АУРИ

Стари теми

Модератор: Модератори

Отговори
Потребителски аватар
blade master
Войн
Мнения: 158
Регистриран на: ср яну 12, 2005 9:28 pm
Местоположение: София
Контакти:

АУРИ

Мнение от blade master » пет мар 25, 2005 12:18 am

Имам идея за разнообразяване на геймплея. Повечето от вас ще сметнат, че говоря пълни идиотщини ама аз все пак се престраших да пусна тоя пост.

Нека всеки, който има идеи да добавя към написаното от мен.

Правилата са много прости:
1.Всички аури се развиват като СУ
2.Те оказват влияние на до СУ метра (може да има изключения)
3.Прости са не показват специални придобивки.
4.Развиват се в отделна школа като тя добавя към нивото им СУ/2 (например ако сме специализирани в огън 10 значи прибавяме към нивото на огнената аура 5 )
5.Аурите работят само по време на битка.

Това са правилата за изграждането на аури моля давайте предложения.

1.
АУРА: Магическо привличане
Вид: Водна
ТР за научаване: 5
Разстояние: до СУ метра
Ефект: Извлича до СУ мана от същества с брой СУ/3 маната извлечена от тях се разпределя по равно на всички приятелски настроени с/ва

2.
Аура:Вампиризъм
Вид:Огнена
ТР:10
Разстояние: СУ
Ефект:Позволява до (СУ/2)*5 (в проценти) количеството на нанесените щети да преминава в ЖТ на всички до СУ метра (приятели)

3.
Аура: Дяволско дихание
Вид: Хаос
ТР: 5
Разстояние: СУ
Ефект: Повишава скоростта на всички до СУ/3 метра и всички произтичащи показатели освен това добавя и регенерация на ЖТ в размер на СУ/4 в началото на всеки рунд.

4.
Аура: Стоманена броня
Вид: Ред
ТР: 5
Разстояние: СУ
Ефект: При наличие на броня позволява повишаване на неината ЗА с СУ/4 освен това добавя СУ/7 към абсорба (числото се прибавя към делителя) намалява ограничението в/ху подвижността с СУ/6

5.
Аура:Критичен удар
Вид:Въздушна
ТР: 10
Разстояние:0 (валидна е само за притежателя на СУ)
Ефект: щетата нанесена в/ху противник има шанс СУ/2 да нанесе двойна щета измерванията се правят със зар (пример при СУ от 8 шансът за успех е 4 което ще рече, че при зар от 1-4 успех и от 5-6 не успех следователно на 12 степен има 100% шанс за успех )

очаквам да ги заклеимите благодаря предварително
Извинявам се за ужасяващия правопис...

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » пет мар 25, 2005 9:04 am

Съвсем правилно и очакваш... дай ако ще са нематериални еманации около персонажа, поне ефектите от тях да са такива.... ква е тая аура стоманена броня... Пак Диабло синдрома... трее да се отвори професионален център.. интересно дали ще взема държавна субсидия.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет мар 25, 2005 11:35 am

Alaris написа:дай ако ще са нематериални еманации около персонажа, поне ефектите от тях да са такива....
Пак Диабло синдрома...
трее да се отвори професионален център.. интересно дали ще взема държавна субсидия.
Съгласен, но за такива ефекти имаш СУ-та. "Певец" и "Лидер" имам предвид.
Вероятно си прав, като видях темата "Аури" и аз си помислих, "Аха, Диабло...":). Но щом толкова хора играят тая игра (аз съм от останалите, ама нейсе), значи имат право да си я играят и със зарчета, молив и правилата на Аксиом-ти срещу какво по-точно възразяваш?:)
Не, освен ако си професионалист, а дори тогава-едва ли. И по-важни неща не винаги получават субсидии! :lol:
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет мар 25, 2005 12:52 pm

Не си дал цената на аурите в мана за рунд
2 се повтаря с една магия ако не се лъжа
3 е мноого мощна - разкарай регенерацията щот има таквоз умение
4 май също се доблира със специалист в защита, но можеш да оставиш "намалава ограничението на подвижноста" примерно
5 СУ/2 е голям шанс още повече че нарастват и от школите, а и пак се доблира с една специялна атака ако не се лъжа - СУ/4 или повече ми се трува прилично :)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет мар 25, 2005 2:02 pm

Само да ти кажаВорак, че аурите са по същността си молитви (нали от Диабло си се вдъхновил?) а БатГойко каза, че боговете и т.н. се разработват в момента.

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » пет мар 25, 2005 4:59 pm

Асене - срещу това нещо нематериално да ми подобрява здравината на стоманената броня :) Без да са електромагнитни вълни :)

Аура "чар" бих одобрил, защото и двете са еднакво паранормални( ;) ) ама стоманена броня.. въх
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пет мар 25, 2005 5:58 pm

5.Аурите работят само по време на битка.
Tова го пишеше и при оная магия, от там знам да не чета теми, които започват така.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
blade master
Войн
Мнения: 158
Регистриран на: ср яну 12, 2005 9:28 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от blade master » пет мар 25, 2005 7:04 pm

Не си дал цената на аурите в мана за рунд
Аурите не изискват поддръжка в мана.
И ако тръгнете да се заяждате дали са взаимствани от диабло се лъжете жестоко
+това за мен аурите са една оригинална идея за развиване на герои
и идеята ми беше не само да оплювате дадените ами и да покажете свои предложения

BTW не играя Diablo, но съм 100 и някой в ранклистата на WC-3 FT
и аурите имат прототип именно от там. :D
Извинявам се за ужасяващия правопис...

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пет мар 25, 2005 7:27 pm

Защо, за бога, чета тая тема, пък сега ще и пиша по нея!?!?

Не играя уоркрафт, обаче на диабло общото ниво на героите ми е над стоинещо. Много обичам да цъкам с Entity. :D

А за аурите : мисля, че ако аура = молитва те могат да се нарекат просто молитви. Защото надали всички молитви ще се изчерпват с няколко "ареаефркт, центърд он дъ кастър". Ако ще могат да се ползват само по време на битка единстевения, приемлив за мен, начин да се направи това е те да струват манна? Ако пък не са молитви, а са нещо, което "просто е така, дава +324атака +234живот и торнс демидж от 5436" значи са неподходящи за ..РИ. Разбира се това не означава, че не може да им бъде измислено сносно обяснение, различно от "мулитфи"..
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
del_mtg
Войн
Мнения: 172
Регистриран на: ср фев 16, 2005 7:34 pm
Местоположение: Beyond the limits
Контакти:

Мнение от del_mtg » нед мар 27, 2005 12:47 pm

От целия тоя спор мога да кажа само едно: Blizzard forever!!! И Ворак thorns аурата е тъпа.
Изображение

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » нед мар 27, 2005 1:31 pm

Alaris написа:Асене - срещу това нещо нематериално да ми подобрява здравината на стоманената броня :) Без да са електромагнитни вълни :)
Абе разликата между материя и енергия е много тънка, питай Айнщайн, като развиеш опитен некромансер:).
А отделно-карай да върви, аз все едно не бих ги ползвал. С изключение на някоя аура за страх, може би:).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » нед мар 27, 2005 3:40 pm

Асене, границата между материя и енергия никак не е тънка. Ако не я преминаваш като хората и през установените за целта ГКПП-та, знаеш ли какви катаклизми стават?

Потребителски аватар
blade master
Войн
Мнения: 158
Регистриран на: ср яну 12, 2005 9:28 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от blade master » нед мар 27, 2005 10:26 pm

Аура за страх... интересно много даже разработи я.
Извинявам се за ужасяващия правопис...

Отговори