Общи приказки

Архив - Форумни Игри
Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет май 20, 2010 5:27 pm

гном танк, който няма да му остават ТД за нищо, така ли?

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет май 20, 2010 8:07 pm

А и друго - стига сте си чешели езиците, ами си правете герои, като за предпочитане не отивайте пак в парадокси, а? Гнома танк е нещо подобно... За сега от героите стимул да водя не съм получил, а май е крайно време да разберете, че не съм фен на т.н. "весели" игрички. До тука няма нито един герой, който да се впише в приключението. Един 1 ново асасин, дето бог знай колко кокошки е убивал, че да го дигне, един 1во ниво лидер, който случайно е от повсеместно мразена раса...

айде нещо сериозно като герой да се пръкне. Надеждата ми е в Шамайоци и Helzing, kato gi molq da ne se powevdat po ob]oto nastroenie za fyn kampaniq.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет май 20, 2010 9:56 pm

Защо смяташ че живота на певеца гоблин е забавен? Лидер ако слезе по на юг живота съвсем ще му се стъжни. А иначе чакам шами да си пусне героя, както и Кокаин. Друг е въпроса защо няма да му астоват ТД на гнома след като целта му е единствено да е буфар за живот докато монаха коли с тояга.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет май 20, 2010 10:42 pm

Последния вариант на гномите беше да губят ТД ако ги ударят... :roll:
виж, ако това е било променено, тогава ситуацията ще е комична, но системно ще е издържана.

А иначе, май половината герои идват от Абсурдистан, където живеят още:
Андраш написа:...групите, състваени от сукубус-паладин, коболд-скаут, кентавър-кавалерист и кактус-чародей...

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » чет май 20, 2010 11:49 pm

Хам, според мен не си много справедлив към тримата герои.

-Какво му пречи на герой първо ниво да си е сложил пет точки на Убиец? Неприятна компания, лоша професия, туй-онуй и нашият без да е станал кой знае какъв легендарен крадец се е научил да намира някои от виталните центрове на враговете си.

-Брил е голям свободен град и в него място си намират всякакви твари - дори гоблини и гущероиди, въпреки близостта си с Охлюва. И защо да не бъде Лидер харизматичен? Вярно, че е член на "непопулярна" раса, ама именно това може би го е подтикнало да се упражнява да си служи със словата по-добре от другите. Между другото, точно този персонаж изглежда ще бъде адски полезен по отношение на развитието на историята, защото се оказва много лесна връзка между повечето герои - убиецът дължи живота си на него а и Линхуа навярно ще комуникира най-лесно именно с гоблина, като двамата навярно ще се водят от много сходни истини за живота.

-Гномите наистина получават 1ШЩ за всяка нанесена щета, ама Самюел щял да има много Ловкост - т.е. много защита и рядко ще го удрят, както и ще има достатъчно ТД, че дори да го ударят, да не се отрази много на хода му. И също така щял да има Жажда за живот, т.е. би трябвало да издържа ок на ударите. И не виждам нищо Абсурдистанско в "несистемната част" от описанието

Т.е. вярно, тези трима герои са леко "goofy", но това не пречи по никакъв начин историята да бъде епична, напрегната, драматична и каквато още там трябва да бъде. Препоръчвам ти (а и на всички други) да гледаш "Avatar: The Last Airbender". Супер-як сериял, като в случая го намесвам заради следното: става дума основно за goofy хлапета, заради които обаче аудиторията рони крокодилски сълзи през една немалка част от времето.

Тъй че ако си намислил завързана история с много обрати напрегнати моменти - нека героите сега не те отчайват ;) .
シャマョツィ

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет май 21, 2010 3:10 am

шами, знам си играчите, за това се дразня. Опита ми с игри по тоя форум води до твърдото убеждение, че гуфарски герои са противопоказни за сериозна игра... За сериозна игра предпочитам да водя на клишета, а не на уникалната супер-дупер-убер комбинация от раса и умения... която води до едно голямо нищо, изразено най-вече в лигня. Както и да е. Правете си и охлюв-стрелец, ако искате, на мен не ми пука. Приключението е предварително готово, така че ако пукнете, защото не можете да се справите - ваша работа.

ПП: Кой каза, че ще играете в Брил? Не съм уточнил мястото. Само казах ,че първо ще е Село/Град, после - гора и накрая - подземие.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет май 21, 2010 10:00 am

hameleona написа: ПП: Кой каза, че ще играете в Брил? Не съм уточнил мястото. Само казах ,че първо ще е Село/Град, после - гора и накрая - подземие.
:roll:

пп. В интерес на истината нищо конкретно не съм споменавал освен, че Лидер е пристигнал в Брил заради по свободното отношение към дрегорасци =Р

Само ми потъврдете дали Кокаин ще е с гнома и ще доизчистя сценката със пасяването и събирането на групата.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет май 21, 2010 11:32 am

Моя е грешката, бях останал с такова впечатление. Във всеки случай, аргументът остава, при все, че Ли'дер идва от там ;) .

Иначе съжалявам, че го споменавам чак сега, ама възникна личен ангажимент поради който утре и другиден няма да съм на линия. Ще компенсирам с колкото игра се полага от понеделник натам :Р .
シャマョツィ

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет май 21, 2010 1:21 pm

Да не те ожениха? :D

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет май 21, 2010 2:54 pm

бел. Текстът в курсив е на Глабин, редовния на общия език, получерния на Гномски.

Огъня припукваше игриво и палюшките се издигаха нагоре като весели светулки в ясната пролетна нощ под синеещата светлина от почти пълната луна на Салмарион. Три парцаливи дребни създания седяха край него като две от тях упорито дялкаха нещо подобно на четалеста прашка с дълга дръжка.
- Ех, да имахме медена горчица... - въздъпна един от дялкащите а един вързоп с важета се опита да се размърда крещейки „П-м-щ! П-м-щ!”
- Нали Рарганар набра от ония кисели листа, просто ще го завием в тях - сви рамене другия дялкащ и критично огледа заострената дръжка на „прашката”, след което се протегна с нея и прасна „вързопа”, а той от своя страна отвърна с: „-Х! М-м-ц-т- т-! Гр-з-н -зр-д т-к-в!”
- Аз винаги съм бил против печенето - цъкна с език третия, видял свой шанс вързопа опита с добро като закима с глава „И -з! И -з!” - Предпочитам ги сорови!
Избухналия дружен смях бе нарушен от дребна закачулена фигура, която се появи от мрака и навлезе в осветения от огъня кръг. Две жълти очи просветнаха под дълбокато качулка и един мелодичен глас пророни:
- Господа, имам оферта за вас, която няма как да откажете!
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » съб май 22, 2010 1:10 pm

"Скелетът" на героя ми е готов, ТР са разпределени, останалото ще го пусна утре, че днес всички са решили да ме юркат :(.

На Хам ще кажа, че аз също не исках да си правя смахнат герой, но обстоятелствата го наложиха и не съжалявам. Както казах по-рано, не мога да си представя "нормален" герой, който да приключенства наравно с гоблин. Просто does not compute. И след като ти искаше съгласуване между героите, това се получи...

Но това не значи, че гууфи героите пречат на нормалната игра. Първо, това дали ще минат през подземието е малко безпредметно, освен ако не си решил да водиш праволинейно. Обикновено водещият следва де се радва, ако успее да предвиди дори 20% от действията на героите. Второ, кой е казал, че целта на ролевите игри е да се изръшкат подземия и да се докопат ценни артефакти - има го и това, но на първо място е забавлението - играем РИ, за да се забавляваме.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » съб май 22, 2010 1:16 pm

Някои хора се забавляват по много странни начини...

Ми, уловката е, че ако не минете през дънджъна, просто няма смисъл да водя - заявих, че ще е по готово, преработено приключение. Но вий си правете, квото си искате де, никой не ви задъължава...

ПП: Само му дигате самочувствието на Вилорп, оправдавайки се с гоблина лидер. Можех да го накарам да го смени, ако другите искаха. Или да го иключа от играта.. ама късно вече. Гуфи партито е онлайн....

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб май 22, 2010 9:37 pm

Като не даваш да се играе с трол...

Над Брил ръмеше. Тя тичаше, не й оставаше друго освен да тича след като дори колбите свършиха. Разбирасе можеше да направи мана кладенец и да издържи още малко, но „още малко” не бе достатъчно. Сърцето й бумтеше в лудешки ритъм когато сви в пресечка, не губи време за да види дали ще я последват, трябваше да се отдалечи колкото може повече... спря задъхна пред зина преграждащ пътя на пред. Огеда се диво за спасение, а фамилиарът й коцукайки се обърна с лице към входа на уличката и исхъска. Беше в капан, а стъпките се приближаваха и тогава го чу, почукване под краката й и някакви каращи се гласове: „До кога ще ми натякваш за тия два буркана медена горчица? Можеш и сам да се измъкна то дургарчетата ти!” „Почукай пак Самсън и не философствай!”. Ново почукване. Тя погледна краката си, бе стъпила върху дървен капак, а стъпките се приближаваха.
Над Брил ръмеше, ръмеше и в дадънена малка уличка където четирима мъже с големи брадви сипеха проклятия и се оглеждаха неразбиращо.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » нед май 23, 2010 12:30 pm

Така, вчерашната версия на героя ми беше 0-ево ниво. Днес качих 1 ниво и вече приличам на човек (или на джудже 0 ниво, зависи как го гледате). Остана да си избера екипировка, но имам 2 въпроса:
1. Началните пари остават ли 12 зл?
2.Има ли ограничено подвижност на броните?
3.Някой (Шамайотци) може ли да провери дали ТМ и Тр са ми верни? Клоко са 4 крачки в Магландиум - стандартните 4 фута?
4.Какъв беше бонусът от малък размер?

ПП. И понеже някой ще попита... Взех Дриуд по 3 причини. 1-во гномите са горси народ, 2-ро, трябваха ми повече ТМ (повече ТМ - повече регенерация), 3-то каменна кожа и самолечение са супер.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед май 23, 2010 12:47 pm

1. Падат на 6 злато
2. Хам би трябвало да се изкаже, но аксо заделиш малко пари за това няма да имаш проблеми със съвестта.
3.1 Крачка е около 50 сантиметра, стъпка е фут или 30 сантиметра, разкрач е метър, седжан е 2 метра, юмрук е 10 сантиметра, палец е 2 сантиметра.
4. 2 разлика в МР = 1БЗ или (МР1-МР2)/2=+БЗ май е вярна тази формула.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед май 23, 2010 1:43 pm

1. дам...
2. ми всяко ОП ще намаля с 1 Скоростта и ще добавя 1 Усложнение към Катерене, Плуване, Промъкване и Отскок.
3. Трябва май да са ти 1 и 1, не съм 100% сигурен. За какво изобщо ти е крачката?

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » нед май 23, 2010 1:53 pm

Гномите са около 4 крачки на височина, което ги прави по-ниски и от джуджетата, а иначе като телосложение са нещо средно между джуджета и хора.
Затова. Иначе, 1 МР значи височина до 50 см, а ако съм разбрал правилно, гномите варират между 110-120 см (т.е. 4 стъпки?) и това е МР 3.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед май 23, 2010 1:58 pm

дам, моя грешка... или 2/2 или 3/3 Шами трябва да каже колко точно са високи и тежки.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт май 25, 2010 1:05 am

ако всички са готови - мога да почвам

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » вт май 25, 2010 2:48 am

Аз съм вече на линия ;) .
シャマョツィ

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт май 25, 2010 8:40 am

Сиреч почвай!
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
cerberus
Калфа
Мнения: 48
Регистриран на: чет авг 20, 2009 4:08 pm
Местоположение: Свищов

Мнение от cerberus » вт май 25, 2010 12:12 pm

И аз съм на линия

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » вт май 25, 2010 9:23 pm

Да почваме. Аз не съм на линия, де, заради Чез ми гръмна рутера, ама до ден-два се надявам да отстраня проблема, дотогава ще влизам от бачкането или ако успея да хвана мрежата на комшиите.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет май 27, 2010 10:04 am

Та тъй, мисля че показах всите членове на групата барабар със загиналия ни другар. Докато хам задвижи действието можем да преразкажем чяст от десегашната история.

За последната мисия знаем:
1.Било е в катакомби.
2.Балеринката е загинал след АНУ на армегедон.
3.Договорил е 30 сребърника вместо златника.
4.По някое време на историята Ли`дер се е озовал с мокри гащи.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет май 27, 2010 2:44 pm

Таз вечер ви почвам с приключението. Наложи се да направя малко промени поради формата (сега е по-гуфарско) и броя на играчите.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет май 27, 2010 3:45 pm

Понеже често го ползвате, а и явно сте наясно: какво е „гуфарско”?
Имам подозрения че ставъ въпрос за едноимения герой Гуфи на Уоут Дисни, но пак невиждам защо 1,90 висок герой който може да падне от 10 километра върхо твърда скала и да оцелее е смешен. Такива са между другото геройте в екзалтед.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
cerberus
Калфа
Мнения: 48
Регистриран на: чет авг 20, 2009 4:08 pm
Местоположение: Свищов

Мнение от cerberus » чет май 27, 2010 4:04 pm

Според мен Хам има предвид, че героите са доста смахнати като описание и умения (или нещо подобно), ама не съм съвсем сигурен. Ако греша моля някой да ме поправи

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет май 28, 2010 12:29 am

Аз поне говорех за "goofy герои", като английската дума означава "смешен, глупав". Който е гледал "Avatar: the Last Airbender" - да се сети за Сока, Аанг, Зуко или чичото на последния, Айро. Който не го е гледал - да го гледа веднагаааа*! Или може да почака да започнем приключението, че героят ми е вдъхновен от някои от героите от този сериал, като едния го споменах :Р .

[sblock="*Реклама на споменатия сериял"]Сериялът е убер-мега-хипер як, уж е предназначен за деца, ама авторите явно са се кефили много докато са го правили, вследствие на което има адски много неща, които се харесват и на порасналата аудитория. В следствие на което нещото се е гледало от цели семейства, а не само децата в семействата на запад. Дори един режисьор, докато го гледал с дъщеричката си, много му харесал сериялът и е направил филм по него, който ще излиза това лято. Дано не е такъв голям фейл, колкото си личи по трейлърите.

Но едно предупреждение: каквото и да става, моля ви, не гледайте този сериял с български дублаж. Озвучителите са ОТ-ВРА-ТИ-ТЕЛ-НИ-аргхт!!! Гледайте го на английски (ако трябва със субтитри) и се кефете...
[/sblock]
シャマョツィ

Потребителски аватар
cerberus
Калфа
Мнения: 48
Регистриран на: чет авг 20, 2009 4:08 pm
Местоположение: Свищов

Мнение от cerberus » пет май 28, 2010 12:50 am

Гледал съм сериала и съм напълно съгласен, че героите са много смешни

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет май 28, 2010 1:38 am

Вие сте в кръчмата. Дано не сте пестели пари, щото сега ще ви ги изям :twisted: имате по 10*(2зара) медни монети. метнете си в зарометачката и постнете резултата.

Заключена