контраатакува.

Пронизване или Разпаряне се използват всеки път след попадение с предизвикана атака, защото опонентът няма ТД, с които да се защити от тях.

Срещу не особено ловък опонент, с Ловкост 12 или по-малко, често атаката се прицелва в небронирана зона, с предпочитание към ръката с оръжието или главата, ако не, просто се опитва да надхвърли бронята.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон май 25, 2009 8:11 pm

Това ми се вижда твърде бързо направено и крайно недомислено - чак се срамувам, че повечето сметки на компютъра ще са за определянето на поведението на Безименния :P . Както и да е, това го казвам после да не виниш компютъра - Фиоре е толкова умен, колкото ти си го задал ;) .

И да предупредя: не храня надежди, че ще стане за седмица, но за две би трябвало.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон май 25, 2009 9:54 pm

Разбира се, че е набързо направено. Ако искаш точне скрипт, ще трябва да напиша трактат, което нямам желание да правя ;).
Още един дуел, впрочем, може д ати се отрази добре.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Заключена