Нещо като умение...

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
iliusa
Калфа
Мнения: 45
Регистриран на: съб авг 18, 2007 4:59 pm
Местоположение: Кубрат

Нещо като умение...

Мнение от iliusa » ср юли 27, 2011 11:25 pm

Хрумна ми поредната глупост докато си седях и реших да си пробвам късмета и да го пусна..
И така, още не съм му измислил име или някаква конкретна история но ако се хареса на някого ще поработя и върхо тях.
- Умението ще може да се активира по време на битка. То ще дава бонус на героя към към показател по избор на самия герои на определена цена.

- Бонус към един показател по избор на героя В размер на СУ/2 (може и по малко от максималното)
- Всеки рунд след активацията на умението героят губи ЖТ в размер на- [(СУ/2)-виталност]+нивото на героя+ изминалите рундове (знам че е дълго но просто инак ми излиза малко имбаво)

*Може и да се одаби като усложнение героят да губи 1 ЖТ от максималките си ЖТ всеки път когато активира умението

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет юли 28, 2011 12:40 pm

Така както си дал формулата излиза, че джуде войн 4 вит+2 от войн=6 няма да плаща нищо на 0-во ниво за +6 на произволен показател. А колкото по-високо ниво си, толкова по скъпо ти излиза това умение. Значи се на далавера да си ниско ниво за да го ползваш.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
iliusa
Калфа
Мнения: 45
Регистриран на: съб авг 18, 2007 4:59 pm
Местоположение: Кубрат

Re: Нещо като умение...

Мнение от iliusa » чет юли 28, 2011 10:30 pm

ILiusa написа:Хрумна ми поредната глупост докато си седях и реших да си пробвам късмета и да го пусна..
И така, още не съм му измислил име или някаква конкретна история но ако се хареса на някого ще поработя и върхо тях.
- Умението ще може да се активира по време на битка. То ще дава бонус на героя към към показател по избор на самия герои на определена цена.

- Бонус към един показател по избор на героя В размер на СУ/2 (може и по малко от максималното)
- Всеки рунд след активацията на умението героят губи ЖТ в размер на- [(СУ/2)-виталност]+нивото на героя+ изминалите рундове! (Но не по малко от 1 ЖТ) (знам че е дълго но просто инак ми излиза малко имбаво)

*Може и да се одаби като усложнение героят да губи 1 ЖТ от максималките си ЖТ всеки път когато активира умението

И да идеята е да не се ползва много на голямо ниво щото инка става твърде не балансирано. Идеята е като си по здрав да го ползав в краен случай.. и за това е оставено бонуса да е СУ/2

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет юли 29, 2011 9:37 am

Както си говорихме, аз пък бих предложил цената да е твърда за рунд, но математиката може да се доизкусори, дай сега едно хубаво описание да видим аджаба за какво точно иде реч. =)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
iliusa
Калфа
Мнения: 45
Регистриран на: съб авг 18, 2007 4:59 pm
Местоположение: Кубрат

Мнение от iliusa » чет окт 20, 2011 3:34 pm

Така.. С известно закъснение...

Име на умението: Демонична кръв*

Описание:
През дългите години на битки с демоните, фелините по случайност са установили че ако кръвта им се смеси с тази на демон имат малък шанс да придобият някакво странно умение което им дава учудващо голямо количество сили но ако се използва по интензивно то може да доведе до загуба на съзнание или до смърт.

*може би ще се коригира после.

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » нед окт 30, 2011 10:55 am

Като идея ме кефи, но трябва да е опционално, защото предполагам, че трябва да иде реч само за кампании на Фелла. Сиреч това да се случва с фелински демони. Защото дори да става с другите, едва ли някой фелин би се пробвал. Това е точно като нещата за ядене. Има неща, които знаем, че не се ядат, не знаем защо, но просто знам, че не стават...
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
iliusa
Калфа
Мнения: 45
Регистриран на: съб авг 18, 2007 4:59 pm
Местоположение: Кубрат

Мнение от iliusa » нед окт 30, 2011 6:26 pm

Значи идеята ми е да може да се придобива от която и да е раса но само на новия континент. Да е нещо като по характерните оръжия (ятаган, рапира, гонещ диск...) да може да се намери само там...

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » нед яну 08, 2012 9:07 pm

По-скоро да. Но за това трябва да питаш и Мистрал. Фелла си е негова.
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон яну 09, 2012 3:42 pm

Няма лошо във това, а Фела си е наша, макар и по идея на Мистрал, тъй че можем да я развиваме и обогатяваме.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Отговори