Магии

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Магии

Мнение от Vilorp » пон мар 14, 2005 12:11 am

Освен че ми избива на графомания, може да пустнете някоя и дрега свестна магиика тук, представената от мен не претендира да е свестна, но път е мощна :twisted:

“АРМАГЕДООН!!!” - Милоста на Кали
Изисквания: ИН 16 МУ 46 Специалист в школата на Оганя, Мрака, Въздуха на 10, за да се разбере “бонус” ефекта изисква и Астрономия на 12-та.
Валидни цели: Поле
Цена за свитък: няма
За запаметяване: 46 ТР
Точки мана: 45-5000
Време на действие: различно
Разстояние: МУ метра
Сложност: Магията се приема за 12-то ниво и може да се каже само по време на битка.
Описание: В северо-западната част на Колоса в подножито на връх Амгнуламуч се издига храм посветен на първородната, обграден от ров с вряща лава самият храм сякаш е изтъкан от черен пламък поглъщаш всяка светлина. В подземния лабиринт на храма се съхранява свитък съдържащ последните слова на Първородната преди да се оттегли.
От небето се изсипват отломки от метор нанасяики щета от (пТМ+(МУ/5)зара) на всички създания в радиус 12+Х метра от избраното поле. (Където пТМ са похарчените за отклоняването на метеора от орбитата му мотки мана, Х нараства с 1-ца за всеки 1000 килограма маса на метеора.)
Дооточнения: Около планетата “пърхат” различен брои небесни тела, разказвача определя кави по настоящем са достъпни, като масата им разделена на 20 дава нужните точки мана за да се отклонят от настоящата си орбита и да се насочат към “избрано поле” (Примерно Маг с МУ= 40 за да отклони метоор с маса 90 000 килограма ще се нуждае от 4500 точки мана, той ще нанесе (4500 + 8 зара) щета на разстояние 12+90 = 102 метра радиус. :) :twisted:
За да пристигне небесното тяло се нуждае минимум от 1 зар зара минути, като ако е по отдалечено може стойноста да е в часове или дни – разказвача определя и казва ориентировачно време едва след произнасянето на заклинанието.
Бонус ефект: ако “метеора” е над 10 тона предизвиква повсеместен катаклизам на континента, ако е над 50 – ядрена зима, над 90 – има възожност за изкарвоне на планетата от орбита. Тоновета са малко за огромен катклизам тъй че нека се приеме средно умножение по 9.8 ускорение след навлизане в атмосферата.
Бележка: Свитъка е един единствен и всеки които е достатъчно умун, ловък, бърз, силен и касметлия за да се добере до него през безкрайните капани на лабиринта бива изпепелен щом го докостне. Но иначе всеки друг след него маже да го вземе и използва стига да отговаря на показаните по горе изисквания =Р :twisted:
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пон мар 14, 2005 12:15 am

Ендиксиом16+3 :lol:
само като видях "и може да се каже само по време на битка. " и се отказах да чета нататък. Което разбира се може да значи и че греша за магията и тя е ... свястна..
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
blade master
Войн
Мнения: 158
Регистриран на: ср яну 12, 2005 9:28 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от blade master » пон мар 14, 2005 12:17 am

:shock: зло.....
Извинявам се за ужасяващия правопис...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон мар 14, 2005 12:20 am

Добре де, нека не е само по време на битка, но тогова можеш да се средоточаваш за максимално време и се опрастява работата!
:)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пон мар 14, 2005 12:32 am

Ех, къде е лолстеф, когато ти трябва :)
На метеора не масата, а теглото трябва да е 1000кг :P .

А не може ли да използвам магията за канара, надвиснала над главата ми? Или срещу камък от прашка?
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон мар 14, 2005 12:43 am

маса, тегло все тая, синоними са :)
А нека приемем че магията е специфична и е само за астрономически обекти :)
Лолстефа не го викай че може и да дойде :Р
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » пон мар 14, 2005 1:14 am

Маса има и без гравитация. Тегло не.

Критика:
Огън, не оган

Онова с огньовете дето поглъщат светлината го махни щото никой нема да ги види иначе.

А ако целта не е поле, а планина? или град?

Какъв е смисъла от числова стойност на щетата? Да ти падне метеор върху кратуната е еднакво смъртоносно независимо колко кила над 1000 е.

50 тона скала нема да я ощипят тая планета дори. съвременните водородни бомби са с десетки мегатонове мощност на експлозията, а самата планета: 1 не й знаеш ускорението и 2 не й знаеш масата. Така че описанието на магията звучи като вдъхновено от повърхностен прочит на учебник по физика до 10 клас.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пон мар 14, 2005 9:42 am

маса, тегло все тая, синоними са
Това физиката за вас е като окултна наука, чиито тайни са безвъзвратно загубени. И да - магията е зян.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пон мар 14, 2005 9:44 am

Единственото реално приложение на магията - за разрушаване на сгради - изисква допълнително описание. така смятам.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » пон мар 14, 2005 10:59 am

Физиката настрана (мислехте че ще се въздържа ли?) ама магията е безполезна. Няма да коментирам повече, щото нямам три часа.

ПП Казвам се СТЕФАН!
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » пон мар 14, 2005 12:34 pm

Аз със тая магия какво ще правя? За какво ми е метеорит, който ще изоре едно малко поле, със сугурност включващо и мен (освен ако няма ного голям радиус, а 46 метра не садостатъчни).

Вилорп, чакай да те питам нещо. Сериозно ли смяташ, че маса и тегло са синоними?

Както и да е, магията може да е весела, но е за "Бъзици с Аксиом", ако питате мен.
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
Rezo
Войн
Мнения: 134
Регистриран на: ср юли 21, 2004 12:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Rezo » пон мар 14, 2005 4:32 pm

ПП Казвам се СТЕФАН!
Разбрахме :lol:

разрушителните магии смучат здраво... от масата и теглото ;)

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Нова?

Мнение от Vilorp » вт мар 15, 2005 12:02 am

Пусакам друга, надявам се не толкова спорна магия, а предходната ако се намери поне един да я подкрепи мога да пустна и редуцирана версия, иначе да се трие.

Загряване
Общодостъпно заклинание от нулево ниво, изисква МУ поне 6 и се казва за 4 ТД
Валидна цел: Магьосника
Точки мана: 4 + Х точки мана
Време на действие: по желание
Разстояние: магьосника
( Където Х нараства с 1-ца за всеки 2 секунди на контакт при нагряване.)
Описание: На върха на пръстите на магьостника се оформя загряваща се зона (не влияе на мага) с постепенно нарастваща температура. За 10-тина секунди може да се кипне литър вода, а за около 20 може да се запалят по-тънки сухи клонки. Нагряването спира при отделяне на ръката от обекта. При достигане на определена температура нагряването може да се спре и тя да се подържа – 1-ца мана на 10 секунди, след 10-тата минута подържане на температурата цената се редуцира на 1-ца мана на минута, сед час идва и последното рудуциране – 1-ца мана на час.
Бележка: Контакта трябва да е непрекъснтат, за да е активна магията!!!
Ефект: Създава “топлинен източник”
[ При липса на прахан или подходящи лесно запалими матеряли, спешна нужда от вряла вода или очевиден мързел да се накладе огън, ефективна е и за нощна грейка макар и изключително енергоемка :] Ако на някой му хрумне да го ползва вместо грейка, най-вероятно ще разбере, че по-изгодно излиза да си пустне армагедон на главта :Р - 116 мана за първия час преди цената да стане достъпна срещу едва 66 за армагедона. Както и да е, не това е цалта макар да има и такова приложение.]
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » вт мар 15, 2005 12:12 am

Това по-бива, въпреки че по скромните ми изчисления да се запалят сухи съчки е по-лесно отколкото да се кипне литър вода от енергиина гледна точка. Я някой физик да потвърди.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт мар 15, 2005 12:28 am

Ми от енергетична можеби, ма аз съм го смятал по градуси - 100 за водата и около 300-600 за дървото (можеби). Чакам оценка от физиците. :)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Ambartanen
Калфа
Мнения: 51
Регистриран на: чет авг 14, 2003 11:03 pm
Местоположение: Пловдив/Amherst

Мнение от Ambartanen » вт мар 15, 2005 12:30 am

Първата магия за нищо не става. Може да се оправи, но не виждам смисъл. И все пак не мога да се сдържа:
...може да се каже само по време на битка.
...
За да пристигне небесното тяло се нуждае минимум от 1 зар зара минути, като ако е по отдалечено може стойноста да е в часове или дни...
Втората... хмм, за палене на дървета си има Искра (или както там се казваше), но може да се използва за загряване.
"Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog, it's too dark to read." --Groucho Marx

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт мар 15, 2005 12:36 am

Втората... хмм, за палене на дървета си има Искра (или както там се казваше), но може да се използва за загряване.
Ц, искрата не става за дърва, а за унищожавана на улики (да се чете хатия и тем подобни). Да отбележа де. :)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Ambartanen
Калфа
Мнения: 51
Регистриран на: чет авг 14, 2003 11:03 pm
Местоположение: Пловдив/Amherst

Мнение от Ambartanen » вт мар 15, 2005 1:24 am

Така де, искрата се ползва за запалване на шума/хартия, от който се разгаря огъня.
"Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog, it's too dark to read." --Groucho Marx

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » вт мар 15, 2005 9:45 am

Абе, вие физика, химия не учите ли? Трябва ти топлина само да вдигнеш част от треските до необходимата за разгаряне температура. Горенето е екзотермичен процес и не се грижиш повече.
Водата не стига, че не гори, ами и се грее трудно!
Не ти трябва температура, а топлина.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт мар 15, 2005 12:42 pm

Andras аз явно не вдявам, я ми кажи как ще имаш топлина без температура!!?
И къде е казано че някой ще ПАЛИ ВОДА!!?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » вт мар 15, 2005 12:48 pm

Аз ще си позволя да обясня.

За да свариш литър вода ти трябват 100 килокалории, което е бая повече от това единично да хвърлиш една две искри, които са достатъчни да подпалят описаните от теб съчки.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт мар 15, 2005 12:59 pm

Когато топнеш нажежено желязо във вода, тя кипва, но съчките не лумват ако го допреш до тях!?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » вт мар 15, 2005 1:12 pm

Вилорп, нищо няма да вденеш, докато не вземеш учебника си по физика (да, онзи неотваряният, дето си забутал някъде) и не прочетеш разликата между количество топлина и температура, след което не научиш най-основните законите на термодинамиката и не бъдеш така добър да отидеш при оная почти непозната за теб жена, наречена 'учителка по химия'.

Все пак - за да не те затруднявам да търсиш отдавна загубени неща, ето ти мааалко улеснение:

За да загрееш вещество с маса m kg от температура T1 K до T2 K (при положение че не сменя агрегатното си състояние) ще ти е нужно количество топлина:
Q=c.m.(T2-T1) c-специфичен топлинен капацитет

Сега по-простото (ако си наясно с горното има надежда за теб): горенето се характеризира с отделяне на топлина. Екзотермичен процес му викат. Влагаш малко топлина и получаваш повече, много хубаво, нали? Неандерталците като са го разбрали, много са се зарадвали.
Та, взимаме една съчка и я запалваме. За това ни е нужно малко топлина (колко точно - Господ знае, щото не знаем какво е дървото). При всички случаи е по-малко от 400kJ. Та - взимаме една съчка, подпалваме я и защото, нека повторим, горенето е екзотермичен процес, се отделя топлина, която какво? Еми запалва другите съчки.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт мар 15, 2005 1:20 pm

Тогва обясни ми моляте практическия пример :
Когато топнеш нажежено желязо във вода, тя кипва, но съчките не лумват ако го допреш до тях!?
???
Как става тоз номер аджаба?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » вт мар 15, 2005 1:29 pm

Няма проблем, едно време, като бях на курс по педагогика ни обясняваха да сме търпеливи със срещащите проблеми във възприемането.

Когато 'топнеш' демек 'потопиш' желязо във вода, не кипва цялата вода, защото не цялата вода се загрява равномерно. Вдига се пара от мизерното количество грамове вода, които са се изпарили (следва да се отбележи, че водата се изпарява и без нищо да я загрява, но това е друг въпрос). ако ми кажеш колко голямо желязо си потопил, ще ти кажа и колко грама вода можеш да изпариш. Или по-добре - не, направи си го за упражнение (полезно е), топлинните капацитети ще ги намериш в нета, ако безвъзвратно си затрил учебника.

Когато допреш същото желязо до съчка, то може да не я подпали, а може и да я подпали - зависи от съчката. Сухите се палят по-лесно от неизсъхналите и прочие. Ако не я подпали, или не е в контакт с достатъчно голяма площ, или съчката не е съчка а жилав клон, но най-често я подпалва - замислял ли си се, защо в стоманолеярните или в по-старомодните ковачници много дърво няма?

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт мар 15, 2005 1:49 pm

Добре.
Нека приемаме че Загряването отдава топлина и от там се получава температурта.
Обаче дървото има температура на запалвоне от поне 400 градуса, хартията 360 (казвам го малко на ум щаот не помна точните цифри). Водата за да кипне изидква 100 градуса
Съответно по формулата Q=c*m*(Т2-Т1) ---> (Т2-Т1) на водата е 80 (от 20 градуса), а на дарвото 380, топлиния капацитет на дървото също е по-голям от този на водата (то е изолатор на топлина), единствено масата играе роля, но тредно ще покрие разликата.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Hasegade
Калфа
Мнения: 43
Регистриран на: вт яну 04, 2005 4:52 pm

Мнение от Hasegade » вт мар 15, 2005 4:14 pm

вилорп,не исках да пиша нищо(от известно време само чета,без да се логвам,че много време ми отива иначе),но ти направо си ме предизвикваш.
не пиши наизуст бе,момче,колко пъти ти го казаха хората-отвори един учебник по физика и виж кое как е.защо,мислиш,хората използват водно охлаждане?защото водата се загрява по-лесно от метала ли?
тук щях да ти пиша нещо за топлинните коефициенти и да ги сравнявам(НЕ ПИшИ НАИЗУСТ!!!),обаче се отказах.едно,че можеш да си ги намериш сам,и друго,темата взе да се обръща на справочник по физика.със списък на грешките.
пък ако взема да сбъркам или претупам нещо,физиците после ще ме солят докато си намерят друга тема за спамване.
:spam:

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » вт мар 15, 2005 8:54 pm

Вилорп, отиди и се запознай учтив с двете мили дами, дето предават на класа ти съответно физика и химия, след което ги попитай за разлика между кипване и горене, после помисли защо cе нарича СПЕЦИФИЧЕН топлинен капацитет и ако постигнеш успех в търсенето на знания, гарантирам, че ще се почувстваш изключително приятно. Най-малкото ще съществува един човек по-малко, който те счита за персона с отрицателна обща култура.

Сега по темата - магията е добра, макар и не оригинална. Нека само да се подчинява на законите на здравият разум.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср мар 16, 2005 12:01 pm

Запознах се с въпростните хора - химията е приятна даскалица с чуство за хумор, ма по физика се оказа 2.10 мъжага с не особенно предразполагаща за диспут физиономия. Посипвам си главата с пепел :)
Предложение 1:
За 10-тина секунди може да се кипне литър вода, а за около 20 може да се запалят по-тънки сухи клонки. - Да се чете: За 20-тина секунди може да се кипне литър вода, а за около 10 може да се запалят по-тънки сухи клонки.
Предложение 2 въпрос (не съм го обсъждал с физика а: щот не смея :) и б: щот сега ми хрумна)
Ако потопиш нагревател във вода тя кипва при 100 градуса и температурата (неината и на нагревтеля) не са покачва докато цялата вода не се изпари (до тук трябва да сте съгластни). НО ако температурата (t) на нагревателя продължи да се покачва (чисто теоритично - чрез магия да речем или някаква специялна материя) водата би трябвало да ускори загряването си, t на източника се покачва отново и това още ускорява загряването на течноста => не би ли следвало да се приеме че достатъчно малко количество вода (не казвам цяло езеро или цистерна) би завряла и почнала да се изпарява бурно още преди да е достигната температурата на запалване на хартията да речем (300-400 градуса)? Макар за запалване да е нужна по-малоко енергия има определено изискване за температура (ако нагрееш хартия до 101 гадус и подържаш тази t тя няма да се запали и година да я държиш, но водата ще изкипи до капка)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср мар 16, 2005 1:17 pm

Така, отплеснали сте се пак, ама няма лошо - то физиката и химията са полезни, но пък не е необходимо условие, за да играете интересни игри.
Директно по темата - магията не става, като магия. Но пък за сметка на това е идеална за черен ритуал, който примерно да изисква генериране на 10000 мана, да може да се прави от не повече от 8 човека, които отдават мана със скорост до 20 на час и потока на отдаване да не прекъсва и т.н.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Отговори