[Част първа]Блатата

Архив - Форумни Игри
Потребителски аватар
del_mtg
Войн
Мнения: 172
Регистриран на: ср фев 16, 2005 7:34 pm
Местоположение: Beyond the limits
Контакти:

Мнение от del_mtg » пон сеп 26, 2005 4:23 pm

- Незнам. Нямам идея. - усещаше се затревоженост в гласа и - Ако разберат, че съм била намесена може и мен да убият. Просто ензнам.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон сеп 26, 2005 4:25 pm

- Хъм то и сега сме си преследвани престъпници, ако трябва да сме точни... по-точно джуджето е...

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон сеп 26, 2005 5:07 pm

-Добре-изръмжа Елфрик-това да не би да е нещо по-различно? "Само" съучастници означава, че "само" ще ни обесят, може би? Без да ни мъчат... Дайте да говорим конкретно. Къде можем да намерим фургон?
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
del_mtg
Войн
Мнения: 172
Регистриран на: ср фев 16, 2005 7:34 pm
Местоположение: Beyond the limits
Контакти:

Мнение от del_mtg » пон сеп 26, 2005 5:20 pm

По време на този така приятен разговор се чуха стъпки от към стълбите. Все едно стъпваше някой изключително пян. По едно време се чу звък от сблъсък, няй вероятно с парапента. Чуваше се и подхлъцване.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон сеп 26, 2005 5:31 pm

Елфрик просто се усмихна и свали налакътниците си. После ги прибра в торбата и тръгна към пияния.

(Като го видя, ще се погрижа да забележи вълка и гарвъна, които ме "легитимират" като майстор на Салфейската борба, после ще му съобщя, че горе има заклан човек. Ако тръгне към моите хора, ще го изчакам да ме подмине и ще го плясна по тила с длан-не съм свалял ръкавиците:)).

А иначе, за днес ви стига толкова от мен.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
del_mtg
Войн
Мнения: 172
Регистриран на: ср фев 16, 2005 7:34 pm
Местоположение: Beyond the limits
Контакти:

Мнение от del_mtg » пон сеп 26, 2005 8:21 pm

Пред Елфрик се разкри гледката на закоравял пяница. Имаше побеляла брада дълга около педя и побеляла коса. Беше мургав на вид и висок около 1,80. Леко дебеличък, коремът му се отличаваше. Учите му можеби някога са били зелени, но в момента се виждаше само чеврено. Цялото му лице беше червено чак до ушите. Поклащаше се и от далече вунеше на най-различни питиета.

Вървейки, ако това изобщо можеше да се нарече ходене, той се блъсна право в Елфрик и после имърмори нещо, което обаче не се разбра през тризъбата му усмивка.

(Асене, разиграй диалога и пиши във зелено.)

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пон сеп 26, 2005 9:55 pm

(как можа бе дел, и то червенокоса...това си е чиста психическа атака срещу Ворак)

Начук се озъби на единствения друг мъж в стаята, после метна чантата торбата си на гръб и се обърна към жената:
-Да изчезваме. Идвай.

Наблюдателност. Бива ли я за нещо.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт сеп 27, 2005 11:39 am

(използвам си 17-те промъкване)
- Ц ц ц, мръсна работа - изказа мнението си по въпроса с трупа Васко, който се беше появил на вратата, след, като беше поръчал питиета се бе качил да види защо се се забавили "аверите". Остана на входа, като следеше развоя на събитията в стаята и в коридора, където в Елфрик тъкмо се блъсна прилично почерпен госодин.
- Паниката, никога не е била нещо полезно, а тъй като все още имам работа в околноста и утре се очертава да си намеря още, нека преминем към план "Б", какво ще кажете? - подхвърли Васко на останалите в стаята.
- Визирам лопата, дупка и вар...

Бил съм ад вратата когато Елфрик излиза и в момента съм на касата, Елфрик би трябвало да е между мен и пияния в другия край на коридора, а останалите в стаята. Ако Асен се оправи с пияния ще вляза вътре да се занимая с трупа - спирани на кървенето, забърсване на следите от кръв, проверка дали няма нещо друго ценно (брошка май имаше), увиване в подръчен матерял.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт сеп 27, 2005 12:11 pm

-Там има труп!-обяви Даарио-Елате, не трябва да объркваме следите, за да може стражата да намери улики... а и убиецът може да е още там!-заяви той, докато прегръщаше пияния преез рамо-Да вървим да съобщим на стражата, а после можем да се напием!

(Използвам си лидерските умения за да го отведа, би трябвало да има голямо улеснение-рядко е трудно да поведеш пиян човек към по-нататъшен запой. Освен това всички с удоволствие слушат водачи, които ги водят някъде по-далеч от опасността :lol: ).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт сеп 27, 2005 2:15 pm

- Момчето май-ще се оправи - коментира Васко, след като хвърли още едни поглед през вратата - Приемате ли план "Б"?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
del_mtg
Войн
Мнения: 172
Регистриран на: ср фев 16, 2005 7:34 pm
Местоположение: Beyond the limits
Контакти:

Мнение от del_mtg » вт сеп 27, 2005 3:11 pm

(прав си олеснението е доста, даже няма нужда да мятам зарове :wink: )

Пияния прхлъцна нещо и каза:

- Труп ли? Тогава определено трябва да кажем на стражата. Да слизаме долу.

След това тръгна към най-близката врата се блъсна в нея:

- Това пък откъде се зе? Магия!?

(тоя явно е пян до козирката)

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт сеп 27, 2005 3:35 pm

- Хъм... Ти и чувал да ми дадеш, пак ще се справя с него - мъртвите почти не кървят... - Майлс гледаше трупа с презрение.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт сеп 27, 2005 11:40 pm

-Мда... -съгласи се Елфрик-сигурно е магия! Абе, и онзи може с магия да са го заклали! Да вървим, че ако магьосникът е наоколо, мани, мани... ти водиш, че не знам къде е стражата!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср сеп 28, 2005 9:47 am

- Мъртвите, може и да не кървят след 3-4 часа, ма в началото, са като лейки... Дали ще можем да го замаскирам като самуобиство? - зачуди се Васко гледайки слизащия по стълбите Елфрик
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср сеп 28, 2005 1:53 pm

- Да, бе, падна върху боздугана и си счупи ребрата.... Не ми звучи правдоподобно ;) - Майлс погледна пак трупа и заяви: Може просто да го предствим, като напит - нека да си мислят, че е прекалил с пиенето, а ние да го заведем до тях.

Потребителски аватар
del_mtg
Войн
Мнения: 172
Регистриран на: ср фев 16, 2005 7:34 pm
Местоположение: Beyond the limits
Контакти:

Мнение от del_mtg » ср сеп 28, 2005 8:24 pm

Пяния се залюла към една открехната врата залитайки и тръгна да влиза вътре. Стаята изглеждаше празна.

- Да прав си. Трябва бързо да кажем на стражата. Не обичам магьосници. Да вървим.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » ср сеп 28, 2005 10:16 pm

Елфрик се усмихна и го последва. Въпросът беше дали в стаята има други хора (или елфи, таласъми...).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
del_mtg
Войн
Мнения: 172
Регистриран на: ср фев 16, 2005 7:34 pm
Местоположение: Beyond the limits
Контакти:

Мнение от del_mtg » чет сеп 29, 2005 12:08 pm

В стаята няма абсолютно никакви същества. Стандартна стая от гостилница: легло, шкаф и прозорец.

Пяния се затътри навътре, акто се блъсна в леглот и падна върху него. Не помръдна повече. Чуваше се само нещо като хъркане...
Последна промяна от del_mtg на чет сеп 29, 2005 5:09 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » чет сеп 29, 2005 2:27 pm

Елфрик се усмихна, излезе и затвори вратата след себе си. След това се върна да види какво са измислили останалите...
Вече можеше да им предложи нещо.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет сеп 29, 2005 2:41 pm

-Браво, и ти ли уби човека!? - иронично го подкачи Васко - Какво ще правим с бездиханния? Ще го копаме или ще го носим в тях си да си отспи зарад махмурлука!?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет сеп 30, 2005 8:52 am

-Както казах, насилието не е решение-усмихна се Елфрик.-Сега, ако измислим как да скатаем тялото и да се измъкнем незабелязано, можем да оставим "пазителите на реда" да се чудят кой е свършил тая глупост. Другият вариант е да се измъкнем, да оставим тялото и да оставим боздугана на джуджето до пияндето, а след това да викнем стражата. Нашата приятелка е актриса, би трябвало да може да лъже убедително, че нападателят е бил пияният в съседната стая...
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пет сеп 30, 2005 11:58 pm

-Може...ама боздугана е готин, а и здрав се оказа. Нека унищожим трупа - няма труп, няма убийство. Дайте секторен огън!
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб окт 01, 2005 3:56 pm

Елфрик потръпна, очевидно престорено.
-Няма да те питам върху колко си го изпробвал. Само че ако няма тяло, има изчезване, и познай колко хора ни видяха долу да тръгвае след тях двамата? Предлагам да жертвамш боздугана, за да спасиш ббрадата си, както съм чувал, че говорел вашият род...
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » нед окт 02, 2005 10:58 pm

-Изчезване...това може да е резултат най-често от отвличане. А ако се мотаем из тея селяния, надали някой ще може да ни обвини серизмно в последното. <след кратка пауза> Всъщност ако все още мислиш, че да набедим невинния отатък е най-добрата идея, ще те подкредя...как ти беше името?
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон окт 03, 2005 12:17 pm

- Нека тогава да е пияндето, няколко мазки кръв, боздуган в ръката му... Ще свърши работа предполагам!?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон окт 03, 2005 4:20 pm

Да, точно това ме притеснява-кимна Елфрик-ако не успеем да изчистим джуджето перфектно, никой няма да ни повярва, чисто и просто... каквото и да решим обаче, трябва да го решим и да приключим с изпълнението за не повече от 10 минути, преди някой да се е качил да провери какво става-и може да не е просто пиянде... "отряд на стражата" ми звучи по-достоверно!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » пон окт 03, 2005 8:24 pm

Балин си стоеше долу на масата и си пиеше бирата.По едно време реши да провери какво става с останалите.Качи се по стълбите и ги видя струпани всички над някакъв труп.Погледна окървавеното тяло,боздуганът до него и после Начук.Поклати глава и каза:
-Ба!За пет минути ви оста'их и вече се забъркахте в неприятности.-после погледна момичето-И то заради жена!К'ъв е тоя?-попита джуджето и кимна към кървавата каша.
Life isn't bad - it's WORSE!!

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон окт 03, 2005 8:43 pm

-Мъртъв-обясни му Елфрик изчерпателно.-И по-добре заради жена, отколкото заради мъж! :wink: Макар че аз лично се забърках с идеята да не убивам никого... и никого не убих, но ако братът на мъртвия разбере кой е свършил работата, това може да няма особено значение. Предложенията дотук са следните: да скрием тялото и да твърдим, че не знаме къде е-само не знам кой ще ни повярва. Другите варианти са да се скатаваме, преди да са ни докопали, заедно с нея, или да обвиним за убийството пияния, който спи в съседната стая... Аз гласувам за вариант номер три.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » пон окт 03, 2005 9:06 pm

-А аз нищо не схванах,но мисля,че третия план е най-подходящ.
Life isn't bad - it's WORSE!!

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пон окт 03, 2005 9:06 pm

-Човече, след като даде гласа си, предлагам да идеш на стлбите и да се постараеш никой да не се качва, докато не приключим. <това не ог казвам, ако и Елфрик е изцапан, а го казвам на някой чист>
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Заключена