Мечове в Леда - новата книга на Националния клуб за Фентъзи

Секция за всичко, което вълнува посетителите ни

Модератор: Модератори

Потребителски аватар
Darth Sparhawk
Работник
Мнения: 76
Регистриран на: вт фев 12, 2008 3:40 pm

Мечове в Леда - новата книга на Националния клуб за Фентъзи

Мнение от Darth Sparhawk » пон яну 31, 2011 8:03 pm

Изображение

Макар теоретично книгата да не е свързана с ИК "Фентъзи Фактор", творчески я чувствам най-подходяща за тази секция, та затова, ако Иван няма нищо против, бих искал да остане тук.

Какво е "Мечове в леда"? Всичко започна от една студена вечер, когато бях навън на студа и се вдъхнових да напиша разказ - историята на мрачен елф, прокуден от своя народ и озовал се на ръба на смъртта в невъобразимо висока и страховита планина. Така се родиха моите Сказания за Ледената Планина, първото от които бе историята именно на въпросния елф на мрака - готин пич на име Алтиарин, който надявам се ще обикнете, след като се запознаете с неговата история.
Аз обаче изпреварвам събитията. След като написах историята на Алтиарин, аз посетих отново собствения си фентъзи свят, създавайки нов герой - очарователния, но и трагичен вампир Римиел. Всички казват, че вампирите са се продали на Дявола, но никой не развива реално сюжета. Аз реших да го направя и така създадох отвратителния образ на Последния силф, според мен доста гаден злодей, който също ще харесате.
Тъй или иначе, малко след това получих подарък от моя приятел Бранимир Събев. Майстор на късия разказ в хоръра, той ми бе направил специален дар, написвайки фентъзи разказ на име "Кулата в леденото езеро". Той ми хареса толкова много, че, вдъхновен от общия нюанс в двете истории, убедих горкия човек да издадем книга с нашите творения, нещо в общи линии самоубийствено в нашего време, където книгата остава по на заден фон. Към екипа постепенно се присъединиха още юнаци.
Дойде Иван Димитров, един от създателите на нашия фентъзи клуб, представил история с жежкото име "Пратка от Египет". При все заглавието си, разказът всъщност представя една доста страховита зимна история.
Дойде Васил Мирчев-младши, създателят на нашия сайт, написал "Златният вълк", трогателна, но в същото време болезнено истинска история, макар и разказана като зимна фентъзи приказка.
Дойде Станьо Желев, най-младият автор в клуба, още ученик, но с талант, завиден дори за батковците. Той разказва за "Сянката на магьосника", една истинска епична история, макар и неголям, но пък наситен с приключения обем.
И, за да не сме като британски клуб от средата на 19 век, дойде и Дамата на нашата селекция, Яна Маркова, която написа една изящно и красиво една "Подменена приказка".

Мисля, че това е един приятен и свеж експеримент в родния фентъзи пазар. Тези от вас, които имат спомен за предишните ми писания, мисля, ще харесат и новите ми разкази, като аз си ги намирам за доста по-добри от прежните ми литературни опити. Колегите също са се справили отлично - Бранимир е много добър наш автор и е създал страхотен вихрен сюжет. Същото важи и за Иван Димитров, а за Станьо нямам думи - аз на неговите години изобщо не можех да пиша така. Васил е направил разказ, който е едновременно трогателен и насочен по посока по-реалистично фентъзи. Яна е филолог и според мен е изваяла една чудесна приказка.

За съжаление разпространението у нас е мъчна и сложна работа. Затова ви казвам къде и как може да се снабдите с нашата книжка.
В град София я има на следните места:
- В книжарницата на улица "Хан Крум" 16. Тя е предимно за вестници и канцелария, но сред малкото книжки я има и нашата.
- На маса номер 6 на площад "Славейков" и специализираната книжарница "Magic" в единия от безистените.
- Книжарница "Нисим Колибри" - бул. Васил Левски № 57
- Книжарница "Български Книжици" - ул. Аксаков № 10
- Книжарница "Book Centre" - ул. Пиротска № 52
- Книжарница "Rea Books" - бул. Граф Игнатиев 47
- Книжарница "Либра" - ул. Плачковица (в тунела)
- Книжарницата на 1 етаж на 1 корпус на НБУ
- Масата до входа на СУ до спирката на 280. Търсете Лидия.
Друг вариант за закупуване на книгата е директно от сбирка на Националния Клуб за Фентъзи и Хорър. Те се състоят всяка събота от 16.30ч в зала 115 на ДК "Средец". Неудобното в случая е, че е добре да ме предупредите предварително, ако имате интерес, във форума.

В провинцията, както се пееше в една песен на клуб НЛО, "положение никак не розово". Засега закупуването на книга може да се осъществи само по електронен път, от "Български книжици"
http://knigabg.com/index.php?page=book&id=24096

Надяваме се скоро нещата да се подобрят към по-добро и дори книгата да може да се поръчва през сайт "Цитаделата". Кога ще стане това обаче е малко Божа работа. Е, достатъчно ви спамих. Ако имате някакви въпроси, пишете ми.
The Force shall free me

Потребителски аватар
Ro#|#
Войн
Мнения: 150
Регистриран на: чет май 05, 2005 6:41 pm

Мнение от Ro#|# » вт фев 01, 2011 3:21 pm

Честито! Тъкмо бях отписал родното книгоиздаване и ето една приятна изненада. Ако се подготвя нов сборник, пиши ми да кандидатствам.

Относно разпространението, има нещо, което не разбирам съвсем. ПММ и Замъкът имаха "отлично покритие" в страната. После с Перлата не бе така. Явно трудности може да има и с този сборник. Каква е разликата между тогава и сега?

Друг въпрос, за който се сещам е, кой стои финансово зад проекта? Издателството ли?
Nonsense! There is no shame in defeat as long as the spirit is unconquered!
My weapon is yours to command!

Потребителски аватар
Darth Sparhawk
Работник
Мнения: 76
Регистриран на: вт фев 12, 2008 3:40 pm

Мнение от Darth Sparhawk » вт фев 01, 2011 3:27 pm

Финансовото покритие на сборника е ангажимент на авторите. Понеже сме шест човека, то е поносимо бреме и имаме реални надежди да излезем на +, въпреки разпространението. Проблемите с него са, че вече все по-трудно големите фирми работят с малки издателства, както между впрочем е и на Запад.
Иначе разчитай за следващ сборник да бъдеш предупреден. :)
The Force shall free me

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » вт фев 01, 2011 11:37 pm

Пиши за нов сборник направо във форума, защото съм достатъчно дарен от словото и имам какво да покажа(лично мнение).
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
Darth Sparhawk
Работник
Мнения: 76
Регистриран на: вт фев 12, 2008 3:40 pm

Мнение от Darth Sparhawk » ср фев 02, 2011 12:21 am

Отлично, когато наближи моментът, ще имам и теб предвид...
The Force shall free me

Потребителски аватар
Darth Sparhawk
Работник
Мнения: 76
Регистриран на: вт фев 12, 2008 3:40 pm

Мнение от Darth Sparhawk » ср фев 02, 2011 12:21 am

Отлично, когато наближи моментът, ще имам и теб предвид...
The Force shall free me

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср фев 02, 2011 9:45 am

Темата е преместена, където й е мястото.

Потребителски аватар
Ro#|#
Войн
Мнения: 150
Регистриран на: чет май 05, 2005 6:41 pm

Мнение от Ro#|# » ср фев 02, 2011 10:14 am

Иван Димитров да не би да е Айвън Фогър? И май участваше в Замъкът на престола, нали така?

Корицата ми изглежда доста про (макар че не съм я виждал на живо)
Nonsense! There is no shame in defeat as long as the spirit is unconquered!
My weapon is yours to command!

Потребителски аватар
Darth Sparhawk
Работник
Мнения: 76
Регистриран на: вт фев 12, 2008 3:40 pm

Мнение от Darth Sparhawk » ср фев 02, 2011 10:43 am

Същият човек - Иван Димитров е Айвън Фогър :)
The Force shall free me

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » ср фев 02, 2011 11:34 am

Попаднах на малко повече информация, снимки и уникални илюстрации, които се басирам, че не са от книгата.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Darth Sparhawk
Работник
Мнения: 76
Регистриран на: вт фев 12, 2008 3:40 pm

Мнение от Darth Sparhawk » ср фев 02, 2011 1:54 pm

Хах, не са, нямаме картинки вътре, за съжаление. Но кой знае как ще се развият нещата в един следващ сборник.
The Force shall free me

Потребителски аватар
Darth Sparhawk
Работник
Мнения: 76
Регистриран на: вт фев 12, 2008 3:40 pm

Мнение от Darth Sparhawk » пет фев 18, 2011 10:11 pm

Утре, събота, на 19.02.2011 г. ще има представяне на сборника "Мечове в леда" във фентъзи шопа "Magic Worlds" в безистена на пл. "Славейков" № 9. Мероприятието ще се проведе между 13:00 и 14:00 часа. Заповядайте :) Ще присъстват авторите, така че ако още не сте си взели автограф от авторите може да го сторите там :)
The Force shall free me

Отговори