Маркетинговата стратегия на Аксиом 16

Стари теми

Модератор: Модератори

Отговори
Потребителски аватар
Ro#|#
Войн
Мнения: 150
Регистриран на: чет май 05, 2005 6:41 pm

Маркетинговата стратегия на Аксиом 16

Мнение от Ro#|# » вт май 24, 2005 3:33 pm

Здравейте!
Имам за задача да напиша курсова работа по маркетинг (на тема маркетингов успех/неуспех на българския пазар) и много ми се иска да пиша за Аксиом 16. Ако някой има информация по въпроса, много ще се радвам да я сподели с мен.
Предварително благодаря!

Потребителски аватар
Yago
Чирак
Мнения: 31
Регистриран на: вт дек 25, 2001 7:54 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Yago » вт май 24, 2005 3:43 pm

Ако живееш в София може би дори може да ти се уреди среща с Иван Атанасов. Все пак няколко срещи наживо ще ви помогнат да уточните фокуса на курсовия проект. Разбира се, за целта е нужно и той да е съгласен да сподели такава информация и да ти отдели време. Но, той е един от хората които да търсиш.
I've had it with these motherfucking vampires in this motherfucking darkness.
Turn frustration to victory!
Meh, it could be worse you know. They could have magic trains.

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » вт май 24, 2005 3:46 pm

пффффхааахахахахахахахаха...

предполагам идеята е да пишеш за продукт който все пак ИМА такава стратегия... не я търси молим ти се сред РИ.. особено в българия, където самото издаване изсмуква де що ресурс намери.

Пък ако пишеш за потенциална стратегия... е, тогава винаги има какво да се напише
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
Ro#|#
Войн
Мнения: 150
Регистриран на: чет май 05, 2005 6:41 pm

Мнение от Ro#|# » вт май 24, 2005 4:04 pm

Май няма да е зле да формулирам няколко конкретни въпроса:
1. Към какъв читателски кръг е насочен продукта (като пол, възраст, финансови възможности)
А сега по елементите на маркетинговия микс
2. Продукт - би ми било полезно да получа информация за авторите - с какво свързано с игрите или литературата са се занимавали преди това.
3. Цена...знам я, но защо евентуално се е стигнало до точно тази?
4. Пласмент...това го знам от сайта, но, ако има нещо ново, ще се радвам да науча.
5. Промоции (то не че така се превежда promotion, но не се сещам какъв е българския термин)...май само въпроса за рекламирането ми се струва уместен.

6. Маркетингови цели и до колко са изпълнени/изглежда, че ще бъдат изпълнени до момента.

Yago, мерси за идеята. Не съм от София, но ще се радвам да се свържа с него. Ако е възможно, ще ми кажеш ли е-маил-а му? То няма да е лошо и да му се обадя лично, но не искам да му се натрапвам директно...може би на малко по-късен етап.

Alaris, като гледам от сайта и форума, екима на Аксиом 16 май знае какво прави. А и имам чувството, че това ми е уникалния шанс да получа информация директно от извора.

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » вт май 24, 2005 4:37 pm

Alaris, като гледам от сайта и форума, екима на Аксиом 16 май знае какво прави.
Ще ми е любопитно да споделиш.
Сайта до голяма степен си е празен откъм информация. Има 1 разказ, 3 статии, две от които трябва да са в книгата, а не на сайта, и карта...

Форума си е форум, има 17 странична тема с въпроси и отговори - пъъълен хаос - един през друг задават въпроси, на кои отговорено, кои пропуснати, кои игнорирани и така. Има фен-фик - мда, видяхме го всички. И спам-теми като "покажете героя си" или "любимо оръжие".

Реклама различна от теми из форумите "А16 излиза еди-кога-си" не съм видял. Добро попадение бих нарекъл единствено присъствието на А16 на миналогодишното изложение в Пловдив(еврокон ли се казваше) и толкоз. Присъствието на авторите в Споко или радиопредаването(The радиопредаването) беше просто за здраве. По спомен примерната сесия беше по Д&Д.

Къде е тази стратегия, която трябва да опишеш... щото аз току що го описах в 3 пасажа от по 2 реда...


И не, не обвинявам никой и не казвам че авторите са 'лоши' и тн. Но не търси под вола теле, и вземи по-плодотворен за изследване продукт или фирма.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » вт май 24, 2005 4:51 pm

Аз пък, като математик, реших да пиша курсова по криптография на тема "Криптосистеми използвани в Банско", щото като гледам - идеално си се разбират помежду си, а друг нищо не зацепва за какво си говорят . Хубава курсова щеше да се получи, ма пустите банскалии не щяха да си издават тайните...

Абе човек! В България играещите ролеви игри са няколко хиляди, има 1 (словом - един!!!) магазин, който се е специализирал, само отчасти, в продаване на ролеви игри и който се намира в безистен 3х4 метра! Каква стратегия искаш, какъв маркетинг те гони??? Можеш да говориш само теоретично за примерна схема. Ако ще правиш такова нещо, виж:
http://sivosten.com/forum/viewtopic.php?t=2931
и
http://sivosten.com/forum/viewtopic.php?t=2553

Потребителски аватар
Ro#|#
Войн
Мнения: 150
Регистриран на: чет май 05, 2005 6:41 pm

Мнение от Ro#|# » вт май 24, 2005 4:51 pm

Alaris, ти покрай критиките доста нова информация ми даде, благодаря за което. Иначе, за сратегията, и аз чакам да я споделят :wink:

Andras, мерси за линковете. Особено втория имам идея как да го вмъкна. Иначе, книжарниците "Пингвините" също я предлагат...поне така пише на саита, а подозирам, че и в "Хеликон" са пуснали корени.
Надявам се хората от Аксиом 16 да са по общителни от банскалии :)
Последна промяна от Ro#|# на вт май 24, 2005 4:58 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » вт май 24, 2005 4:53 pm

Всички заедно сме затаили дъх и чакаме да ни светнат за тази неведома и невидима стратегия
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
Ambartanen
Калфа
Мнения: 51
Регистриран на: чет авг 14, 2003 11:03 pm
Местоположение: Пловдив/Amherst

Мнение от Ambartanen » ср май 25, 2005 12:14 am

Alaris написа:По спомен примерната сесия беше по Д&Д.
Мне, не се играеше по никоя система.

А всъщност може да си говориш с авторите за това каква стратегия са измислили, но просто никой в България няма пари да рекламира продуктите по-сериозно. Което не значи, че Аксиом не се появи във всички книжарници (поне пловдивските) или че не го представиха на всички възможни места- Еврокон, Споко, радиопредаването (което не съм слушал и не съм сигурен доколко се е говорило за него). Ако си поговориш с авторите може да получиш доста по-подробна информация де. От форума BatGojko е Иван Атанасов, а Chimera също е част от разработващия екип, доколкото знам.
"Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog, it's too dark to read." --Groucho Marx

Потребителски аватар
Ro#|#
Войн
Мнения: 150
Регистриран на: чет май 05, 2005 6:41 pm

Мнение от Ro#|# » ср май 25, 2005 12:49 am

Мерси и на теб, Ambartanen. Аз чакам с нетърпение BatGojko i Chimera да се включат в топик-а.

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » ср май 25, 2005 3:54 pm

Alaris написа:По спомен примерната сесия беше по Д&Д.
Както Ambartanen каза, грешиш. И за да убедя теб и всички останали незапознати с D&D потребители, че сесията не беше по D&D ти давам линк към сценария на предаването, изготвен (струва ми се) от Ян.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » ср май 25, 2005 4:17 pm

Абе момчета някой изобщо загря ли че всъщност идеята е не по коя е БИЛА, а по коя НЕ Е БИЛА. А именно не е била по А16.... т.е. предаването не може да се приеме за част от стратегията на Аксиомци...
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
Ro#|#
Войн
Мнения: 150
Регистриран на: чет май 05, 2005 6:41 pm

Мнение от Ro#|# » ср май 25, 2005 4:28 pm

На мен ми прилича на опит за създаване на маркетингова ниша...въобще, адски интересна е темата :wink:

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » ср май 25, 2005 5:30 pm

Какво означава маркетингова ниша..... има пазарни такива. За момента маркетинга на А16 не е ниша, а е миша - и то дупка.

А пазарната ниша на А16... няма такава. Всички БГ РИ са в общата ниша на настолните РИ. Пазара е твъъъърде тесен за диференциация на ниши вътре в тази.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » съб май 28, 2005 10:20 am

Маркет (англ.) = Пазар :)
Иначе си напълно прав, незапълнена ниша има и целта на всички, които издават РИ у нас е да популяризираме това хоби - след това ще се борим за нашето място на пазара на РИ (когато вече има такъв).
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Ro#|#
Войн
Мнения: 150
Регистриран на: чет май 05, 2005 6:41 pm

Мнение от Ro#|# » чет юни 02, 2005 5:58 pm

Днес презентирахме с една колежка курсовата работа за М С на Аксиом 16. Надявам се да съм допринесъл с нещо за популярността, макар че не вярвам да има отражение. Но беше яко усещането да сложиш Аксиом до компании като Кока Кола и Оувъргаз.

Искам да благодаря специално на BatGojko за предоставената информация и на всички, които писахте в този топик.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет юни 02, 2005 7:30 pm

И ние ти благодарим за интереса :)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Ro#|#
Войн
Мнения: 150
Регистриран на: чет май 05, 2005 6:41 pm

Мнение от Ro#|# » чет юни 02, 2005 9:01 pm

Моля :) . Аз възнамерявам да изявя интереса си по малко по-сериозен начин, но първо трябва да стигна до цивилизацията и да си купя книжката.

И, между другото, BatGojko, получи ли ми последния й-мейл?

Отговори