Рси и държави - общи лафове.

Още един континент в света на Магландиум.

Модератор: hameleona

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Рси и държави - общи лафове.

Мнение от hameleona » чет ное 18, 2010 2:22 pm

Боя се, че оформянето на толкова голям текст за форум е адски неприятно и почти невъзможно. Файла с тези части можете да свалите от тук. Надявам се, някой да даде поне един свясно обмислен коментар. Подчертавам, че Чекризите са в пре-алфа.
Последна промяна от hameleona на съб ное 27, 2010 6:37 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Ro#|#
Войн
Мнения: 150
Регистриран на: чет май 05, 2005 6:41 pm

Мнение от Ro#|# » чет ное 18, 2010 7:28 pm

Поздравлвния за огромния труд. Не знам колко време ти е отнело, 55 страници е повече, отколкото съм написал през целия си живот (май).

Много се изкефих на гнолите и най-вече на нагите (заради факта, че са раси, които присъстват в любимата ми игра). Така представена, нага е много оригинална раса. Такова нещо като матриархат се появява за първи път в Титания.

Забелязах, че религията играе важна роля в Хоул. Ще въведеш ли нови специални умения за духовници и рицари?

Ще стане много интересно като пуснеш расовите умения и показания.

Между другото, всичко, което напишеш ли ще пуснеш в мрежата, или ще запазиш нещо за евентуално издаване? Или пък едното не изключва другото?

А, и един детайл. За нощните елфи пишеш, че очите им блестят. По долу пишеш същото за горските и казваш, че това е типично за всички елфи. Може би трябва да го споменеш горе. Ама това е супер дреболия.

Между другото, дали няма да мога да си изпрося форум за Анфолдия?
Nonsense! There is no shame in defeat as long as the spirit is unconquered!
My weapon is yours to command!

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » съб ное 27, 2010 6:35 pm

Ааааа... най-накрая въведох целия файл на форума в отделни теми.
Малко по-късно днес започвам да въвеждам следващите 45+ страници - Верите.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » съб ное 27, 2010 6:42 pm

Наистина е дреболия, но не е пипано, щото нощните елфи не са завършени и на 1/2.

Системните показатели ще ги пусна, но по-нататък.
Ще се появят няколко нови СУта, които да емулират игра в Хоул по сегашния вид на системата. Пълната преработка може и никога да не се осъществи.
Много се изкефих на гнолите и най-вече на нагите (заради факта, че са раси, които присъстват в любимата ми игра). Така представена, нага е много оригинална раса. Такова нещо като матриархат се появява за първи път в Титания.
Heroes 3 или Warcraft 3? :P

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » съб ное 27, 2010 6:47 pm

За любопитните:

http://www.skatafka.com/download.php?fi ... 55c27078ae
Последните неща по верите.

били само 40 страници, а не 45, както мислех.

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » нед ное 28, 2010 12:02 pm

Чел съм само за хората и то отгоре-отгоре, затова за момента ще се огранича само с въпроси за Грик.

1. Как се избира маршалът? Наследствен ли е, или се посочва от войската?
2. В тази връзка, има ли професионални войски? Не говоря за феодалната система, където благородниците получават земя срещу обещание за военна служба, а по-скоро за формирования като еничерския корпус или римските легионери.
3. Какви са предимствата от 7-те монарси в съюза и защо маршалът не ги е премахнал?
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед ное 28, 2010 6:07 pm

1. Избира се през Ордена на Пандем - т.е. който е маршал на ордена става и маршал на страната, като родството има предимство.
2. Феодалната система все още съществува, но в по-голямата си част армиите са професионални. Леко съм се изгаврил с логиката, оставяйки рицари и обучена тежка пехота да косъществуват, но това е с цел играта да е по-интересна. Не че, като опре ножа до кокала не се мобилизират пейзани ;)
3. Ми, те не са баш монарси, те са по-скоро висши благородници. Ако все още става дум за грик де. Те са си владетели на градовете. И са пряко подчинени на маршала.

Отговори