Част първа (все още) - бунаците в Буна!

Форумна игра по Аксиом

Модератори: Vilorp, Модератори

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » ср окт 26, 2005 3:27 pm

-Ей сега ставам.-каза Хоудриц на Исмаил,като в същото време седеше и се готвеше да си направи зклинание за лечение, за да облекчи малко проклетата болка от проклетата рана,която малкото,проклето д'зерче му направи.

(правя си заклинание за лекуване на леки рани и се концентрирам максимално)

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » ср окт 26, 2005 7:07 pm

Угаин се показа иззад прикритието и се запъти към центъра на полянката.
- Така ли? Значи ще остана без палто от д`звер? Е, какво да се прави.
Гигантът погледна майстор Тинк и забеляза разочарование по лицето му. Потупа го по рамото. Знаеше какво му е. Джуджето със сигурност съжеляваше, че няма да види Творението си в действие. Замислено се взря в Капанът и си помисли колко труд бе отишъл на вятъра.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср окт 26, 2005 9:13 pm

(за Нао: имаш +16 успех, за всеки мой пост той нсамалява с 2, а за чужд с 1-ца поради мърдане на д`звера и геройте, когато решиш можеш да почнеш да се концентрираш наново или да стреляш)

В момента в който Хоудрец произнесе заклинанието козината на гърба на Д`звера настръхна и тай се обърна към магьосника с пламтящи очи.
- Глупак мъртав - бе коментара на Владислав, след което момчето метна кинжала си. Дръжката тресна Хоудриц по главата и ушите му звъннаха (имаш +5ТЖ +4ТМ от заклинанието и -5ТЖ временна щета от удара по главата) - Тома е д`звер, храни се с мана - просъска младежа като се доближи до Хоудриц и си прибра кинжала.
След като заклинанието бе прекъснато четината по врата на д`звера се отпусна и той забеляза молкото животинче в краката на Даарио. Ако можеше да се усмихва усмивката на големия щеше да е зловеща, малкото пък "пребледня" и си плю на лапичките. Три скока от по метър и половина не бяха достатъчни защото големия д`звер напрви свойте три скоко от по 5 метра и го застигна, след което га застъпи с едната си лапа и изръмжа хищно.

малкото и големия са на 4 метра зад Даарио и на 2 от "входа на капана" растоянието от дървота но Нао е 16 метра а от това на Кавлор 7
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » чет окт 27, 2005 2:33 pm

Хоудриц бе забравил за малката подробност около Д'звера(е и на 16 интелект да си пак ще забравиш,к'во),но нямаше време да се озъби на Владислав,защото видя как големия настъпва към малкото.Застина на място.Не знаеше,какво да прави.Едва ли щеше да има възможност да спаси малкото гаднярче,но магьосникът дори не беше напълно сигурен,какво ще иска от него Д'вера.За това остана да чака...

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » чет окт 27, 2005 5:19 pm

Елфът отдавна вече не си чустваше ръката и скоро започна да му причернява пред очите.Е,може и да беше израсъл сред животни,но никога не се бе оправял с тях добре.
-Ако някой реши да ми помогне,ще съм му много благодарен,защото скоро вече ще съм безполезен.-каза Ели трудно.След това се опита да разкара малката гад по друг начин.Погали го като се опитваше да не си движи ръката,защото това му причиняваше още болка,и започна да му говори тихо мили думи като:
-Хайде добро,малко д'зверче,пусни ръката ми,моля те.Моля те махни се,защото адски ме боли...
Мислено се молеше на всички богове,за които се сещаше(но поради ограничените му познания в тази област не бяха много)стоманената захватка да се поотпусне...
Life isn't bad - it's WORSE!!

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » чет окт 27, 2005 5:34 pm

Нао отказа да се изненада. Често, каквито и да бяха, хората имаха умението да стават по-тъпи от ковашки чук.
Цялата работа никак не вървеше на добре. Тоя капан да помогне вече беше извън въпрос. И проклетия Д'Звер не изглеждаше да е някой, които ще се задоволи с малко. Щеше да си търси още и още, докато няма повече. Това не бе Д'Звер, това бе Изверг.
В тоя хаос, нещо трябваше да даде ясна насока на нещата, за добро или за лошо. Поне Извергът изгеждаше толкова зает с малкото, че сигурно и муха да му влезеше в носа, нямаше да усети. Съзнавайки, че сега освен на всичко ще трябва да се осланя и на Късмета, Нао спря да диша.

Стрелата полетя към едрото око.

Без да чака резултата, Нао вече вадеше втора.
(без да издава и звук, отново с максимална концентрация)
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » чет окт 27, 2005 5:44 pm

Даарио сви рамене и с усмивка ускори движенията си. След това извади рапирата и заяви на Д'звера.
-Ако удариш малкото, по-добре ми повярвай, че битката с мен ще бъде болезнена... дори за теб! Пак помисли струва ли си...
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет окт 27, 2005 8:29 pm

Докато хоудриц чакаше събитията се развиха шеметно. Д`зверчето захапало Ели забеляза големия д`звер песна елфа и с максимална скорос на подскоци от по метър и нещо се отправи към храстите. Ръката на дългоухия кървеше и пред очите му чернееше, но той все още беше боеспособен, е като изключим ме няколко кости стърчаха от нея де. Владислав се приближи бързо ком него и без да се церемони го издърпа в страни пренебрегвайки писъка на елфа (5 шокова щета от болката и 1 временна от грубата намеса). След което младежа измъкна бляла копринена кърпичка и я ови стегнато около ранта. Пое си дъх и изсвири силно. точно в момента когато една стрела профуча над главите на групата, а също и над тази на дзвера. Нао остана незабелязана но пръстите и изтръпнаха (1 времена щета), явно лъкът не й бе привечен, а истрелът към окото замалко не я събори от дървото (неуспех 11). Можеби трябваше да се цели другаде.

забележка: ако Даарио е използвал забързване за "и с усмивка ускори движенията си" д`звера го напада с атака 25 за 5 ТД (прати ми статистиките на героя че съм ги затрил) ако е просто израз продължете да четете!

Д`звера не обърна и капка внимание нита на профучалата стрела нито на изказването на Даарио, а с рязко движение прехапа врата на малкото и заметна трупа му право в краката на стаписания Ашли който стоеше точно до входа на капана под който Тинк чевръсто се напъха.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » чет окт 27, 2005 9:06 pm

Нао опъваше втората стрела и си мислеше, колко нелепо е, че стрелбата с лък "замалко не я събори от дървото".
Поляната обаче бързо се бе раздвижила, да пробва пак с лъкът сега вече бе безмислено. Преметна го през рамо и внимателно се засмъква от дървото. За сега смяташе, опитвайки се да остане незабелязана, предпазливо да се приближи до ръба на поляната. Поне в цялата шумотевица това не би трябвало да е трудна задача.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » чет окт 27, 2005 9:33 pm

Приказките, които Д`звера и непознатия друид си бяха разменили не бяха свършили работа. Угаин извади брадвата си и здраво стисна щита с другата ръка. Кървавата сцена пред очите му го изпълни с негодувание и гняв. Малките чудовища бяха нахапали здраво спътниците му без причина, но дори те не заслужаваха да бъдат разкъсани на парчета. Гигантът приклекна леко напред и решително се взря във вероломната твар. Угаин изчаква действията на чудовището.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » чет окт 27, 2005 10:17 pm

Сора също излезе от скривалището си, но не се реши да атакува. Само се въоражи с щита и брадвата си.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет окт 27, 2005 10:17 pm

приемам че Даарио не е казвал заклинание щото щяха да го изядат с парцалките ;)

Д`звера се извъртя и забеляза третото д`зверче, онова което бе ухапало Хоудриц и Ели вече бе вазирало към храстите. Така че малкото животинче останало в краката на Деа бе следващата цел на гиганта. Той се извърна и скочи озовавайки се на 2 метра от Деа и д`зверчето и на още толкова от Угайн. От Даарио се бе отдалечил на повече 6 метра, но все още беше пред входа на капана. Ашли бе зад гърба му. Грайл малко по встран от Угайн. Владислав пристегна превръзката на Ели и змъкна камшика си. Сора се бе показал зад капана на 7 метра от д`звера, но пък първото мъниче бе избягало през неговото бивше скривалище.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пет окт 28, 2005 1:38 am

Кавлор стисна зъби и най-после се реши. Скочи от дървото, все още с приготвен магически кристал в ръце. Затичвайки се към капана и Дзвера, той изстреля еин магически заряд право в/у страшното чудовище, псоле хвърли кристала в средата на капана.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » пет окт 28, 2005 9:01 am

Хоудриц извади камшика.Макар и да беше почти безполезен без магията си той не можеше да седи и да гледа безучастно.Опита се да застане така, че чудовището да е между него и капана.
"Трябва да съм луд"помисли си той и отново зачака,за да види как ще се развият нещата по-нататък...

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » пет окт 28, 2005 11:10 am

Исмаил вече беше свалил лъка от рамото си и внимателно се прицелваше в Д'Звера.
- Д'Звер! - изръмжа той - Ти ме излъга! Следващия труп ще е твоя!
Исмаил замърмори нещо ("оплитане").

Ако успее:
След няколко секунди от земята изникнаха корени и се оплетоха около Д'Звера. Исмаил знаеше, че трябва да действа бързо.


Опъна тетивата. Стрелата полетя. Исмаил посегна за втора.
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет окт 28, 2005 2:37 pm

При скако Ворак примижа (3 временна щета), от удара, след което се опита да освободи магията, но както става често в живота неизпробваните ниско буджетни играчики не са това което си очаквал. Кристала примижа и угасна. Това "смело" действие от страна на джуджето все пак разсея за молко големия зъбат Д`звер и даде шанс на мъничето да профучи на подскоци покрай Деа. Д`звера хвръли на Ковлор една зъбата усмивка обещаваща дълга и мъчителна смърт след коте отново подгони жертвата си пътьом събаряйки Деа.

10 ТО за Кавлор, че все пак реши да ползва кристала; Довечера като се прибера ще сметна атаката на Исмаил че нямам зарове в момента; Нао се е концентрирала за +6 успех до момента - всеки чужд пос прибавя 2 успех мой 4 до достигане на 16 или до влизане в режим на битка.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
dragon_destiny
Чирак
Мнения: 29
Регистриран на: пет юни 18, 2004 8:09 am
Контакти:

Мнение от dragon_destiny » пет окт 28, 2005 4:17 pm

Грайл също извади брадвата си и с кръвожаден блясък в очите почна да се приближава към Д'звера.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет окт 28, 2005 10:29 pm

Даарио си помисли да ускори движенията си, но вече виждаше ясно, че дори тогава няма да е равностоен на дивата скорост на звяра. Вместо това изтегли рапирата, замахна за посичане, което се превърна в промушване, и се хвърли върху завяра, като елегантно промени посоката на удара си, когато Д'звера започна отбягването...

(Атака за 8ТД с Финт, при възможност използвам Точен удар. Щета-3зара+2 пронизаваща. Общ сбор на Атаката-19).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » пет окт 28, 2005 10:59 pm

От новата си позиция и все още незабелязана (поне така й се струваше), Нао търпеливо се прицелваше. Щом Д'Звера се извърнеше с гръб към нея, стрелата щеше да полети към тлъстата му задница. Сега бе бая по-близо - с такава огромна мишена, дори тя нямаше начин да пропусне.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб окт 29, 2005 1:16 am

Даарио вложи голяма доза майсторство във всоята атака, но чудовището демонстративно непомръдна и рапирата му промуши разсичайки въдуха, където се прадполагаше че ще се озове гадинката.
От земята наистина изкочиха корени, които оплетоха лапите на д`звера, но с един лек напън той ги разкъса и направи следващия си скок към малкото квичащо от ужас д`зверче. СТрелата на Исмаил профуча край д`звера леко разрошвайки четината по врата му, а миг по-късно стрелата на Нао се заби дълбоко малко в страни от опашката му. Чудовището изръмжа злобно и впери поглед точно към скривалище то й, а сетне направи поредния скак и затисна зъбатото си малко копие.

Сора 7 метра от дяснато рама на дзвера, Кавлор 6 дясно отзад, Хоудриц и Ашли 5 лаво одзад, Даарио 4 лаво отзад, Граил и Угаин 6 ляво отпред, Исмаил 10 отпред фронтално, Нао 8 отзад директно.

Ако съм пропуснал някой той да си избере позиция, но не по близо от 3метра. Деа е паднала на метър зад д`звера точно под опашката му ;)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » съб окт 29, 2005 10:39 am

Сора се притече на помощ на Деа, като се пазеше от опашката на Д'звера.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » съб окт 29, 2005 11:12 am

Хоудриц нямаше повече време за губене.Концентрира се върху грозника и се замоли на Орим ударът му да бъде успешен(и също така да оцелее след него) и да отърве малкото.Изплющя вднъж...

(при атаката се концентрирам максимално и използвам късмета си)

Потребителски аватар
dragon_destiny
Чирак
Мнения: 29
Регистриран на: пет юни 18, 2004 8:09 am
Контакти:

Мнение от dragon_destiny » съб окт 29, 2005 8:32 pm

Грайл се затича към съществото, с див рев и вдигната за удар брадва.

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » нед окт 30, 2005 10:36 am

Ръката на Ели мнгоо го болеше,но все пак реши да се включи в битката.Хвана копието и със всичка сила го метна по големия звяр.

Вилорп,да кажем,че съм до Хоудриц и Ашли.Остават ми 5 ТД след атаката(3 за вадене и 6 за атака).Имам атака 20 и щета 3зара +3(незнам дали като го мятам си остава същата).
Life isn't bad - it's WORSE!!

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » нед окт 30, 2005 9:59 pm

Провал в пална - с толкова много вкусни хапки магове звяра не обръщаше никакво внимание на камъка. Кавлор се ядоса и запопрати камъка с все сила...по звяра.

А дано го пошашардиса Кавлор с тоя артефакт!
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт ное 01, 2005 9:52 pm

Съдбата се смееше гръмогласно в лицето на Хоудриц (1 2 1) макар да се концентрира камшикът му изплющя високо, а на връщане за една бройка да се увиие около врата му.
Брадвата на Грайл прелетя на милимунди от главата на чудовището и развя твръдата четина по гърба му (неуспех 1-ца). А в сетния миг копието изпратено от елфа се заби между д`звера и гиганта. СТранното бе че Кавлор, със кривете си краченца и ръчички, малкия ръст и проблема му с джуджетата еднинствен успя да нацели животното (АУ 4 допиши си 1ТР по избор :)).Ашли си поех дъх готов да запее, всички го погледнаха със свити сърца чудейки се какво биха могли да използват за да го спрът. И в този момент чуха свистенето. Нещо се приближаваше с адска скорос от небесата и то не другаде а право към "певеца". ТРЯАААС! хартиика увита около камък се вряза малко под кръста му. Ашли изпя най-хубавото гордно До през живота си, при това 6 октови по-високо!!! И се строполи на земята! (АУ 6!!! атаката ви се дига с 4 за следващите два рунда)

Начало на прърви рунд - вие сте
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » вт ное 01, 2005 11:46 pm

Кавлор се поохили от тъпото ТРЯС на камъка о Дзвера и както си му беше чука прикрепен на гърба, се затича онуй ти ми джудже - право към Животното. Като наближи се зарадва, че е още жив (а дали не се лъжеше) и се метна да се актери по дългата козина на Гаднатакатерица - към главата!
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » ср ное 02, 2005 12:01 am

Ако оная гад се обърне да яде мойто Кавлорче, то ще я цапардоса с чуак през зъбите, та да й е за урок!.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср ное 02, 2005 12:27 am

Това че джуджето се метна на д`звера вероятно бе последната му грешка в живота. Или поне така би казал някой, който непознаваше джуджето. То не успя да се покатери поради факта че д`звера забеляза нападението му и помръдна леко. Кавлор прелята покрай него с див поглед и се стовари върху малкото д`зверче. Големия атакува, а джуджето изпищя, лили надеде изключително писклив боен вик и замахна с чука...

Миг по късно стаманената дражка на чука се огъваше в паста на чудовището, Кавлор все още я държеше опулен като за световно поради два прости факта: Първо все още беше жив и второ малкото д`зверче бе захапало препаската му барабар със крака. (-6ТЖ -12мана) Изглежда след, като устата му се напълни с кръв то се посъвзе и пробва да се измъкне в комлект с препаската на Кавлор.

остава ти едно действие чука неможеш го измъкна сам а както изглежда д`звера скоро ще си реши проблема с него ;)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » ср ное 02, 2005 12:37 am

Вадя следващия чук от раницата и подпухвам навелата се глава.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Заключена