СУ Духовник/Лечител

Подсекция за новосъздадения свят населен от банши, лупини, флеи, гойли...

Модератор: Ro#|#

Потребителски аватар
Ro#|#
Войн
Мнения: 150
Регистриран на: чет май 05, 2005 6:41 pm

СУ Духовник/Лечител

Мнение от Ro#|# » нед дек 05, 2010 6:31 pm

Идеята ми не е за нещо съществено. Струва ми се, че е добре, ако ще играеш с лечител, да можеш да наблегнеш на една магическа школа, вместо да се разкъсваш между водата и светлината. Особено ако не се интересуваш от офанзивните заклинания.

Основата е школата на светлината. Отново изискването е за магьосник на степен 12.

Разликите:

3-то ниво

Аркада се заменя от Светена вода

4-то ниво

Отмора се заменя с Лекуване на тежки рани

6-то ниво

Сън се заменя с Извора на живота
Nonsense! There is no shame in defeat as long as the spirit is unconquered!
My weapon is yours to command!

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » нед дек 05, 2010 11:24 pm

СУ Лечител дава съществен бонус към всички лекуващи заклинания и много повече...
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон дек 06, 2010 11:40 am

Също така има причина школите да са различни, а не всичко да е набутано в една школа.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон дек 06, 2010 2:27 pm

Cocaine написа:СУ Лечител дава съществен бонус към всички лекуващи заклинания и много повече...
А също така много добре се допълва с предложението на Роши. Само трябва да се определи кои школи са противоположни на школата на Лечението.
Аз бих казал, че това са Огънят И Мракът, което е достатъчна гаранция, че ще го вземат само решилите наистина да играят лечители.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пон дек 06, 2010 2:43 pm

Бойни магии има във всички школи.
Ако искате наистина лечителя да е лечител - "наказанието" към МУ трябва да бъде към всички демидж магии, независимо от елемента им.
Сиреч - имам СУ Лечител и правя лечение на тежки рани от школа Вода. Всичко е ок.
Обаче правя ледени стрели - сори майкъл - МУ от школа вода ми изчезва, а стойността на СУ лечител се вади от базовото ми МУ ( (интелект+ ниво)/2+Су Маг + евентуално СУ/4 Бард).

Ако горното е прекалено строго - преценете колко да се смекчи. Аз лично не само не бих го смекчил, но бих сложил наказанието и към заклинанията, които отслабват жертвата.

Което ме навежда на мисълта, че би могъл да се одобри "уклон" към дебъфващите магии с наказание към демидж и лечебните/подсилващите кастове. Така може да имаме двама магове на земята, но единият ще мята градушки, каменни сфери и чуци на бога.
Другият да се съсредоточи върху "забавяне", "блато", "Заповедта на боговете", върху косвения ефект на Каменната Сфера и върху дригите една или две отслабващи магии от школата. Мисля, че имаше още една подобна, но не мога да си я спомня в момента.
Така ще получим разнообразие и то без да увеличаваме елементите на системата.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Ro#|#
Войн
Мнения: 150
Регистриран на: чет май 05, 2005 6:41 pm

Мнение от Ro#|# » пон дек 06, 2010 3:58 pm

В моят вариант почти не остават поразяващи заклинания като изключим светлинното копие, което също може да се забрани. А светената вода си пасва много добре към профила на свещеника. За забрана на всякакви други поразяващи заклинания - също съм за. Както и за забрана на специализация в школите на мрака и огъня.

СУ Лечител може да помогне в случая, поне малко.

Може да има някакъв балансов елемент, поради който всички свещенически заклинания да не са в една школа. Обаче, крайният резултат, поне според мен не е в полза на играта. Тоест, героят трябва да е на много високо ниво, за да може да комбинира лекуването на тежки рани със седмо ниво магиите от школата на светлината.

Сещам се и за друг начин специалист в светлинна магия да каства лекуване на тежки рани - чрез магически предмет, който да е характерен за всички членове на определен орден (на Светената Вода да речем). Обаче, замяната на тези три магии от идентични нива ми се струва най-елегантното решение.
Nonsense! There is no shame in defeat as long as the spirit is unconquered!
My weapon is yours to command!

Отговори