А уж беше само за по бира.

Форумна игра по Аксиом

Модератори: Vilorp, Модератори

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

А уж беше само за по бира.

Мнение от Vilorp » чет дек 30, 2010 4:31 pm

Историята о тук:

В онези дни Шамюел се бе сдобил с шапка от кожа на бобър. Той се запознава с Безкирка, отбила са да пиине по бира, в града в който „работи”, по конкретно Брил и още по конкретно когато тя слага ръката си върху неговата в момента в който той се кани да намери кесията на Флодур Анеле. Самата кесия още не знае, че е загубена и си виси необезпокоявана на колана на джуджето.* Флудор забелязва че двамата с гномът държат кесията му неблагоразумно нарича Безкирка работещо момиче. Тогава седящия на съседната маса Микаел просто няма как да не се намеси и да защити честа на дамата. Тук е нужно да отбележим, че по-късно тя му се усмихва чаровно под мустак за благодарност.
След въргалът в кръчмата съдбата или може би богът на каръците Шакти ги хвърля в ръцете на непрестанно дуднещия доктор Хомс. Докторът всъщност е едно момченце на тридесет и шест години едва, спрямо 42 средна възраст за групата. По пътят към пристанищния град Дувил новите познайници изживяват няколко пирключения, сред които заслужава да се спомене нападението на глутница побеснели катерички и историята с избягалата зелева градина. Ено от тези им преживявания ги запознава с цирковия артист Сульо, който владее и други хватки... и е гоблин.

И така спътниците станали приятели, а приятелите попаднали в кръчмата Сивия Ястреб точно по средата на зима, когато парите са кът, а на вън виелицата хапе по страшно от вълци.

*Доста по-късно Флудор разбира, че градът е бил Брил а не Мелион.


Част първа: Студ на кутиики и липсващи кинти.

И докато, някой трябва да изтича да се нареди пред клозета във задния двор събитията започват да се случват...

Нощта е тъмна и зловеща. Вали ситен сняг, който бавно, но славно затрупва кварталите на Дувал. По главните улици движението не спира дори вечер и там снегът се е превърнал в киша, но по страничните пресечки покривката става все по-дебела и по-дебела. В нощ като тази, всеки, който няма задължителна работа, си стои в къщи на топло, докато останалите бързат да свършат заниманията си и да се приберат.
На този фон изглежда странна фигурата на войника, крачещ спокойно и бавно по пътя към кръчмата „Сивият Ястреб”. Всяка негова стъпка е съпроводена от тихия звук на подрънкващото снаряжение. Мъжът спира пред вратата и въздъхва тежко. Изважда лулата си и я запалва, прикривайки я от лекия ветрец. След още една въздишка той бута вратата и влиза.

Мъжът се насочва към вас и ви оглежда внимателно. После дръпва пак от лулата си и пита:
- Може ли да седна при вас?
Но без да дочака отговор, той сяда и заговаря:
- Работя за Аргор. Салвей Аргор. Не сте го чували? Е, щом не знаете кой е, значи ще ви кажа най-основното. Аргор е търговец с огромно влияние – богатството му е несметно, а хиляди работят за него. Умът му сече като бръснач. Търговията му се разпростира къде ли не – занаяти, земеделие, животновъдство… Скоро започна да купува кораби… и проблемите също започнаха. Заплахи, покушения, саботажи. Повечето неуспешни, за което голям принос имам и аз самият, като началник на личната му охрана. Но никой не е безгрешен. Преди три дена, дъщеря му Анна бе отвлечена. Конкуренцията му желае той да продаде всичко и да се откаже от търговията завинаги. А господарят ми е почти готов да го направи – той обича безумно дъщеря си, но аз не искам това да стане. С него съм от самото начало. Пазя го още откак купи първата си стока – няколко топа плат – та чак до сега. Чудите ли се защо ви го разказвам всичко това? Много просто – изглеждате благонадеждни и искам да ви наема... Искам да намерите и спасите дъщеря му. Не, не се заблуждавайте – не ви избрах, защото сте велики. Тъкмо обратното – никому не сте известни и на вас ще ви е по-лесно да откриете следа, докато аз и момчетата ми бързо ще бъдем изобличени. Плащам здраво – по жълтица на калпак и имам само едно условие – не се проваляйте. Предполагам, че господарят ми ще бъде още по-щедър, но това трябва да обсъдите с него.
Последна промяна от Vilorp на чет дек 30, 2010 8:47 pm, променено общо 1 път.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » чет дек 30, 2010 7:45 pm

Флодур погледна преценяващо мъжа, който ги беше заговорил. "Супер, ще има кой да ми плати бирата" помисли. След това попита:
-Така, господин... не си спомням да чух името ви? Както и да е, спасяването на девойка в беда винаги е добро начинание, особено когато е придружено от добро заплащане, което съм сигурен, че човек като вашия работодател предлага за нещо толкова важно като живота на дъщеря си - "а и парите свършиха," добави на ум. - Съгласен съм да помогна, ако другарите ми не са на друго мнение. Евентуално бих ви помолил за лек аванс към плащането като знак на доверие, тъй като се намирам в леко финансово затруднение. Или пък да си поръчате една бира, пък и за останалите по една - джуджето се ухили под червената си брада.

Системно: убеждаване 12, евентуално психология 12 за да проверя дали крие нещо

Потребителски аватар
Lord Anomander Rake
Войн
Мнения: 146
Регистриран на: чет юни 05, 2008 6:54 pm
Местоположение: София

Мнение от Lord Anomander Rake » чет дек 30, 2010 8:28 pm

Сульо се замисли: От една страна е рисковано да работи с толкова хора заедно, вярно че спъниците евентуално разбраха за расата му, и за негово щастие не го линчуваха, но хората по градовете едва ли щяха да са толкова мили ... От друга страна наистина се нуждае от каквато и да е работа.
– Приемам. – Отвърна Сульо и придърпа качулката на робата си още по-ниско. – Но както моят ... другат каза, авансът би бил добра идея.
Ако не друго поне си намери работа къде може да упражнява своите умения ...
Последна промяна от Lord Anomander Rake на чет дек 30, 2010 8:56 pm, променено общо 1 път.
Изображение

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет дек 30, 2010 8:52 pm

- Като начало. Не е нужно да знаете името ми. Достатъчно е, че ви казах за кого работя. А щом искате и предплата... Ето ви за начало – мистичния подхвърля по 1 сребърник на всеки от вас. – Ако се постараете и откриете нещо полезно, може да заслужите повече. Нещо друго преди да излезете навън?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Lord Anomander Rake
Войн
Мнения: 146
Регистриран на: чет юни 05, 2008 6:54 pm
Местоположение: София

Мнение от Lord Anomander Rake » чет дек 30, 2010 8:54 pm

– Значи търсим дъщерята на ... Аргор? Тя има ли си малко име, господа ... господине? И някаква друга полезна информация, като откъде да започнем с търсенето?
Изображение

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет дек 30, 2010 8:57 pm

- Анна се казва, а вие можете да ме наричате Антон Дий, но не го споменавайте пред друг. - човекът изглежда леко притеснен като споменава името си на глас. Колкото това от къде да започнете... Не знам много. Има само две търговски фамилии, които са заинтересовани от това – „Фос” и „Далант”. Но и двете не са действали така до сега. Може би на кейовете някой ще ви каже повече. Аз няма да отида, за да не привличам внимание. - в тоя студ навън май това не е единствената причина поради която не му се разкарва наоколо.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » чет дек 30, 2010 9:02 pm

След като прибра сребърника в кесията си и асимилира информацията, Флодур попита:
-Когато казахте какво искате от нас останах с впечатление, че господин Аргор иска да разреши ситуацията по най-сигурния възможен начин. Всъщност той ли ви прати или вие решихте, че това е най-добрия подход? Не, че има особено значение - добави накрая. Трябваха му парите.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет дек 30, 2010 9:12 pm

- Инициативата е моя, но както изтъкнах, ако се справите добре господарят ми вероятно ще е доста щедър, освен обещаната от мен плата. - звучеше вече леко сприхаво.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Lord Anomander Rake
Войн
Мнения: 146
Регистриран на: чет юни 05, 2008 6:54 pm
Местоположение: София

Мнение от Lord Anomander Rake » чет дек 30, 2010 9:15 pm

- Все едно чия е, стига да ни платиш обещаното. - Каза леко заплашително Гоблинът, допълвайки заплашителния си вид със закачуленото си лице.
- Явно ще трябва да се разходим до кейовете, а? - Обърна се той към другарите си.
Изображение

Потребителски аватар
Mordekai
Работник
Мнения: 117
Регистриран на: съб дек 25, 2010 8:49 pm
Местоположение: 5 Chalk Road, Winehall, The Shire Homesteads
Контакти:

Мнение от Mordekai » чет дек 30, 2010 9:21 pm

Безкирка се размърда неспокойно на стола си и отпи юнашка глътка. Не се чувстваше готова да се впусне с главата напред в такова приключение, особено в мразовита зимна вечер като тази. Момчетата обаче като че ли взеха присърце идеята за поне един златник в кесията. Седмицата, прекарана в компанията на непознати мъже се беше оказала по-приятна отколкото джуджето очакваше и не и се щеше да се разделя с тях толкова рано. Тя прибра сребърника в джоба на колана си.
- Няма ли да изчакаме поне до сутринта? - попита тя, без особена надежда.
Изображение

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет дек 30, 2010 10:02 pm

- Времето е фактор - сви рамене Дий. - Аз ив давам само краен срок а вие преценявате как да го пропилете.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет дек 30, 2010 10:14 pm

Микаел изгледа сребърника пред себе си, погледна Дий и се усмихна - Можеш да разчиташ на нас, майна. А щерката хубавка ли е?

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет дек 30, 2010 11:13 pm

Сянка премина през лицето на човека насреща ви, но въпреки борбата в него то отговори с едно простичко: Да. После добави нещо то ода , че дори късм да падне от главата й някой многоог мще съжалява.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
iliusa
Калфа
Мнения: 45
Регистриран на: съб авг 18, 2007 4:59 pm
Местоположение: Кубрат

Мнение от iliusa » чет дек 30, 2010 11:14 pm

Хоумс се усмихва широко под рошавите си мустаци прибираики сребърната монета и подхвърля.
-Да не се надяваш да ти се отвори парашута драгими Микаел... ?- после се обръща към Антон и му казва малко по сериозно- Можете да разчитате и на мен господин Дий. -после одпива една много сериозна глъдка от бирата пред себеси.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет дек 30, 2010 11:23 pm

- Да разчитам, да разчитам, ама нещо не ви виждам да се обличате... - подметна Тонката сякаш вече изпитваше съмнения дали не е профукал толкова сребра за нищо.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Lord Anomander Rake
Войн
Мнения: 146
Регистриран на: чет юни 05, 2008 6:54 pm
Местоположение: София

Мнение от Lord Anomander Rake » чет дек 30, 2010 11:28 pm

- Мчи кво още да обличаме?! - Подвикна му сърдито овъртоления в робата си гоблин.
Изображение

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет дек 30, 2010 11:29 pm

- Е, не ги гледай, че са дребни. Бързо ходят. А и в тоя сняг с едно търкулване за пет минути са до кейовете.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » чет дек 30, 2010 11:30 pm

Флодур ритна леко гоблина под масата, допи си бирата на екс и се изправи.
-Явно е време да тръгваме. Ама бързаме, ако бихте били така добър да се оправите със сметката докато тръгваме към доковете...

Потребителски аватар
Lord Anomander Rake
Войн
Мнения: 146
Регистриран на: чет юни 05, 2008 6:54 pm
Местоположение: София

Мнение от Lord Anomander Rake » чет дек 30, 2010 11:35 pm

- А да, някой верно може да плати ... - И гоблина се измъкна като мокра връв излизайки навън след Флодур.
Изображение

Потребителски аватар
iliusa
Калфа
Мнения: 45
Регистриран на: съб авг 18, 2007 4:59 pm
Местоположение: Кубрат

Мнение от iliusa » чет дек 30, 2010 11:38 pm

Хоумс докато се изправя вдига чашата си и допива остатака от сладката течност и с леко раздразнен глас казва.
- Търкулване? Поне ще знам че ти ще трябва да ни гониш. - след което си вдигна качулката и изкочи на вън в снега.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет дек 31, 2010 12:08 am

Докато групата се изнизваше навън по търлъци с тнката мисъл че светката ще им се размине Антон Дий подхвърли след тях. И никога не сте ми чували името... ще живеете по дълго.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » пет дек 31, 2010 12:10 am

-Добре, Алфонс - подметна библиотекаря на излизане.

Потребителски аватар
Lord Anomander Rake
Войн
Мнения: 146
Регистриран на: чет юни 05, 2008 6:54 pm
Местоположение: София

Мнение от Lord Anomander Rake » пет дек 31, 2010 12:12 am

- Ама тоя току що заплаши ли ни?! Леле само да не ни плащаше ... - Започва да се ядосва гоблинът галейки късия си къс меч под робата и мятайки му злобни погледи (който никой естествено не видя поради огромната качулка на гоблина).
След това излезе навън с другите.
Изображение

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Re: А уж беше само за по бира.

Мнение от Vilorp » пет дек 31, 2010 12:50 am

Част втора: Улични рзправии

На вън е кучи студ, дърво и къмък се пукат и свидетелство за това е Шамюел, който се обръща към вас от отсрещната страна на улицата завързвайко панталонките си, а от стената стърчи тънка жълтеникава арка, явно замръзнала още при самото й съзадавене.
- Какво? - тросва се гномът. - Пред клозета имаше 20 души. Преди обаче да продължи с оправданията си една странна групичка от 5-ма бабаита и някакво пишлеме натъкмило се с роба на звездичка преграждат пътя ви. Всъщност не че го правят нарочно, просто или ще вървят по отъпканото или в преспите покрай сградите. Един от бабаитите свежда поглед, после го свежда още и пита.
- Антон Дий да вътре ли е?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Mordekai
Работник
Мнения: 117
Регистриран на: съб дек 25, 2010 8:49 pm
Местоположение: 5 Chalk Road, Winehall, The Shire Homesteads
Контакти:

Мнение от Mordekai » пет дек 31, 2010 1:05 am

- Може и да е, а може и да не е! - сопна се Безкирка, все още засегната от забележката на Микаел. - Ние тука само си се търкаляме...
Изображение

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет дек 31, 2010 10:13 am

- Джудженце - обади се друг от биячите като натика неприятното си покрито с белези лице в нейното - познавате ли такъв или не?
Явно се опитваше да играе и хитрец освен бе Безкирка се нанасяше четири пъти в негото телосложетние. Може би това беше умника на групата.
Последна промяна от Vilorp на пет дек 31, 2010 1:12 pm, променено общо 1 път.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » пет дек 31, 2010 11:08 am

-Анкой ся? - Флодур реши да се прави на тъп. - Нямам представа за кого говорите. Бяхме вътре поросто да се напием. За съжаление парите не стигнаха и можем да ходим - последното го добави с горчива усмивка. Беше истина.

Потребителски аватар
Lord Anomander Rake
Войн
Мнения: 146
Регистриран на: чет юни 05, 2008 6:54 pm
Местоположение: София

Мнение от Lord Anomander Rake » пет дек 31, 2010 11:28 am

– Ако имате желание може да ни платите и сметката ... - промърмори Сульо. - Май така и не я плати никой ...
Изображение

Потребителски аватар
iliusa
Калфа
Мнения: 45
Регистриран на: съб авг 18, 2007 4:59 pm
Местоположение: Кубрат

Мнение от iliusa » пет дек 31, 2010 12:30 pm

-Като стана дума, даите да варим преди да са на настигнали... -усмихна се леко иронично Хаоус след което се загърна с плаща и прегази през неутъпкания снак покраи групата препречила им пътя.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » пет дек 31, 2010 12:59 pm

Флодур имаше лошо предчуствие. Все пак тръгна след Хоумс, като си повтаряше заклинанието за магическа стрела на ум. Усещаше, че съвсем скоро ще трябва да го каже на глас.

Заключена