А уж, беше само цирк.

Форумна игра по Аксиом

Модератори: Vilorp, Модератори

Отговори
Потребителски аватар
Mordekai
Работник
Мнения: 117
Регистриран на: съб дек 25, 2010 8:49 pm
Местоположение: 5 Chalk Road, Winehall, The Shire Homesteads
Контакти:

Мнение от Mordekai » пет сеп 02, 2011 10:06 pm

При тези думи очите на Безкирка се напълниха с кръв.
- Ще ти кажа аз... на тебе... кой какво... и на кого... - изхриптя сината и се нахвърли несръчно но с жар срещу сънародника си, с явното намерение да му издере очите.
Изображение

Manus
Чирак
Мнения: 30
Регистриран на: чет авг 04, 2011 3:57 pm

Мнение от Manus » съб сеп 03, 2011 9:22 am

- Ако беше показала тая ярост и желание за бой на този който е почистил пътя с теб сега МОЖЕ БИ нямаше да си в този вид - захили се Бранн

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб сеп 03, 2011 9:49 am

Новата провокация на Бранн само ускори и без това бързо задвижилите се крачета на сината приближавайки неразумното лади до близка среща от третия, болезнен, вид. Самата Безкирка щеше да прегази невинното големооко русо същество на пътеката, ако то не бе направило крачка в страни. Изненадващо бърза крачка. Това което осуети преминаването на Бран в по-течна форма на съществуване* бе нещо, което сината не забеляза в яда си.
За всички останали тя направи пирует при минаването покрай момичето завъртя се в троен аксел и се стовари в страни от пътеката, този път в шипков храст. За самата Безкирка обаче освен аксела и храста имаше и удар в някакво невидимо тяло или част от тяло което не бе успяло да се дръпне навреме от целеустремения ѝ път**.

*сиреч пюрелизирането му от страна на Безкирка.
**Ако Флодур беше тук вероятно той посфактум би обяснил че видите ли тавмите позволяват драстично намаление на видимия обем на съществото с цел мимикрия, но не и действително свиване на самия обем заради свръх приближаването на частиците което би ги разрушило - демак слона може да се престори на калинка и да виждаш калинка, ама той продължава да си е слон и като го яздиш ще си 3 метра над калинката във въздуха. Но както изтъкнахме той се лекуваше от зайколашко ухапване далеч от настоящата ситуация.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Mordekai
Работник
Мнения: 117
Регистриран на: съб дек 25, 2010 8:49 pm
Местоположение: 5 Chalk Road, Winehall, The Shire Homesteads
Контакти:

Мнение от Mordekai » съб сеп 03, 2011 9:58 am

Бронебойният спринт на Безкирка като че ли беше изчерпал всичката енергия на джуджето и то кротичко си висеше, овъртолено в бодливия храст като тлъста муха в паяжина. След известно време, като събра достатъчно сили, тихичко се примоли:
- Ахъм, може ли някой да ме откачи оттука?
Изображение

Manus
Чирак
Мнения: 30
Регистриран на: чет авг 04, 2011 3:57 pm

Мнение от Manus » съб сеп 03, 2011 10:19 am

Това действие само накара Бранн да започне да се смее още повече докато не започна да се задъхва и кашля - Ето хахаха вече знам защо хаххаах съм тук

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » нед сеп 04, 2011 9:50 pm

Здравка с недоумение изгледа сцената, в която Безкрика се втурна с кръвожаден поглед към Бран, а после най-неочаквано се метна в бодливите храсти. Опита се да види дали там няма някой интересен обект, който да е накарал веселата вдовица да се отклони изведнъж от наказателните си планове, но през шубрака не се виждаше нищо, освен клони и листа. Здравка добросъвестно се приближи и огледа любопитно зоната около висящата на бодлите Безкирка.
- А-ама ка-ка-какво става?, - настоятелно повтори тя въпроса си отпреди малко. Дриадите изглеждаха шокирани.
- Освободи ме и шти кажа, - вяло помаха с крайници Безкирка.
По-младото джудже са зае да освобождава от бодлите краищата на дрехата и и раницата, докато Бран продължаваше да се хили. Останалата част от групата безучастно наблюдаваше сцената.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср сеп 07, 2011 8:23 pm

- Това е демона - извика една от дриадите водачи щом Безкирска стъпи на пътеката отново и насочи лъка си към Здравка, вдовицата и момиченцето. Само дето не изглеждаше много убедена в твърдението си.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Manus
Чирак
Мнения: 30
Регистриран на: чет авг 04, 2011 3:57 pm

Мнение от Manus » ср сеп 07, 2011 8:29 pm

- Ъъъъ ти ли си демона???? - попита Бранн - Кажи ми как искаш да си отидеш от този свят?

Потребителски аватар
Mordekai
Работник
Мнения: 117
Регистриран на: съб дек 25, 2010 8:49 pm
Местоположение: 5 Chalk Road, Winehall, The Shire Homesteads
Контакти:

Мнение от Mordekai » ср сеп 07, 2011 10:13 pm

- Ккаквооо? Не!!! - сината беше потресена от изказването на дриадата и побърза да се защити. - Как ще съм демона, аз... в ред ли сте бе!
Изображение

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср сеп 07, 2011 11:31 pm

- Мисля че говорят за нея - изненадващо за почти всички се включи момиченцето и посочи Здравка, а огромните й кристално сини очи бяха по-големи отколкото тези на Амелия когато опражняваш кравешкия поглед.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » чет сеп 08, 2011 10:39 am

Докато всички се караха, Игор забеляза нещо блестящо в краката си. Наведе се и го вдигна. Оказа се доста патинясал, но здрав бронзов бокс. После, съвсм между другото, подметна:
- Със сините пътуваме от доста време. Едва ли има пред вид тях.

Manus
Чирак
Мнения: 30
Регистриран на: чет авг 04, 2011 3:57 pm

Мнение от Manus » чет сеп 08, 2011 11:37 am

- Грррр най - накрая ще трябва да ви заколя всички или да ви отрежа ръцете за да не се сочите!!!

Потребителски аватар
Mordekai
Работник
Мнения: 117
Регистриран на: съб дек 25, 2010 8:49 pm
Местоположение: 5 Chalk Road, Winehall, The Shire Homesteads
Контакти:

Мнение от Mordekai » чет сеп 08, 2011 11:42 am

- Сега се сещам, аз се ударих в нещо, докато тичах - подметна Безкирка. - Това ти спаси живота на кръвожадния тиквеник. - добави тя намусено.
Изображение

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет сеп 08, 2011 11:53 am

- Но в какво може да си се ударила госпожице Бироглът? - попита момиченцето като се огледа наоколо и пак спря подозрителния си поглед на Здравка. Безкирка пак я засърбя предмишницата където черепът със змията пулсираше, но този път като надран от шипкови храсти.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » чет сеп 08, 2011 3:41 pm

- А тъ-ти о-откъде зъ-зъ-знаеш къ-как съ-се къ-къ-казва тъ-тя?, - отвърна Здравка на хлапето. Едната и ръка несъзнателно стисна гаечния ключ, а другата бавничко се насочи към раницата върху гърба и. - А-ако ня-някоя о-от нъ-нъ-нас тъ-тъ-трите я-яде въ-вълци, съ-със си-си-сигурност зъ-знам, чъ-чъ-че тъ-тя нъ-нъ-не е дъ-джудже.
Здравка отстъпи назад и извивайки се като червей на кука се опита да отвори раницата си с една ръка, все още без да се сети да свали снаяржението от гърба си.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет сеп 08, 2011 4:33 pm

- Ми че нали точно ти така я нарече като се зае да ѝ вадиш тръните възнегодува момиченцето като в гласа ѝ не се долавяше и капка страх.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » чет сеп 08, 2011 4:51 pm

- Нъ-нъ-не съ-съм, - отвърна Здравка и най-сетне реши, че трябва първо да свали раницата от гърба си и тогава да бърка в нея. - До-до-дори нъ-не зъ-зъ-знаех, че Бъ-бъ-безкирка си-си и-има фа-фамилно и-име. - Здравка трескаво започна да тършува в раницата, като сочеше с една ръка момиченцето на пътеката. - Ти-ти-ти ссссси-си де-де-де....

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет сеп 08, 2011 4:53 pm

- Аз не съм споменавал, че това е фамилия! - уловия я в крачка момиченцето. С нейните камъни по нейната глава.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » чет сеп 08, 2011 9:01 pm

- И все пак тва ми е името. Отде го знаеш? - Безкирка се наежи. Краткото висене върху бодлите на храста не беше достатъчно да изкара джуджето за дълго от обичайния режим на дърдоежене.
- Е, нали вече не си Твърдочук, - сви рамене момиченцито.
- Моля?!?!??! Познаваме ли се?! Не си изгубената стринка на пралеля ми, щях да знам.
- Не ме ли позна? Нима 24 грахови зърна могът толкова да променят нещата помежду ни?
Ченето на Безкирка увисна.
- Какво, какви...??? - намръщи се тя. - Не знам какви ги бръщолевиш, госпожичке, но ще е добре да започнеш с обясненията!
- То-то-това е де-де-демона! - изкрещя най-накрая Здравка.
- Ти спри да противоречиш на деде си Гроздан, че пак ще ти нашаря дупето, - обърна се рязко към Здравка момиченцето с познат до болка тон и пак впи невидимите си зъби в по-възрастното джудже. - Погледни ме в очите Бези, - малкото момиченце се приближи кам Безкирка а очите му бяха огромни, неприятно горомни и бели, - една дървена флейта и глиганска глава ли ще заличат това между нас?...
Здравка запрати гаечния си ключ по момичето.
Инструменът сякаш кацна сам в ръката на хлапето и миг по-късно беше нежно превит на две.
Къде е?! Къде беше проклетото нещо?! Здравка и най-сетне напипа гонещия диск, който се въргаляше на дъното на раницата й откакто бяха напуснали Брил.
- А си го метнала това, а съм те лишил от абонамента за „Популярна алхимия”! - грачещо я засече съществото.
Здравка измъкна диска и с другата си ръка метна раницата с все сила към малката главица, скрита в червена качулка.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет сеп 08, 2011 9:15 pm

Раницата се удари в нещо малко предлицето на моченцето и падна в краката му, то завърта гоци и изпуфтя ядосано:
- Оооо, я стига игрички - и започна да се променя, главно да расте. Спря чак като достигна височина от един сежан*.Червеното наметалце се бе превърнало в наметка от окървавена вълча кожа. Ботушите стигаха до коленете на невероятно красива и костелива девойка и представляваха вълчи глави който създанието бе обуло. Зъбите все още стояха и се забиваха в пръстта на пътеката. Очите бяха станали изцяло бели а ръцете се бяха сдобили нокти от почти три пръста дължина. Демонът сде усмихна, защото на дали не демон можеше да има четири реда зъби остри като докерски куки.

пп. Влизате в боен режим, всеки действа когато е на линия. Без да чака ред по реакция.

*старинна мярка за дължина около два метра

момиченцето след промяната: http://th07.deviantart.net/fs23/PRE/i/2 ... _IvikN.jpg
Последна промяна от Vilorp на пет сеп 09, 2011 10:43 pm, променено общо 1 път.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Manus
Чирак
Мнения: 30
Регистриран на: чет авг 04, 2011 3:57 pm

Мнение от Manus » чет сеп 08, 2011 10:08 pm

- Най - накрая нещо ВЕСЕЛО!!!! - изрева Бранн скачайки с чук и брадва замахвайки към главата на демона

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет сеп 08, 2011 10:24 pm

Бранн почти прелетя няколкото метра разделящи го то чудовището и направи цели два ефекти замах към главата му в троен пирует превръщайки се във вихрушка то остриета и топузи. За жалост колкото бяха ефектни толкова бяха и неефективни, демонът просто приклекна при първия замах и отстъпи крачка назад при втория пропускайки неприятно опасните оръжия покрай себе си. В това време обаче...
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » пет сеп 09, 2011 5:21 pm

Игор, който тъкмо си играеше с бокса, се затича към демона и замахна няколко пъти.

[sblock="Системно"] 12 ТД и 7 изд. Придвижване за Х ТД и после три атаки за по 5 ТД (ако демона е на повече от 4 метра атаките са само 2. Не може да е на повече от девет. Атаките са със СА Пренебрегване и Зашеметител, при което имат атака 20, 2 зара + 20 трошаща щета, Щ/3 ШЩ, -4 ЗА на бронята ако нещото има броня и отнемат по 10 ТМ на Игор (от 59).
Рол за трите атаки по ред: 13 13 11
http://invisiblecastle.com/roller/view/3181810/[/sblock]

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет сеп 09, 2011 10:35 pm

След като безкирка се метна в хасталака, Здравка изпищя и разби в краката на демоничното създание стъкленица от която се резнесоха живачни пари, а тя самата хукна към групата.
Игор междувременно профуча покрай бойния свин на Сульо размахвайки в ръката си парче странен метал и се нахвърли връз демона, като първите две атаки бяха отбегнати на косъм но миг преди третата от задните редове се дочу ревът на Амелия: Победете го вии верни мен създания! Дали заради безумния вик или по друга причина на третия замах на художника намеръ гърдите на демона и едва не го събори на земята. Това обаче му спечели и цялото внимание. Последваха два мощни замаха, първия от който гърбушкото успя да отбегне главно заради куцукането си отколкото заради някаква страхонта ловкост, втория замах обаче го докопа и го отпрати назад А междувременно Гоблина серазбуди и вдигнал бойната си брадва Коса над клавата с див рев връхлетя връз демона. Самият демон остана толкова изненадън от бразвата забила се между очите му успя да отрони само едно:
- Ах колко ще щипе - преди да се строполи насред пътеката потънал в локва лилава кръв.
- Това няма да го ям - рече от вратен демоноубиеца докато бършеше лилавото от брадвата си в наметалото от вълча кожа.

[sblock]
5 придвигване +15 за атаки=20
12+7=19 +1 бойна ярост за 1ТЖ
Пълен Отклон на първите две атаки за по 4 ТД, поема последната и се чуства много гадно като вижда резултата

щета 2+5+20=27 щета 6 временна 21 реална 9 шокова и 27/20=1 НК

успех 3 попада в бронята 2+2+3+6+5=18/3=5 щета за Игор 18 бутаща сила избутва го едно поленазад

Сульо атака към главата 666 - Анатама!!!
21+18=31+1/3=41 41/10=4 НК

2000/10=200 ТО на калпак


[/sblock]
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Mordekai
Работник
Мнения: 117
Регистриран на: съб дек 25, 2010 8:49 pm
Местоположение: 5 Chalk Road, Winehall, The Shire Homesteads
Контакти:

Мнение от Mordekai » пет сеп 09, 2011 10:39 pm

Безкирка изпълзя с мъка от шубраците, сипейки сквернословия.
- &@%$(&№($&)(@#*)(%№*!!! - рече тя, докато прибираше парчето криптонит обратно в джоба си. След това немилостиво се разрови в кошницата на изчадието. Под окървавената покривчица и цветята откри питка, някакви кристали и буркан с нещо червено в него. Сината взе питката, помириса я и баките и настръхнаха. Ако Флодур беше тук щеше да изтъкне че вероятно отколо питката има голям доза остатъчни тавми, но пък него го нямаше е в баките на Безкирка играеха искри. Тя не им обърна внимание, а пъхна питката в раницата си, подритвайки мъртвия демон.
- Здравке, тука има някви неща за тебе - обърна се Безкирка към спътничката си.

А ако Флодур беше тук, щеше да каже, че демоните не умират а се прераждат, което пак не им е много гот защото при прераждането всичко им расте, отново и при това щипе ужасно непрятно, но пък него го нямаше и не можеше да сподели този интересен факт с групата.
Последна промяна от Mordekai на пет сеп 09, 2011 11:17 pm, променено общо 4 пъти.
Изображение

Manus
Чирак
Мнения: 30
Регистриран на: чет авг 04, 2011 3:57 pm

Мнение от Manus » пет сеп 09, 2011 10:45 pm

- Шшшш тва няма да ти го простя - измърмори Бранн към Сульо и отиде до демона и наметна наметолото му и се запъти до най - близкия дънер да изпуши една лула
- Я сакам папуците - реши какво да си запази гоблина

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » съб сеп 10, 2011 2:05 pm

-Аз си намерих играчка - ухили се Игор, като гледаше бокса.

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » съб сеп 10, 2011 6:05 pm

Веднъж стигнала до скъпоценната количка, в която бяха настанени частите на голема, алхимическите реактиви и стъклениците, Здравка първо провери дали всяко нещо е на мястото си здраво и непокътнато. Трепетното и сърце очакваше да види злобни пукнатини, пълзящи по стъклените стени на съдовете и позволяващи неразрешени смесвания. В крайна сметка се оказа, че Три скали дори не е помръднал по време на битката и реактивите се бяха депресирали от скука.
Здравка доволно потупа количката и най-сетне се присъедини към групичката, изследваща останките на демона. Безкирка и бутна в ръцете една шепа кристали и бурканче с червено съдържание, а после бързо се отдалечи, криейки нещо под мишница.
- Съ-съ-стъклорез! - извика Здравка, щом огледа кристалите - прозрачни въглеродни кристали с кубична кристална решетка. Дванадесет диаманта блестяха на горското слънце като малки кубчета лед в шепата на джуджето, а бакенбардите му се усмихнаха от щастие. С такова количество инструменти можеше да сглоби големи, свредели и картофобелачки за цяла армия!
Бурканчето, от своя страна, имаше само залепен етикет с нарисувани хора в носии, хванати за ръце. Макар здравият разум да подсказваше на Здравка, че вътре най-вероятно има последна реколта лютеница "Хорце", зловредното любопитство към затворени стъкленици, култивирано дълго и грижливо у всеки алхимик, неумолимо пое контрола. Преди още да осъзнае какво прави, Здравка вече стържеше восъка от тапата, премахвайки едно по едно крайчетата на релефна шестоъгълна звезда.
И точно тогава се случи очакваното.
Гъст червен дим избухна от гърлото на гърнето и се устреми към висините, изпращайки Здравка с тройно салтомортале в шипковия храст (вече лишен от доста бодли, останали в дупето на предишната жертва). Над пътечката се разнесе гръмовен тътен (съпроводен от неприятна миризма), сред който се различи вика "НАЙ-ШЕТНЕ ШВОБОДЕН!"
Докато се поокопитят, от дима се оформи тялото на гигански джин, държащ бутилка тоник. Смееше се неприятно гръмовно, а част от пушещото му тяло беше облечена в народна носия.
- Аж шъм великия Шнорид и ишкам да жнам кой ще понеше пошледиците!? - прокънтя гласът на джина, извисяващ се на 3 сежана височина.
Незнайно защо всички погледи се отправиха към Здравка.
- Ехаааа! - възкликна тя, като се изправи и извади няколко шипкови листа от устата си. - Ка-ка-как та-та-така съ-си у-успял дъ-да съ-се съ-събереш та-там, дъ-да нъ-не бъ-би дъ-да мо-можеш да пъ-пъ-пъ-променяш мъ-мъ-масата си?
- Да разбирам, че ти ме ошвободи?! - В гласа на джина се появи нотка, която обещаваше огромни подземия пълни с остри железа, вериги и казани с горещо масло. Дори когато се приведе о две, за да изравни лицето си с това на Здравка, дълната част на тялото му все още излизаше от гърненцето като поток от сгъстяващ се дим.
- А-а-ами дъ-да, мм-май а-аз бъ-бях, - Здравка отстъпи назад и огледа пак бурканчето. Дъхът на джина подсказваше, че в лютеницата е бил добавен доста чесън. - Мъ-мъ-мислех, чъ-чъ-че е нъ-нъ-нещо с лъ-лъ-любопитен въ-вкус. О-от ал-ал-алхимична гъ-гледна то-точка, нъ-нъ-нали раз-разбираш.
Бран се опита от седяща позиция да направи скок и замах с двете си оръжия, но се оплете в огромното вълче наметало, което бе свалил от трупа. Брадата му за миг се развя във въздуха и тупна на разтег по-близо до джина.
- На! - Джинът тикна в ръцете на сината бутилката тоник. - Шега повтаряй шлед мен: „Първото ми желание е да ши швободен от оковите на джиноправещото проклетие!”

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » съб сеп 10, 2011 6:17 pm

- Пъ-пъ-първото ли? - Здравка го изгледа със съмнение. - И дъ-дъ-други ли щъ-ще има? Тъ-ти и-и-изпълняваш же-же-желания?!!
- Дами и господа, това не е ли джин?, - успя най сетне да се съвземе Амелия.
- Повече прилича на тоник, - компетентно й отговори Сульо.
- Да, да, хайде не ше мотай а го повтори - раздразнено махна с ръка джина. - Или не, чакай, поишкай първо да шпреш да пелчечиш, че ще вземеш да объркаш нещо.
Здравка присви едното си око. Потърси с поглед някакъв знак за подкрепа или възражение от групата, но всички древни и млади създания я гледаха с любопитно очакване. Тя въздъхна. Дори когато краят на света настъпеше, щеше да има групичка сеирджии, които щяха да разбутат пищящите статисти и да седнат на първия ред с димящи лули в ръце и полуостригани бакенбарди.
Здравка все пак направи драматична пауза и натъртено изрече:
- И-и-искам.Дъ-да.Зъ-зъ-започна.Дъ-дъ-да.Го-гооворя.Пъ-пъ-правилно.
Ако Флудор беше тук, щеше да изтъкне, че по-голяма част от населението на Магландиум, по времето когато са се носили такива носии, е говорла на" шъш" и заменя буквата Я със Е при всеки удобен случай. Но тъй като го нямаше, джинът просто щракна с пръсти.
Нищо не се случи.
Малко разочарована от липсата на още дим и светкавици, Здравка додаде:
- И да превърнеш дървените части на голема в митрилени.
В същия момент Бран, вече изправен над коварната вълча наметка, се намеси:
- А аз не мога ли също да пожелая нещо?
- Добре, щом това желаеш, - сви чутовните си рамене демоничното създание и насочи палец и показалец към Три скали. Чу се едно „бум” и тролът се строполи.
Бран се облещи. :shock:
- А?
- Давай ша ошвобождаването!
Бран се опули като кукумявка.
- Тва ли ми беше първото желание?! - Джуджето се огледа и започна бързо да изрежда: - Искам Драконова броня и thunder hammer...
- О, е млък! - рече джинът и върху Бран се стовари стъклен похлупак. - Казвай това за ошвобождаването!
- Ей, какво направи на Три шкали? - разтревожено отвърна Здравка и изтича към трола. - Той е трол, не голем!
- Желаш да ти отговоря ли? - изръмжа джина.
- Ууук уук - извика предупредително маймунека от безопасна позиция.
- Е недей да ми хитрееш, ("ти, пушилиштна пръдня такава", добави неизречен глас в съзнанието и), че така ще те подпале, нема да ше шпреш дори и в Колоша!, - разпалено отвърна Здравка, изпаднала в лека еуфория от новопридобитите си говорни способности. - Казах ти, че ишкам дървените чашти на голема да штанат митрилени, а не да убиваш Три шкали!
- Той е добре, - подвикна и Милва, която помагаше на трола да се изправи, - просто торбата с частите го събори.
Джинът само повдигна рунтава вежда. Всяко косъмче от нея носеше собствена носия.
Втрещена от тази безподобна страст към фолклорните костюми, Здравка само успя да промълви:
- Е, добре, ошвобождавам те тогава....
"Ууууук!", опита се да извика маймунека, но беше прекалено късно. Гръмовен смях раздра горските дебри (толкова гръмовен, че стъкления похлупак върху Бран стана на фин прах). Здравка и джинът бяха обвити от гъст червен дим, а когато той се разсея, няколко изненадани птички изпърхаха из дърветта. Джинът бе с размерите на нормален човек в древна носия, а долната част на Здравкиното тяло се губеше като малко стълбче дим в бурканчето от лютеница.
- Ай шъш здраве! - рече човека и понечи да си ходи.
- Определено нищо не получих, - разочаровано се обади Бран.
Последна промяна от Fobos на съб сеп 10, 2011 6:28 pm, променено общо 1 път.

Manus
Чирак
Мнения: 30
Регистриран на: чет авг 04, 2011 3:57 pm

Мнение от Manus » съб сеп 10, 2011 6:22 pm

- Eй шшшш кво стана с желанията ми беее джин грозен!!! - побесня Бранн като измъкна бутилката с тоник от ръцете на Здравка и хукна след него

Отговори