Магландски десетобой

"Място за всички млади герои, търсещи слава и опасности"
Игра по правилата на Аксиом 16

Модератори: Vilorp, ILLIDAN

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Магландски десетобой

Мнение от Fobos » ср авг 03, 2011 1:14 pm

Понеже едно пиленце ми каза, че има разногласия за това какви да са расовите показатели на фелините, а и за да се тества доколко расовите особености влияят на цялостното представяне на даден персонаж, ви пускам една нова тема за спортни състезания. ;)

Състезателни дисциплини:
1. Хвърляне на предмет
2. Скок на дължина
3. Плуване
4. Катерене
5. Тичане на средни разстояния
6. Удар с невъоръжени крайници
7. Правене на магия от нулево ниво
8. Уникално расово умение (субективно оценяване на полезността и при какви условия може да бъде задействано)
9. Въоръжена атака (субдисциплини според типа на оръжието: фехтовално, стрелково, сечащо и т.н.)
10. Неекипирана защита

Правила:
- участва по един представител от всяка раса; изключение се прави само за фелините, които в момента са в тестов период и могат да се пуснат няколко фелина със различни статистики
- за всички участници се дава еднакъв брой начални ТР, които могат да бъдат разпределяни по усмотрение на създателя. NB!!! - точките трябва да се разпределят изцяло за расови показатели, не е позволено взимането на никакви СУ и умения!
- състезанието ще се проведе на 5 вълни: със състезатели от ниво 0, от ниво 3, от ниво 6, от ниво 9 и от ниво 12. Целта е да се види как се изменя представянето на съответния персонаж с покачване на нивото ако всички ТР са инвестирани в расови показатели.
- всички състезатели имат право на 5 опита (=5 хвърляния на зарове) във всяка дисциплина. За победител ще бъде обявен този, които има най-висок общ показател от петте опита. (Естествено, изводите от представянето ще касаят не само победителя и защо е победил, но и защо последният е последен и прочие).

Макар че аз пускам темата, ако някой иска да помогне с персонажите или да предложи допълнителни дисциплини, да се чувства добре дошъл.
Последна промяна от Fobos на чет авг 04, 2011 10:54 am, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср авг 03, 2011 1:22 pm

Много добра идея.

Моето предложение е героите да са направени със 180 ТР и този който участва от 0-во ниво да се развие със зар 4 до 3, 6, 9 и 12-то ниво. Тъкмо ще се види и прогресията.

За последните две дисциплини бих предложил стралба и удар с „расово” оръжие.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » ср авг 03, 2011 2:23 pm

Кое се води расово оръжие? :shock:

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср авг 03, 2011 2:44 pm

гиганти - брадва
джедегета - чукове
хора - мечове
...

От тоя род, н признавам че не е добре казано, та остава един празен слот за 10-тата дисциплина.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » ср авг 03, 2011 2:48 pm

Може би не е лоша идея да се пробва боравенето с оръжие, но май е по-добре да има субдисциплини според вида на оръжието: метателни, сечащи, трошащи, фехтовални и т.н. И всички състезатели, естествено, да пробват успеха си във всяка от субдисциплините, но с еднакви оръжия (т.е. примерно дълъг меч, къс лък и т.н.) Какво мислиш?

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср авг 03, 2011 4:21 pm

Ами аз приветствам всякакви тестове, въпреки че ако вкараме оръжия в десетобоя за тях трябва да се направи някакво специална правило, колко ТД са позволени за удар или нещо то тоя род. Сега трябва да разпратим покани за направа на герои в десетобоя.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » ср авг 03, 2011 4:44 pm

Защо да вкарваме ограничение? :shock: Всяко оръжие си идва с необходимите ТД за ползване. ТД на всеки персонаж си зависят пак от расовите статистики - така че не виждам какъв е проблемът? Бтв, аз не мисля персонажите да се бият един друг - всеки има право на три удара срещу тренировъчна кукла (dummy) и се смята с какъв успех е успял да я удари.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет авг 04, 2011 8:55 am

Иминно, защото удар с +16 концентрация не като редовен удар.
Всъщност по един замах без концентрация или пък със защото все пак е тренировачен удар, все тая всъщност.
На кого прати покана?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » чет авг 04, 2011 10:50 am

На никой не съм пращала нищо. Но ти ако искаш, кани заинтересовани.

Сега като се замисля, може би трябва да въведем още една дисциплина "Защита" - може персонажът да е направен с посредствени нападателни статистики, но да се изяви по-добре при отклони и абсорбиране на щетата.
И за да може наистина да се проследи тенденция, да направим броя опити на 5.

Отговори