Бой във вода-как се провежда?

Стари теми

Модератор: Модератори

Отговори
Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Бой във вода-как се провежда?

Мнение от Асен » съб май 21, 2005 7:48 pm

/Добавено от БатГойко: Освен, че редактирах мнението (премахвайки прекомерно поставяните :), реших да маркирам темата като Важна, поради естеството на дискусията - защо съм постъпил така, ще разберете като прочетете отговора ми - мнение 16 или някъде там. Описаният принцип не е валиден само за тази ситуация, а за всички, в които можете да изпаднете като Разказвач)
Добавено от Асен: Поне една усмивка да ми беше оставил след обръщението!

Разказвачки, Разказвачи и Разказвани:): -как си представяте боя във вода от гледна точка на системата на Аксиом? Говоря за случая, когато единият (например гущероид) плува във водата, а друг (например Елф) стои на брега и се бие с него.

Моето виждане:
-Плуването замества Ловкост за определяне на Защитата и ТД.
-Наказанието за атаки към ръцете и главата се намалява наполовина за този, който е стъпил на брега (по-лесно му е да уцели противника там).
-За плуващия е намалено наполоина наказанието за атаки в краката и слабините.
-Ако на плувеца му дойде тъпата идея да рита, получава автоматично наказание от (-4).
-Плуващият се води за "приклекнал" при определяне на атаката на стрелящите оръжия.
-трошащите оръжия получават твърдо наказание от (-2) до (-4), например (-МР).
-сечащите получават наказане от (-МР/2) към Атака.
-Пронизващите действат нормално.
(Определени оръжия от последните три групи могат да имат разлики с посочените точки-зависи от преценката на Разказвача).

Чакам вашите мнения!
Последна промяна от Асен на пон май 23, 2005 3:38 pm, променено общо 2 пъти.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » съб май 21, 2005 8:18 pm

Защо единият е във водата,а другият извън нея.Не е ли по-логично и двамата да плуват.

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » съб май 21, 2005 8:25 pm

С това количество :lol: в поста почвам да се чудя в сериозността на въпроса, но все пак ще се опитам да отговоря.
/Редакция от Бат'Гойко - прекомерното количество :) са премахнати от поста на Асен, за да не изпадат и други в подобно удене)

Отговора е, че не знам как точно се изразява системно, освен с наказание при предвижване.

Едно е сигурно обаче - ако го беше представил с и двамата противници във вода, до шията при това, чак тогава плуването би могло евентуално нещо да помогне.

Ти описваш близък бои, с единия противник на брега. При това, явно става дума за някакво водно корито с много стръмен склон. Въпроса е: кой (освен някакво същество с дълги пипала) ще тръгне да се сражава в близка дистанция срещу някой на сушата, без да предпочете да излезе? Такава ситуация би била смислена само когато става дума за промъкване и изненадваща атака, като евентуално опита ще е да се вкара и противника във водата.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб май 21, 2005 8:26 pm

Защото единият е Гушероид и се чувства във водата като у дома си (буквално:)), а другият е елф и предпочита да стои на брега, за да не се отдалечава от гората :lol: .
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб май 21, 2005 10:54 pm

Ако положението е такова единствената битка която може да се проведе между двамата е от дистанция - стрелба или пюене (за гущера).

Ако идвамата са във водата търпят наказания и двамата - и ако е достатъчно дълбоко плуването става фактор!
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » нед май 22, 2005 9:48 am

Абе вие тоя разказвач за нищо го нямате. Когато нещо го няма описано в системата - се водиш от логиката, и по-точно от логиката на разказвача.

Ако продължавате така, следващата тема ще е бой-при-който-единия-виси-на-една-ръка-от-покрив-а-другия-прави-челна-стойка-на-перваза-на-прозореца

Разказвача присъства на сесиите за да ги решава тези работи. Няма смисъл тука да го обсъждате, защото всеки разказвач ще си има собствено виждане по въпроса и като се вземе предвид колко рядка е тази ситуация - няма да си го запомни това, а ще си прецени сам какви наказания да слага.

С три думи - немате си работа
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » нед май 22, 2005 1:55 pm

Не точно...по всичко личи, че героят на Разказвача ще участва в този бой, така че той самият ме помоли да пусна темата:).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » нед май 22, 2005 2:55 pm

Представям си го - гущероид си плацика по повърхността на заблатено езерце и изведнъж - хоп - елф изстрелва голяма назъбена стрела. Изпод водата изхвърчав голям стоманен щит и блокира стрелата (2ТД). После гъщероида се шмугва под водата, а елфа решава, че го е убил и застава на ръба да се огледа. Край на хода. Гущероида на последващия ход се хвърля нагоре към повърхността на водата и цапардосва елфа с грамадния си двуръчен стоманен подсилен чук. Главата на елфа става на яхния, а гущероида изхвърча 10 метра назад, набожда се на някакъв кол и умира.

След като вече я имате описана битката, не ви трябват правила за бой във вода :D :D

Реалистично : ами друг ос ие да си на твърда земя. На мене ми се вижда по-трудно да нараниш някого с чука си ако си във водата и нямаш твърда земя, отколкото от земята да удариш плувец и да го потрошиш. Освен това на сухо е по-лесно да отбегнеш атака, отколкото в плътна среда (пък и частично потънал).
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » нед май 22, 2005 4:50 pm

VORAC написа:Реалистично : ами друг ос ие да си на твърда земя. На мене ми се вижда по-трудно да нараниш някого с чука си ако си във водата и нямаш твърда земя, отколкото от земята да удариш плувец и да го потрошиш.
Освен това на сухо е по-лесно да отбегнеш атака, отколкото в плътна среда (пък и частично потънал).


Погледни тук...:)
Асен написа: Моето виждане:
-Плуването замества Ловкост за определяне на Защитата и ТД.
-трошащите оръжия получават твърдо наказание от (-2) до (-4), например (-МР).
-сечащите получават наказане от (-МР/2) към Атака.
-Пронизващите действат нормално.
(Определени оръжия от последните три групи могат да имат разлики с посочените точки-зависи от преценката на Разказвача).
На сухо можеш да отбегнеш атаката. Добрият плувец може да се гмурне по-надълбоко. Някакво противоречие да виждаш, предвид че на повечето герои Плуването им е доста по-ниско от Ловкостта?:)


Харесваш примерните битки, значи. Ето ти една.

"Елфът замахна с меча си към гущероида, но водата забави атаката му и противникът му успя да се гмурне по-надълбоко. Ако нямаше щит, елфът нямаше да успее дори да каже "мамицата му, защо не си взех рапира, като бате, вече да съм го нанизал на шиш!", защото от водата излезе късото копие на гущера и се насочи към слабините му. Щитът, обаче, спаси елфическия боец, който веднага замахна за контраудар към черепа на "влечугото". Ако успееше, ударът можеше да сложи незабавен край на боя..."

Както писах, това е моето виждане. Идеята на темата е да видим как си го представя всеки от вас, а накрая да се получи и "официално тълкуване"-поне заради боя във форумната сесия:).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » нед май 22, 2005 5:13 pm

Асен написа:-трошащите оръжия получават твърдо наказание от (-2) до (-4), например (-МР).
Исках да кажа, че и трошащи удари, идващи от сушата трябва да имат наказание в/у щета, но ниско. (пр 2 с/у 1 зар за във вода)
-Наказанието за атаки към ръцете и главата се намалява наполовина за този, който е стъпил на брега (по-лесно му е да уцели противника там).
-За плуващия е намалено наполоина наказанието за атаки в краката и слабините.
...но ,слава богу, наказанието за атака към главата, примерно, ОТ плувец към изправен не се увеличава и с точица ;)
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » нед май 22, 2005 7:25 pm

Когато единия е във водата, колкото и да е "у дома" той просто е прецакан. Ако пък тоя от сушата е достатъчно тъп да се опитва да удари противник, който е под краката му, то той заслужава да умре. Вярно, че по-високата позиция е предимство, ама в случая трябва да се наведеш, дори да клекнеш. Ужас!

Има смисъл да говорим, ако и двамата са във водата. Иначе не.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » нед май 22, 2005 8:34 pm

VORAC написа:
Асен написа:-трошащите оръжия получават твърдо наказание от (-2) до (-4), например (-МР).
Исках да кажа, че и трошащи удари, идващи от сушата трябва да имат наказание в/у щета, но ниско. (пр 2 с/у 1 зар за във вода)
-Наказанието за атаки към ръцете и главата се намалява наполовина за този, който е стъпил на брега (по-лесно му е да уцели противника там).
-За плуващия е намалено наполоина наказанието за атаки в краката и слабините.
...но ,слава богу, наказанието за атака към главата, примерно, ОТ плувец към изправен не се увеличава и с точица ;)
Съгласен, пропуснал съм за атаките в отдалечени локации:). Тогава да им сложим на главата на изправения наказание от допълнителни (-МР) на стоящия и също толкова-за атаки към слабините/краката на плувеца. За ръцете на изправения може да се поспори:).

Не разбрах какво наказание предлагаш за трошащите атаки. Както и да е, ако не съм бил ясен-предлагам наказание към атака, еднакво и за двамата, защото дали оръжието излиза от водата или влиза в нея накрая, все едно ще се забави. Физиците :wink: може и да (до)кажат, че не е едно и също, но в случая аз бих жертвал разлиакта, за да ускоря гейм-плея:).
lowstef написа:Когато единия е във водата, колкото и да е "у дома" той просто е прецакан. Ако пък тоя от сушата е достатъчно тъп да се опитва да удари противник, който е под краката му, то той заслужава да умре. Вярно, че по-високата позиция е предимство, ама в случая трябва да се наведеш, дори да клекнеш. Ужас!
Лоустеф, как си представяш боя със секира-с подскачане на изпънати крака ли?:) Да кажем само, че и нормалните стойки включват приклякане:). Иначе по твоята логика не може да има бой на стълбище:).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » нед май 22, 2005 9:20 pm

Друго : наказанията или бонусите за атака на отделни локации от тялото да се отслаби с МР на оръжието. Така, например, ако ела е с алебарда ще му е почти все едно къде ще удари плувеца - той стига и до главата и до краката му почти еднакво лесно.

Виж, да поразиш корема на плуващ по корем боец си запазва гоялмото наказание :lol: :lol: . Може би то да се намаля наполовина, ако елфа е с камшик или флейл? :lol:
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Rezo
Войн
Мнения: 134
Регистриран на: ср юли 21, 2004 12:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Rezo » нед май 22, 2005 9:41 pm

А16 (системата) е прекалено усложнена и без това за да замествате разни глупави формули. Аз лично не виждам никакъв смисъл в това. НО всичко е въображение и импровизация.(

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » пон май 23, 2005 9:10 am

Асен написа:Лоустеф, как си представяш боя със секира-с подскачане на изпънати крака ли?:) Да кажем само, че и нормалните стойки включват приклякане:). Иначе по твоята логика не може да има бой на стълбище:).
На стълбще двамата имат разлика в нивата 20-30 см. При вашия случай главата на единия е на нивото на глезените на другия. Ако се опитам да атакувам някой, който е толкова много под мен с нещо по-късо от копие, ще трябва да се наведа толкова много, че балансът ми ще отиде на гости при брат'чеда Аби в Детройт. А този във водата си е прецакана отвсякъде, защото движенията му са супер забавени. Имам предвид СУПЕР забавени. Ако аз съм на брега с алебарда, копие, лък или арбалет, то този във водата е мъртъв до пет секунди. Ако съм с нещо късо, ще го изчакам да тръгне да илиза и точно когато е наполовина вън и е най-безпомощен, ще го ударя. Ако пък съм във водата ще гледам се отдалеча от брега и да бягам.

ПП И не е все едно дали удара влиза или излиза от водата, но няма да ви кажа как, защото наистина е безсмислено и ненужно.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пон май 23, 2005 9:16 am

Rezo написа:А16 (системата) е прекалено усложнена и без това за да замествате разни глупави формули. Аз лично не виждам никакъв смисъл в това. НО всичко е въображение и импровизация.(
Асен написа: Не точно...по всичко личи, че героят на Разказвача ще участва в този бой, така че той самият ме помоли да пусна темата
Може би разказвача не може да се държи безкрайно безпристрастно и иска система. Т като имаш "въображение и импровизация" може да се окаже полезно, ако ги вложиш в разработването на правилото за бой във вода ;)
--------
За трошащи оръжия предлагах да се намаля не само атаката, но и щетата, съответно с един зар за удари от водата или с 2т. за удари по този във водата.



Друг аспект на битката - ако и двамата са експерти в защитата и битката продължи много дълго, елфа може да умре от жажда. Значи трябват ни правила и за това..[/quote]
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пон май 23, 2005 3:12 pm

Резо, правилно отбелязва, че няма нужда от сложни формули и правила - това само обърква играчите ви допълнително, а и налага сложни изчисления от страна на Разказвача.
При положение, че участниците плуват - независимо кой -, предложението за заместване на Ловкостта с Плуване е удачно. Въщо така, ако се плува си има правила за придвижването и колко ТД отнема то - не съм сигурен, но май-беше двойно повече. Това за придвижването.
Всички атаки под вода (Разказвачът преценя кога се случват - може да се ползва и когато просто са нагазили дълбоко във вода) отнема +2ТД и търпят наказание от -2 (прободни), -4 (чечащи), -6 (Трошашщи) - спопред оръжието. Естествените оръжия на тялотро търпят от -2 до -4 наказание (съответно за Ръка и Крак или техния аналог).
Друго правило не ви трябва - всичко останало е импровизция и преценка на Разказвача.

Както забелязватре стремежът ми е в допълнителните правила, винаги да боравя ствърди, числа и да избягвам всякакви формули, доколкото е възможно. Препоръчвам ви и вие да се водите от това правило, когато добавяте правила, според конкретната ситуация.
Ако сте обърнали внимание в опписанията на слабите страни на расите (неумела езда и т.н.) на съответните степени на неумение отговарят винаги еднакви числа:
- Неумело - 2
- Изключително -4
- Невероятно - 8
Има и междинни степени от -6 и разбитр асе супер непохватната от -16, но не ми се е налагало да ги ползвам. Горе-долу, можете да се водите от тези определения, когато налагате наказания - ако усложненията са слаби, те са до -2,3, ако са значими - те са от -4 до -7, ако са много тежки те са над -8.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » пон май 23, 2005 5:41 pm

Май е време да дам малко пояснения и насока, щото толко общо започна да се говори, че май нищо няма да излезне.

Ситуацията е следната:

Малко езерце. На брега е застанал елф, който има лък или други оръжия. Във водата плува гущер, който ще храчи слуз. Как би следвало да протече битката при положение, че гущера ще храчи, а елфа ще стреля - очевидно е, че няма да се стига до бой в близък контакт, освен ако гущера не завлече елфа във водата или елфа не наджапа (толкова глупави елфи не познавам).

Понеже гущера плува и една част от тялото му е покрито с вода, мишената става съответно по-малка, за което бих добави усложнение към стрелбата от 2 (примерно), а за прицелени атаки към долните крайници допълнително още +4 към нормалното усложнение.

За базова защита на гущера (или изобщо плувеца) бих взел половината от умението "плуване", защото изобщо е трудно да се придвижваш кой знае колко лесно във вода - ако някой не вярва нека се цопне в един басейн, от ръба някой да го замеря с малка топка, а плувеца да опита да избягва. Тренирал съм плуване доста години и имам няколко първи или втори места на малки състезания, така че не лялям само.
Освен това при проверката на умението за плуване, ако не е успешна директно намалявам защитата на плувеца с толкова, колкото е неуспеха. Точки действие за придвижване си има някъде дадени при описанието в книгата.
При положение, че атаката в случая е храчка не бих дал някакво усложнение, в случай че проверката за плуване е успешна. В случай, че не е била успешна стрелбата търпи наказание в размер на неуспех.

При нормално джапане на плувеца (ако реши да излиза от водата) се взимат двойно ТД за придвижване.
При отклон в най-добрия случай бих дал да се прави за двойно повече ТД, в най-лошия ще забраня това действие.
Париране/блокиране на удар за +1ТД
--------------------------------

А сега говоря принципно: Ако случая е на подводен бой, тоест и двамата са във голямо езеро, море или река:

За всеки хвърлям проверка за плуване. Неуспеха директно дава отражение върху атаката/защитата на всеки от тях.
Към ТД за атака добавям 2хМР на оръжието. (нека някой се опита да замахва във вода с алебарда или с нож, ще усети разликата сам защо давам 2хМР)
За придвижване е описано някъде в книгата и е нормално.
За щетата единствено значение ще взема, ако има временна или шокова щета - тя просто ще бъде 1/2 от това, което е нанесено.
При отклон в най-добрия случай бих дал да се прави за двойно повече ТД, в най-лошия ще забраня това действие.
Париране/блокиране на удар/блок за +1ТД.




И понеже, във форумната игра моя герой трябва да се ступа с друг герой, а на мен ми възложиха задача да съм разказвач, и бях сигурен, че останалите ще недоволстват помолих Асен да иска мнение от вас. Ако аз трябва да ръководя битката ще следвам точно това, което написах.
Последна промяна от Kid на пон май 23, 2005 8:13 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » пон май 23, 2005 6:10 pm

При това положение гущера наистина ще е прецакан откъм защитата, както и трябва да бъде - наистина е почти невъзможно да отбягваш удари във водата. В тази връзка може да се забрани (или поне много да се увеличат нужните ТД) за отклон.

За щетата - пронизващата и сечащата да не се пипат (наказението към атаката си го има). Трошащата си дава 6 шокова, ако след това остане например Х за реална щета, то във водата ще се нанесе само Х/2 реална, но и още Х/4 шокова (удар под водата не наранява серионзо, но боли). Другата шокова щета е според обстоятелствата - някак не върви пушек във водата, но пък една светкавица например ще даде двойни щети (и реални и шокови) и дори може да нанесе щети и на околните. Изобщо с магиите е малко по-иначе, там да си преценява Разказвача.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон май 23, 2005 6:12 pm

Kid написа: И понеже, във форумната игра моя герой трябва да се ступа с друг герой, а на мен ми възложиха задача да съм разказвач, и бях сигурен, че останалите ще недоволстват помолих Асен да иска мнение от вас.
Е, разкри се великата тайна:). Само две неща ме притесняват-това "трябва" (хайде да кажем, че ти така го реши) и фактът, че героя ти стои на езерото и си подхвърля кинжала, а ти говориш за стрелба:).
Поздрави:).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » пон май 23, 2005 8:10 pm

При това положение гущера наистина ще е прецакан откъм защитата, както и трябва да бъде - наистина е почти невъзможно да отбягваш удари във водата. В тази връзка може да се забрани (или поне много да се увеличат нужните ТД) за отклон.
Всъщност това е единственото нещо, което забравих да напиша, че бих забранил или увеличил двойно и ТД нужни за отклон. Ще се поправя в горния пост, та ако някой чете да го види накуп.


Асене, да се надплювам с гущера ли искаш? Ще е бая интересно храчо-мерене. С кинжала го чаках да излезне, но след като той плюе и аз мога да "плюя", нал'тъй? Освен това Любо си е получил ЛС преди 1 седмица още какво правя.

Потребителски аватар
blade master
Войн
Мнения: 158
Регистриран на: ср яну 12, 2005 9:28 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от blade master » вт май 24, 2005 12:07 am

киди под водата стрела почти спира то за няколко метра и куршум го прави... Това не е важно по важно е че търпиш наказание от -4 за прицелна атака към главата щото е трудно на Доом да мърда. Ловкостта му я заменям с плуването макар и да не е по добрият аналог :twisted: и още нещо ако искаш погледни как се измъкнах от ситуацията.
Извинявам се за ужасяващия правопис...

Потребителски аватар
SenDjar
Калфа
Мнения: 51
Регистриран на: вт апр 20, 2004 9:04 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от SenDjar » пон май 30, 2005 12:03 am

Директно на въпроса - никак. Той нали ще плува? А ако се приближи, ами няма да плува вече.... duh'

Съжелявам ако са го казали преди мен, да ме извинявате, че най-вероятно повтарям някого или повече хора, но ако са в КОРИТО - с наказания за движение под формата на допълнителни трудности. It's that easy. Не могат да давам точни числа, защото ЗАВИСИ ОТ ОБСТОЯТЕЛСТВАТА. Водорасли, буря, закачливи риби. Ако пък ги сведете до някакви обстоятелства, еми то ше няма смисъл бре - направете и тема "Бой измежду водорасли" или "Бой във вода под симфониите на Бетовен"...
God is dead, and no one cares!
Your God is dead, and no one cares!

NiGhT_WoLF
Заек
Мнения: 2
Регистриран на: пон юни 13, 2005 11:36 am

Мнение от NiGhT_WoLF » пон юни 13, 2005 1:16 pm

Аз предлагам само гущероидите които са в вода да имат допалнителни бонуси.... примерно + някфи ТД или атака. и добрите пловци ако са им останали някакви ТД примерно 4 да могат да ги използват когато другия го напада и да се гмурне под водата да избегне удара. Гигантите понеже са високи и водата не им пречи особено да губят по 1/4 от ТД. Джуджетата и гоблините не само да им се намалява ТД-то на половина ами и Атаката и Щетата понеже са много ниски. Хората и Ефлите на половина ТД... 8)

Потребителски аватар
TheIronFist
Стар заек
Мнения: 7
Регистриран на: пон май 30, 2005 2:38 pm
Местоположение: The Wastelands

Мнение от TheIronFist » ср юли 06, 2005 1:39 pm

VORAC написа:Представям си го - гущероид си плацика по повърхността на заблатено езерце и изведнъж - хоп - елф изстрелва голяма назъбена стрела. Изпод водата изхвърчав голям стоманен щит и блокира стрелата (2ТД). После гъщероида се шмугва под водата, а елфа решава, че го е убил и застава на ръба да се огледа. Край на хода. Гущероида на последващия ход се хвърля нагоре към повърхността на водата и цапардосва елфа с грамадния си двуръчен стоманен подсилен чук. Главата на елфа става на яхния, а гущероида изхвърча 10 метра назад, набожда се на някакъв кол и умира.

След като вече я имате описана битката, не ви трябват правила за бой във вода :D :D

Реалистично : ами друг ос ие да си на твърда земя. На мене ми се вижда по-трудно да нараниш някого с чука си ако си във водата и нямаш твърда земя, отколкото от земята да удариш плувец и да го потрошиш. Освен това на сухо е по-лесно да отбегнеш атака, отколкото в плътна среда (пък и частично потънал).
Сори за това че те критикувам ама с този голям щит тои ще е потънал като камък.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » ср юли 06, 2005 2:12 pm

Сори за това че те критикувам ама с този голям щит, той ще е потънал като камък.
Извинен си. Затова има дървени щитове, ако носиш такъв, по-скоро може да ти е проблем да се гмурнеш... :lol:
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » ср юли 06, 2005 2:55 pm

Интересно кво толкоз важно има в тази тема
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
TheIronFist
Стар заек
Мнения: 7
Регистриран на: пон май 30, 2005 2:38 pm
Местоположение: The Wastelands

Мнение от TheIronFist » пет юли 08, 2005 9:38 am

Асен написа:
Сори за това че те критикувам ама с този голям щит, той ще е потънал като камък.
Извинен си. Затова има дървени щитове, ако носиш такъв, по-скоро може да ти е проблем да се гмурнеш... :lol:
Абе не ме извиняваи щото се обърках.
Имах в предвид чук а не щит

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » вт юли 19, 2005 8:42 am

Махам статута на важна, че нещо ми се губи важността. Ако трябва да сложим линк в темата за важни линкове, но да седи постоянно отгоре е ненужно.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Отговори