НИП-овете

Стари теми

Модератор: Модератори

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

НИП-овете

Мнение от smeshko » пет фев 04, 2005 11:17 pm

Имам предложение тук Разказвачите да обменят идеи за НИП-ове и различни врагове и т.н.,защото на сайта май няма да ги пускат скоро :) (да ме извиняват Бат'Гойко и другите).НИП-овете може да са с развита история и характер,а може и да са само със статистиките.Ако някой има идеи-нека да пише тук!

Потребителски аватар
Chimera
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: пет дек 28, 2001 12:55 pm
Местоположение: Магландия
Контакти:

Мнение от Chimera » съб фев 05, 2005 2:34 pm

Ще пуснем :), почти ми свърши сесията, така че от следващата седмица почвам работа по сайта.
Every once in a while, declare peace. It Confuses the hell out of your enemies. - FRA #76
Внимавайте за алигатори в багажника на спидера!
Форум на Българската Ролева Гилдия

Kristiann
Стар заек
Мнения: 5
Регистриран на: съб яну 29, 2005 8:14 pm
Контакти:

Мнение от Kristiann » съб фев 05, 2005 2:41 pm

я даите няква идея за дракон, че не мога да го измъдря как трябва да се бие тва животно :(
What happens when a undead dies???
Answer:A Un-Undead

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » съб фев 05, 2005 4:06 pm

Сила - 40+
Ловкост- 40+
Интелект - 40+
Прецизност - 40+
Издръжливост - за чий хуй му е?! :)
Скорост 20+


Огнен дъх (подобно на магията на магьосника) - приеми, че има МУ=50+ - атака за 7ТД
Удар с лапа 6ТД - +3ТЩ за нокти
Удар с опашка 10ТД - продължителна атака, може да атакува еди колко си създания с едно действие и нанася 6 зара щета + БЩ

Е, аз не мисля, че има смисъл да пускаш дракон да се бие, но... ти си реши

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » съб фев 05, 2005 4:40 pm

Ами ако са толкова страшни да им прати млад воден дракон с родилен дефект.. :wink:

ПС:или използвай аватара ми
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » съб фев 05, 2005 6:14 pm

Много слаба щета с опашка, бе.

Моеш да им пратиш дракон само като...мммм...работодател или нещо такова. Мойте, примерно ще трябва да открият яйцето на един Женски дракон. Мноо хубава идея за куест е тва.

Потребителски аватар
blade master
Войн
Мнения: 158
Регистриран на: ср яну 12, 2005 9:28 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от blade master » съб фев 05, 2005 6:45 pm

не смяташ ли че интелект от 40+ е мнооооооого аз не бих дал повече от 6
Извинявам се за ужасяващия правопис...

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » съб фев 05, 2005 7:07 pm

Напротив, интелекта си е екстра. Прецизност и скорост обаче са твърде високи.
Както и да е, този дракон инструмент за възмездие срещу възгордели се герои ли се предполага да бъде?
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Kristiann
Стар заек
Мнения: 5
Регистриран на: съб яну 29, 2005 8:14 pm
Контакти:

Мнение от Kristiann » съб фев 05, 2005 7:23 pm

ne we 6tot kazvat 4e im davam super lesni questove i az sq 6e kaja "Na vi beeee!" :lol: :lol: :lol:
What happens when a undead dies???
Answer:A Un-Undead

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » съб фев 05, 2005 9:48 pm

Скоростта на елф е 17, с умения мозе да стане 20 или повече. Екстра е скоростта на дракона.

Самите те са супер интелигентни, значи показател от 30-40 на горе.
Щетата с лапа/ръка е 1 или 2 зара. В случая давам +3, но базовата щета отива някъде от порядъка на 80. Значи не е никак малко!

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб фев 05, 2005 9:49 pm

Ако го направиш, после ще кажат че си ги закопал, и ще са прави:). Със сила 40+ дракона нанася с всеки удар щета от 3зара+60 (няма грешка, сметнал съм го точно), и има 30 ТД. Имаш ли персонаж, който да издържи на първия удар, защото без да се измаря, ще нанесе 4, и вероятно ще успее и с 4-те? :)
Това е отделно от огъня, опашката, атаката от летеж и другите "екстри". А, да Киди-колко тежи тоя дзвер, ако реши да прави "Падащ дъб" от въздуха? :).
/Допълнено от БатГойко: Борбата е само за хуманоиди, но пък може да реши да ги прегази :))
Ако сте начално или средно ниво, както предполагам, един Голем (дори и Дървен да е:) ) или Демон си е достатъчно предизвикателство. Ако не им стига, пусни им пустинен лъв...:)
Поздрави.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » съб фев 05, 2005 11:27 pm

Имаш ли персонаж, който да издържи на първия удар
Откога драконите са направени за да се убиват... те са точно за да свестят самозабравилите се герои.
Но да, като стана на въпрос - дайте малко по-обстойно описание на драконите из света. Това размери, видове(предполагам ще заложите на разделение като в Д&Д), местообитание.... и така нататък.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
Hazalad
Работник
Мнения: 109
Регистриран на: пет фев 13, 2004 4:39 pm
Местоположение: Някакво
Контакти:

Мнение от Hazalad » съб фев 05, 2005 11:36 pm

Кой ще издържи удар който нанася щети към 70... Не знам защо веднага се сещам за берсерк регенератор със най-здравата броня, която намаля щетите петорно, ако е в състояние берсерк намаля с още 50% остатъка и най-накрая ако има редъкшън намаля остатученцето с още нещо.

Има ли желание, има и начини
I`m kid at heart, you see? When you tell me to stop, it just makes me run faster!

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » нед фев 06, 2005 3:32 am

Въпроса не е дали ще издържиш на един удар... а какво ще направиш след това! Иначе ако е за удара няма никакви проблеми. Магии колко щеш! Спомням си за една сесия на Бат"Гойко, която ми разказваха:
Героите в среща с духа на някакъв дракон насред пустушта - равна пустиня.
Дракона: Ами ние таковата, тук преди време се биехме с един друг дракон няколко столетия... Виждате ли тая планина?!
Героите: Ама каква планина, тука няма никаква планина!
Дракона: Е, да де, имаше планина преди това...
Та толкоз за драконите според мен :roll:

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » нед фев 06, 2005 4:05 am

Интелект 40+
Хм. Та това е два пъти повече от най-големите човешки гении. А да не споменаваме и гениалните дракони :)). Тогава ЗАЩО, джанам, науката не е развита на свръхмодерно ниво при драконите!?!?
Или ако излезе че науката абсолютн обезполезна на фона на великите магии, коит омогат да се правят с 40 инт, защо гръмострела е толкова силен>? Защо драконите нямат космически станции из космоса? ...
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Zir'Aah
Чирак
Мнения: 22
Регистриран на: пет яну 14, 2005 8:14 pm
Местоположение: Souls' Vortex

Мнение от Zir'Aah » нед фев 06, 2005 11:24 am

Ми на страница 423 в книгата има готови статистики на дракон, идеален за приключение с по-напреднали герои.Там ми се струва по-балансиран някак си.Е, вярно че пише "най-малкия дракон в Магландиум", ама, Кид, твоя дракон ми се струва "малко" нагрухан :).
Mortis, goddess of the Underworld, wants your soul!

The dark side of The Force is a pathway to many abilities, some considered to be unnatural.

Потребителски аватар
Chimera
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: пет дек 28, 2001 12:55 pm
Местоположение: Магландия
Контакти:

Мнение от Chimera » нед фев 06, 2005 1:05 pm

Киди е дал горе долу правилни показатели за дракон - всичко на 40 :). Колкото до интелекта, дракона е много хитро и коварно създание и да има 40 Интелект.
Земния дракон в книгата е най-малкия и е само сянка, на истинските дракони, но можеш и него да ползваш. Също така той си е животно реално, силните дракони са интелегентни създания.
Every once in a while, declare peace. It Confuses the hell out of your enemies. - FRA #76
Внимавайте за алигатори в багажника на спидера!
Форум на Българската Ролева Гилдия

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » нед фев 06, 2005 1:27 pm

А бе ако не ви харесва направете си драконите с всички показатели =<2. Избийте едно стадо и после ще може да се похвалите!

Потребителски аватар
Zir'Aah
Чирак
Мнения: 22
Регистриран на: пет яну 14, 2005 8:14 pm
Местоположение: Souls' Vortex

Мнение от Zir'Aah » нед фев 06, 2005 2:36 pm

Kid написа:А бе ако не ви харесва направете си драконите с всички показатели =<2. Избийте едно стадо и после ще може да се похвалите!
По-спокойно бе, човек!Нямах за цел да те обидя или нещо такова.Просто с такива статистики дракона е бая силничък за героите, които, предполагам, не са кои знае колко силни за сега.Ако нещо съм те засегнал-извинявай.
Mortis, goddess of the Underworld, wants your soul!

The dark side of The Force is a pathway to many abilities, some considered to be unnatural.

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » нед фев 06, 2005 3:13 pm

Просто с такива статистики дракона е бая силничък за героите, които, предполагам, не са кои знае колко силни за сега
И точно това е причината да има все още дракони. Иначе 5-6 16 годишни момченца щеха да ходят да изхранват семействата си с драконско.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
Chimera
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: пет дек 28, 2001 12:55 pm
Местоположение: Магландия
Контакти:

Мнение от Chimera » нед фев 06, 2005 3:39 pm

Дракона е страшно нещо, героя не един мои играч получи сърдечен удър :twisted: , когато видя дори само вкаменен дракон.
Every once in a while, declare peace. It Confuses the hell out of your enemies. - FRA #76
Внимавайте за алигатори в багажника на спидера!
Форум на Българската Ролева Гилдия

Потребителски аватар
Ambartanen
Калфа
Мнения: 51
Регистриран на: чет авг 14, 2003 11:03 pm
Местоположение: Пловдив/Amherst

Мнение от Ambartanen » нед фев 06, 2005 3:46 pm

И все пак 40 интелект не е ли прекалено? Айде 25 разбирам, ама 40... Хмм.
"Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog, it's too dark to read." --Groucho Marx

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » нед фев 06, 2005 6:28 pm

Ако приемем, чисто хипотетично, че един човек на средна възраст (30-40 години) има около 12-14 интелект, то за 3000-4000 години (един дракон може да живее толкоз, по-малко или повече и никъде не е упоменато!!!) колко мъдрост и опит ще е събрал!?

В крайна сметка всеки сам си прави гадовете. Аз давам примерни показатели за един млад дракон. На един по-възрастен бил дал приблизително 2х. Пък вие си му давайте каквито искате.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » нед фев 06, 2005 6:59 pm

40 Интелект при дракон е различно от 40 при хуманоид. Не следвайте логиката, до къде биха стигнали хората с такъв интелект - това ядрена физика, това генно инженерство... :) - драконите са различни създания. техният интелект работи в друга насока. Не е задължитено всеки дракон да има толкова интелект, но напълно в техен стил - свикнали са винаги да превъзхождат опонентите си :)
Магическите дракони (онея с многото интелект) са наистина рядкост и за да ги опишем ще трябва да заделим доста време и място - именно затова засега сме показали само животинският им вариант, Земния дракон. той няма крила и няма магически способности, но пък е мноого силен и като за герои до 10-12 ниво си е много подходящ.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » нед фев 06, 2005 8:17 pm

Hazalad написа:Кой ще издържи удар който нанася щети към 70... Не знам защо веднага се сещам за берсерк регенератор със най-здравата броня, която намаля щетите петорно, ако е в състояние берсерк намаля с още 50% остатъка и най-накрая ако има редъкшън намаля остатученцето с още нещо.

Има ли желание, има и начини
Да, при твоя пример и с джудже-секираджия, героя получава щети от около 7 (средно) и ще може да регенерира докато му свърши маната, съгласен. Сега смятай, как ще го удрят за по 28 на рунд без умора, той трябва и да удря в отговор, преодолявайки защита от 56+ (айде, нека да е по-малко заради размерит) и като удря, трябва да смъкне на животното едни леки 1000 точки жизненост (Земният дракон има 300-400, значи наистина големите колко ще имат, не ми се мисли). И ако ти нанесеш кртичен удар, дракона ще се ядоса, но само толкова, ако той нанесе критичен удар или надхвърли защитата на бронята ти, ами съжалявам много. А той вероятно ще я надхвърля с атака 53+..."около 35 точки" на удар по-добре ли ти звучат? Не споменавам колко време ще издържи бронята ти да поема такива удари,а ко все пак влизат в нея...
Личното ми мнение е, че е по-вероятно да победите дракона с помощта на катапулти. И малко късмет де, накъде без това:).
Всъщност, единствено магиите "двойник" и "неуязвимост" биха ви дали реални шансове, ама я опитай да надскочиш защитата на дракон на Дракон...хм:). Ако не ви изяде след това, магията "възкресяване" също би могла да помогне :).
Но, най-реалистично е да му направите "добро бизнес-предложение":). С много нули:).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Hazalad
Работник
Мнения: 109
Регистриран на: пет фев 13, 2004 4:39 pm
Местоположение: Някакво
Контакти:

Мнение от Hazalad » нед фев 06, 2005 8:42 pm

Аз говорех за малко по-височки нива - не виждам как прошляк 6-7 ще тръгне да се заяжда с Great Wyrm примерно:)
I`m kid at heart, you see? When you tell me to stop, it just makes me run faster!

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » нед фев 06, 2005 8:54 pm

Hazalad написа:Аз говорех за малко по-височки нива - не виждам как прошляк 6-7 ще тръгне да се заяжда с Great Wyrm примерно:)
Ами направи си героичен персонаж от 15-о ниво да речем, като НИП. След това го пробвай срещу дракона. Постни резултатиет тук, ще ми е интересно да ги видя, а ако опишеш и битката-прекрасно:).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Hazalad
Работник
Мнения: 109
Регистриран на: пет фев 13, 2004 4:39 pm
Местоположение: Някакво
Контакти:

Мнение от Hazalad » пон фев 07, 2005 12:37 am

Драконите са прекалено силни за сам човек, пък било то 15-16то ниво, особено ако наистина статистиките им са от 40 нагоре. Но пък едно парти от 5-6 души евентуално би могла да опука гадината. Ако ще правя сам герой да се бие с дракон, ще му взема приблизително същите статистики. Иначе какъв е смисъла? Ако някой иска да се самоубива, може просто да се метне от някоя скала, няма нужда да си пилее времето в търсене на дракони
Последна промяна от Hazalad на пон фев 07, 2005 12:51 am, променено общо 1 път.
I`m kid at heart, you see? When you tell me to stop, it just makes me run faster!

Hasegade
Калфа
Мнения: 43
Регистриран на: вт яну 04, 2005 4:52 pm

Мнение от Hasegade » пон фев 07, 2005 5:04 pm

само за сравнение и без да имам някакви претенции,че е основателно(може да го затриете след това)
ако някой от вас е играл icewind dale 2,може и да се сеща за момента ,в който партито трябва да се разправи с едни змии и после с пазителя на портала им към кулдахар,който те почитаха като свой бог(!)-един дракон.
еми хора,не знам как е било с вас,но аз,със моите 15-16 левел 6-има герои,които трепеха всичко живо наред и бяха избили цял храм змиехора преди туй,прибирайки им всичко полезно,трябваше да се пробвам към 50-60 пъти,да не бяха и повече.цяла седмица(реално време)съм го трепал тоя дракон.да живеят сейва и лоуда.след битката,проведена под патронажа на магията за подобрена невидимост(4 ниво-иначе и убиваше героите с 1-2 удара)оцеляха 5-има от групата и много малка част от инвентара им-де що имаше скролове и жезли бяха се изчерпали.пропуснах ли да спомена,че на гадината повечето магии не и влизаха и при всеки лоуд съм зареждал нови варианти,докато накрая не уцелих "полезните"?пропуснах. е,споменавам го.
така,това-с извинение към целия екип на аксиом.исках само да дам пример за силата на един дракон,в общия случай,както аз съм го срещал в някакъв вариант на фентъзи.

Потребителски аватар
Hazalad
Работник
Мнения: 109
Регистриран на: пет фев 13, 2004 4:39 pm
Местоположение: Някакво
Контакти:

Мнение от Hazalad » пон фев 07, 2005 7:09 pm

Ами Icewind не беше ли правена по Д&Д? Там драконите определено са нещо, с което не си струва да се захващаш ако си с по-нисък от 20-и левел (говоря за зрелите дракони, не за нещастните Whelp-чета). Само че ако даденият в примера дракон е бил Great Wyrm, наистина 15-16 левел си е било малко. Само че левелите в Д&Д не могат да се сравняват с тия в аксиом тъй че примера е неподходящ според мен.
I`m kid at heart, you see? When you tell me to stop, it just makes me run faster!

Отговори