СУ Архивист

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » вт май 18, 2010 3:16 pm

Точно. Може да се надява на успехи само, ако се опитва да комбинира Архивист с Точно Око(нали така беше). Без АУ е почти невъзможно да докараш Чукът на Бога, Армагедон или дори Огнен Куб, за да се концентрираш спокойно за някаква магия...
Единствената ти грешка е тук:
Vilorp написа: - Може да преписва свитъци от ниво СУ/2 за Седмица-СУ/2 дни, но не помалко от 1 ден. Усложнението по УФУД е нивото на магията, а за всеки допълнително отделен ден усложнението намалява с 1-ца. (Майстор архивист на 12 може да препише 6-то ниво магия за 7-6=1ден, но решава да е по-внимателен и отделя за целта 3 допълнителни дни. Или за 1+3=4дни формулата по УФУД придобива вида: 12+3+3зара<>16+6). Нужно е архивистът да има свитък от който да препише магията.
Излиза, че е еднакво лесно да се преписва магия от шесто и първо ниво... Мисля, че бива да има и малко разлика заради нивата, но не предирям толкова.
Цялостно вариантът ми се вижда сполучлив.
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт май 18, 2010 3:28 pm

Абе по принцип може и да си прав ама говорим за майстор архивист (;

6-ца което е средното и минималното за да имаш някакъв успех би могъл да препише 3-то ниво магия за 7-3=4 Дни с успех 6+3зара<>16+3 или ако не отдели допълнително време трябва да метне 13+

Първо ниво магия ще я препише пак за 4 дни, но ще е 6+3зара<>16+1 или 11+ сирич около 40% шанс без потготовка.

Ако визираш че се препикват за едно и също време... така изглежда, просто базовото време за преписване е едно и също, ако забелязваш при по-вишите магии има по голям шанс да обърка в преписването и съответно заклинанието да му избухне в лицето (; (ето значи защо ми трубвало ПсУ (; )

Ще се радвам на някаква обосновка то противниковата страна, а също и на доброволци готови за полеви тестове на арената.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » вт май 18, 2010 4:01 pm

Съмнявам се, че на Арената архивистът ще бъде кой знае колко опасен противник, особено ако е сам. Номерът ще бъде да има някой, който да го пази докато нашия каканиже думите от свитъка. Едно, че ще е много бавен в казването на магии, и второ, че заради многото концентрация, която ще прави, Реакцията му ще пада още повече и май често ще бъде последен.

Между другото, този вариянт ми харесва... ама ми се струва и доста слабо това умение. Не виждам особен смисъл - освен социялните бонуси, естествено - да взимам такова СУ наместо Бърза Мисъл или Специялист в Школа. Може би по-осезаемо намаляне на маната (да кажем в допълнение към това "активно" намаляне на маната да има и едно пасивно в стил "min(f(СУ), g(Ниво на магията))") ? Или бонус към нормалното концентриране (или в стил бонуса към защитата с щит на СЗО или "активното намаляване на цената" да е бонус към самото концентриране - пръвите Х ТД концентрация архивистът не само повишава МА, но и намалява ТМ за произнасяне)? Ениуей, наистина е хубаво все пак първо да се пробва в този си вид и тогава да говорим, вече на базата на факти, а не спекулации.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт май 18, 2010 4:51 pm

Тоя довод го очаквахи затова ще помаля Шами да разпише Едно забързване и последвана от проклятие с евентуална добавка на защитна сфера да речем преди да пусне светкавица...
Добре първия архивист си търси щит на арената им али доброволци?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » пет май 21, 2010 12:08 pm

Аз съм навит да го сбием с Арган Стената или Тагрун...
П.П.: Вилорпе, може би имаш право относно успеха.
П.П.П.: Шами, защо не погледнеш преписването. Обосновано е, ще видим в някое приключение как стои балансът. Един герой Архивист + Лидер + трите познания, които помагат за търговия, става звяр. Не само, че ще е изключително богат, заради преписването, но ще има и стабилна защита от наемници, на които няма проблем да плаща.
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет май 21, 2010 3:08 pm

Стига да има кой да купува заклинанията, иначе аз ли да аправя архивист или ти ще си направиш?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » нед май 23, 2010 8:49 am

Ти направи. Аз не съм добър в изпипването на новите неща.
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » чет юни 17, 2010 3:39 pm

Такаааам... направих тестове за бой срещу магове и знам, че те не са задължително кой знае колко показателни, ама пак добих някаква представа какво всъщност се случва и се чувствам спокоен да изложа някои изводи.

Първо, тестовете бяха по правилата за развитие на Арената (3то ниво, среден зар 4). Получиха се елфи с по 18 ИН, 12 на Магьосник, 5 на Бързо развитие (това основно за магиите, ама както видях, можех да заделя далеч по-малко ТР за тях, защото нямаше кой знае какво разнообразие от използвани заклинания - виж по-долу) и 6 на две от следните три умения: Бърза мисъл, Спец. в Маг. Школа (Мрак - виж по-долу), Архивист. Първо няколко общи думи:
-Излиза, че срещу други магьосници, Школата на Мрака е просто незаменима. Ако героят ще се бие специфично срещу такива противници, няма смисъл специялизацията да бъде другаде.
-Проклятието е задължителна първа магия в такъв двубой. Една от битките протече по следния начин: герой 1 прави Проклятие (в следствие на което противникът прави с 6 щета по-малко), герой 2 не успява. Герой 1 надупчва герой 2 с 12 маг. стрели.
-Магьосниците са изправени пред голяма дилема - да увеличават иначе не кой знае колко полезната ИЗ или много да внимава какво става с този показател срещу чернокнижници. Един елф изразходи първите си 3 ТУ, след едно Изсмукване остана на -5 СК и +2ТД за всяко активно действие. Включително казването на магии. В този ред на мисли, Изсмукването е една адски полезна магия от второ ниво (да, за нея говорех в темата с Туиканите).
-В условията на тези боеве, ТМ не са били от особено значение. Но бързината и МУ са изключително важни. Поради което не се употребяват и магии от особено високи нива - трето макс и то само при Огнена топка, която се използва като нанасящи щети магия, която пренебрегва двете МУ. Това е поради щото високо ниво = допълнително време за концентрация или по-нисък шанс за успех. Когато 50% шанс за успех са много за теб, не ти се ще да поемаш рискове с магии от големи нива.

И така, от тези заключения идват и някои, специялно свързани с Архивиста:
-Умението за активно намаляване на ТМ на магията, когато си се изправил срещу магьосник, е неизползваемо. За да може да го ползва, Архивистът трябва да е сигурен, че магията му ще стане. Той така или иначе ще иска магията му да бъде успешна, затова хаби ТМ за концентрация. Е, да, ама така пък не хаби ТД за пестене на ТМ и Архивистът остава с неприятното чувство, че си е хабил ТР-тата. Затова ако това умение ще има някакво отражение върху битките, искам пак да предложа да има и някакъв пасивен бонус. Може да се появява чак на 12. ниво или да се появява на 6то и да се удвоява на 12., ама трябва да го има според мен.
-Умението за ползване на магии от неограничено ниво е неизползваемо срещу друг магьосник, тъй като архивистът би предпочел да направи с голям шанс "низша магия" за кратко време, а не да се пъне и накрая да има по-малък шанс да направи магия от високо ниво. Въпреки това, не е това, което имам против този иначе интересен бонус. Единственото, което не ми харесва е, че се получава само при похарчването на 1 или 6 ТР. Нека да идва на 6то ниво.

И тъй, Архивистът не просто не е счупен, той е слаб. Но би могло да остане така, ако смятате, че социялните бонуси са достатъчно добри. Честно казано, аз бих предпочел на 6то ниво да се добави нещо пасивно към умението за намалянето на ТМ за казване на магиите (Ни на магията/2), което да се удвои на 12та степен. Също така бих разменил сегашният бонус на 12то ниво (100% шанс да се запази свитък след успешно казване) с този на 7мо ниво (50% шанс за запазване на свитъка при неуспешно ползване) или направо още от 5то ниво да го има 100%ното запазване, а на 12то да го има 50%ното при неуспех.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет юни 17, 2010 4:56 pm

Как ти се струва: на 12-то ниво намалява на половина усложнението от ниво на магията когато чете свитъци? Сирич за Армагедон ще му трябва МА+3зара>16+7, така колкото по-голяма магия чете толкова повече ТД пести и може да ги ползва за Концентрация.

18 ИН+3НИ=10МУ+12Маг=22+3спец=25/3=8МА в школа 8+10 (среден зар)=18 или на 12-то ниво архивист може да казва второ ниво магии на 50% успех без концентрация!

Човек маг 12 +5ТР спрямо елфа; Бързо развитие +10ТР спрямо елфа; ИН 16 +35ТР спрямо елфа, бърза мисъл на 6 за +5ТР и архивист на 6 за +5ТР, до тук +60ТР
7+8+9+10+11+12=57 ТР остават 3, предполагм че на мага му се е наложило да заучава заклинание поне за 5-6 ТР или общо +9 остатък за човека, люпва 6 на стрелец с което изравнява реакцията и му остава3 с което да си купи свитаците като ги обърне в пари.
16+3=19/2=9МУ+12=21/3=7, ако е първи си пуска забързване при 50% шанс, при успех може да се концентрира за нещо от рода на 4-то ниво магия.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет юни 18, 2010 10:16 am

Ако си чак толкова против идеята за пасивно понижаване на ТМ за кастване - ок, само задето това ми се струва с една идея по-далеч от идеята, от която тръгнахме, и ми се струва, че или е твърде як бонус, или най-малкото идва много отведнъж. Но иначе ок.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет юни 18, 2010 12:12 pm

Я дай пример как си го представяш пасивното падане на маната?
Намалява със СУ исканата за произнасяне на заклинание мана когато чете от свитък, но не под 1-ца?
6-мана си е добре и първите нива заклинания стават за по 1 мана... Проклятиетое освен всепоимтащо е и евтино =)

ПРобвай така с бонуса на 12-ка и да видим какво ще излезе.

пп. Бях обещал че аз ще ги правя тез тестове ама все време не остава =(
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет юни 18, 2010 1:57 pm

Намаля нужната мана с 1 за всяка точка концентрация, като не може да намали цената с над СУ/2 и също така не може да намали цената на магия под 1 ТМ.

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » пет юни 18, 2010 3:24 pm

Аз съм по-скоро за бонус на 12 ниво.
Увеличава успеха на всяко заклинание, четено от свитък, със СУ/2-НИ на магията. Така е облагодетелстван на ниски нива магии, но не и на магии от нулево ниво(като магическа стрела, защото мисля, че за тях свитъци няма) и същевременно почти не е облагодетелстван или е прецакан на магии от високи нива. То това си ми беше и първоначалната идея: "силен в слабота и слаб в силното". Ако ви се вижда прекалено голям бонус, защото на мен не ми се вижда, поне на първо четене, то може да стане СУ/3-НИ на магията. Тогава става още по-слаб при високи нива магия и не чак толкова силен при ниски.
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет юни 18, 2010 3:56 pm

Къртач, преди известно време бяхме обяснили защо "силен в "слабите", т.е. магиите от ниско ниво" е неизпълнимо. В момента всички магове са такива така или иначе. Проклятието е първо ниво, Изсмукването е второ, Магическата стрела - нулево. Абсолютно неизползваният Чук на боговете е седмо.

Иначе мислех за лелеяното "-Ни на магията за произнасяне", но аз лично предпочитам да няма бонус пред това да смятам редове на Фурие при всяко кастване или нещо от сорта.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет юни 18, 2010 4:57 pm

Шами това за Фиоре не го чатнах, би ли разяснил моля?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет юни 18, 2010 5:06 pm

Ми, системно е много по леко от кървенето примерно, на което ти беше голям фен :P

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон юни 21, 2010 10:24 am

Странно, Вилорп, и аз не знам как и къде съм намесил Фиоре :Р .

Иначе, Хам, нямаш си идея колко грешиш за сложността на механиките. При кървенето оръжията имат основно два "моуда" на причиняване на кървене - извън каквато и да е била броня и при влизане в кожена броня (когато героят прави по над 30 щети този "моуд" се отнася и към дървените защитни средства). В редките случаи, когато героят прави над 40 "демидж", нещата стават по-сложни, но дори тогава или играчът заучава три-четири възможни стойности на кървенето, или просто при изчислението на щетите маха една нула и получава причиненото кървене. Туйто - в общия случай имаш една логическа проверка (в/извън броня?), в редките случаи - проверка каква е бронята и правене на лесна сметка.

Когато става дума за предложението с всяка точка концентрация да спада 1ТМ от цената, ама не повече от СУ/2 и така че цената на магията да не пада под 1ТМ, тогава при всяко кастване се проверява:
-колко си се концентрирал
-това число надвишава ли СУ/2?
-спестената ТМ повече ли е от ТМ на магияата (което, признавам, навярно никога няма да се прави като проверка, защото реално отрицателен отговор се получава само при СУ на 12та степен и първо ниво "продължителна магия" и когато героят се концентрира за 12 ТД - което надали ще се случва)
И тъй - две проверки в общия случай и те се правят винаги, защото, за разлика от щетата от оръжие, която колкото е по-голяма като брой зарове, толкова повече клони към средното показание и общо взето не се различава съществено, че да оказва влияние на кървенето, концентрацията варира от адски много неща - героят бърза ли (ако има магьосник срещу него - може би, но може би не, инак навярно не, ама съвсем не е задължително), колко ТД може да задели (може да се е Забързал, някой да го е забавил и т.н.), колко РЕ може да пожертва, колко му е наложително да си направи магията... Повярвай, покрай магическите дуели съм се убедил, че концентрацията сама по себе си е навярно една от най-сложните механики сама по себе си, а това предложение и то само по себе си не е кой знае колко просто.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон юни 21, 2010 10:55 am

А, то Фурие пишело. Та ако може за Фурие да поясниш.

Иначе ето едно предложиние което ще го направи поразяващо това умение:
на 7-ма степен героя се научава да намалява на половина исканата за произнасяне на заклинания мана, когато се четат от свитъци за сметка на разрушаването на свитъка дори при успешно казване на магията.

Това с комбинация от бонуса 1/2 сложност на магиите на 12-та степен прави чука на бога магия от 3,5 ниво за мана от порядъка на 3-то ниво заклинание. Има го намаляването на маната при казване на заклинание и то е особанно ефективно за високи нива магии. Разбира се Армагедона ще е по-често явление, защото МЗ не му влияе и за цяла група нападатели е направо разкошен. Така умениято прави високите магии достъпни и евтини. Съотвенто и по използваеми.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон юни 21, 2010 11:10 am

"Редове на Фурие" = "нещо, което е толкова сложно и гадно, колкото звучи".

Иначе точно заради тази комбинация от бонуси, както и допълнението, че Архивистът мове да преписва свитъци и да ги чете независимо от МУ-то си* ми се струва, че това умение ще бъде твърде яко. Може би трябва да има само намалените МУ или само намалянето на ТМ наполовина за сметка на цялостта на свитъка на 12то ниво. Второто ефективно прави нещо подобно на първото, тъй като героят може да задели допълнително ТД (с които иначе щеше да пести ТМ) за още концентрация.

И само между другото, сега започнах да се притеснявам от нещо друго - бонусът "-1ТМ за +1ТД" е много подобен на това, което всеки герой така и така може да прави - възстановяване на 1ТМ за 1ТУ. Т.е. все повече се убеждавам, че това реално не е бонус и надали в този си вид ще бъде употребяван. Може би ако на някое ниво на развитие на СУ той не бъде увеличен на -2ТМ?
シャマョツィ

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон юни 21, 2010 11:24 am

В смисъл на 7-ма може да намали маната на 1/2 като му гръмне свитъка
на 12-то може да намали усложнението от ниво на магията на 1/2 за сметка на свитъка

Ами аз затова бях виксирал четенето на 10-тд, за да не може да прочита десетина свитъка в рунд, а вместо това един могъщ.

Плаващото намялаване на мана наистина не е добро решиние.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон юни 21, 2010 11:39 am

Аз за скоростта на четене нямам никакъв проблем, проблемът ми е, че "гърменето на свитъка" не е нещо кой знае колко страшно ако си се запасил с други свитъци. И предложението го разбрах, това, което аз предлагах е да го има или единия или другия бонус, но не и двата едновременно.

Иначе "плаващото" намаляне на ТМ е лошо като идея по принцип или е лошо както си е сега?

И забравих да уточня звездичката - исках да кажа, че все още държа "може да прочете всяка магия независимо от МУ-то" да идва на по-късно от първо ниво.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон юни 21, 2010 11:46 am

В смисъл че наистина не е бонус падането на маната за ТД, ако е отделно.
Тук можем да кажем че хам е прав донякъде: -1ТМ за Всяка ТД отделена за концентрация би било добре, защото хем дигаш успеха хем намялаваш маната и не е като чисто 1:1

Аз лично съм за -1/2 усложнение, за да станат по-достъпни високит нива магии.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон юни 21, 2010 12:31 pm

гърменето на свитъка става безсмислено, особено ако Архивиста може да ги създава (имаше май такова предложение).

Шами, не съм съгласен. Имаш:

"Концентрирам се за +3 Успех (6ТД)"
"Имам -3 Мана заради Архивиста на 12 (или колкото е там)"
"Трябва да платя 10-3 = 7 ТМ"

май са три стъпки.

При кървенето при същото струклтуриране на примера е:

"Нанесоха ми 24 точки Щета"
"Това ми дава 2 Кървене"

Да, по-малко е, но!

"Превързвам се за 1"
"Това ми дава 1 ТК (или както беше там) и 1 нормално кървене"

едното е три стъпки, другото четири. Да, представи си, трябва да видиш У дали е по-голямо от Х или по-малко. И после трябва, като си вадиш Маната да извадиш У по-малко точки, но винаги поне 1 точка. Много е сложно, думи нямам. Дали е точния тип бонус е вече друг въпрос. Аз лично продължавам да съм на мнение, че Архивиста трябва да намалява цената на магиите с (Ниво на Магията), а не по плаващи системи, но как да е.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон юни 21, 2010 1:07 pm

Склонен съм да повярвам, още повече, че от там тръгнахме навремето. Ще видя какъв ефект има. Пак няма да е ОМФГякото (което е хубаво де), но и архивистът няма да е съвсем безпомощен.
シャマョツィ

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » вт юни 22, 2010 3:21 pm

Това с намалянето на маната за цената от един свитък ми допада много. А запасяването на Архивиста със свитъци, особено голямо ниво не е толкова лесно: първо - успехът не се постига лесно, второ - иска много време. Аз лично не бих приел герой, чиято история е "Научил се да чете на 2, посветил се на Архивизма и до 10-годишна възраст изчел цялата ал-тирим-оминорска библиотека. После отдал живота си на преписване на свитъци, за да може на 40-годишна възраст да се впусне в приключения.", в моя кампания.
Именно заради времето, което трябва да се отдели, и възможността целият труд да отиде на халос, този бонус ще трябва да се ползва умерено, а не когато видиш двама бандита, да изсипваш Армагедон върху тях!
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт юни 22, 2010 3:45 pm

Ами добавяме по дълго време за преписване на свитъците, примерно равно на ниво на магията дни. Така ако си изпуцаш големите свитъци няма да имаш други до докато ровиш из подземието, защото на дали другарчетата ще висят 7 дни покрай тебе във влажното подземие за да си препишеш нов армагедон.

Аз архивиста го виждам кат подържаш персонаж, някой който изчаква зад гърба на война и си потготвя заклинание докато оня отнася боя, а накрая стоварва огън и жепел връз вразите и съживява война кото за жалост е бил в центъра на метото и на армагедона.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт юни 22, 2010 3:58 pm

Не е нужно да отнема Ниво дни, става и с Ниво часа, като се отбелязва, че преписването на свитък не генерира почивка. Освен това, Архивиста може да започне с два/три/пет свитака от ниво равно или по-ниско от СУ/2.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт юни 22, 2010 4:06 pm

Тука се чудя дали да не отцепим една темичка за това окй какво разбира под свитъци.

Аз лично виждам свитъка като заклинание което всеки може да прочета и пусне независимо от магическите си способности. Това добре ама идва врътката дали заклинанието е успешно и от какво се определя това?

Свитъците според горния въпрос ги подразделям на:
а) Обикновенни всеки може да каже заклинанието като използва собствената си МА, без да е нужно да покрива изискването за МУ
б) Заредени са тези в който преписвачът е вложил част от своята магическа енергия респективно МУ и те ползват МА на автора си при активиране на магията

Свсички свитъци се разпадат при прочитане на магията, било заради активиране било заради заучаване, освен ако героя не разполага с умение което ще предотврати това.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт юни 22, 2010 4:08 pm

Вилорп, воторото е вградена в кристал магия. Съжелявам, че ще те разочаровам, ама такива свитъци няма как да има. Не се вързват в логиката на света

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт юни 22, 2010 4:12 pm

Абе връзват си се, защото за разлика от кристала свитъка не се презаражда и има еднократен заряд. Което от релева гледна точка е хубаво, защото може война след битката да хване и да си прочете един свитък за тежки рани пирмерно.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Отговори