Двубой:Авдар защитника на Арената срещу Математикс от Ордена

"Място за всички млади герои, търсещи слава и опасности"
Игра по правилата на Аксиом 16

Модератори: Vilorp, ILLIDAN

Оговорите сами говарят!

Авдар що победи МФ1 Пин Ко ще разкатае и тоя!
4
80%
Математикс отговаря на името си!
1
20%
 
Общо гласове: 5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Двубой:Авдар защитника на Арената срещу Математикс от Ордена

Мнение от Vilorp » нед юни 21, 2009 9:28 pm

Подухва лек ветрец и разнася жегата над арената, саловете се поклащат от леките вълни... Време е за битка!

Изображение

Легенда:
Кафявото са саловете, светло синьото - водата
На Д9 е Авдар - синьо
На Д2 е Математикс - червено

Тръгвайки от нормално квадратче, се нуждаете от 2 ТД, за да отидете в следващо, и 3 ТД по диагонал

Пръв е Математикс.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед юни 21, 2009 11:37 pm

Математикс раздвижи пръсти по дръжката на Калимдор 23 и с бързи отработени стъпки достигна сала белязан с руната Б7.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пон юни 22, 2009 12:49 am

[sblock]Авдар огледа облечения си в броня опонент и реши, че битката трябва да приключи бързо, ако не иска тя да е тежка за него. Вдигна бойнич си чук и призова гневът на Бона да подсили десницата му. Очите му се наляха с кръв, а яростта му директно предизвика берсерския му гняв:
+10 ТД за 55 ЖТ
- Берсерк
- АТ=30
- БЗ=24 (+8 кожена ризница)

Общо ТД: 13+7+10=30

С уверена крачка се запъти до полето Б8 (7 ТД, остават 23)
След което яростно се прицели в главата на опонента си: 7 ТД +16 ТД = АТ=38
Като същевременно с това се приготви да изпълни новонаученото си движение "Зашеметител" - 8 Мана.
Макар и замъглен от Берсерк, Авдар ясно съзнаваше, че атаката му е рискована и ако не успее, той ще предостави голямо предимство на своя опонент, но в природата му бе да рискува...

ПП: След това нямам повече ТД за каквото и да било в този рунд и преминаваме към следващия ;)
ППП: тъй като нямах търпение да чакам Разказвача взех, че си хвърлих един зарове: 4,4,3
1d6+1d6+1d6=11
Въпреки това, Разказвача, ако има желание, може да си хвърли свои (особено ако са по-добри ;) )
[/sblock]
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пон юни 22, 2009 8:05 pm

Аре, бе, няма ли най-сетне да се появи един разказвач да отчете победата ми ;)... и ще я опише пред света.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон юни 22, 2009 9:20 pm

Защо пък да е победа? Математикс може да направи отклон за 16 ТД + 2 ТД от умора и ударът да попадне ама точно в шлема - (Щ/5)*3/2, със зашеметяване със сила (Щ/5)*3/2*4/3

Което при 7зара + 5 пак не е никак малко, но все пак не е края, чини ми се ;) .
シャマョツィ

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон юни 22, 2009 9:23 pm

/не ми е записало поста тъй че го пускам отново.

Математикс бе видимо стаписън от атаката, но самата атака се проточи като чели цяла вечност и мецоносеца успя да извърти поне леко глава, за да може ударът да попадни в шлема ми вместо в лицето, което до голяма степен намали и ефекта от магическата атака на джуджето.

[sblock="Системно"]
Принципно дза кажа, че аз метнах 3 5 2, ама поста ми нейде се е азтрил, та ще приема това което си си метнал ти.

38+(4+4+3)=49>41=33+8 успех 8 4 над бронята
при мойто мятане за една бройка Математкс не можеа да избегне напълно удара но и така прави отклон за 8ТД и удара попада в шлема му.

Щ (2+3+6+4+2+4+5+1)+5+2=34/5=6 временна и 6 шокова, зашеметителя добавя още 1/3 от щетата, сиреч 6/3=2 шок или крайно: 6Временна и 8 шокова.

16-9=7+5ТУ=12-8(отклон)=4 с тях Математикс компенсира 4 от 8-те шок.

Нов Рунд, Математикс е пръв
16-4(компенсира и останлия шок)=12+4ТУ=16ТД принципно

Математикс камахва към главата на джуджето за да му върне жеста
29+(4+2+1)=36>32=24+8, 4 успех би попаднал в кожения шлем на Авдар, опнеже неможе да се токлони на пълно и не може и да ползва париране понася направо щетите
Щ (4+6+2+2+1+5)+2+1=23+1/2=34/2 от бронята=17/2 от берсерка=8 реална щета за Авдари 1 СИ
4 нараняване на Шлема

Има право на контра атака джуджето, за която предполагем се възползва, само да каже дали е прицлена и ли ще се придържа към класическото млатене.
[/sblock]

Математкс му върна жуста като остави една голяма синина под кожения му шлем.
Последна промяна от Vilorp на пон юни 22, 2009 10:05 pm, променено общо 1 път.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пон юни 22, 2009 9:32 pm

Придвижване до Б 7 отнема 15 ТД, следователно по време на атаката ми Математикс има 1 ТД и 5 ИЗ, как намери сили за 8 ТД?
Но за спорта може да продължим, като повторя атаката си към главата за всички останали ми ТД (13+6=19). Математикс няма такива, за отклон, така че 7 ТД за атака +12 ТД (за +6), обща атака 37 и отново ползвам Зашеметител за 8 Мана.
1d6+1d6+1d6=10
Общо Атака 47

Щета: 1d6+1d6+1d6+1d6+1d6+1d6+1d6=33 + 5 + 3 = 41

(Да, чукът ми е за 7 зара щета, а не за 6, както си метнал в предишния пост ;) )
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон юни 22, 2009 10:25 pm

[sblock="Кьорав карти не играе (;"]
Броил съм 9ТД от Синьото, което незнам защо го приех за Математикс, от там идва разминаването в точките, защото идеята беше да си запази 7 ТД за атака.
поправих и горе щетата, ама късметлииско метнах еденица, та затова по добре мятай си ти всичко.

В новата светлина
47>41=33+8 6успех 2 над бронята
16-7(атака)=9-6 отклон=3ТУ остават

Щ 41/5=2 реални 6 временни и 8 шокови със зашеметителя +2 шок или 2+6+10
Математикс разкарва 3 от 10-те
В новия рунд компенсира още 7
или 16-7=9

Отново атака към главата на джуджето.
29+(2+3+6)=40>32=24+8 успех 8 или 4 над шлема на джуджето, неможе да се токлони достатъчно и не може да парира заради Берсерка

Щ (4+6+4+4+4+6)+2+1=31+1/2=46
Разпаряне за 2ТД и 6ТМ
46*2=92
92/2 от берсерка = 46ТЖ
Това води и до 4НК
Пронизване за още 2 ТД и 8 ТМ
46/2=23 в следващите 3 рунда и по 2 НК

На Математикс му остава 1 ТУ с която плахо гледа разпореното джудже.
Което вече е получило още 1 СИ

[/sblock]

Главата на Математикс издрънча повтороно и този път човека бе доста по-замаян от предишния път, въпроки това обаче, явно и джуджето даваше всичко от себе си и неможа да се възползва пълноценно от несигурността на война. Когато обаче младежа замахна към главата на драбничкоя боец той осъзна че това ще боли много... Дълбоката рана стана още по дълбока когато младежа зъвъртя оръжието на два пъти и от гърлото а джуджето бликна неприятно силен фонтан от кърв. Нмаше как да не последва ответна реакция и тя не закъсня...

[sblock="Коментари"]
В интерес на истината при това кървене, Авдар трябва да убие Математикс или в този рунд или при финалната атака в началото на следващия, защото и той ще е мъртав след два рунда.

Нещо куца втоя бой та бих предложил още едно преигравене, ако има желаещ разказвач да ни води.
[/sblock]
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт юни 23, 2009 9:58 am

Нищо не разбрах. Как стана така, че се игнорира атаката ми от първия рунд? С нея аз вкарвам чиста щета 38+11=49. Всичко над 45 е чиста щета в главата. При положение, че Математикс имаше опстанали 1 ТД и 5 ИЗ, не виждам как може да се спаси.
После пък какво става съвсем не разбрах. Той направи някаква атака, която ме удари в шлема и пак изразходва всичките си ТД. Аз му отвърнах с нова така за над 45 и той пак не понесе никакви сериозни ШЩ въпреки че е ударен с чук за 7 зара +8 и въпреки Зашеметител???
А след това по някаква причина успя да ми вкара 90+ щета.
Я дай едно описание на това ти какво видя от битката ход по ход и ТД по ТД, че нещо наистина се оплете. Всички мои деиствия са в следствие на действията на Математикс. Видях,ч е той остана без достатъчно ТД за успешен отклон и затова предприех рисковата атака в началото. Ако нещо не съм разбрал, грешката си е моя, но мисля, че всичко беше ясно.
Ако Математикс иска да проведе втори бой, нека да е така, но тогава и моите действия ще са други. Все пак аз подбрах момента за риска, съобразно неговите действия и съобразно факта, че той е така брониран, че няма особено значение къде го атакувам, ако искам чиста щета, си е направо по-изгодно да се целя в главата му.
Както съм казва, на арената целта ми е да тествам различни тактики, а не да побеждавам задължително, но мисля, че в тоя случай избрах правилнат атактика и спечелих (или поне би трябвало).
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт юни 23, 2009 11:42 am

Първите два рунда смятах че Математикс е синьото. От там се получава разликата и тръгва грешката.
От синята позиция до Б7 разхода е 9ТД и му остават 7 за евентуална атака.

Чак при коментара ти се есетих че гледам друго кръгче.

Иначе Ако Математикс си направиразходка до Б7 от Червения маркер можгеш да смяташ че битката е приключила защото понася 30 реална +30+10=40шок, за което трябва два рунда не не помръдва докато го млати джуджето. *свив рамене*

Аз го видях така: математиск тръгва от Д9 до Б7 за 9ТД, чакайки джудежето да доходи до него и да започне стандартното млатене, като си запазва 7 ТД за атака и ИЗД за блокиране евентуално.
Джуджето обаче издивява, юрва се и го млатва по глава, като момчето се отклонава и удара попада в шлема му. 33/5=6 щета и още шок който изсмуква дествието. Последва млатване то страна на Математикст и млатване от стран на джуджето като Математкс пак се тклонява и щетата отново е в шлема му 8 +8шок
Математикс най сетне мята зар над 10 и удря в главата джуджето вкарваки прилична щета от 30, с модификатора да глава става 45 реална, ползва разпаряне, което удвоява щета 45*2=90, ползва пронизване което ще кърви 1/2 от щетата или 90/2=45
Тия 90 щета авдар ги рудуцира то берсерка на 90/2=45, а кървенето което ще го убие от 45/2=22
В момента БЗ на Математкс е с 4 по-ниска и както е победняло джуджето няма проблем да го удари в главата над шлема, самото джудже обаче пада на -14 следващия рунд и ползва финалната си атака, която има шанс да убие човека. За жалост в по-следващия рунд Джуджето пада на -37 и дори воля за живот не го спасява и спира да кърви след два рунда когато е на -63.

Берсерк с хладно оръжие се убива с разпаряни комбинирано с пронизване и ако имаш шанс бягаш, ако нямаш си понасяш последиците.

Така го видях аз, но както изтъкнах в началото бил съм заблуден от цветовете. И само една забележка, Авдар не би трябвало за днае колко ТД има противникът му (;, поне ако не ползва наблюдателност де.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт юни 23, 2009 12:09 pm

Да, но на Арената всички знаят кой какво има и колко.
Иначе никой не би трябвало да знае и колко ми е АТ, че да си направи билда с толкова ЗА, че докато не съм в Берсерк да не мога да го халосам.
Както и да е, информацията е на лице, но дори и да не знам колко са ТД на опонент аси, то при 15 изразходвани се предполага, че е останал само с ИЗ си или, че дори и нея е изпозлвал. Някак си беше логична атака. При други обстоятелства щеше да се забави влизането в Берсерк до подходящия момент за нанасяне на сериозен удар.
При припадане на -14 ЖТ в арената така или иначе влизат медиците, така че какво става в следващия рунд не е от значение.
Сега като си разкрихме тактиките ще правим ли нов двубой да видим как ще се отрази дебнененто в началото или няма да се занимаваме повече ;)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт юни 23, 2009 12:16 pm

Ами ако имаш желание обявявам стартиране на битката отначало, като заради грешката ми Авдар Получава фелински адамантиев пръстен даващ +1 реакция и в конкретната битка има правото да действа пръв ако пожелае.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » вт юни 23, 2009 6:02 pm

Само да попитам - в книгата май се казваше, че взимането на ТЖ чрез Бойна Ярост не се брои за нараняване в тесния смисъл на думата. Което значи, че Авдар не може да влезе сам в бойна Ярост - освен евентуално, ако след като си изяде достатъчно от живота, не се халоса някъде по тялото, което ще му изяде поне 5ТД.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср юни 24, 2009 9:14 am

Нараняване си е. Никъде в описанието му не се споменава, че "не се брои" за такова. Условието е, че трябва да си в битка или в ситуация, която преполага повишаване на адреналина.
За преиграването съм навит - нали трябва да се изтества Математикс ;)
Нека си започва той пръв.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср юни 24, 2009 9:35 am

Преиграване

Математкс му беше, като дежавю ставмащото в момента и след като стисна здраво дръжката на Калимдор 23 прекрачи напред към съдбата си.

[sblock="Коментарно и системно"]

Математикс е Червеното и за 9ТД стига до Б4
Отбелижи си пръстена в описанието на героя, щото иначе може да не се признае!
[/sblock]
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср юни 24, 2009 11:36 pm

Хм, Авдар се позамисли, но знаейки, че няма много време пред себе си се отправи с бодра крачка към своя противник. Застава точно под него на Б5. Изненадващо и за самия него си, не предприема нищо повече, а изчаква човека да действа.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет юни 25, 2009 9:50 am

Математикс сведе уважително глава към своя противник, като докосна с дръжката на оръжието си златното слънце на гърдите си в традиционен поздрав на Църквата. После замахна с добре премерен удар който, най вероятно щеше да попадне в незащитена от бронята част на джуджето ако то не реагираше достатъчно адекватно.

[sblock="Системно"]
Атака за 7ТД
29+(5+2+4)=40>30 успех 10 2 над ризницата.
[/sblock]
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет юни 26, 2009 1:07 pm

[sblock]Похарчвам 4 ТД от ИЗ, за да се отклоня и да го пусна в ризницата си. След това с останалите 3 ИЗ и за 4 от Ярост (-10 ЖТ), контраатакувам, като прилагам и Зашеметител за 8 Мана. С това хода ми завършва.
хвърлянето за атака:
1d6+1d6+1d6=9

[/sblock]
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет юни 26, 2009 2:44 pm

[sblock="Системно"]
Щетите на Математикс: 1d6+1d6+1d6+1d6+1d6+1d6+2+1=22
22/2=11 реални и 1 НК, 2 нараняване на бронята

Атаката на Авдар
24+9=33=33 неуспех
[/sblock]

Джуджето ловко се извъртя, но чевекът бе далеч по-бърз и остави една дасто дълбока резка по бронята на косматкото, както и най-вероятно тлъста синка то другата страна на защитното средство.

Нов Рунд - 2-ри

[sblock="Показатели в началото на рунда"]
Авдар
ТЖ 89/110
ВЩ 1
НК 1
ТД 13
ИЗ 6/7
ТУ 0
ТМ 36-8=28

Математикс
ТЖ 72/72
ВЩ 0
НК 0
ТД 16
ИЗ 5/5
ТУ 0
ТМ 24

Математикс атакува: 1d6+1d6+1d6+29=40 >30 10 успех 2 над бронята, приемам че джуджето прави отклон за 4ТД (остават му 9ТД)

Щети:1d6+1d6+1d6+1d6+1d6+1d6+2+1=26 /2=13 реални, 1НК и 3 нараняване на бронята, общо 5

Авдар може да контра атакува и ако:
- Математикс може да я избегне напълно за до 4ТД го прави
- Математикс не може да я избегне на пълно но за до 4ТД попада в нагръдника (37 ОЗ) го прави
- Му трябвят повече от 4ТД за да избегне напълно, но въпреки товапопада б нагръдника, я поема мъжки щетата и ползва правото си на предизвикана атака.
[/sblock]

Мечът на Математикс отново беляза ризницата на джуджето с дълбока следа и кумай този път го накара да кърви.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет юни 26, 2009 2:53 pm

[sblock]Авдар понасая мъжки щетата и изчаква следващото действие на своя опонент. Ако той реши да изчаква, Авдар атакува.[/sblock]
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет юни 26, 2009 4:28 pm

Поредната атака, която раздра бронята на джуджето почти не му нанеси сериозно нараняване.
[sblock="Системно"]
Атака: 1d6+1d6+1d6+29=38
Щета:1d6+1d6+1d6+1d6+1d6+1d6+2+1=15/2=7реални 1 нараняване на бронята или общо 6

Разочарован от себе си Математикс предоставя дествията на опунента си.

Математикс остава с 16-7-7=2ТД и 5ИЗ
[/sblock]
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » съб юни 27, 2009 1:22 am

[sblock]Атака за 7 ТД.
1d6+1d6+1d6=8
Последвана от втора атака (независимо дали като предизвикана или не) за още 7 ТД (1 Умора)
1d6+1d6+1d6=9
Последвана от трета атака за още 5 Умора и 2 от Ярост (3 ЖТ)
1d6+1d6+1d6=10

ПП: бати хвърлячката, тая нош ми е ядосана ;)[/sblock]
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб юни 27, 2009 9:05 am

Шементата серия от атаки на на джуджето беше послещната от още по шеметна серия от отскоци извивания и кълбета покрите дъски на саловете, от страна на църковния войн.
[sblock]
Отклон за 2ТД към последната атака и я избягва и нея
другите имат успех 32 и 33 който е недостатъчен
[/sblock]

нов рунд

[sblock]
Авдар
ТЖ 86/110
ВЩ 3
НК 2
ТД 13
ИЗ 5/7
ТУ 0
ТМ 36-8=28

Математикс
ТЖ 72/72
ВЩ 0
НК 0
ТД 16
ИЗ 5/5
ТУ 0

Атака за 7 ТД
1d6+1d6+1d6+29=42

4 над бронята, отклона не помага

[/sblock]
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » съб юни 27, 2009 12:48 pm

[sblock]Поемам и чакам.[/sblock]
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб юни 27, 2009 8:03 pm

Това че джуджето изправено пред феноменалната атака на Математикс не се метна в страна и пое мъжки острието в тялото си навя мисли на безпокойство на млади войн на Църквата, но неговото убочение отдавна беше взело връх над емоциите му и той размърда острието впило се в бедрото дребничкия войн и я направи двойно по-широка въпреки че Авдар направи опит да предотврати въпросното разпаряне на крака си. Последва нов тласък на оръжието и от крака на джуджето бликна фонтан от кърв. Само дето беше далеч по малък от очакваното за такава щета, все едно организма на малкия дребосък намаляваше роне на половина всяка рана. Математикс вдигна поглед към очите на косматкото и видя как от тях изчезва всякакъв помен от разум измит от нахлулата яростна кърв. Младежа се опита да отстъпи и това всякаш отприщи насъбралата се ярост в Авдар!

[sblock="Системно"]
1d6+1d6+1d6+1d6+1d6+1d6+2+1=24 над бронята

1d6+1d6+1d6+12=20 Математикс опитва разпаряне, а Авдар да му се размине за 6 ТД, 242 срещу 20 при база ловкост и на двамата
24*2=48 реална щета за Авдар, 4НК и изпадане в берсерк
Математикс раздвижва меча ползвайки пронизване 48/2=24реална щета, която ще се намалява от берсерка до 24/2=по 12 реални щети в следващите 3 рунда.

Авдар има 30 АТ и 24 защита, губи правото на активна защита и започва да намалява получаваните реални щети на 1/2, освен това за всеки получен удар добавя по 1 СИ и от там +1АТ

Текущи показатели:
Авдар
ТЖ 38/110
ВЩ 3
НК 2+4=6
Пронизване което ще кърви следващите 3 рунда за по 12реални щети (след намаляването от берсерка) и ще добавя и по 1 НК
ТД 13-6=7
ИЗ 5/7
ТУ 0
ТМ 36-8=28

Математикс
ТЖ 72/72
ВЩ 0
НК 0
ТД 16-7-2-4=3ТД-2ТД отстъпление към В4
ИЗ 5/5
ТУ 0
ТМ 24-6-8=10

Авдар има право на предизвикана атака.
[/sblock]
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » нед юни 28, 2009 5:12 am

[sblock]Авдар заминава на почивка за една седмица ;)[/sblock]
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед юни 28, 2009 10:41 am

[sblock]
На Авдар му желаем приятно изкарване и да хване тен и под брадата!
[/sblock]
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт юли 28, 2009 12:28 am

[sblock]Не хвана много тен, че се пазеше от светилото с древноелфически мазила, ма се върна и може бавничко да започваме кютека с нови сили ;)[/sblock]
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт юли 28, 2009 9:02 am

[sblock]Авдар да си метне зарче, ако се възползва от правото си на предизвикана атака при отстъплението на Математикс.[/sblock]
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт юли 28, 2009 7:22 pm

Възползва се - мятай за мен.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Отговори