Въпроси и Отговори

Заповядайте в официалния форум на "Аксиом 16" или "Приключение с Меч и Магия". Това е втората българска ролева игра, излязла на пазара в средата на декември 2004 г. Тук можете да задавате своите въпроси за правилата или за светът (Магландия), да пишете своите коментари или да давате вашите предложения.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон юни 15, 2009 9:56 pm

Къде го това офицялно тохвърляне на пазенето на поле в следващия рунд? Защото бе повдигнат въпроса, а на арената има чудесна механика която позволава такова прехвърляне.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон юни 15, 2009 10:56 pm

Ами според сегашните правила и предложения, пазенето на поле е докато дойде твоя ход. Т.е. дори тези, които са с реакциите на умрели охлюви не са прецакани. Но всеки трябва да заделя нужното количество ТД всеки ход.

Ето малко по въпроса, надявам се да помага: http://axiom16.com/forums/viewtopic.php?t=6958 .
シャマョツィ

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон юни 15, 2009 11:04 pm

Именно това ползвам на арената. Защото правилата казват принципно, че поле пазиш до края на рунда и така някой бързаци се възползват от дупрката в правилника. При зададено, че пазенето поле е пазено докато някой влезе или дойде твоя ход тоново проблема отпада.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср юни 17, 2009 4:32 pm

Да попитам нещо, ако герой замахне към противника си в края на рунда но не му достигат ТД, атаката ще продължи следващия рунд. До тук всичко е наред, но ако по някаква причина (Бойна реакция примерно) героя се окаже с по-ниска реакция и действа след опонента си какво става?

Примерно в първия рунд е замахнал за 3ТД и във втория трябва да довърши атаката за 4ТД.

Ако не се в битка по атакувания може да излезе спокойно от полето и атаката да пропусне, но ако са в битка?

Питам дали в новия рунд атаката ще протече за 4ТД на които може да се противодейства, или атакувания ще разполага със 7ТД за противодействие от новите си ТД въпреки, че в предишния рунд си ги е издухал.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср юни 17, 2009 6:20 pm

Интересна ситуация. Би следвало да се вземат предвид само ТД в настоящия рунд, тъй като пък героят е поел риска другия да се измъкне, ако по някаква причина играе преди него.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет юни 19, 2009 2:07 pm

Като стана дума за париране, два въпроса:

1. Гошо Ловкия атакува не-ловкия Пешо Силния/Тошо Прецизния/Сашо Интелигентния и надминава БЗ и бронята. Обаче атакувания е сравнително добър в парирането и замалко да успее - неуспех 2 на парирането. Това значи ли, че ударът ще попадне в бронята в следствие на парирането?

Или казано инак: успехът на атаката и успехът на парирането свързани ли са някак?

2. Бият се две много здрави джуджета. Едното атакува другото, като се прицелва за адски многото ТД, прави всички възможни атаки на този свят и се е наточило за главата на другото. То може ли да ползва ТД за увеличаване на успеха на Парирането?

Или иначе попитано: можем ли да добавяме +1 париране за +2 ТД (стига общо ТД за париране не са повече от ТД за атака, разбира се) или единствената подобна "маневра" е СА Блокиране?
シャマョツィ

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет юни 19, 2009 2:45 pm

1-вия въпрос: Нем, парирането действа като: или всичко или нищо! Не парираш ли гориш, парираш ли отърваваш всичко.

2.рия въпрос тъкмо са канех и задам го задам защото ми е важен и за арената. Та чакам отгвор дали може да се повиши успеха на пароринето с ТД като не се надхвърли ТД за атаката.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет юни 19, 2009 7:39 pm

Вторият въпрос съм го задавал вече. Отговорът беше "не може".
Една от причините е, предполагам, че тогава всеки ще си пвоишава успеха с поне 1 за 2 ТД, предполагам.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Елендил
Работник
Мнения: 123
Регистриран на: съб дек 20, 2008 9:44 am

Мнение от Елендил » пет юни 19, 2009 8:35 pm

Ако някой атакува и за х ТД си повишава успеха, струва ми се честно да можеш да заделиш х ТД, за да увеличиш парирането с х/2...

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пон юни 29, 2009 4:49 pm

Имам въпроси относно "Магическия Двойник" и "Контрол на Съзнанието".

1. Наистина ли е нужно и оправдано да се копират уменията на оригинала?
От една страна е сложено ограничение, че не може да се копират предметите на оригинала, а от друга - че може да се направи дубликат с всички качества, умения и т.н. на оригинала, като той е напълно подвластен на създалия го магьосник.

Логически на мен ми е чудно как магията не може да копира неодушевен предмет, а създава напълно живо тяло, мозък и прехвърля в този мозък всичко, което се съдържа в оригиналния. Едно умение е нещо далеч по-съкровенно и недостъпно за създаването на дубликат на неодушевен предмет.
А и как магията различава къде в мозъка на дубликата е информацията за СУ Войн и я отделя от личноста на притежаващия умението, за да подтисне последната. Когато примерно в хрониката за Дризт се показа, че за да даде всичко от себе си един войн, трябва да бъде освободен напълно като личност (при което той започва да избира сам какво да стори).

Чисто системно, магията е оправдана, тъй като заклинанието е дадено като бойно и се предполага, че се използва в битка. Бихме могли да кажем, че магията е нещо живо и може всичко, като магьосникът е просто клиент в ресторант, който посочва господина от съседната маса и казва: "Моля, дайте ми от същото, като на господина от съседната маса".
Големият проблем е, че заклинанието може да се използва и извън битка, в социална ситуация, предоставяйки автоматично решение на всичко. Преговори, разпит, подпитване... просто се прави двойник на социалния опонент и научаваме от него всичко, което искаме... Още по-неприятно е, че двойникът може да бъде поддържан достатъчно, за да се облече и да извърши убийство, след което да изчезне сред пушек или нещо такова...

В този смисъл не може ли "Магически двойник" да бъде точно на принципа: "Моля, дайте ми от същото, като на господина от съседната маса". При което създаденото същество няма лицето, личните особености и спомени на оригинала. Също така според мен всичките му СУ-та и ОУ трябва да бъдат ограничени на 1/2 от тези на оригинала или на МУ/Х на магьосника (ако приемем, че Магията е жива и съхранява инфо за СУ-тата, то колко ще "пусне" зависи тъкмо от това МУ/Х).

Втората ми група въпроси са относно Контрола над Съзнанието и са идентични с тези за "Магически двойник", така че няма да ги повтарям. Тук предложенито ми е сходно: "Контрол над Съзнанието" да не обхаща заповеди за говорене, писне и изобщо споделяне на информация, като СУ-тата на контролирания се намалят с 1/2, защото не действа доброволно, от сърце и душа.

П.П. Тези две заклинания повдигат тази редица от въпроси, защото системата все пак е предвидила приличен брой социални умения, които лесно биха могли да бъдат заобиколени с един "контрол над съзнанието"
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт юни 30, 2009 4:10 pm

Двойникът е изключително скъпа и трудна за направа магия, като МЗ влиза като усложнение се събира общо 14+МЗ усложнение. Проблема явно идва то представите за магията. Лично моето виждане за двойника, е че магията копира съзнанието и го облича в някаква временна обшивка. Сиреч това което виждаш не е човека а неговия Аз със се СУ-тата и показателите, но от него можеш да искаш само прости неща: атакувай, пази, следвай стига толкова.

Колкото до контрол на съзнанието, на обсебиният просто му се внушават разми мисли, ей колко щее гот да се съблечеш и да се мушнеш в леглото на кралицата когато царя минава на удиенция, ама въпросния интивид може и да не наприв това, ако но е предразположен, а а ко мага засили натиска ща трябва да похарчи още и още мана
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » вт юни 30, 2009 4:18 pm

Вилорпе, разбрах от къде иде проблема при разговор с Асен.

Свободно избран цитат от самия мен!

... това е проблемът - описва се средовековен свят и се дават на героите умения, които наистина са могъщи - след което светът се спира, за да не може да се присоспоби чрез технологии или нова магия към това - но дори и в рамките на самата епоха разумните същества, в рамките на една календарна година ще измислят средства за защита. И изобщо няма да им пука, че контратактиките ще преебат скъпоценната гледка на маршируващи една срещу друга армии в средновековен боен строй или други такива
[6/29/2009 7:17:18 PM] Антон Фотев каза: Всъщност - в сесси може да замижим и да се престорим, че нип-овете наистина не се сещат да се приспособят, а армиите на ЦС винаги ще нападат Източния Съюз на стегнати карета... ок, там проблеми няма
[6/29/2009 7:17:44 PM] Антон Фотев каза: Но когато трябва да се напише разказ.... как да се обясни, че никой, ама никой не се сеща да се приспособи?
[6/29/2009 7:20:36 PM] Антон Фотев каза: Но да затворим кръга на този разговор - това е проблем в цялостта, който се забелязва от гледната точка на писател - и решението трябва да е като на писател - за нуждите на писателя в света има умения, които са извънсистемни, не се взимат от героите, блокират някой екзолтет ефекти на магията (защото иначе някой лорд Велиан просто ще измисли разпръснатия пехотен строй от стрелци с алхимически гранати и магове с прикритие от друидска мъгла), като самите умения имат силно мистичен произход и не могат да се копират, а носителят им не може да ги използва когато е под контрол
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » вт юни 30, 2009 6:23 pm

Това е една интересна дискусия (не че виждам каква е връзката със зададения от теб въпрос), ама нека някой модератор да я отцепи другаде. Тема, например, "Защо не се появяват морски пехотинци в Магландия, при все, че има алхимически пушки" или "докъде трябва водят магичните и научните достижения в Магландия, ама всъщност не водят до там" .
シャマョツィ

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » ср юли 01, 2009 9:51 am

Всъщност, за тук си е, но целият разговор е дълъг за постване, а извън контекста не става ясно.
Проблемът на Антон е, че тези магии дават ултимативното решение за социални ситуации. Моето решение е, че опитните соицални персонажи отдавна знаят това и или ги владеят, или владеят Магическа защита, да речем, или имат друга защита ;).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » ср юли 01, 2009 1:05 pm

Ахаааа, яснооо... може би след стъпка 1. (загатване на проблема, който го мъчи) е ред за стъпка 2. (влизане в детайли...), че ние да минем на стъпка 3. (разбиране на въпросния проблем, без да ни се налага да прибягваме до телепатия).

Защото за момента нещата ги виждам така за Магическия двойник: магия, която струва 33 ТМ + 42 ТМ/минута и създава двойник, който не може да се отдалечава на повече от МУ/2 метра от магьосника, нито да напуска полезрението му, се оказва ултимативно решение за социални ситуации? Сигурно, ако сте се запасили с отвари и се предрешавате за сиамски близнаци, може би ще се постигне нещо, но иначе си нямам идея за какво чупене на системата става дума.

И не, тази тема не е "Риторични въпроси", а е "Въпроси и отговори", Асене, питат се неща за системата с цел да се дообяснят, а не да се подлагат нейни елементи под съмнение, да се добавят разни хрумки и т.н. Ако се вгледаш, въпросът на Слънцето всъщност... не е истински въпрос. В смисъл, то може да се задават и такива въпроси: "Какво ще кажете за тази моя хрумка", "Абе струва ли ми се, или еди-кой-си има днес рожден ден, че съм му измислил егати пожеланието?" и т.н.

С други думи: Слънцето не иска пояснение, иска да повдигне дискусия. Според мен няма проблем, само да не е тук, че сигурно ще прерасне в поредния широкообхватен спор, в който, а дано, се роди истина. Ама и нека бъде казано ясно какво се дискутира, че онези, горните думи нямат ама абсолютно нищо общо с това, което ти казваш.
シャマョツィ

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » ср юли 01, 2009 6:31 pm

А бе съвсем точно си исках пояснения, ама Асен наистина ми помогна да проумея, че ако виждам проблем като писател, решението трябва да бъде писателско. Не съм тръгвал да си хабя моето и чуждото време със задаване на въпроси.

Виж, имам въпрос, който наистина е чисто системен.
Във връзка с дискусията за СУ Жажда за живот в Арената и че никой не го ползвал имам въпрос.

Удачно ли е да направим СУ Жажда за живот и СУ Бързо развитие взаимоизключващи се, както е при противоположните магически школи (взимането на едната забранява да вземеш другата дори на нулева степен, изобщо да специализираш в нея и можеш да казваш заклинанията от втората само от свитък, плюс наказание към МА и МУ).
Такова взаимоизключване ще позволи СУ Жажда за живот да стане по-рентабилно, без опасност играчът да завърти ТР за ТЖ в затворен цикъл. Сега колко точно рентабилно може да стане, не ми е ясно - 1 ТР за 2 ТЖ ще го направи огледално на СУ БР, но нека оптимизаторите се изкажат.

П.П. До модератора - ако този въпрос не е за тук, а за самостоятелна дискусия, моля за извинение!
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср юли 01, 2009 6:58 pm

Ако направиш жажда за живот да се изключва със Бързо развитие напрово я махни от списъка със СУ-тата.

В момента цената е 1 ТЖ за 2 ТР, ако жажда за живот се направи на 1ТР за 1 ТЖ предполагам има шанс някой да почне да го взима, въпреки че дори при 1 ТР за 2 ТЖ едва ли ще се намерят много желаещи. Точките развитие принципно са много по ценни от ТЖ, защото 16ТР за дигане на ловкот на 16 ти спестяват 10-20ТЖ при всяка роведена битка, да не казвам атака.
При всички случай преди 1ТР за 2ТЖ да сетане воля за живот едва ли някой ще го взмеме, а и при граница на смъртта от -16 не толкова страшно, защото се предполага че ще спрат да те ритат като поднеш и повечето врагове съ съобразяват с това правило. На Арената има едва 3 смъртни случая и възможност да поне 10 в който е можело да зоколиш противника след като е паднал и за забършеш 300 точки бонус опит.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » чет юли 02, 2009 9:36 am

Да се върна за малко на Магически Двойник и Контрол над Съзнанието.
Снощи прочетох описанието на ефекта на МД и с изненада установих, че всъщност съм запомнил магията грешно. Магията създава външно точно копие на оригинала, с максималните му показатели. Нито дума за лични спомени, камо ли за умения.
Би могъл да се разгори спор, защото под показатели се разбира чистата стойност на В, СИ, Ловк, Пр, Инт, Издр, Ск, Кр и производните им, без да се включват бонусите от СУ като Войн, Стрелец, Борба към крайната статистика на атаката, но това в момента не е съществено.

Ограничение има и при Контрол над Съзнанието - не може да накараш дадено съзнание да се нарани директно. Тук обаче се пораждат два въпроса:
- може ли с тази магия да накараш някой да извърши сложно социално действие (като се абстрахираме от маната) и то да го изпълни така, че да не прилича на жива марионетка.
- може ли да накараш някого да посегне на дете или генетичен партньор (все пак размножителния и родителския инстинкти конкурират самосъхранението като "сила")
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет юли 02, 2009 2:35 pm

Щом ще се абстрахираме от маната... Да можеш да го накараш да направи всичко със всеки и дори индиректно да го самоубиш като го принудиш даси сложи главата на ешафода и за дръпне връвта, защото самия акт на дърпане на някаква връв не е акт на самонараняване. Разбира се абстрахирали сме се то маната и от това колко голям трябва да е мехура на магьосника за да издържи толкова отвари и то това че третата колба ефедра е отровна и от една камара дребни и незначителни детайли от тоя род.

С думи прости: Да, можеш да го накараш да прави каквото решиш.

Колкото до магическия двойник, ако не се взимат СУ-тата то единственото му приожение остава битката с дракони. *свив рамене*
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » чет юли 02, 2009 2:52 pm

Хахахах... Въобръжението ти граничи с остроумие, Вилорп. Това, което описваш, може да бъде и без магия, ако жертвата не разбира какво прави. Виж, ако жертвата се досети какво искаш от нея, заповедта на магьосника директно се сблъсква с инстинкта за самосъхранение.
... всъщност един много умен пленник на майнд контрола, който твърде ясно осъзнава последиците от всяко свое действие върху самия себе си, би могъл да откаже да изълни каквото й да е... веднъж всъщност попаднах на един такъв разказ... стигна се до великолепно умствено надиграване. И все пак ми е любопитно - можеш да накараш героя да опре в слепоочието си малък дракон, но за да дръпне спусъка, би трябвало да го измамиш/убедиш, че оръжието не е заредено... Ами заповедта да посегне на свое дете или друг роднина по пряка линия? Тоест на същество, което носи процент от неговите собствени гени?
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет юли 02, 2009 3:03 pm

Въпроса е да му внушиш да опре морков до главата си и да каже бум, ей така за бъзик или да развесели компанията в която се намира в момента. Преди това разбирасе в съзнанието му си насложил образа на морков върху малкия дракон... В крайна сметка всичко ще опре до както го каза ти умствено надигравене в което мага определя правилата. Ако въпросната цел су окажетвърде умна спокойно межеш да й заръчаш да не лапа малкова при никакви обстоятелства, а тя трабва да реши дилемата дали това ще застраши индиректно някой... А ако мага е достатъчно хитър да играе по желанията на жертвата, колкото и да е умна тя без АУ няма как да се измъкне и принципно би трябвало дори проверка по УФУД да няма.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » пет юли 03, 2009 10:55 am

Златно правило в ролевите игри: Разказвачът има последната дума. Ако искаш можеш да дадеш свобода на използване на това или онова умение/магия/оръжие. Ако искаш можеш да я ограничиш до безкрайност. Избора си е на Разказвача. Тази поредица от въпроси ми изглежда именно като "Ама искам да се направя на интересен."
Разказвача определя според ситуацията до колко опасно за жертвата е дадена дейност и като последно препятствие може да се сложи уравнение по УФУД и толкоз.
В момента спора ви е безсмислен, защото каквото и да кажете аз ще продължа да определям ограниченията на магията "на око". Предлагам и вие да правите така...
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет юли 03, 2009 2:16 pm

Точно на Слънцето ли кажзваш това ;) .

Но все пак дискусията е интересна.

-Не, аз няма да позволя на магьосника да накара жертвата да насочи малък дракон към главата си и после да дръпне спусъка. Това с моркова не работи, защото иначе трябваше да работи и "Това е нарязан морков, много е вкусен, изяж го" (а се оказва, че жертвата яде стъкла).

-Според мен това, доколко жертвата се дъжри като жива марионетка или не, трябва да зависи от желанието на магьосника (дали държи или не) и нечие (не съм сигурен чие точно) умение "Актьорско майсторство".

-Предвид, че всички хора в нашия свят споделят учудващо голям брой общи гени, според мен организмът на жертвата колкото и да се противи на това да убие сам себе си, не би се противил да убие друго същество, независимо от родствените връзки. Просто според мен умствено-контролираната жертва си е точно марионетка, която я е грижа за две неща: собственото си оцеляване и желанията на господаря си, в този ред.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет юли 03, 2009 2:23 pm

Третия абзац на Шами формулира последните два от Законите на роботиката в обратен ред =)
Иначе тази формулировка директно показва, че можеш да го накараш да направи и каже всичко с което не засяга директно физическото си съществуване. Наплюването на царя може да е пагубно, но самия акт не е в противоречие с инстинкта за непосредствено съхранение.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » съб юли 04, 2009 7:57 pm

Хахах... това, което те спира да наплюеш царя е тъкмо инстинкта за самосъхранение. :)

Ако в описанието бяха казали - не може да го накараш да си причини болка, щеше да е друго!
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт юли 21, 2009 4:52 pm

Всъщност спира те разума, инстинкта за самосъхранение за това е инстинкт щото не чака някой да му каже плюй си на петите, а направо задвижва краката.

Въпроса на мен мие следния:
Колко е максималната броня за различните части на тялото.

Личната ми логика е, че максималната защита от ситемна гледна точка може да е 16, следователно:

16 тяло
10 крайници
8 глава

Като материи от рода на дървото и камъка не могат да дават повече от 4-6 защита.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » вт юли 21, 2009 5:16 pm

+6/+8 към крайник/глава не е бонус защита в следствие на броня, а усложнение към атака - т.е. при тези правила максимумите са:
16 за тяло
16 за крайник
16 за глава.
シャマョツィ

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср юли 22, 2009 12:38 pm

16 отразява максималното покритие на повърхността :)

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » чет юли 23, 2009 10:36 pm

Два въпроса:
1. (пак за броните) Нека допуснем, че даден герой е с (еди-каква си) ризница, която изисква 8 Сила и (еди-какъв си) нагръдник, който иска 5 Сила. Това значи ли, че от него се изисква общо 13 Сила?

2. (вдъхновено от филми) Да допуснем, че даден герой има СУ Продължителна атака. Нека при дадена своя атака той да нанася щета на оръжието на противника/щита на противника, при което въпросното нещо се чупи. Може ли атаката да се продължи по правилата в СУ-то към самия противник?
シャマョツィ

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет юли 24, 2009 9:13 am

1. Нем, взима се най-високата изискуема сила. Ако ти трябва 8 сила за да носиш щит и 6 СИ за да натегнеш малкия арбалет, това не значи, че ако имаш само 8 сила няма да можеш да си зараждаш арбалета...

2. Според зависи:
а) Ако атаката е насочена към оръжието примерно разрушител, това директно изключва продължение към самия опонент защото атаката ти поначало не е била към него, евентуално обаче може да продължи към бронята му...
б) Ако той е парирал с щит и щита стане на трохи - не, не може да продължи защото щита е част от защитата на създанието, но не ти пречи да продължиш към съседа му
в) Равносметка - ако атакуваш бронята можеш да продължиш да я рушиш, ако атакуваш самото създание, номера не минава. Друг е въпроса че раката би се наранила за остатъка от щета след разрушаване на щита...
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Отговори