А уж, беше само цирк.

Форумна игра по Аксиом

Модератори: Vilorp, Модератори

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет окт 28, 2011 11:40 am

- На мен ми приличат на някави селяци - коментира Шагруп, а маймуната просто сви рамене. Двамата явно гледах в другата посока, към малката крайречна горичка, от където наистина излезе малка група с брадви и наръчи дърва.
По небето то друга страна бързо прииждаха градоносни облаци.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Mordekai
Работник
Мнения: 117
Регистриран на: съб дек 25, 2010 8:49 pm
Местоположение: 5 Chalk Road, Winehall, The Shire Homesteads
Контакти:

Мнение от Mordekai » пет окт 28, 2011 3:23 pm

- Приклещени от две страни, - изкоментира Безкирка. Погледна към небето и добави:
- От три всъщност. Що ще правим? Май ще имаме нужда от подслон.
Изображение

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » пет окт 28, 2011 4:23 pm

- Предлагам да заявим, че древните същества са наша собственост, - заяви разтревожено Здравка, след като никой не обърна внимание на възклицанието и, че на хоризонта са се задали наемници. - Май нямаме време нито да се скрием, нито да избягаме.
После хвърли кос поглед към Амелия.
- Ъъм, таковата. Дали ще можеш да ги убедиш да разговарят с нас преди да ни насекат?

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » съб окт 29, 2011 11:28 pm

- О, ще ни заговорят. Боя се тъкмо от това. - отвърна Амелия и допълни- Предлагам да споделим с патрула почти цялата истина. Но не съвсем цялата.
Младото момиче нацупи замислено устничките си. Изглеждаше мила и трогателно искрена:
- Чистата истина е, че сляпата Съдба ни събра заедно. И ценим всеки от нас заради неговите способности. Милейди Милва е изключителен бард. И на сцената и в живота аз съм нейната не особено талантлива ученичка. Здравка и Безкирка измислят подвижни декори, пушеци и прочие хитроумни неща. Сглобеният от вас голем може да убеди всеки във възможностите ви. Колкото до теб, Игор, ти си нашият художник и...

Огромните й, красиви очи го погледнаха умолително, на личицето й се изписа разкаяно изражение - ... и освен това ще играеш ролята на Квазимодо. Толкова си убедителен на представленията, че децета се плашат, а девойките плачат заради безутешната ти любов по сладкогласната дриада. В някой роли съм порочна слугиня, която се опитва да хвърли господарката си в обятията на този порочен Квазимодо. В други вариант я предпазвам от него или точно обратното - той е благороден и и не иска да й се натрапва. Но с моя помощ й праща възвишени писма, които печелят любовта й.

Елфаната за момент спря и огледа останалата част от групата им. Посочи таласъмът с изящно, бяло пръстче:
- Ти ще играеш слугата на Квазимодо. - след това погледна нагоре към трола - Три Скали, теб сме те купили преди много време. В началото сме те третирали като огромен, двукрак кон. Но с времето и трудностите си се превърнал в наш другар. Понякога дори играеш великан. А пък господин Ууук... е, ако успеят да го разпитат... аз се предавам.

Тя погледна към Здравка със срамежлива усмивка:
- Сигурно идеята ми е глупава, но и без това приличаме на сбирщина, тоест на комедийна група. Лесно ще ни повярват, че сме си се загубили сцена-фургон в земите на хората-змии. Въпросът е дали одобряваш хрумването ми. Ако си съгласна, може да пробваме.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Mordekai
Работник
Мнения: 117
Регистриран на: съб дек 25, 2010 8:49 pm
Местоположение: 5 Chalk Road, Winehall, The Shire Homesteads
Контакти:

Мнение от Mordekai » нед окт 30, 2011 9:24 am

- Това е най-тъ... - Безкирка се спря по средата на думата. Не и идваше никаква друга идея, а като че ли и другите не се напъваха особено да мислят. Тъпа идея беше по-добре от никаква идея. - Оф, добре, стига да не ме караш да рецитирам "Разкрий ми, че за някой мой порок напускаш ме" или някоя подобна измишльотина, аз съм "за".
Изображение

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » нед окт 30, 2011 11:19 am

Здравка се ококори.
- Да се представим за пътуващ театър? Ние? - тя развълнувано огледа групата. Вярно беше, че спътниците им от цирковата трупа на Анакаин бяха посвикнали със свободата си след отдалечаването от Брил, но все още продължаваха да имат онзи особен вид - на същества, който често излизат да забавляват публиката. - Ами... може пък и да стане... защо не... пък и трябва да се подслоним някъде, не ми харесва този облак там.
Здравка започна трескаво да покрива реактивите си с наметки, завивки и други омекотяващи ударите тъкани.
- Така или иначе, вече ни видяха, да попитаме селяните дали можем да се приютим някъде?

Потребителски аватар
Lord Anomander Rake
Войн
Мнения: 146
Регистриран на: чет юни 05, 2008 6:54 pm
Местоположение: София

Мнение от Lord Anomander Rake » нед окт 30, 2011 11:51 am

- ОООО чудесна идея! - Въодушеви се Сульо. - В Цирка можех да ходя по въже, да жонглирам с човеш... ааа, с черепи, и да изям десет килограма боб за 5 минути! И още куп, не толкова впечатляващи, трикове.
Изображение

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон окт 31, 2011 10:22 am

Облака присветна в неприятно лилаво, а миг по-късно се чу и гърмежът, неприятно силно. Селяните ускориха крачка към издигащите се зад хълмовете пушеци, а наемниците явно вече разпознали малката група, като театрална трупа се затичаха в нейна посока. Водите на Лаория се накъдриха то вятъра духащ от североисток.

[sblock="карта?"]
легенда
& - пушеци зад хълмовете; % - хълмове; @ - гора; = - река; , - тревна равнина; Н - наемници; С - селяни; Х - театрална група
1 ред е 1/2 хвърлей с лък
1 синвол е 1/5 - хвърлей с лък
хххх - облък
=====,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,%%%%
=====,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,%%%%
=====,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,%%%%
=====,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,%%%%
=====,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,%%%%
=====,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,%%%%
=====,Н,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,%%%%
=====,/,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,%%%%
====,,V,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,%%%&&&
===,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,%%%%&&&
===,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,%%%%%%
===,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,%%%%%%
===,,X,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,%%%%%
===,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,>,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,%%%%%
===,,,,,,,,,,,,,,,,C,/,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,%%%%%
===,,,,,,,@,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,%%%
===,,,,,@@@,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,%%%
=====@@@@@,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,%
======@@@@@@,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,%
=====@@@@@@@@@,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,%
===@@@@@@@@@@@@,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,%[/sblock]
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Mordekai
Работник
Мнения: 117
Регистриран на: съб дек 25, 2010 8:49 pm
Местоположение: 5 Chalk Road, Winehall, The Shire Homesteads
Контакти:

Мнение от Mordekai » пон окт 31, 2011 11:32 am

- Беж след селяндурите! - викна Безкирка.
Изображение

Потребителски аватар
Lord Anomander Rake
Войн
Мнения: 146
Регистриран на: чет юни 05, 2008 6:54 pm
Местоположение: София

Мнение от Lord Anomander Rake » вт ное 01, 2011 1:26 pm

- К'во? 'Що? - Попита Сульо, който тъкмо беше застанал на челна стойки да демонстрира уменията си. (Благодарение на което забеляза един доста апетитен червей в тревата, който в момента биваше мляскан от Сульо.)
Изображение

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт ное 01, 2011 1:45 pm

Докато групата се паникьосваше организирано и в общи линии не правеше нищо*, селяците с брадвите започнаха ида изкачват близкия хълма на 5 хвърлея разстояние. Намниците то своя страна вече напрали скорост шемено се носеха в посока към групата и им оставаше по малко то хвърлей, за да стигнат до пишман актьорите.
Вятърът се усили и градоносните облаци се закълбиха обещаващо отново проблясвайки в лилаво.**

*Изключваме замезващия Сульо.
**Ако Флудор беше тук вероятно щеше да каже че цветът се дължи на наситения с магия въздух който облаците избутват по пътя си, но понеже го нямаше той само изхъхри през тръстиковата пръчка стърчаща от гърлото му докато лечителките на Алфана се опитваха да прокудят валкириите опитващи се да го заведат към масата за пиршества на Бона.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » вт ное 01, 2011 3:57 pm

Амелия изобщо не хареса как наемниците тичат към тях. Изпита чувство на неодобрение* към тях.
- Три Скали и металният голем да застанат с лице към нападателите - разпореди тя с нежното си гласче - Милейди Милва, Безкирка и Здравка да се приготвят зад тях за стрелба.
Самата тя се прикри зад механичния великан, извади руническия нож и сирингата си.
Поде мистична приспиваща песен**

---------------------------------------------
* малката има много ясна позиция към хората, които предизвикват неодобрението й.

** http://invisiblecastle.com/roller/view/3247255/
краен резултат: 12(СУ)+1(предмет)+13= 26. Десет успех над стандартното затруднение. В следващия рунд приспива всички, които имат 9 и по-малко Псу.
Последна промяна от cherno_slance на вт ное 01, 2011 11:32 pm, променено общо 2 пъти.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Mordekai
Работник
Мнения: 117
Регистриран на: съб дек 25, 2010 8:49 pm
Местоположение: 5 Chalk Road, Winehall, The Shire Homesteads
Контакти:

Мнение от Mordekai » вт ное 01, 2011 4:19 pm

- Много обичам да ме командорят разни недорасли елфчета! - ядно се изрепчи Безкирка. - Още повече обичам да пресрещам непознати на нож, само защото тичат към мене. А най- пък обичам да се бия, докато ледени буци ми падат по главата под звуците на гръмотевична буря! - с тези думи сината намести ремъците на раницата си и пое в свински тръс след селяните, които, според нея, имаха много по-ясна преценка за ситуацията.
Изображение

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт ное 01, 2011 4:40 pm

Шагруп, Аврам и маймунека хукнаха в съответно талъсъмски, коболдски и маймунски тръс след Безкирка, Милва се поколеба а Три скали изпълни точно инструкциите на Амелия. Вятъра фучеше, а облъка вече осезаемо гърмеше над главите им. Първия наемник падна възнак две минути след като Амелия запя почти веднага го последваха още четирима от общо осмината стоварвайки са на петдесетин разтега от групичката. Знаменосеца се поколеба малко но пълководеца на групата изкрещя нещо и останалите запушиха ушите си и продължиха да тичат и почти профучаха покрай групата, единия не устоя на момичето и се строполи пет шест разтега след като подминаха. Останалите двама продължиха устремния си бяг към гората. Междувременно селяните превалиха първия байр а на около едни хвърлей в земята се заби ледена буца*.

*Ако в момента не наливаха супа през тръбичката във врата на Флудор и той беше с групата вероятно би възкликнал че това нещо е голямо колкото кокосов орех, а после вероятно би обяснил, че това са дост големи орехи срещащи се в оазисите на север от Железните планини**.
**Така джуджетата наричат Колоса.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Lord Anomander Rake
Войн
Мнения: 146
Регистриран на: чет юни 05, 2008 6:54 pm
Местоположение: София

Мнение от Lord Anomander Rake » вт ное 01, 2011 4:44 pm

Сульо галопираше яхнал вярното си прасе до Безкирка и други, предпочел философията "Спасявай кожата", пред алтернативата за битка с група наемници. За всеки случай държеше "Коса" в дясната си ръка, докато лявата се беше вкопчила отчаяно в юздите на прасето.
- Знаете ли к'во? - Изписка Сульо, който още не беше свикнал с язденето. - Трябва да му измисля име на това прасе ...
Изображение

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » вт ное 01, 2011 11:42 pm

Девойката осъзна, че мъжете тичат покрай, а не срещу нея. Това наложи преоценка на неодобрението й към тях.
- Ах, милите... - гушна се под закрилящата мишница на Три Скали с типично котешко отъркване. Големите й, красиви очи се спряха тъжно върху търкулнатите в безсъзнание войници:
- Могат да пострадат в тази буря. Може ли да им помогнеш по някакъв начин, без да ме излагаш на риск?
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср ное 02, 2011 1:35 pm

Три скали представляваше главно камък, а за камъните е известно, че не са от най-големите мислители. Той погледна Милва която кимна леко и хукна след останалите от групта с бързината и елегантността на газела, а той улови Амелия и Здравка за вратовете притисна ги към гърдите си и се сви на кълбо...

Групата превали хълма точно когато парчетата град вече бяха станали неприятно едри, пред тях се откри малко село, ако десетината сламени къщи и кръчмата можеха да се нарекат село. Вратата на последната тъкмо се хлопваше, а от селяците нямаше и следа. Нещата не бяха трудни за дедукция. В този миг из зад хълма изскочи огромно каменно кълбо, направи няколко бавни превъртания във въздуха преди да се стовари на земята и да се сурне по отсамния склон на хълма право към групичка правейки бразда по прясно натрупалия град. Потенциалните жертви предвидливо се пръснаха в страни, а щом достигна бившата им позиция кълбото се разгъна превръщайки се в трол даржаш две създания иглеждащи така все едно последните 3 хвърлея са били транспортирани в търкаляща се бъчва. Тролът не се забави нито миг, а притича на пред подхванал Здравка и Амелия и след като достигна под стрехата на кръчмата отново се сви на кълбо, оставяки групичката пред самата врата на кръмата. Сградата не можеше да е друго защото бе най-голяма в околността и от вътре се дочуваше пеене.

[sblock="Щети от градушката"]
Амелия и Здравка не понасят такива защо вече са под стрехата на голямата постройка
всички останали мятат по 5 зара, всеки зар със нечетно нанася толкова временни щети, ако зра е четен не нанася щета.
Максималната щета е 15 ВЩ[/sblock]
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Mordekai
Работник
Мнения: 117
Регистриран на: съб дек 25, 2010 8:49 pm
Местоположение: 5 Chalk Road, Winehall, The Shire Homesteads
Контакти:

Мнение от Mordekai » ср ное 02, 2011 2:22 pm

Безкирка, ловко отбягвайки валящите ледени късове, се спря задъхана под стряхата на странноприемницата. В полезрението и попадна предупредителен постер с познато лице. Нейното.
- Ех, да му го... - сината гневно изскуба парчето хартия от мястото му, смачка го и го хвърли на земята.
Изображение

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » чет ное 03, 2011 8:09 pm

- Нямаше ли да е по-лесно ако Три Скали просто ни беше заслонил с тялото си? - измърмори Здравка, след като възстанови равновесието си, прегледа кокалите си за счупвания и успя да поприбере щръкналата си във всички посоки коса. - Не че не съм благодарна за навременната помощ, просто може би трябва да помислим за някакви възглавнички за пътниците следващия път...

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пет ное 04, 2011 10:10 pm

- Вратлето ме заболя - изохка Амелия и деликатно докосна бялата си шийка. После вдигна лице нагоре и се усмихна на трола:
- Разбира се, аз и Здравка сме ти благодарни. Без теб градушката щеше да ни застигне в полето. - направи умолително изражение - Но те моля да помниш, че сме много по-крехки от теб.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Mordekai
Работник
Мнения: 117
Регистриран на: съб дек 25, 2010 8:49 pm
Местоположение: 5 Chalk Road, Winehall, The Shire Homesteads
Контакти:

Мнение от Mordekai » нед ное 06, 2011 11:37 pm

- Браво бе! - ядоса се Безкирка. - Донесе ги тия шматки, а багажа го заряза!
Изображение

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пон ное 07, 2011 12:21 pm

Елфаната се усмихна, без да поглежда към Безкирка. Сладкия й глас изрази фина нотка на разкаяние:
- Ах, колко съм виновна. Багажа ви ще пострада заради незначителната ми особа.
После се завъртя на върха на пръстите си, обърна гръб на сина-та и влезе в кръчмата.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Mordekai
Работник
Мнения: 117
Регистриран на: съб дек 25, 2010 8:49 pm
Местоположение: 5 Chalk Road, Winehall, The Shire Homesteads
Контакти:

Мнение от Mordekai » пон ное 07, 2011 1:30 pm

- Кой пък говори на теб! - извика след нея джуджето.
Изображение

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон ное 07, 2011 2:57 pm

Тролът пристъпи извън прикритието на стрехата и поде към хълмовете. Парче град с размера на Златна превъзходна го цапардоса по главата и се пръсна на скрежинки. Тролът направи пирует като прима балерината на Миденската опера и се стовари на земята, веднага го цапардосаха го още пет шест зрънца град, тоя път с едва размерите на кокошо яйце. Той обаче се понадигна сви се на кълбо и се засили към хоризонта.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » вт ное 08, 2011 5:42 pm

- Там са всичките ни припаси, - разтревожено съобщи Здравка. - И алхимията също. И голема. Виждаш ли голема някъде? Чудя се дали да не му монтирам едно нещо, с което да улавя командите ми дори когато е далече от мен. Мисля си за това отдавна, - Здравка се изчерви, - ъм, нали разбираш, още докато пелтечех...
Здравка извади плоска дъсчица с разчертани схеми и въодушевено я бутна под носа на Безкирка. В потока от незаекващо красноречие се прокраднаха идеи за метални нишки и особения вид магия, който може да бъде хванат между тях, както и за безсмъртната слава, която очаква онзи, който успее да дава заповеди на металното същество без да се налага да си отваря устата. Дори след третото пояснение колко велико изобретение представлява дъсчицата, погледът на Безкрика продължаваше да е все така леко отнесен.
Здравкиното красноречие бързо затихна в омърлушено многоточие. Май нормалното говорене не решаваше нищо или поне нищо важно.

Потребителски аватар
Mordekai
Работник
Мнения: 117
Регистриран на: съб дек 25, 2010 8:49 pm
Местоположение: 5 Chalk Road, Winehall, The Shire Homesteads
Контакти:

Мнение от Mordekai » вт ное 08, 2011 9:37 pm

- Тъй става като си поверяваш партакешите на трол. Моите може и да ми тежат, - сината разкърши рамене с неприятно пукане, - но поне си ги знам, че са в мене. Дай да видим кво сервират тука.
При тези думи Безкирка хлътна в кръчмата и хлопна вратата след себе си.
Изображение

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет ное 11, 2011 10:28 pm

Веднага щом вратата се хлъпна Сульо я отвори и влетя в помещението.
[sblock="За влезлите в кръчмата"]
В помещение 3 на 10 разтега имаше поне 100 души, предимно дървари, ако се садеше по брадвите дето държаха. Всичките бяха груби космати типове приличащи повече на скална мачка отколкото на... не скална мечка. Таванът бе нисък и всъщност беше долната страна на сламения покрив който потреперваше доста често под ударите на градушката. Имаше бумтяща камина имаше и завидно голяма каца с канелка. В нещо като разчистен кръг двама „души” се въргаляха по земята хванати за гушите, единия беше някакъв мизерен гоблин, който може би се казваше Кимару ако раницата с надписа на елафи беше негова де, а другия бе елф черен като нощта, поразително приличащ на Михаил Дексън. Всички те 100 и 2 мрачни погледа в момента бяха впити в нахълталите нахалници.
[/sblock]

А на вън парчетата град ставаха все по големи и дупките които правеха все по дълбоки. Земьта се покри с ледена покривка скривайки рехавия снежец. Здрвака, Милва, Шагруп, Павлин и маймуната потръпнаха.

Игор се усети че до него седи само един метален голем а наоколо падат късове лед с големината на пъпеши.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » нед ное 13, 2011 3:12 pm

Амелия прекрачи наперено прага и... спря. С някой неща можеше да се справи, с други не. Например на втренчените погледи отвърна с вирване на изящната си брадичка. И като изви малките си рамене така, че да легнат назад и едно към друго*.
...Но достигането на бар-а изискваше минаването през стена от вмирисана плът. Точно това реши да си го спести...
Остана да изчака трола** и междувременно се усмихна на тълпата***.

----------------------------------
* Не е лесно да се направи, когато раменете ти вече са легнали назад и едно към друго.

** Троловете имат особени свойства върху тълпите, съставени от по-дребни и меки раси.

***рол за обаяние. Цел - да спечели симпатиите на присъстващите.
http://invisiblecastle.com/roller/view/3262542/
краен резултат: 18+10=28
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон ное 14, 2011 11:56 pm

[sblock="За влезлите в кръчмата"]Амелия установи две неща:
В стаята нямаше нито трол нито бар и повечето погледи бяха отправени към Безкирка! Михаил пък хвърли гоблина който стискаше за гърлото на прашния под и пристъпи напред:
- Сульо монамор!
Нещата може би бяха малко сконфузни, но пък защо елфите негри да не са приятели с гоблините с Коса?
[/sblock]
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пон ное 21, 2011 7:46 pm

Амелия разпозна нахакания тип и си прибра самоуверената усмивка. Пазеше леко неприятни спомени от този човек. В една вече забравена кръчма негърът-бард прояви недостижими музикални умения. При това дори не разбра, че е смазал самочувствието й на бард.

После с помощта на своите момичета-бодигарди отвлече Сульо пред очите на цялата им група. А когато тя опита да защити спътника си, привлече вниманието на двама много калпави стража. И те щяха здравата да я ступат, но я защити... о, защо трябваше да се сеща.... защити я Микаел.

Изпита неясно и объркано чувство, щом си спомни за щитоносеца. Нещо средно между болка, чувство на загуба и укор към.... ъъ, към самата нея? Странното усещане* припламна и угасна в океана на самоодобрението й.

За миг обаче изпита смут и деликатно извърна глава настрани.

------------------------------------------------------------
* странното и непознато усещане е чувство за вина.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Отговори