Песни

Стари теми

Модератор: Модератори

Отговори
Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Песни

Мнение от Vilorp » нед мар 13, 2005 11:45 pm

Би трябвало и таквоз нещо да има, пускам две вижте ги и предложете корекции, а може и свой да пустнете :Р

“Разсеиваща песен”
Магическа – изисква 2 ТМ на рунд за поддръжка
Усложнение – спрямо слуха (за хора няма примерно)
Ефект: Чрез резки промени в тоналноста доосилени от магичната енергия певеца привлича вниманието на противниците. Те губят Успех/2 ТД за първия рунд в който е активна песента и по 2 ДТ за всеки следващ. Ефекта трае докато песента е в сила – един ход след прекратяването й (10 секунди).

“Драконова песен”
Немагическа – не изисква изразходване на мана
Услажнение – за да се изпее точно в оригиналния вариянт певеца трябва да е развил умението си на >10, иначе няма усложнение.
Ефект: изпята в оригинал, би трябвало да намали атаката на всеки дракон, всучай че има някой толкоз прост да се заяде с дракон (1-6 пъти определено със зар). Иначе представлява не много мелодична весела мелодия на “накакъв странен език”, временно повишава обаянието на певеца с “Успех”/3. Като кинти магат да се изкарат ”Успех”/2 медника на слушател.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Rezo
Войн
Мнения: 134
Регистриран на: ср юли 21, 2004 12:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Rezo » пон мар 14, 2005 4:37 pm

“Драконова песен”
....
Немагическа – не изисква изразходване на мана
Услажнение – за да се изпее точно в оригиналния вариянт певеца трябва да е развил умението си на >10, иначе няма усложнение.
Ефект: изпята в оригинал, би трябвало да намали атаката на всеки дракон, всучай че има някой толкоз прост да се заяде с дракон (1-6 пъти определено със зар). Иначе представлява не много мелодична весела мелодия на “накакъв странен език”, временно повишава обаянието на певеца с “Успех”/3. Като кинти магат да се изкарат ”Успех”/2 медника на слушател.
значии след като е немагическа и е песен, то трябва да е измислена от някой бард (естествено). Интересно, кой дракон ще остави един певец да стои около него и да съчинява ноти, целящи да му намалят :shock: :shock: атаката? Щом като е немелодична, тогава повечето слушатели просто биха си тръгнали - освен тия, погълнали повече ейл отколкото побира коремът им. И на всичкото отгоре... 6 пъти намалена атака?! Да предположим, че атаката на един дракон е 120... 6 пъти намалена прави 20, което е средностатистическата атака на местния старец-пияница в близката кръчма "Мъртвия дракон" :!: Освен това как може една атака да бъде намалена 1 път?
Много силна песен за немагическа, поне ако го гледаме за хвърлен зар (6).

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт мар 15, 2005 12:16 am

Освен това как може една атака да бъде намалена 1 път?
Като се раздели на 1 - не се намалява :)

А за намаление на атаката вярно е - нака кажем тогава че зар се мята по веднъж на рунд докато не се паднат по веднъж всяко число. Ако се падне 1 или повтарящо се атаката не са редуцира.
Друго - нали драконите уж можели да дават задачи, тъй че какво му пречи на певеца да съчини песен, стига да е имал достатъчен контакт с дракона и да си е тръгнал жив?
:)
Още: Я-то и А-то са една да друга на клавиатурата прощавай! :)

Мерси за критиките. Кажете дали обяснението е правдападобно!
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Ambartanen
Калфа
Мнения: 51
Регистриран на: чет авг 14, 2003 11:03 pm
Местоположение: Пловдив/Amherst

Мнение от Ambartanen » вт мар 15, 2005 12:45 am

Не виждам каква е логиката в това обикновена песен да намалява атаката на дракона. По какъв начин му пречи да атакува? Защо само на дракона?Може да е създадена от драконите или самот е да я знаят. Тогава ако дракон чуе тази песен от друго създание би бил достатъчно заинтересуван, за да разбере откъде я знае то, вместо да го нападне. Но това означава, че песента ще е изключително слабо разпространена, ще е приложима в изключително малко ситуации и няма да има почти нищо общо с началната ти идея :Д .
"Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog, it's too dark to read." --Groucho Marx

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт мар 15, 2005 12:53 pm

Идеята ми бе да е на езика на драконите примерно, а акаката я намалява на принципа на разсейващата песен, но активна само за дракони. Ако дракона е от "тежките" се предполага че ще се заинтересува да разбере нещо за повеца, в случая визирам обаче земния дракон, който си е животно. А иначе макар да не е на разбираем език мажеш да изкараш кинти и да си дигнеш обаянието. Вместо да изпееш няколко пъти веселата песен, която ще почне да втръсва на компанията. :)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » вт мар 15, 2005 12:54 pm

Според мен дракона е прекалено интелигентен за да се разсее от песничка за повече от ход.. или синонима му в аксиом
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
Ambartanen
Калфа
Мнения: 51
Регистриран на: чет авг 14, 2003 11:03 pm
Местоположение: Пловдив/Amherst

Мнение от Ambartanen » вт мар 15, 2005 12:58 pm

Тази песен може да се включи в кампания като нещо, което да заинтересува дракона- "Откъде я знае това нещо нашата песен? Я, чакай да разбера, пък после ще ги трепя". Но да го разсейва във всички ситуации и то постоянно... просто не мога да си представя каква трябва да бъде тази песен.
"Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog, it's too dark to read." --Groucho Marx

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт мар 15, 2005 1:01 pm

Не да го разсейва във всички ситуаци а само когато в текста се спомене майката на дракона примерно. :) - общо 5 пъти в целия текст :)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » вт мар 15, 2005 1:04 pm

Ако бях на дракона, вместо да се разсейвам от такава песничка, бих ти бил шута и бих ти овъглил родното село за порицание.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт мар 15, 2005 1:11 pm

Е да ама в момента в който го чуеш все пак ще се стъписъш от къде накой знае че в рода ти е имало и дракони без люспи!? - ще ти намали атаката, пък ако щеш после си я утрой =)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Ambartanen
Калфа
Мнения: 51
Регистриран на: чет авг 14, 2003 11:03 pm
Местоположение: Пловдив/Amherst

Мнение от Ambartanen » вт мар 15, 2005 1:24 pm

Ако ще обиждаш дракона, единственото, което може да постигнеш е да го ядосаш и той да изпадне в берсерк :lol: .
"Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog, it's too dark to read." --Groucho Marx

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт мар 15, 2005 1:31 pm

Дори не ми е хрумнало да обиждам дракона, е освен ако на в бетонен блок с достатъчно арматура в него и да наможе да си извърти муцуната та да види кой говори :Р
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » вт мар 15, 2005 1:40 pm

Как ли изглежда дракон в Берсерк?!Не ми се иска да срещам такъв(в някое приключение имам предвид)! :D
Life isn't bad - it's WORSE!!

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт мар 15, 2005 1:54 pm

Ми като най-обикновен берсерк, като изключим само, показателите, размерите, нанасяните щети, теглото и други подобни незначителни фактори =Р
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср мар 16, 2005 11:49 pm

“Пъргава песен”
Магическа – изисква 1 ТМ на рунд за поддръжка
Усложнение – няма
Ефект: Певецън и всички негови спътници в радиус (СУ) метра получават 1 ТД на рунд (или през рунд въпреки че се усложнява смятането) или по 2ТД ако певеца постигне АУ 5 или 6.
Ефекта трае докато песента е в сила – един ход след прекратяването й (10 секунди).
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб мар 19, 2005 11:44 pm

Щом няма критики по подразбиране приемам че ефекта ще важи всеки рунд :)
Пускам следващата:

“Подигравателна песен”
Немагическа –не изисква изразходване на мана
Усложнение – ПсУ на противниците (или ПсУ на избран такъв) (Актьоркото майсторство прибавя отрицателно усложнение)
Ефект: Певецът тотално усмива всяко действие на противниците (или на избран такъв) и при успех те(той) зарязват текущия си противник и атакуват певеца, давайки възможнаст за предизвикана атака. Ефекта е в сила 2 рунда след прекратяване на песента.
[Добре би било певеца да има повечко ТД за бягсдтво и ТЖ ако не му стигнат ТД-то :). На пръв поглед може да е неизгодна, но определено е полезна ако някой приятел е натикан ъгала.]
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Отговори