Далгадар Амон - Част втора

Форумна игра по Аксиом

Модератори: Vilorp, Модератори

Заключена
Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » ср яну 11, 2006 10:29 pm

Кавлор предложи много бързо да се решава какво ще се прави, по ред причини. Предложи и особено великодушно той да вземе Влад и гигантите и да се насочи към тунела, който бяха таман подминали, преди да стигнат този със зомбито. Пътя явно беше разчистен, а вероятно и койъто го е разчистил или си е тръгнал, или не си е тръгнал и сега е мъртъв. Всички тези аргументи изложи Кавлор и се огледа очаквателно.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » ср яну 11, 2006 10:52 pm

Нао пък повтори, каквото преди малко бе изложила на Хоудриц, но този път така, че и ниските да я разберат.
И тръгна.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » чет яну 12, 2006 12:30 am

Исмаил тръгна с Нао.
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » чет яну 12, 2006 12:40 am

-Последно ще се разделяме ли?Не ми се иска,но вие решавате.Аз тръгвам накъдето кажете.
Life isn't bad - it's WORSE!!

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » чет яну 12, 2006 12:43 am

- Не смятам, че трябва да се разделяме, - каза Исмаил, - но смятам, че пътя е натам, - той посочи тунел Г, - и натам тръгвам.
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » чет яну 12, 2006 10:48 am

-Тунелите са тясни, младежи. Ако тръгнем веднапсока теснотията ще парира действията ни, а щ есме подвижна мишена, момчета. За туй искам да тръгнем в две псоки, още повечи че може и да намерим другизход или съюзник.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » чет яну 12, 2006 9:11 pm

- Какъв съюзник, бе?! - запита Угаин докато енергично плюеше това, което беше влязло в устата му. - Да не би пак да си решел да си говориш със зомбита? Ако е така, значи си полудял и ще е добре за всички ни, ако тръгнеш по другия тунел. Но ако си още с всичкия си ще последваш Нао. И ще е по-разумно да постъпиш така, защото скоро утаечните води ще достигнат такава височина, че ще трябва да те нося на раменете си. - и гигантът се запъти към тунел Г.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет яну 13, 2006 12:46 am

След като по-голямата част от групата избра посока останалите също тръгнаха към тунел Г, като Кавлор продължаваше да мрънка нещо за смърт, тотален апокалипсис, подялба на съкровище, неприятно вонящи гиганти... и други от сорта. Въпреки това всички бяха доволни когато установиха че тунела има лек наклон нагоре и нивото на гнуста пада. Нао, Даарио и Владислав намаляват маната си с още 1-ца за подръжка на светлината.

Тунелът по който вървяха бе сух, приятно сух след това в което газеха, но сухоста като чели идваше малко в повече. Бе доста голям - около 3 метра в диаметър, а стените му бяха от преплетени бедрени кости с най-различен размер. Толкова много кости!!! Страното беше присъствието на пяжажините при това доста големи и дебелия слой прах който заглушаваше стъпките им и образуваше малки облачета. На синкавата светлина от сферите групата изглеждаше като безплътни призраци носещи се сред ниско стелеща се мъгла от преизподнята. Тишината бе тягосна и точно тогава... тавана изчезна.
Бяха се озовали на разклонение. Напред продължаваше галерията с бедрените стави, в дясно разклонението някай доста хитраумно бе успял да пруплете ребра и дори цели гръдни кошове, а в ляво... в ляво бе твърде тривиална дзидана червена тухла. Е можеше и да не е червена понеже синкавата стлена я правеше сиво зеленикава. И трите тунела имаха диаметър около 2 метра, и трите бяха тъмни канто в рог, и трите бяха покрити със слой дебел прах.

А ако съм пропуснал н центъра на помещението лежаха кости.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » пет яну 13, 2006 12:50 am

- А сега де, -каза Исмаил. След това в изблик на несъкрушим оптимизъм попита:
- Беневан дал ли ви е още информация?
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пет яну 13, 2006 1:08 am

- Ц - бе лаконичен Даарио и точно тогава:
Кавлор дипломатично се метна върху костите с най-голяа бързиан, с цел пръв да докопа съкровище. Ако ли пък аая купчиан беше жива като зомбито, да я утрепе. Тъпите немъртви не говорят - колко скучно.

Дигна се облък прах предизвиквайки във всички кашлица и порой комплименти към родата на джуджето. Освен прахта ваоколо се захвърчат и парчета кост и разкривайки отдолу шестойгална месингова плоча. Кавлор се хвана за глезена и изквича от болка (6 ВЩ). Нещо високо горе в мрака над главите им проскърца.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » пет яну 13, 2006 1:39 am

- Стори ми се, че нещо, което не беше кост изхвърча настрани - каза Исмаил и тръгна натам, накъдето мислеше, че е излетяло, опипвайки земята.
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » пет яну 13, 2006 10:39 am

-Аа! Не! Окото ми! Ослепявам! Ааа! А? Пфю, махна се. Знаете ли че май не сме сами... далеч.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » пет яну 13, 2006 7:29 pm

- Нека се покрием в някой от тунелите, преди да сме разбрали по неприятния начин какъв е тоя шум отгоре - предложи Нао, която вече се бе намерила при входа на "тривиалния" тунел.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » пет яну 13, 2006 8:12 pm

Исмаил се изправи с нещо метално в ръка и се върна при останалите.

- Ако това е, което си мисля, че е, - каза той, - значи имаме проблем.

Исмаил се надвеси над плочата и потърси някъде ключалка или процеп.
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » пет яну 13, 2006 10:58 pm

Ели неблагоразумно започна да ръга с пиката по тавана надявайки се да уцели нещо.Знаеше,че може да си навлече белята,ама започна нещо да му става скучно.
-Исмаил,и какво мислиш,че е-попита елфът,като продължаваше да ръга към тавана.

Надявам се,че пиката ми стига до горе.надежда всяка тука оставете - дори светлината нестига догоре
Life isn't bad - it's WORSE!!

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » съб яну 14, 2006 1:10 am

- Идея си нямам, - разсеяно каза Исмаил, продължавайки търсенето. - Но не мисля, че това ни е проблема сега. - Исмаил се изправи. - Поздравления, Кавлор. Може би вече си пуснал нещо, което не бива да се пуска навън.

В отговор на въпросителните погледи на останалите подхвърли малко парче метал на Ели.

- Мисля, че инструкциите са достатъчно ясни.

Ели го погледна. На парчето се бледен елфически надпис беше написано: "НЕ ВАДИ!!!" и беше счупено.

- Другата половина е тук, - каза той и посочи един малък процеп в металната плоча.

Щом Ели спря с опитите си да ръчка тавана, той се появи от мрака на 5 метра над главите им с зловещо хрущене. Изглеждаше плашещто монолитен и още по плашещо приближаващ се.
М/у временно от тунела по който дойдоха се чу потракване и звук наподобяваш къртене на дзидария.
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » съб яну 14, 2006 10:34 am

- Кой ги пуска тези в канализацията? - шегата на Угаин май не беше много успешна. - Някой ще се опита ли да го заговори, или заедно ще побегнем в обратна посока?
И без да дочака отговор гигантът се втурна към тунела, пред който стоеше Нао. (тоя с червените тухли)
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » съб яну 14, 2006 11:48 am

Исмаил започна да отстъпва, сваляйки лъка от рамото си. Вниателно наблюдаваше какво ще се случи.
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » съб яну 14, 2006 3:16 pm

-Хм,аз ли съм глупав или наистина никой не схвана какво става.Какво идва и защо всички се паникьосахте и защо по дяволите Кавлор трябва да е толкова алчен?!
Life isn't bad - it's WORSE!!

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » съб яну 14, 2006 3:26 pm

- Каквото и да идва, по-добре да сме приготвени за него, то колкото да се мъртви, - каза Исмаил докато се целеше с лъка в нещото. - А защо Кавлор е алчен питай него.
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » съб яну 14, 2006 5:50 pm

Хоудиц гледаше с ококорени очи Излизащото и отстъпваше бавно назад.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » съб яну 14, 2006 6:10 pm

-Бягайтееее
извика Кавлор и се хвърли към тухления тунел. Правата съединяваща Кавлор и Нао облизваше рамото на Исмаил, и за това Кавлор направи крачка в страни, та да го уцели по-добре.

атака с тяло, имам су-то, приоритетите ми са 1.да го изблъскам в началотро на тунела, 2. да го направя преди да е опънал лъка и, 3., да не го ранявам.

Веднъж щом е в началото на тунела (а това би трябвало да се случи, дори ако Исмаил не иска да полети с Калвор, последния определено иска дая се спаси) Кавлор се понадигна задъхвайки се
-Не разбирате ли? Каквото и да идва, Таванът ще се справи с него. А според мене и нищо не идва.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » съб яну 14, 2006 6:28 pm

Нао за пореден път се удиви, как някои същества могат просто да стоят и да си приказват в лицето на приближаващ се таван.
Щом видя, че Кавлор се раздвижи, Нао тръгна предпазливо (до колкото ситуацията го позволяваше) навътре по тунела.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » съб яну 14, 2006 6:29 pm

- Кавлор, ще съм ти много благодарен, ако не ме блъскаш повече. - Исмаил го каза с такава смразяваща студенина и учтивост, на каквато са способни само елфите. - А ако идва нещо, може да е по-бързо от тавана.

Той стана и се изтупа. След това взе лъка си и го хвана в ръка, така че да може да го вдигне и да стреля с него всеки момент.

Чу се хрущене на чупещи се кости, или звукът бе много подобен. Тавана спря на височина 4 метра, а пък в големия тунел започнаха да проблясват множество светлини определено приличащи на големи очи, ако изключим че бяха в цветовете на дъгата. И да незабравим че се намираха и на чисочината на човек.Месингоната плоца започна да се издига към тавана и се оказа че това е доста голяма месингова колона (6-тоъгълника на плочата е с диаметъроколо един метър, така че колоната са я бива на дебелина) придружено с адския звек на триене на метал в метал.

След като Нао навлеза в тунела, Владислав въздъхна и също я последва, така че единствената светлина остана сферата на Даарио, който я остави да виси в близост до издигащата се колона и също отстъпи към тухления тунел. Грайл вече бе там.
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » нед яну 15, 2006 12:53 am

-Ох,добре,идвам.Ама как моvе вие хората така да се страхувате от щяло и нещяло.Никога няма да ви разбера.
И с тихичко мърморене под носа Ели последва останалите по тунела.
Life isn't bad - it's WORSE!!

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » нед яну 15, 2006 1:12 am

Кавлор неустрашимо застана най-отпред на колоната (други биах акзали, че е застанал най-далече от опасността). Междувременно агитираше всички да подтичват - тука вече нямало нищо интересно.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » нед яну 15, 2006 11:27 am

- Кавлор, къде се разбърза? - каза Исмаил. - Дори не знаеш какво има там в залата.
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » нед яну 15, 2006 10:15 pm

-А също и то не знае какво има тук, младежо. Какво ще кажеш да не му се представяме?
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » нед яну 15, 2006 10:25 pm

- Обръщението "младежо" е крайно неподходящо, не мислиш ли? - каза Исмаил. - След два века мисля, че са твърде малко хората, които биха се обърнали така към мен. Не забравяй обаче, че търсим някой или нещо. А аз не видях добре какво влезе.
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » пон яну 16, 2006 12:45 am

Угаин поклати отчаяно глава. Елфът беше упорит до безрасъдство. Почти толкова упорит (и безрасъден), колкото джуджето. Двамата можеха да си спорят докато..., ами докато онова нещо не изтръгне живота от телата им.
- Стига приказки! Да се махаме оттук, докато още можем. - след което с театрален жест добави. - След теб, Кавлор.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Заключена