Как ли изглеждат елфите?

Заповядайте в официалния форум на "Аксиом 16" или "Приключение с Меч и Магия". Това е втората българска ролева игра, излязла на пазара в средата на декември 2004 г. Тук можете да задавате своите въпроси за правилата или за светът (Магландия), да пишете своите коментари или да давате вашите предложения.

Модератори: hameleona, Модератори

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » чет ное 19, 2009 6:26 pm

1.
Някой има ли идея какво се е целяло в описанието за елфите, където е казано, че лицето на елфите изглежда обтегнато назад, като в профил главата изглежда леко удължена?

Аз лично първото не мога да си го представя ясно - ако нещо по лицето бъде обтегнато назад, значи останалата част ще "излезе напред." Освен ако се е имало предвид, че външните краища на очите им излизат "странично", което според мен би им придало някак "птичи" вид. Цялата работа ми звучи повече като недомислица.

За леката удълженост на главата в профил съм категорично в против.
По следната причина - При всички бозайници младите индивиди имат по-овални лица и скъсени в профил "муцуни" спрямо възрастните. Съчетанието от тези две особености е "ключ", който активира родителско и закрилническо чувство във възрастните бозайници - и вече с израстването на индивида челюстите му израстват до необходимите размери.
Само че наличието на хватателни крайници при човека е довело до отпадане на нуждата от трансформация на черепа към по-голяма и дълга муцуна - до там, че хомо сапиенс е получил брадичка, която липсва при неандерталеца с неговата издадена напред средна част на лицето.
При елфите, като митичен народ, по начало сътворен с идеята за физическо съвършенство... дори не е имало нужда от такъв преход - В нито един етап от съществуването си не е имало причина да бъдат с удължени в профил лица.

В тази връзка се сещам, че когато търсех да си изясня представата за физическия облик на елфаните, се спрях като цяло на творбите на Лоис Ройо. Не на някоя картина/образ конкретно, а на създаваната от него обща представа за формата на черепа при женските индивиди.

С една дума - предлагам корекция на книгата, като идеята за обтегнатото назад лице на елфите, и удължената в профил глава да отпадне.

2.
Въпрос - На някой картини в книгата гигантите имат не толкова рога, колкото нещо като свръх-вежди от кост, които минават към слепоочията и тогава щръкват настрани или нагоре. Доколкото помня, обаче не на всички са нарисувани така. В тази връзка искам да уточня - рогата на великаните "нормални" ли са? В смисъл, че основата им тръгва от слепоочията.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет ное 20, 2009 10:13 am

Изображение

Ето ти череп на Магландиумски елф. Удължени черти аз го разбирам, като лако дръпнати очи.

Колкото до рогата не виждам защо да е задължително да излизат то слепоочито...
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » пет ное 20, 2009 11:14 am

Също като Вилорп, ще ти го покажа с картинки. Предполагам, когато са седнали да правят книгата, авторите са погледнали към най-популярния образ на елфите в РИ, какъвто би трябвало да е елфите в световете на ДнД (защото елфите не са само във Фийрун). Затова те са по-дребни и по-слаби физически от Толкиновите, както и предразположени към естествена смърт (май при Толкин това сполетяваше само майката на Феанор, но може и да греша). Какво повече да кажа - в сравнение с човешките, кожата на елфическите лица все едно е "издърпана" някъде в темото и обтегната назад (което обяснява продълговатите очи, по -ясно изразените скули и разположението на ушите спрямо линията на веждите). Поне аз така си го обяснявам в случаите, когато се опитвам да рисувам елф.
[sblock="И така, картинките"]ИзображениеТова е скица на Тед Локууд от Player's Handbook 3,5.
Изображение[/sblock]
Накрая, да напомня, че за разлика от джуджетата, при елфите няма "каноничен" образ.
[sblock="Това също са елфи"]
ИзображениеКоледен елф.
ИзображениеЕлф (независимо какво пише в българския превод)
ИзображениеНай-злият елф на света.[/sblock]
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пет ное 20, 2009 1:51 pm

Мне, екзотичното е като подправките. Повече от нужното разваля рецептата.

Лично за мен като е казано за едно нещо, че е красиво, значи трябва да бъде първо красиво и после екзотично (в пределите, в които екзотичното е като добре премерена подправка). Образец за представата ми са картините на Лоис Ройо
http://fantasy.nietykalni.biz/galerie/a ... tegoria=23
http://members.fortunecity.com/gabriella66/royo.html
http://www.coolthings-bg.com/index.php? ... &Itemid=48
http://www.coolthings-bg.com/index.php? ... ry&catid=9

Чисти примери за профил на лице -
http://www.coolthings-bg.com/index.php? ... ail&id=859
http://www.coolthings-bg.com/index.php? ... ail&id=888

Полуанфас/полупрофил
http://fantasy.nietykalni.biz/galerie/z ... =&album=19
http://fantasy.nietykalni.biz/galerie/z ... a=&album=1

П.С. Всъщност, паказал си вариант на мъжко елфическо лице/череп, който одобрявам.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет ное 20, 2009 4:51 pm

Слънце, честно, при все, че се опитваш да наложиш своята си представа за ултра-красивите и съвършени хора... ъъъ, имах предвид, елфи, защо въобще "задаваш въпроси" в тази тема, а не си направиш своя, която да е "Какви трябва да бъдат елфите"?
シャマョツィ

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пет ное 20, 2009 5:11 pm

Защото диалогът е по-полезен от монолога, Шами.
Вземи за пример първия вариант на мъжко, елфическо лице, който предлага Cocaine. Съвсем честно признавам, че допълва предствавата ми за расата. Не е точно каквото съм си представял, но е добро попадение и го признавам.

П.С. Имаш точка за сарказма си, Шами, само че не се престаравай. Повярвай ми, наистина е мъчна работа да се даде крайна визуализация на раса, която по сетингово описание е описана като съвършенна. В хода на тази визуализация се търси някакъв обобщен образ. А образите, които е създал Лоис Ройо са приети от милиони хора по света.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет ное 20, 2009 6:57 pm

Туй за диалога е вярно. Номерът е, че тази тема е за "Въпроси и отговори". Т.е. задаваш въпрос търсейки отговор, а не търсейки дискусия.

Не че не се е случвало от един въпрос да тръгне дискусия, която да бъде отцепена в друга тема, и не че това не е полезно. Но когато задаващият въпроса търси не отговор (защото той има такъв - както е в твоя случай), а дискусия, това по дефиниция е за друга тема.

Иначе, когато си зададе въпроса и на мен ми дойде веднага на ум да ти линкна картинките от пхб на ДнД 3е. Картинките, които си линкнал, може и да са възприети от милиони хора, но почти не отговарят на описанието за елфите в книгата.
シャマョツィ

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт дек 21, 2010 12:04 am

cherno_slance написа:1.

С една дума - предлагам корекция на книгата, като идеята за обтегнатото назад лице на елфите, и удължената в профил глава да отпадне.
С две думи - не става!
Елфите на Магландиум са по-скоро първични, близки до придодата създания, а не някакви натруфени и натоварени с наши представи за съвършенство създания.
Те са първообраза и затова, се считат за съвършени - това може да бъде прикачено към определение към всеки един образ, стига той да е бил водещ. Ако първите създания са били с три рога, а всички следващи си имат само по един, то те биха се чувствали непълноценни и биха опитвали да си добавят още два рога, нали?
И да, частично, образът в кигата, описан от Боян е именно сходен на този от Д&Д, но когато сме говорили за това, как изглеждат винаги сме имали нещо първично предвид, нещо грациозно, нещо натурално, нещо което е в хармония с прородата около себе си. Такива създания са хищните котки в гората, сърните, змиите, акулите. Всяко от изброените е съвършено по свой си начин.
Ако аз трябва да дам картинка за елфите на Магландум, бих ползвал не Ройо, а това:

http://weiqiland.net/forum/6-vsichko-os ... vatar.html
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт дек 21, 2010 5:39 pm

Ааааа, елфите били сини и приличали на фелините не мастрал, ааааа! Разби ми детските мечти... Нали сините неща от лика визираш, а не оня скочубър от първата картинка?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
shizziss
Вречен
Мнения: 323
Регистриран на: съб мар 08, 2008 2:08 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от shizziss » вт дек 21, 2010 10:38 pm

След една пластична операция на носа и доста време в някъв странен магически солариум може и да заприличат на елфи :lol: . Иначе като изключим тези незначителни подробности, да, образа е доста сполучлив :wink: .
Аксиом 16 "Древна магия на Титания"... Около 1456 година...
Само един Разказвач знае, какво ще стане, ако боговете се върнат, магията удави света, а старите континенти изплуват...
Следва продължение...

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » ср дек 22, 2010 12:45 pm

Сини и с "леко" котешки черти?

:)
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Avatar
Чирак
Мнения: 27
Регистриран на: нед сеп 07, 2003 10:31 pm
Местоположение: Varna

Мнение от Avatar » ср дек 22, 2010 1:33 pm

Ванка, нещо първично, нещо грациозно и натурално, ама нещо не съвсем? Нали тук става въпрос не за животни, а за хуманоидни раси - а там, доколкото съм останал с впечатление, създателите са тези с идеята аджеба какво значи грациозна, първична и натурална раса и как изглежда тя. Аз като гледах рисунките на елфите в Аксиома останах с впечатлението, че изглеждат като класическата представа за елфите(от Толкин насам до ДнД), а не синкавите коткоподобни същества от Аватар.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » ср дек 22, 2010 2:49 pm

Хм... може би е хубаво да има известна неяснота как точно изглеждат елфите в Магландиум.

Неяснотата може да е заради непълнота на описанието или заради посочване на противоречиви/взаимоизключващи се черти - няма значение. Защото всъщност е полезна - дава минимално пространство за маневриране между водещи, играчи, създатели на разкази и т.н

Аз си представям елфите по-един начин, Ванката по друг, а прекият разработчик на расата... май по трети начин. Така е то.

П.П. Как ще изглеждат елфите/елфаните във приключение на вашето парти зависи изцяло от вашия разказач/водещ. По точно от личното му разбиране за порпорционално и хармонично ;)
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Avatar
Чирак
Мнения: 27
Регистриран на: нед сеп 07, 2003 10:31 pm
Местоположение: Varna

Мнение от Avatar » чет дек 23, 2010 8:05 am

Аз всъщност останах с впечатлението че физически са описани елфите в книгата (впечатление придобито от прочитането на тяхната секция в книгата всъщност), и беше близо до споменатите от мен примери. Даже има и картинки в книгата да потвърдят описанието в текста! А прекия разработчик Боян (или поне така разбрах) работи с Ванката.
Докато писах по темата попаднах на това.
Изображение

О боже, та елфите на тази картина действително приличат на сините изроди от Аватар. Това е картина от новия ДнД 4. Явно и там с преработването на расите са имали подобни идеи като тази на Ванката :D

А ето ги и еладрините (братовчедите на елфите или по-скоро "силно магическите елфи"), които пък напомнят повече на класическата представа за елфите.
Изображение

Офтопик/ Докато сме на темата с елфите, тази думичка елфани(и елфиди леле мале), не знам кой я измисли, но когато я чух за пръв път преди 5 години ми се изправиха косите. Хайде сега едно бързо граматическо освежаване - думата елф се използва по същия начин по който се използва думата човек - тоест назовава расата на даден индивид. В този ред на мисли, когато използваме думите "елф" и "елфите", слагаме под общ знаменател както женските, така и мъжките представители на расата - точно както когато кажем "човек" и "човеците". Някак си нямаме женска форма на думата "човек" - "човечка" или "човекана" или каквото там да е просто няма. Съответно използването на думата елфана е доста, доста неправилно. Защото както установихме думата "елф" не назовава само мъжки елф, а всички представители на цялата раса(тоест и жените).

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет дек 23, 2010 8:42 am

Сега всички четящи тази тема да ползват гугъл и да видят какво мамка му значи думата елф.

Това че толкин е имал някъв странен фетиш към първородната си раса не прави елфите тип леголас, елронд, гил-галад и т.н. задължителни образи.

Потребителски аватар
Avatar
Чирак
Мнения: 27
Регистриран на: нед сеп 07, 2003 10:31 pm
Местоположение: Varna

Мнение от Avatar » чет дек 23, 2010 9:04 am

Тогава това ли имаш предвид? :lol:
Изображение

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет дек 23, 2010 10:19 am

По-добре това, отколкото толкинов елф...

http://en.wikipedia.org/wiki/Elf

Айде, за всички които ги мързи.

Да не говорим за тоталните обърквации, които се появяват, като почне да се говори за елфи, феи, джуджета и роднините им в митологията. Изобщо няма да споменавам, че такова нещо като как трябва да изглеждат елфите, просто няма. Все едно да питате какво е вампир (очаквам някой да вземе да се опита да обясни и ще призовавам андраш) или върколак. Или дори змей.

Потребителски аватар
Avatar
Чирак
Мнения: 27
Регистриран на: нед сеп 07, 2003 10:31 pm
Местоположение: Varna

Мнение от Avatar » чет дек 23, 2010 10:56 am

Не знам кой го мързи, но оставяш впечатлението че или не си прочел предишните мнения в тази тема или не си ги разбрал :D Ще ти спестя бясното скролване нагоре(ако такъв е случая) - става дума за това как изглеждат Магландиумските елфи, а не за това по принцип какво е елф откъде произлиза и как може да изглежда то :wink:

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет дек 23, 2010 12:20 pm

Магландските елфи са кьосави джуджета живеещи по дърветата. Със склонност към нарцисизъм.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет дек 23, 2010 1:50 pm

Avatar написа:Не знам кой го мързи, но оставяш впечатлението че или не си прочел предишните мнения в тази тема или не си ги разбрал :D Ще ти спестя бясното скролване нагоре(ако такъв е случая) - става дума за това как изглеждат Магландиумските елфи, а не за това по принцип какво е елф откъде произлиза и как може да изглежда то :wink:
Представи си, че знам доста добре как трябва да изглеждат магландумските елфи. Факта, че се появяват мнения, как трябвало да изглеждат, на базата на някакви практически глупави (поне за мен) идеи ме дразни и пиша.

ПП: Вилорп го е систематизирал много добре.

Потребителски аватар
Avatar
Чирак
Мнения: 27
Регистриран на: нед сеп 07, 2003 10:31 pm
Местоположение: Varna

Мнение от Avatar » чет дек 23, 2010 6:55 pm

hameleona написа:Представи си, че знам
Въх, не думай.

Като гледам знаеш, ама не по темата :) .

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет дек 23, 2010 11:14 pm

[spoiler]продължавам да се радвам на хората, които се ебават с админите... честно, явно съм адски добричък.[/spoiler]

Сигурно аватаре, сигурно знаеш доста повече.
При елфите, като митичен народ, по начало сътворен с идеята за физическо съвършенство... дори не е имало нужда от такъв преход - В нито един етап от съществуването си не е имало причина да бъдат с удължени в профил лица.
дам, Аватар знае прекрасно всичко.

Потребителски аватар
Avatar
Чирак
Мнения: 27
Регистриран на: нед сеп 07, 2003 10:31 pm
Местоположение: Varna

Мнение от Avatar » пет дек 24, 2010 9:18 am

А, аз не се бъзикам с админа. Просто си казвам директно мнението - доколкото си спомням мнението на обикновения юзър и това на админа тежаха еднакво(освен по административни въпроси :wink: ). Така че не очаквай по такива въпроси само защото си админ да си преглъщам мнението и да отстъпвам пред твоето :)

А колкото до цитата на Антон - това са разсъжденията му по вече споменатите магландиумски елфи... От там не знам как стигаш до извода, че знам всичко, но щом така ти е удобно да мислиш, няма да те спирам. Но хайде стига толкова спам че разводнихме темата.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет дек 24, 2010 9:28 am

Avatar написа:А, аз не се бъзикам с админа. Просто си казвам директно мнението - доколкото си спомням мнението на обикновения юзър и това на админа тежаха еднакво(освен по административни въпроси :wink: ). Така че не очаквай по такива въпроси само защото си админ да си преглъщам мнението и да отстъпвам пред твоето :)
А, това си е така. Просто каквито админи има наляво и на дясно... радвайте се, че не съм Авис :twisted: :lol:
А колкото до цитата на Антон - това са разсъжденията му по вече споменатите магландиумски елфи... От там не знам как стигаш до извода, че знам всичко, но щом така ти е удобно да мислиш, няма да те спирам. Но хайде стига толкова спам че разводнихме темата.
йеа, уотевър. И без това има по-важни неща около А16 в момента.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пон дек 27, 2010 1:17 pm

Спорите за глупости, честно.

Виж стр. 237, дясна колона от Ролебуук-а. Там всъщност са описани точно такива, каквито и аз си ги представям. Единствената особеност е тази "удълженост" на главата в профил.

Лично за мен това значи закръгленост на тилната област - задната част от черепа, която при европейската раса с вековете е станала някак "плоска".

А удълженост на самото лице в профил за мен линчно не се вързва с изричното описание, че лицата им са овални. Май дори се споменаваше думата "кръгли". Както и това, че брадичките им (анатомичната особеност на долната челюст, а не окосмяване), не са издадени напред. Определено са далеч от всякакъв "муцунест" фасон.

За мен, ако изобщо става въпрос за някаква удълженост в профил на самото лице - може би става въпрос за лицето на Медея от филма "Язон" ( http://www.ipvideoltd.com/moviedetails.aspx?id=129 ). Там ефекта се постига с грим - очите на героинята изглеждат удържени настрани до степен да изглеждат изтеглени назад към слепоочията. Поне аз така си представям подобна удълженост.

П.П. Апропо - кой както иска да си ги представя. Между другото актьорът, който играе Язон в посочения филм - копелето ми съответства на представата за лице на елф-войн.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » пон дек 27, 2010 1:47 pm

А пък Орфей от гореспоменатия филм се покрива напълно с представата ми за тракиец. Напълно.

Колокото до издължения профил, виж статуи на Екхнатон и Нефертити. Аз си представям точно това. А пък очите на елфите са издължени на всички илюстрации в книгата.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон дек 27, 2010 2:15 pm

В тоя ли филм Орфей беше негър?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон дек 27, 2010 2:39 pm

абсолютно

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пон дек 27, 2010 8:19 pm

Казва се афроамериканец ;)
Но да, разсъждението за Нефертити е вярно - това се има предвид.
И в примера с Нави от Аватар беше по-скоро за излъчването, а не за синия цвят на кожата и приликата с котки ;), но който разбрал, разбрал.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон дек 27, 2010 11:39 pm

Абе то Африка е пълна с афроамериканци тогава =Р
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Отговори