Въпроси и коментари по приключението

Форумна игра по Аксиом 16

Модератори: Mistral, Модератори

Отговори
Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Въпроси и коментари по приключението

Мнение от Mistral » ср ное 09, 2005 2:07 am

Започвам с няй-явното:
Кога почваме?
=> Когато всички са готови, но надали преди 15ти, освен ако на
gil-galad не му стегнат нета по-рано.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср ное 09, 2005 7:33 pm

Някой навитак ли е да си преплетем историите?

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » ср ное 09, 2005 7:48 pm

Ако до 15 не ми го пуснат почвайте без мене.Аз ще ходя в един интернет клуб и ще се опитвам да ви настигам.

ПП:hameleona,аре ти ще си ми полубрат,който е бил заченат след поредното напиване на майка ни :lol:.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср ное 09, 2005 8:18 pm

gil-galad написа:ПП:hameleona,аре ти ще си ми полубрат,който е бил заченат след поредното напиване на майка ни .
Тва не беше много приятно...

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » ср ное 09, 2005 8:33 pm

Шегувам се естествено.Да не би да го прие насериозно.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср ное 09, 2005 8:41 pm

Без да се обиждаш приятелю, но мразя да се бъзикат с героите ми. Всъщност с Ашли най-мразя! Това е моят любим персонаж. Иначе наистина съм навитак да сме били заедно - обикновенно Ашли не е приятел на маговете, та си търсех причина за да махна тази му черта. Ако си навит - ей сега попреправям своята история.

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » ср ное 09, 2005 8:47 pm

Добре,извинявай,че се бъзиках с героя ти.
Ами,аз нямам нищо против да си преплетем историите.Обаче не знам как ще стане.Кой какъв ще бъде на другия,къде ще сме живяли...

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » ср ное 09, 2005 9:29 pm

Ха,много яко си го измислил.Много ме кефи.Та значи героите ни вече се познават :).Ама дали пазказвача ще се съгласи?Иначе е много яка идейката.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср ное 09, 2005 9:32 pm

Хъм... не виждам причина да не ни разреши. Все пак историята на героите ни е само наша си - ния си я измисляме и създаваме. Иначе - че го изчакаме... мда... мда...


ПП:Радвам се, че ти е харесало туй мое разказче.

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » ср ное 09, 2005 9:40 pm

Ами аз се надявам да даде,защото ще се получи доста интересно.

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » ср ное 09, 2005 10:15 pm

Не виждам защо се чудите, дали ще ви позволя. Какво са правили героите ви преди Експедицията, си е тяхна работа.
Имайте предвид обаче, че неща от миналото биха могли евентуално да ви застигнат.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » ср ное 09, 2005 10:22 pm

Метнати зарове:
ниво 1 :
тр = 16+0+(3+4+1+1+2)/3=19
жизненост +4+(1+1+4+5)/3=7
ниво 2:
тр=17+(2+3+1+4+5)/3=22
жизн=4+(1+3+6+6)/3=9
ниво3:
тр=18+(2+3+3+6+6)/3=24
жизн=4+(1+5+6+6)/3=11

pari
niwo1:8
niwo2:15
biv3:8

Изминали години : 3
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » чет ное 10, 2005 2:05 pm

Благодаря,че ни позволи,Mistral.Ще бъде много интересно героят ми да се познава с някой от групата.

ПП:ЙЙЙЙееейй,тея не са ми изключили още нета :).

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет ное 10, 2005 5:04 pm

ъъъъ... Базова атака имаше ли, и на колко беше равна? На Нивото май, ама не е в мен книгата...

Ниво/2

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пет ное 11, 2005 12:51 am

Отговарям туай на въпроса/предложението на Д'звера от другата тема:

Д'звер, пращането на ситориите на разказвача е опция само ако това са наистина интересни , комплексни и детайлни таккива. Ако обаче повечето са като моята (5 за 4) смисъл няма - само другите няам да могат да усетят основния замисъл зад героя. ;)
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет ное 11, 2005 3:02 pm

Яс ще взема да пратя само на двама души (гил-галад и Мистрал) описаната по-горе история. Така може и да я поудължа...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон ное 14, 2005 1:30 am

От къде ще тръгваме?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » пон ное 14, 2005 2:16 am

Историята накратко:
Оправника на малко, но доста заможно крайморско търговско селце, разположено недалеч на запад от Хелитон, организира морска експедиция в търсене на... нещо.
На наемниците се плаща не за да задават въпроси. Плаща им се да се уверят в безопасността на Хелена, амбициозна магьосница предвождаща експедицията, и да следват нарежданията на й.
Тръгвате от пристанището. Всички вече сте събрани, макар и още да не се познавате, освен ако не е опоменато в историята на персонажа.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
Ro#|#
Войн
Мнения: 150
Регистриран на: чет май 05, 2005 6:41 pm

Мнение от Ro#|# » пон ное 14, 2005 10:16 am

Прогресия
ниво 0
Начални ТР: 160 +3+4+4+1+4+6=182

Умение/качество начална ст. крайна ст. изразходени ТР
бързо развитие 0 5 15
интелект 5 13 76
съблазняване 6 8 15
психология 6 6 0
акт. Майсторство 6 6 0
регенерация 0 6 21
ловкост 5 8 21
красота 18 18 9
убеждаване 0 6 21
общо ТР 178
остатък ТР 4
ниво 1
ТЖ:2+(1+5)/3=4; ТР+8 (б. развитие)
ТР:16+0+(4+2+6+2+5+2)/3=23
остатък ТР: 4
общо ТР 35

съблазняване 8 11 30
остатък ТР 4

ниво 2
ТЖ:2+(2+1)/3=3; ТР+6 (б. развитие)
ТР:16+1+(1+3+1+5+2+6)/3=23
остатък ТР: 4
общо ТР 34

лидер 0 7 26
остатък ТР 8
ниво 3
ТЖ:2+(3+2)/3=3; ТР+6 (б. развитие)
ТР:16+2+(3+1+5+6+2+5)/3=25
остатък ТР 8
общо ТР 36

лидер 7 10 27
прецизност 5 6 6
остатък ТР 3

пари: 3+5+5+3(ост ТР)=16 ср.
накит (+25% красота) 10 ср.
рокля
разни други
Nonsense! There is no shame in defeat as long as the spirit is unconquered!
My weapon is yours to command!

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » пет ное 18, 2005 11:16 pm

Ro#|# написа:Адриана влезе в каютата. На най-близкото легло бе заспала дребна фигура, която се бе завила през глава. Разкъсаното огледало не позволяваше на красавицата да види почти нищо от спящото същество.

В дъното се бе разположила огромна мускулеста жена. Два елегантни рога украсяваха хаотичната й прическа с цвят на безлунна нощ. Варварката дори не погледна към момичето.
-Привет, казвам се Адриана.
-Берта - избоботи гигантката и се излегна, отново демонстрирайки пълна незаинтересованост...
Като изключим, че не мога да разбера последното изречение от първия параграф, искам да отбележа следното:
Слезнем ли веднъш на сушата въздържайте се от каквито и да е опити сами да определяте характера и поведението на НПЦ-тата. На Ro#|# писаното в случая няма да го едитвам, просто защото има куп народ на кораба и ще се узоря малко и бая ще се забавят нещата ако тръгна да разигравам подробно, реплика след реплика, всеки разговор с всеки не-играч.

Ro#|#, честито. От този момент нататък, щом някой заговори варварката, на теб се пада да разиграваш диалозите й.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » съб ное 19, 2005 1:39 am

D3BEPA написа:"Поредната лъжлива история"- явно дочул разказа на пътника. "Има хиляди такива истории и ще продължава да ги има докато има и глупаци, които да вярват на тях"- каза презрително Ентрери. Артемис бе излезнал от каютата си за да си вземе малко чист въздух. Палача не се надяваше на кой знае какъв екип, но тайно се надяваше да има някой като него :lol: . Ентрери се облегна на един парапет и започна да гледа бурното море....
Сякаш палача ще тръгне на глас да се надяв, та трябва и да опоменаваш, "втория" му тип надяване е таен.
:D
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » съб ное 19, 2005 3:50 am

Само за да няма заблуждения, щото май-така става, аз и Вилорп имаме обща история (още не съм описал моята част, но и това ще направя). Това, че бях първия, който написа в поста си диалог между двамата ни герои не означава, че всички трябва да вземат пример. Защото и аз и той ги говорихме нещата в irc. Съвсем друго е положението с диалозите с НПЦ-тата. Мистрал пусна поста си, в който аз и капитана проведохме малкия... хмм... спор, ако мога да се изразя, но участие имахме и двамата. За това нека никой на своя глава не предприема такива неща.

Ще си позволя да цитирам и героя на Ro#|#:
красота 18 (22 от накит +25% красота)
Аре да си имаме уважението, а? Не стига, че директно избираш 18, ами и накит с +4! Бах тоя накит... така желан от всяка кралска дъщеря, ама не по джоба й?! Да ти кажа ли колко пари ще ти струва, ако аз трябва да ти го продам?! Някъде около 400 злато!! Да не кажа, че според книгата не може да има предмет даващ повече от 3 на показател!!!
Освен това да си оправиш героя още малко. Ниво 3, а по мои сметки си използвал 148ТР. По мои изчисления трябва да имаш поне още 100+. Бързо да смяташ и да го оправяш, че тоя парцал само за бърсане на кораба става :) :)

хмм, Кит, не знам ти къде гледаш, но на мен ми се струва, че Адриана има разпределени поне към 240ТР

За Dolar също да се произнеса: Бате, ти нещо герой, описание, история, ала-бала да пуснеш? Пък макар и само да кажеш, че те има?! Или направо почваш да редиш постове... А какво си? Джудже, хамстер, гущер? Не ти искам статистиките, а да си покажеш поне главичката, ок?

долар ще си пусне героя утре, женица е

За хамелеона: А бе не са ли ти малко множко познанията дето си накичил? Като ги смятам бая ТР си изхабил да развиеш толкоз на висока степен? Да не говорим, че не са ти правилни сметките на нещата (примерно убеждаването). И да си запишеш, че ризницата ти има ограничена подвижност 7/3=2. Което ти увеличава ТД за всяко активно действие с 1ТД. Или вариант е да си я намалиш до 5ЗА, където няма да имаш наказания.

тази броня е разрешена по изключение


За gil-galad: Имаш признанията ми, на пръв поглед всичко ти е наред и това ме кефи :) Само дето трябва да оправиш някои дребни правописни грешки и да те питам що подяволите са ти някои от магиите, ама това е друга тема за разговор :)

За Vilorp: Сейм шит, също всичко му е наред :) Евала :) Само да си избере Култура и Обичаи за коя раса важи.

За del_mtg: Бах мааму човече, що само три заклинания бре?! :) Ма нищо, ти си знаеш, всичко друго си е 6 :) А, щях да забравя, виж пресметни си отново МУ и МА на героя, щото са ти грешни сметките. Струва ми се, че ти е малко маната, но ти си го смятал, ти си знаеш (дали не си пропуснал да добавиш +20 мана за Магьосничество на 9?).

Надявам се, никой да не се обижда, но понякога съм много дребнав.
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Ro#|#
Войн
Мнения: 150
Регистриран на: чет май 05, 2005 6:41 pm

Мнение от Ro#|# » съб ное 19, 2005 8:05 am

@Mistral: Ок, няма повече да "открадвам" НПС-та. Тази могъща варварка ми се стори доста колоритна личност. Мерси за нея.

@Kid: Да, точките на Адриана наистина са около 240. Тези 9 ТР, които трябваше да платя, за да имам красота само с 1 повече от твоята героиня едва ли оказват чак такова влияние, особено като имам бързо развитие. Колкото до накита, погледни стр. 405, шестия общодостъпен предмет от горе надолу.

И категорично отказвам да приема, че Адриана е пацал. В някой отношения си е доста имба.
Nonsense! There is no shame in defeat as long as the spirit is unconquered!
My weapon is yours to command!

Потребителски аватар
del_mtg
Войн
Мнения: 172
Регистриран на: ср фев 16, 2005 7:34 pm
Местоположение: Beyond the limits
Контакти:

Мнение от del_mtg » съб ное 19, 2005 9:54 am

Kid написа: За del_mtg: Бах мааму човече, що само три заклинания бре?! :) Ма нищо, ти си знаеш, всичко друго си е 6 :) А, щях да забравя, виж пресметни си отново МУ и МА на героя, щото са ти грешни сметките. Струва ми се, че ти е малко маната, но ти си го смятал, ти си знаеш (дали не си пропуснал да добавиш +20 мана за Магьосничество на 9?).
Добре за маната беше роав, но нещо не виждам грешката в МУ и МА. МУ=(ИНТ+НИ)/2=(16+3)/2=19/2=9
МА=9/3=3

И бонуса от 11 заради специалист в школата на земята.
Ако бъркам някаде поправи ме :wink: .
Изображение

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » съб ное 19, 2005 1:09 pm

del_mtg МУ=(Ни+Ин)/2+Магьосничество+Школа = 21

Ro#|# Не съм догледал, че имаш елафи на 9 развито по нормален начин, но въпреки всичко пак ми се струва нещо малко. Както и да е. За въпросния предмет ще видим...
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » съб ное 19, 2005 1:10 pm

Между другото парти с 6 жени не звучи никак сериозно... Обърнахме го на лезбос-парти :twisted: Започвам да се замислям...
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Ro#|#
Войн
Мнения: 150
Регистриран на: чет май 05, 2005 6:41 pm

Мнение от Ro#|# » съб ное 19, 2005 1:39 pm

Kid, няма какво да гледаме за накита. От тук нататък ще огнорирам всеки твой коментар относно статистиките и предметите на Адриана. Все пак не си разказвача. Точка.

Относно женската любов, няма да е нещо ново в приказната фантастика. Ама Адриана се появява в един много важен за мен разказ, така че няма да се лигавя с нейната персона. И, наистина ли жените станаха 6?
Nonsense! There is no shame in defeat as long as the spirit is unconquered!
My weapon is yours to command!

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » съб ное 19, 2005 2:05 pm

Kid написа:Между другото парти с 6 жени не звучи никак сериозно... Обърнахме го на лезбос-парти :twisted: Започвам да се замислям...
Ашли и на 6 наведнъж може да издържи :)
А относно ТР - хич си нямам идея. Мистрал прегледа героя и не изказа възражения. Знам, че трябва да преизчисля някои неща, но просто си забравих книгата у приятеля, където беше последната сесия и нямам ккак. Ако ти се занимава - смятай ;)

Потребителски аватар
D3BEPA
Работник
Мнения: 120
Регистриран на: нед окт 02, 2005 3:15 am
Местоположение: Vorodor's Mansion
Контакти:

Мнение от D3BEPA » съб ное 19, 2005 2:31 pm

Признавам си сгреших и селд това си оправих грешката, просто бях тръгнал да пиша нещо друго, но в последния момент го промених. Повече няма да се повтаря. Някви други забележки??
Its drawn to the scent of screaming.

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » съб ное 19, 2005 2:51 pm

Ro#|# написа:Kid, няма какво да гледаме за накита. От тук нататък ще огнорирам всеки твой коментар относно статистиките и предметите на Адриана. Все пак не си разказвача. Точка.

Относно женската любов, няма да е нещо ново в приказната фантастика. Ама Адриана се появява в един много важен за мен разказ, така че няма да се лигавя с нейната персона. И, наистина ли жените станаха 6?
Ами и аз имам един разказ с един, дето убива слон с лявата си ръка и с дясната сере лайтинги и захранва Вашингтон и Ню Йорк и искам да съм с него... ок?
D3BEPA не помня къде съм те записвал? Би ли ми припомнил? :) Или ти гузен негонен бяга ;)

hameleona аз просто отбелязвам, щото се случва понякога. На мен също ми се случва да греша, но когато греша си признавам :)

За това няколко пъти вече споменах, че не трябва да се оставя всичко в ръцете на играча. Аз например за моя герой знам, че съм хвърлил веднъж всички зарове, които ми трябват. И знам, че заровете бяха наистина много високи, но са в рамките на допустимото и не злоупотребявам с това!
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Отговори