Билка- Second Revision

Стари теми

Модератор: Модератори

Отговори
Потребителски аватар
Doombringer
Чирак
Мнения: 18
Регистриран на: пет мар 25, 2005 4:18 pm
Местоположение: В канавките
Контакти:

Билка- Second Revision

Мнение от Doombringer » чет апр 07, 2005 8:34 pm

Пишейки си курсовата работа(относно "Аминокиселините в основата на живота") ми дойде една (надявам се) безобидна идейка. А и предишната беше пълен провал се надявам да измия поне малко срама.

Билката се нарича Теанин(това е и наименованието на една от многото аминокиселини и по принцип има интересни и важни за човека свойства)
Теанинът е билка, сравнително проста, лесно намираща се по равнини и в гори и по-трудно в планини, пустини(в пустини изобщо) и блата
Гора- 2; Равнина- 2; Планина- 6; Пустини-не се намира; Блата- 10; Сложност- 4

Ефектът настъпва около 20-30 минути след поемането на базовата отвара(на някои места във Вечната Гора е силно разпространена като чай) и за нормалното и действие може да се постигне само ако се изпият поне 100г от билката.
Теанинът допринася за концентрацията и спокойствието на героя(често използвана от магьосници за по-добра концентрация). Чрез нея се неутрализират точки умора равни на половината от успеха при приготвянето на билката. Добавя допълнителни точки за концентрация в размер Успех/3(успехът при приготвянето, но тази стойност е поне 1). Билката действа Успех часа. Ако се използва в прекалено голямо количество(над 1200 грама на денонощие) героят може да изпадне в състояние на транс за 1 зар часове, през които бездейства(може да чува само мислите си)


П.П.
Ай хоуп ю'д лайк ит!
Последна промяна от Doombringer на чет апр 07, 2005 9:17 pm, променено общо 1 път.
- In nomine Patri, et Filii, et Spiritui Sancto, Amen!........ Dies irae- шептене в последната минута преди Катаклизма!

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » чет апр 07, 2005 8:49 pm

Аминокиселините не са много, а 20 и между тях 'таенин' няма. Ако случайно имаш предвид 'танин', то това въобще не е аминокиселина.

Потребителски аватар
Doombringer
Чирак
Мнения: 18
Регистриран на: пет мар 25, 2005 4:18 pm
Местоположение: В канавките
Контакти:

Мнение от Doombringer » чет апр 07, 2005 9:16 pm

Първо искам да се извиня за малката печатна грешка името на билката(а и на аминокиселината) е Теанин(поправих грешката)


Според някои учени аминокиселините са над 50, а някъде видях че били над 500(май беше печатна грешка)

Само 20 от тях са ноужни на организма, за да функционира правилно и се наричат алфа аминокиселини, поради факта че фсички функционални групи, включително и радикала(или страничната верига) са прикрепени към един Въглероден атом- още нарече алфа-въглерод, а при останалите не е така.
Теанинът е растителна аминокиселина срещана в растението Camellia sinensis. На нея се дължи и и световния успех на зеления чай.

Трябва ли да продължавам или направо да ти пратя курсовата ми работа(ако искаш ще ти я пратя, ама като я завърша)?
- In nomine Patri, et Filii, et Spiritui Sancto, Amen!........ Dies irae- шептене в последната минута преди Катаклизма!

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » чет апр 07, 2005 9:28 pm

А, от тези, които не са алфа. Така да, чак после ми светна за тях.
Впрочем - от Camelia sinensis (На български е Китайска камелия) се прави и черният чай, който има по-голям световен успех от зеления.

Потребителски аватар
Doombringer
Чирак
Мнения: 18
Регистриран на: пет мар 25, 2005 4:18 pm
Местоположение: В канавките
Контакти:

Мнение от Doombringer » чет апр 07, 2005 9:33 pm

Interesting... Требе си коригирам курсовата работа, значи.
Иначе аминокиселината се използва точно с такива цели каквито съм придал на билката(с единствената разлика, че може да се използва и при болни от рак).

П.П.
Вие казвайте ко мислите за билката не за черния чай! Надявам се на обективна критика...
- In nomine Patri, et Filii, et Spiritui Sancto, Amen!........ Dies irae- шептене в последната минута преди Катаклизма!

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » чет апр 07, 2005 9:59 pm

Кръсти го неква си камелия. По растението.

А за курсовата - има и трети вид чай, правещ се от китайска камелия - 'оолонг'. Трите варират по концентрация на теин и L-теанин, благодарение на различната технология при приготвянето.

Потребителски аватар
Doombringer
Чирак
Мнения: 18
Регистриран на: пет мар 25, 2005 4:18 pm
Местоположение: В канавките
Контакти:

Мнение от Doombringer » чет апр 07, 2005 10:05 pm

Ами L-теанинът е около 1 до 2 процента от сухотовещество(горе/долу съм го описал), но все пак съм само осми клас и съм се изгърбил с тежката задача да описвам номенклатурата на аминокиселините, тяхното значение. Както и това на нещата, които образуват, а именно Белтъците(протеините, пептидите, както щете, въпреки, че има малки разлики) и още няколко дена ще си е**** м***** докато я подготвя...


П.П.
В крайна сметка, май крайното име на билката ще да е...(мисловна дейност- ех че трудно)... Инквис Камелия(десет хикса за предложението- името да е по самото растение)
- In nomine Patri, et Filii, et Spiritui Sancto, Amen!........ Dies irae- шептене в последната минута преди Катаклизма!

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » чет апр 07, 2005 11:04 pm

Сигурен ли си, че не трябва да бъде химикал това?

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет апр 07, 2005 11:04 pm

Да е кръстено на растението наистина е по-добра идея.
В допълнение, поясни каква е сложността на самата отвара (чаят). И дали билката може да се ползва в комбинация с други билки. И евентуално как би повлияла - например: Подсилва ефекта на менталните отвари и намалява този на физическите (тези дето дават сила, ловкост и т.н.) или нещо такова.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Doombringer
Чирак
Мнения: 18
Регистриран на: пет мар 25, 2005 4:18 pm
Местоположение: В канавките
Контакти:

Мнение от Doombringer » пет апр 08, 2005 7:43 am

Абсолютно съм сигурен, че не трябва да е химикал, щото до колкото знам в Магландиум все още няма "Органична Алхимия"(е*** изродската идея за СУ).


За сложностите не бях много сигурен- самата билка си има сложност 4(не се ли използва тази сложност при приготвяне на отвари), но всъщност мисля да я променя на 2(все пак човек трябва да може да си свари един чай). Ако не се взема преадвид тази сложност, то тя ще бъде като 2.

Може да се смесва с други билки(но за повечето е безмислено, защото не ги подобрява).
Повишава ефектите на билките, които възвръщат ЖТ на герой(слажо само с по 1 за жизнените точки и в този случай се използва ефективно срещу болести- колкото по-силна е животворната билка подсилена с теанин, толкова по-тежки болести лекува.), за останалите само добавя допълнително усложнение.

Като посъбера повече критика ще я коригирам и ще я постна чиста и гладка като бебешко д****** :oops: . At least I hope so
Последна промяна от Doombringer на пет апр 08, 2005 8:01 am, променено общо 1 път.
- In nomine Patri, et Filii, et Spiritui Sancto, Amen!........ Dies irae- шептене в последната минута преди Катаклизма!

Потребителски аватар
Doombringer
Чирак
Мнения: 18
Регистриран на: пет мар 25, 2005 4:18 pm
Местоположение: В канавките
Контакти:

Мнение от Doombringer » пет апр 08, 2005 7:51 am

Някой да се е замислял какво ще стане, ако към отвара се разтвори някой елемент(Как билките влиаят на елементите и обратното). Познание "Органична Алхимия" :D . Това веднъж го пробвах и разказвача ми написа една табличка с разните ефекте за билка смесена с елемент. Ако искате ще зема я постна.
- In nomine Patri, et Filii, et Spiritui Sancto, Amen!........ Dies irae- шептене в последната минута преди Катаклизма!

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Re: Билка- Second Revision

Мнение от Vilorp » пет апр 08, 2005 12:03 pm

Doombringer написа: Ефектът настъпва около 20-30 минути след поемането на базовата отвара
На мен лично това време ми се вижда много!
Doombringer написа:нормалното и действие може да се постигне само ако се изпият поне 100г от билката.
Тъй и тъй в Аскиома това е минималната доза за отвара, ако искаш ефект можеш да кажеш минимум 200 да речем.
Doombringer написа:Билката действа Успех часа.
Ако се активира след изтичането на въпростните 20-30 минути, цели "успех часа" ли ще ти възтановява уморта!!!??
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Doombringer
Чирак
Мнения: 18
Регистриран на: пет мар 25, 2005 4:18 pm
Местоположение: В канавките
Контакти:

Мнение от Doombringer » пет апр 08, 2005 12:09 pm

Умората я въстановява равномерно по време на действието. А защо времето да е много, да не би да тръгнеш да я пиеш по време на битка(че си умреш прав, ако от нея зависи живота ти). Пиеш едно рано сутринта за отскок и не се тревожиш до обяд

Грамажа не е от значение само да не е повече от 1200 г. А като приговяш отвара от няколко билки ще трябва да сложиш минимум 100г за да си действа нормално
- In nomine Patri, et Filii, et Spiritui Sancto, Amen!........ Dies irae- шептене в последната минута преди Катаклизма!

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пет апр 08, 2005 12:39 pm

Тъй като прототипът на това е китайската камелия и чайовете, следва да кажа, че силно се надявам да имате предвид 100г отвара, не суха маса.
Второ - какво точно ще стане, ако сложиш просто вещество (не елемент, него не можеш да го сложиш) зависи и от простото вещество и от концентрацията му. Арсенът или талият вероятно ще те убият, кислородът ще се разтвори в минимални количества и нищо...

Потребителски аватар
Doombringer
Чирак
Мнения: 18
Регистриран на: пет мар 25, 2005 4:18 pm
Местоположение: В канавките
Контакти:

Мнение от Doombringer » пет апр 08, 2005 1:48 pm

Суха маса от билката би трябвало да е към 50-100 мг.
За взаимодейстието билка/елемент имам предвид какво ще стане, ако към отвара от зайча сянка се прибави някой метал или просто вещество на елемент дърво. Дали ще се подсили дървото или билката(зависи от самите им свойства); дали изобщо ще стане нещо.
- In nomine Patri, et Filii, et Spiritui Sancto, Amen!........ Dies irae- шептене в последната минута преди Катаклизма!

Потребителски аватар
Hazalad
Работник
Мнения: 109
Регистриран на: пет фев 13, 2004 4:39 pm
Местоположение: Някакво
Контакти:

Мнение от Hazalad » пет апр 08, 2005 2:01 pm

Айде да може да се използва и при готвенето на друсан кебап? Заради идеята:)
I`m kid at heart, you see? When you tell me to stop, it just makes me run faster!

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пет апр 08, 2005 4:40 pm

Ох, Дуумбрингър, ох...Дуумбрингър...ох...

Такаа - осъзнах се. Аз ти отговарям на основание на тук действащата химия, според която шансът да се получи нещо е доста дребен. Повечето прости вещества дори няма да се разтворят, а нещото, което би могло да реагира все пак - теина е в мижитурски количества. Съглсано тая химия просто вещество дърво няма!

Какво би станало, ако приемем, че хем съществува елементален произход на веществата, хем има тая проклета билка, хем незнам какво си... Отговори си сам, всички отговори ще са еднакво хипотетични и верни/грешни в зависимост от това, дали ти харесват.

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » пет апр 08, 2005 4:45 pm

Несъм сигурен за смесването. Но Билкарството и Алхимията по принцип нямат нищо общо помежду си. (тука ми хрумна един хубав лаф - "Принципно погледнато, по принцип принципа е хубаво нещо но аз не съм принципен човек" (демек, на кой му пука за принципите)) Даже някъде из описанието на СУ "Алхимик" пишеше, че не се занимава с билки.

Главната задача на моя герой, междудругото, в сегашното приключение, между другото, е да прави отвари на групата (и да заледи някое и друго острие) и затова има и Билкарство и Алхимик на 6 степен (засега), затова и аз съм се замислял за това. Единствената комбинация, която ми е хрумвала да има полза е между една билка, май беше Ранилист, дето подсилва други отвари, и някой елемент за възстаномямане на нещо. Но като цяло алхимията и билкарството са твърде различни в Магландиум.
Последна промяна от Havoc на пет апр 08, 2005 5:58 pm, променено общо 1 път.
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Отговори