Разширение на списъка с магии в Аксиом

Стари теми

Модератор: Модератори

Отговори
Потребителски аватар
Haron the son of Erb
Работник
Мнения: 89
Регистриран на: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Местоположение: Майна таун
Контакти:

Разширение на списъка с магии в Аксиом

Мнение от Haron the son of Erb » пет юли 08, 2005 2:07 pm

Не вярвам само на мен да ми е направил впечатление за сериозно ограниченият списък с магии в Аксиом, затова предлагам в тази тема да се обсъждат идеи за нови заклинания. Нека началото го постави някой друг обаче, защото точни в момента внимателно проверявам списъка дали спелчетата които съм намислил ги няма вътре под друго име :). Иначе основната насока за която трябва да се мисли е магиите за интеракция с НПЦ-та. Няма да е лошо да има някакъв далечен еквивалент на Charm Person или Dominate Person, който разбира се да няма толкова силен ефект и само да подобрява отношението на околните към магьосника и т. н.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » пет юли 08, 2005 2:31 pm

Подобна тема вече има. Честно казано, тамошните предложения не ми харесват особено и като цяло духът на темата ми се струва несериозен, затова ще оставя тази, за да видя, дали няма да се обособят малко по-сериозни (смисленени, подходящи) предложения. При всички положения едната от двете теми ще бъде заключена след някой и друг ден. Освен ако "шефа" не реши нещо друго, де :) .

Сега по същество - магическата система на ДнД е развивана 30 години. Аксиом е на 2-3-5 (колко точно бяха, бе, батГойко?), а официално на пазара е от по-малко от една. Определено има място за развитие в магическата система, както и в почти всеки друг аспект (не че е лош А16, просто може да бъде още доста по-добър). Така че всякакви добри предложения са добре дошли (а и някои не съвсем добри, сигурно, стига да има потенциал в тях). Съвсем друг е въпроса, дали пренасянето на магии от другаде към Аксиом е добра идея. Вярно че и някои от вече включените не са съвсем "оригинални", но те са общо взето от типа "ми навсякъде има огнени топки и светкавици, то си е класика". Вярно че в ДнД има интересни магии, но механичното им пренасяне няма да е особено добра идея.

Сега намерих и една друга тема, в чийто край батГойко изрично казва, че нови магии може да се появят, така че остава единствено да се направят добре, за което тук може да получиш помощ.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » пет юли 08, 2005 2:33 pm

Извинявай, ти брои ли колко са магиите общо? И не ти стигат? А ДнД си е съвсем друга система, ако те влекат магиите там моля, не се притеснявай ми я играй...

П.С. Доминейт Пърсън има еквивалент в А16. На позналите и открилите я честито! Останалите опитайте пак.


Леко редактирано от модератора по негови си съображения.
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Haron the son of Erb
Работник
Мнения: 89
Регистриран на: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Местоположение: Майна таун
Контакти:

Мнение от Haron the son of Erb » пет юли 08, 2005 2:46 pm

ОК за Dominate Persona-a съм съгласен, но какви са тези нападки, когато и Бат Гойко казва, че нови магий ще се поевят и че има нужда от тях? Другата тема я погледнах, вътре има поне 40% глупости, пък и никой не е пускал нищо вътре от бая време. Говоря за сериозно разискване на заклинания, ако на теб дадените ти стигат играй си с тях. Това е форум, тоест място в което хората обсъждат. Хората които се интересуват от това ще четат, които не се интересуват няма. И стига толкоз, време е да ви покажа първата си идея, че иначе и тая дема ще я обърнем на селска чакалня.

Потребителски аватар
Haron the son of Erb
Работник
Мнения: 89
Регистриран на: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Местоположение: Майна таун
Контакти:

Мнение от Haron the son of Erb » пет юли 08, 2005 2:57 pm

Училище: Ред
2 Ниво
Приятелство
Валидни цели: Създание
Цена за свитък: 2ср
Точки за запаметяване: 1 тр
Точки мана: 8 за произнасяне и 1 за 3 рунда поддръжка, т. е. 1 мана за 30 сек
Време на действие: докато се заплаща цената, след това ефекта намалява с -1 всеки рунд
Разстояние: МУ/4 метра
Описане:
Омагьосаното създание приема по-доре като доколко зависи от Успеха на магията, като той се получава по следната формула:
За да успее заклинанието:
3зара + МУ/2 > 16 + ПсУ, успеха на заклинанието е успеха от по-горната формула/2
За времето, докато действа заклинанието магьосника получава успеха като бонус на Пазарлък, Убеждаване, Съблазняване и всякакви други умения от това естество.

Това е първият вариант, всякакви идеи и корекции се приемат, стига да са смислени :).
Последна промяна от Haron the son of Erb на пет юли 08, 2005 6:29 pm, променено общо 3 пъти.

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » пет юли 08, 2005 2:59 pm

Определено има място за развитие в магическата система, както и в почти всеки друг аспект (не че е лош А16, просто може да бъде още доста по-добър).
Стефане, недей така. Бат ти Гойко ше подскочи до тавана, ако види че споменаваш развиване на цялата магическа система(която без съмнение може да е далеч по-добра, без да се обижда никой). Тва тука са само магии по текущата система.

И бих споменал че ако все пак се започне модифициране на системата - след 2-3-5 години работа.... мнооого лъха на несериозност и други по-лоши неща.

Виж коментара за копиране на магия от една система в друга го подкрепям с две ръце. Сиктир с тия претенции - като ви се играе с тези магии - играете Д&Д, като ви се играе А16 - играете с нейните магии или в духа на света и спазвайки логиката на магията на света правите магии със сходен ефект.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » пет юли 08, 2005 5:14 pm

Alaris написа:
Определено има място за развитие в магическата система, както и в почти всеки друг аспект (не че е лош А16, просто може да бъде още доста по-добър).
Стефане, недей така. Бат ти Гойко ше подскочи до тавана, ако види че споменаваш развиване на цялата магическа система(която без съмнение може да е далеч по-добра, без да се обижда никой). Тва тука са само магии по текущата система.
Не става дума за развиване, а за развитие - еволюция, движение напред, постепенно подобряване - тук нещо не е съвсем добре, пипваме го леко; там може малко да се подобри, подобряваме го и т.н. Разработване наново is out of the question.

Сега по конкретното предложение:
Виж стр.370 дясната колонка (Кид, разконспирирах те). Твоето изглежда като олекотена версия. В тази връзка школата трябва да е Ред, а не Хаос. С малко доуточняване на текста (по-скоро да се опрости малко) може да се получи една доста полезна магийка. Много ми е интересно какво ще каже бат'Гойко.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Haron the son of Erb
Работник
Мнения: 89
Регистриран на: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Местоположение: Майна таун
Контакти:

Мнение от Haron the son of Erb » пет юли 08, 2005 6:29 pm

Точно това е идеята, олекотената версия. Идеална за бард или за маг който да се хареса на хората без да ги прави безмозъчни зомбита. А школата я сменям веднага.

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » пет юли 08, 2005 7:17 pm

Не ми харесва. Защо? Защото в един момент магьосника няма да има нужда от нищо друго освен от много интелект и всички възможни магии... и другите играчи стават безсмислени.
Извод: Смени ефекта с друг.

Е, какво да направя... случва се понякога 8)
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Haron the son of Erb
Работник
Мнения: 89
Регистриран на: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Местоположение: Майна таун
Контакти:

Мнение от Haron the son of Erb » пет юли 08, 2005 9:21 pm

Една последна молба, когато нещо в магията не ви харесва обосновавайте се! Но изцепки от сорта на "ми много е силна и прави другите играчи безсмислени" са под всякаква критика. Ако наистина е така, дайте разумни доводи!

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » пет юли 08, 2005 10:22 pm

Смятах, че можеш сам да се досетиш. Явно съм надценил мисловната ти дейност. Ще се повторя:
Извод: Смени ефекта с друг.
Това трябваше да ти говори, че не трябва да даваш бонуси към пазарене, убеждаване и т.н. вече съществуващи такива неща, които ОСВЕН ВСИЧКО друго се развиват и с ТР. На там смятам, можеш да си вадиш изводите? Ако имаш нужда от помощ сподели, ще дам още някой хинт за досещане.
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Haron the son of Erb
Работник
Мнения: 89
Регистриран на: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Местоположение: Майна таун
Контакти:

Мнение от Haron the son of Erb » пет юли 08, 2005 11:10 pm

Хайде да разкараме всички магии които дават бонус на сила, интелект, ловкост и т.н. щото се вдигат с ТР, хммм ми то и магиите дет дават временна мана/жизненост са на същия принцип, и Познания в механика, а ма те останаха половината. Пък и ако се беше вгледал добре трудно може да се докара ефект над 3, а това все пак е временен бонус с/у 1 създание, иска и разход на мана и като цяло не върши работа ако самия маг няма тези умения вдигнати. Все още не мога да си представя великият маг, който контролира света с тази 2-ри левел магия. Абе въобще този спор е безсмислен, а ще ти бъда много благодарен ако ме "светнеш" с какво да го сменя ефекта?

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » пет юли 08, 2005 11:31 pm

Ами не аз съм измислял магиите, не мога да ти кажа с какво да го смениш.

Ще ти дам обаче пример защо не е максимум 3-4 ефекта.

ПсУ в най-общия случай е 10.

МУ на един специализиран магьосник в ред може да достигне до към 40 на 6-7 ниво. Прибави 50% за магията ефективност на школа ред и става 60. Капиш? :)

Не ми харесва идеята да харчиш духовна енергия (мана) и да можеш изведнъж да си по-умел в пазаренето. Но виш да харчиш духовна енергия и тя да се обръща в физическа сила или ловкост... или пък жизненост... малко разлика има, ако разбираш какво имам предвид...
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет юли 08, 2005 11:56 pm

Нека тогава магията качва обаянието на героя в очите на опонента му!
МА+3з.<>16+Псу+МЗ примерно, да не покачва директно показателите за пазарени и убеждаване и съответно качво успех върху 2 обаянието
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Haron the son of Erb
Работник
Мнения: 89
Регистриран на: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Местоположение: Майна таун
Контакти:

Мнение от Haron the son of Erb » съб юли 09, 2005 12:13 pm

И това е вариант, идеята е сходна, да не кажа, че няма разлика...

Отговори