Аксиом 16 вече е безплатен и свободен за теглене!!!

Заповядайте в официалния форум на "Аксиом 16" или "Приключение с Меч и Магия". Това е втората българска ролева игра, излязла на пазара в средата на декември 2004 г. Тук можете да задавате своите въпроси за правилата или за светът (Магландия), да пишете своите коментари или да давате вашите предложения.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Аксиом 16 вече е безплатен и свободен за теглене!!!

Мнение от hameleona » пет дек 24, 2010 9:16 am

Дам, ако някой му пука, точно това е голямата изненада, за която говоря от месеци. Аксиом 16 е абсолютно свободен за теглене (поради технически причини за жалост не от сайта, поне за момента). Можете да си го дръпнете от тук:

http://zamunda.net/details.php?id=247597

Сега, само ще помоля да не псувате много приключението дадено вътре, знам колко зле е самото то, все пак аз съм го писал ;)
Но пък Оформлението е великолепно, като за вложените средства (т.е. изцяло доброволен труд).

Екипа на Аксиом 16 ви пожелава:
Весели Празници и много нива за вдигане!

;)

ПП: за любопитните, в момента по ред причини Екипа се състои от:
Иван Атанасов (BatGojko) - автора на системата и главен ръководител на екипа.
Димо Грозев (Demonheart) - автор, редактор, коректор, илюстратор (за сега единствения активен, винаги търсим още, само да са безплатни), и в най-общи линии, момчето за всичко на А16, което изнесе на гръб 99% от работата по дигитализирането на Аксиом в този му вид.

Техническа поддръжка и разработки (по азбучен ред на никовете):
Асен
cherno_slance
hameleona
Shamajotsi
Vilorp

В момента сме това, но 90+ процента от материала в трите главни книги е писан от обявения там авторски колектив. Работата по новия континент върви... ок, не точно върви, ами ще тръгне, като изчистим концепциите и кой от трите възможни ще доразвием. Също така се готвят много нови допълнения, за които няма да споменавам, че да не ги урчасам.

Едит: Това трябваше Атанасов да го обявява май, ама системата вече е в замунда, така че ще е тъпо някой друг да го каже тука, а не някой от Екипа ;)

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет дек 24, 2010 11:14 am

Моля, "технически причини" горе да се чете - като рухване на вътрешната комуникация в Екипа, а НЕ проблем със сайта!

Потребителски аватар
Avatar
Чирак
Мнения: 27
Регистриран на: нед сеп 07, 2003 10:31 pm
Местоположение: Varna

Мнение от Avatar » пет дек 24, 2010 12:11 pm

Евала, много добре е направено.
Само не разбрах - ъпдейта към правилата включен ли е някъде вътре или чакаме отделно? И някакъв нов флейвър има ли добавен или всичко е 1 към 1 с книжния вариант?

Потребителски аватар
Demonheart
Работник
Мнения: 99
Регистриран на: чет яну 03, 2002 2:29 pm
Местоположение: Деветият кръг
Контакти:

Мнение от Demonheart » пет дек 24, 2010 12:32 pm

Avatar написа:И някакъв нов флейвър има ли добавен или всичко е 1 към 1 с книжния вариант?
Не е същото като книжния. Включени са всички одобрени промени и поправки в системата, както и някои допълнителни СУ, познания, магии и избирателни правила (кървенето, например). Дневника на героя е променен така, че да отрази всички промени и нововъведения.
В книгата за света са добавени описанията на географските обекти, които бяха пропуснати в книжния вариант. Картите вече са цветни, с точен мащаб и дори е включен вариант с наложена мрежа за по-лесно определяне на разстоянията.
И да не забравяме - има готово приключение. Скоро ще има и още едно.
Evil satanic spirits feast upon my soul.
In black tower, dark wizards keep an ancient scroll,
which will summon pretty siren. She'll be dancing on my grave...
Thus, though all the mortal's prayers, I shall rise to live again!

Потребителски аватар
Avatar
Чирак
Мнения: 27
Регистриран на: нед сеп 07, 2003 10:31 pm
Местоположение: Varna

Мнение от Avatar » пет дек 24, 2010 12:58 pm

Браво за картите, че беше много зор да се измерват разстоянията преди. Приключението също изглежда добре направено.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед дек 26, 2010 6:11 pm

http://dox.bg/files/dw?a=60f61672e1 ето линче от Докса, ще е валидно около месец.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » нед дек 26, 2010 7:08 pm

Съвсем набързо го прегледах, оформлението наистина е много добро, а дано интереса към аксиом да се вдигне малко. А, и евала на екипа :)

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » нед дек 26, 2010 10:51 pm

Страхотна работа! Особеносъм благодарен за линка към "докс", защото нямам и няма и да си правя регистрация в Замунда. До момента обаче имам някои дребни забележки, които се надявам да се оправят с евентуален следващ ъпдейт.

Може да съм заядлив, но обменният курс злато-сребро още не е оправен, което ми дава идеална възможност да стана баснословно богат напълно легално. Повече тук.

Колкото до оформлението, вероятно ще ми трябва време да свикна с него. Малко е нетипичен начинът, по който вървят колонките, а също защо е използвано подравняване "left", а не по-пригледното "justified"?
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Ro#|#
Войн
Мнения: 150
Регистриран на: чет май 05, 2005 6:41 pm

Мнение от Ro#|# » пон дек 27, 2010 8:46 pm

Браво на екипа. В този си вариант, правилата са отлично подредени и лесни за намиране. Малко съм изненадан, че СУ Архивист успя да си извоюва официално одобрение след множеството критики във форума.

А, и весели празници :)!
Nonsense! There is no shame in defeat as long as the spirit is unconquered!
My weapon is yours to command!

Потребителски аватар
shizziss
Вречен
Мнения: 323
Регистриран на: съб мар 08, 2008 2:08 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от shizziss » пон дек 27, 2010 8:56 pm

Екип Аксиом - нема спор, вие пак сте първи, другите са шести!
Аксиом 16 "Древна магия на Титания"... Около 1456 година...
Само един Разказвач знае, какво ще стане, ако боговете се върнат, магията удави света, а старите континенти изплуват...
Следва продължение...

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » пон яну 10, 2011 1:38 pm

А обновяване на сайта предвижда ли се да има? Там също могат да се пипнат поне шрифтовете и да се допълнят секциите за героите и историята на Магландиум.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон яну 10, 2011 6:58 pm

Пращайте каквото мислите, че има място на сайта към мен, аз ще се погрижа да го оценинм с Екипа и ако му е мястото на сайта да го сложим там :)

Отговори