Въпроси и коментари по приключението

Форумна игра по Аксиом 16

Модератори: Mistral, Модератори

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед яну 08, 2006 6:53 pm

hameleona написа:- Хъм... Ако говорите малко по-бавно може и аз да участвам в разговора - Изръмжа Ашли. После се опита да върже изречение на Еллафи:
[sblock="За тези с Еллафи над 6"]Виждали ли сте останалата част от нашата компания?[/sblock]
да питам нещо... За тези с елафи над 6, не е ли 7+ ? ;)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед яну 08, 2006 9:25 pm

Шото го казвам при увладяно Еллафи на 6.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед яну 08, 2006 9:41 pm

Ми промениго тогава на Елафи 6 или повече, въпреки че при ниско елафи когато говориш за да те разбират можеби трабва да им е 10 или повече тяхното ;)
Това е интересно... не се бях замислял...
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед яну 08, 2006 9:48 pm

Нека Мистрал да решава.

Това за момента го остави както си е, домакинката поне те разбра.

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » чет яну 12, 2006 5:32 pm

VORAC написа:...Следавщата степен на мисли, нахлули в главата на гиганта засягаше странното създание, говорещо на шантав език. Езика на лефите де, макар че е доста гротескно таквоз "нещо" да говори на езика на елфите.
-Хмм, радвам се, че сте живи, копелета! Кой ще ни превежда словата на любезнта домакиня, на име...?
Пояснение, за тези, които не четат внимателно (в частност ВОРАК, който трябва да си редактира поста) - в помещението в което сте в момента си присъствате само вие (+ Миландрел, Панса и Вактамш) - спалите там до сега си нямат никаква представа какво става, нито пък са виждали "домакините". Имайте го това в предвид, поне докато знаещите светнат незнаещите за положението.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пет яну 13, 2006 1:22 am

Не ни поднесоха и на нас храна? За убиване са! Къде е Гръмотряс? :):

Ей, какво написах за тебе в предишния пост? Да четеш по-внимателно! Оставени са ви и на вас и храна, и дрехи. Внимание: за очевадни пропуски ще почвам да ви режа по мъничко от опита.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
del_mtg
Войн
Мнения: 172
Регистриран на: ср фев 16, 2005 7:34 pm
Местоположение: Beyond the limits
Контакти:

Мнение от del_mtg » пет яну 13, 2006 8:20 pm

Да попитам сега ли ще ни връщат предметите и дали някакви кесии с пари и подобни по нас са уцелели или
ще трябва всичко да заработваме.
Изображение

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » пет яну 13, 2006 8:47 pm

Предметите може и да ви ги върнат, като отитеде при Ила и вземете да попитате, дали може да ви покаже каквито неща са намерили.
Не, по вас нищо нямате, освен може би някой пръстен/медальон останал.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » вт яну 17, 2006 10:18 pm

Ентрери не бе красив, но не бе и грозен. Имаше белег на едната си буза, очите му бяха сини, сини като блясъкът на Сиянието, което той бе загубил. Косата му бе гарвано черна и късо подстригана...
Йеа :lol:,Prince of Persia.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт яну 17, 2006 11:41 pm

gil-galad написа: Йеа :lol:,Prince of Persia.
Принца от персия е розовеещ русоляв тип с бели дрешки и стара сабя... освен това е всичко на всичко 250 пиксела ;) Вобще немога да си представя как си се припознал!!! ;)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » чет яну 19, 2006 12:41 am

Как ще е рус!Има черна коса,сини очи и катинарче.И само като му видя лицето на тоя п.... ми иде да разбия екрана и да го смажа :evil: !Но рядко ми се случва да го погледна,защото ме е страх да е си счупя монитора ;) :lol: :twisted: .Иначе е мусколяга ;).

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет яну 19, 2006 10:59 am

Mistral написа:Тъй като никой дори не се сети да попита, как аджеба се зоват домакинити ви, приемем че Ила по някое време ви е споделила следното: поради това, че произнасянето на истинскто име на расата създава проблеми на мнозина от чужденците, названието "фелини" е било прието за улеснение.
Евросия все още ги смата за забешка на някоя самотна елфана с домашния котарак... такаче защо да ги притеснява съ подобен тип въпроси ;) А и това, че има едно село с мутанти не би трябвало да ги определя като раса примерно, заради това тя не е питала. ;)

Гил-галад, дай поща и ще ти пратя играта да видиш кой не е рус! Само незнам дали ще мож я подкара, щот намен ми казва, че не и достига памет...
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » чет яну 19, 2006 3:40 pm

Vilorp написа: Само незнам дали ще мож я подкара, щот намен ми казва, че не и достига памет...
Т'ва щот си некадърен ;) :)
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » чет яну 19, 2006 6:32 pm

Играта я имам!Иначе,от къде съм му видял грозното лице?

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет яну 19, 2006 6:42 pm

gil-galad написа:Играта я имам!Иначе,от къде съм му видял грозното лице?
Ми де да тъ знам, мож си сънувал кошмари накакви ;)
Кид, ако упеем да се съберем в неделята ще ти я донеса на една 350КВ дискета да видим как ще я подкараш щом си терикат ;)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » чет яну 19, 2006 7:22 pm

Vilorp написа:Кид, ако упеем да се съберем в неделята ще ти я донеса на една 350КВ дискета да видим как ще я подкараш щом си терикат ;)
Boot в DOS и после, ако е необходимо, ще си поиграе малко с memmaker. Нищо сложно, ето така ще я подкара. "Delta V" е малко по-трудна, защото иска повече конвенционална памет и от принца.

Нали ви е ясно, че тея последните мнения ще ги зачистя скоро?
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет яну 19, 2006 7:31 pm

Ми всъщност мненията са косвено свързани с описанието на един от геройте... дали го е взел от популярна навремето компютърна игра игра или е спал на отворен прозорец...

В тая връзка ;) : Има ли нещо интересно за гледане в околноста дет се движат геройте или си е пущинак?

Виждам от къде тръгна, просто на страни изби дискусията.
А инак, да, нещо интересно има, не е пущинак.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пет яну 20, 2006 6:42 pm

del_mtg написа:Илидиан доста се стресна при вида на драконите (то само един е дракона, но ОК - стреснал си се толкова, че за момент са ти се превидели няколко). Той беше абсолютно сигурен, че нямат никакъв шанс, освен ако странния им приятел не беше полу-бог. Все пак неможеше да остави приятелите си. Отръпна се назад, зад всички и започна да се концентрира към дракона(концентрирам се за "Каменно Кълбо", като правя само концентрацията изчаквайки останалите, за да го освободя евентуално). Между двете му ръце започна да се оформя кълбо от късчета скала, които се вихреха в едно цяло, но все още беше прекалено малко.
Колко е далече той от Ме. И може ли Ме, разпявайки се, леко да отстъпи од него и да го ритне в корема, преди да се е концентрила много?

ПП: Т.е. може ли в този ход, един вид, да го направи това?

в този ход, не...
инак, за разположението: Миландрел и Панса са най-отзад; Акабане и Ашли са най-отпред, с Илибринт и Евросия зад тях. Другите къде сте... ми където сварите.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » съб яну 21, 2006 6:57 am

vilorp, няма да дойда в неделя, но:
1 - Ако си под WinXP не трябва да имаш никакви проблеми с подкарването на стари досовски игри. Единствено проблем може да имаш с озвучаването им!
2 - Ако си под MS DOS/Win98 нещата са много прости за обяснение и направа.

Не помня коя игра беше, но ми е искала ~125+к conventional memory и заради нея бях си направил да имам 141Kb такава!!! А това е постижение за под MS DOS!!

До 2 дни затривай :)
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » съб яну 21, 2006 7:13 am

del_mtg написа:Илидиан доста се стресна при вида на драконите (то само един е дракона, но ОК - стреснал си се толкова, че за момент са ти се превидели няколко). Той беше абсолютно сигурен, че нямат никакъв шанс, освен ако странния им приятел не беше полу-бог. Все пак неможеше да остави приятелите си. Отръпна се назад, зад всички и започна да се концентрира към дракона(концентрирам се за "Каменно Кълбо", като правя само концентрацията изчаквайки останалите, за да го освободя евентуално). Между двете му ръце започна да се оформя кълбо от късчета скала, които се вихреха в едно цяло, но все още беше прекалено малко.
Боже, как се смях в 5 сутринта няма да ти кажа :) :) :) Добре, че никой не затропа по парното :) ;)

Само да ти обясня нещо - в света на Магландиум, по системата А16, при наличието на "разумен" разказвач с по-малко ниво от 15-20 герой и то няколко на брой, хич никак не е препоръчително да правиш каквито и да е било неразумни действия включващи в себе си дори най-далечния и незабележителен намек за агресия, алчност, измама и т.н. към един дракон, който още по-малко е и летящ!
Второто нещо, което искам да ти обясня е, че при наличието на "разумен" разказвач обикновенно срещите с дракони не протичат за да се биеш/те с него, а поради съвсем друга причина. В случая съм сигурен, че Мистрал ни е подготвил някаква изненада и ще го разберем съвсем скоро.

Това е първото и последното нещо, което давам като съвет в играта.

Забравих да кажа, че с едно каменно кълбо едва ли ще постигнеш нещо съществено... Да речем, че направиш 50 щета... това по-скоро би раздразнило дракон, от колкото да му направи нещо сериозно! А отдръпването ти на зад... колко назад е всъщност? 5м? 10м? Знаеш ли дали дракона не плюе напалм? Ако плюе дали няма да те достигне? Ако искаш да не те достигне дали не трябва да си на повече от 20 метра и това дали не значи, че каменното ти кълбо няма да го достигне изобщо?!? Хайде мислете малко преди да пускате разни смешни и недомислени постове!
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » съб яну 21, 2006 12:07 pm

А и аз да взема страна.
Дракона, щом като е летящ, предполагам иима нещо от рода на 6-8МЗ (не), намаляне н щетите физически с -12 (не) намаляне на елементални щети /2 огнени /5 (не) и така нататък (да). От тая гледна точка наистина е глупаво да се напада.
Обаче така става интересно. Ако всички предварително знаем, че дракон не се напада, и знем, че героите ни ще говорят с него, той ще ни даде куест и т.н. (а ние го знаем :oops: ).....не е инересно. Поне не на мене. Ко ще дракона да му убива героя (и все пак - дракоан е нарушил спокойствието си и е пътувал чак до тука за да говори с нас. Съмнявам се, че едно каменно кълбо ще е причина той да изгуби разума си ида ни нападне като долно животно. А ако е наистиан с 20+ интелект, определено ще е предвидил, че точно Илидиан ще направи точно камменно кълно и се е защтииил с магия).

Тоест аз гледам на действието на Илидиан като на извънредно глупаво, и за това искам да му попреча, обаче аз гледам на действието на дел като на ... доста интересно!
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
del_mtg
Войн
Мнения: 172
Регистриран на: ср фев 16, 2005 7:34 pm
Местоположение: Beyond the limits
Контакти:

Мнение от del_mtg » съб яну 21, 2006 2:07 pm

А аз гледам на моето действие така:
Аз като играч съм обеден, че няма да се бием с този дракон, тъй като няма абсолютно никакъ6в снисъл. И единственото логично обяснение е, че просто някой до толкова е ядосал разказвача, че да иска да ни затрие.
Ако бях на мястото на Илидиан сигурно щях да се попикая от страх, но все пак той е магьосник с известна доза съмообладание. Така, че ще се опита да се стегне, но все пак ще започне да си подготвя заклинанието в случай, че дракона ги нападне. Все пак той не знае, че там нейде има един разказвач, който не им е толкова ядосан, че да ги обива, а просто иска да им даде задача :wink: .
Изображение

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » съб яну 21, 2006 5:58 pm

Дел, точно защото героя ти е магьосник, и защото е с висок интелект, точно затова той не би трябвало да напада дракона, защото трябва да знае какво би означавало това! Много по-логично би било някой с нисък интелект да го прави, а ти да го спреш! Ако беше в моята група и аз ти бях разказвач щеше да си го отнесеш много сериозно.
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » съб яну 21, 2006 6:15 pm

Нямам нищо против като играчи да се опитвате да отгатнете мотивацията на разказвача и на дракона. Това, което обаче в крайна сметка ме интересува, е персонажите ви да си реагират като такива, според техния си "житейски опит", а не според вашия (с разказвачи дет ви убиват или ви пращат дракони да ви дават куестове...).
Личното ми мнение е, че Илидиан си следва доста плътно характера, особено ако се имат предвид досегашните му действия - спомнете си битката на кораба само. Друг въпрос е, че срещу ви е тръгнало създание, за което, като изключим Андрия май само, сте чували само в песни, легенди и детски приказки.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » съб яну 21, 2006 6:23 pm

Хъм.... абе, какво да ти кажа. Има един момент на паниката, при който просто ЗНАЕШ че няма изход и изглеждаш страшно спокоен.... Ама кой ти гледа ;)

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб яну 21, 2006 6:59 pm

Kid написа:Дел, точно защото героя ти е магьосник, и защото е с висок интелект, точно затова той не би трябвало да напада дракона, защото трябва да знае какво би означавало това! Много по-логично би било някой с нисък интелект да го прави, а ти да го спреш!
Вилорп замислено се почесва по главицата:
- Абе аз май някъде бях споменал че интелекта и магьосниците не вървят ръка за ръка, а и такава тема се мотаеше из аксиома ама нейсе!

Дел браво за готиното действие, очаквам с нетърпение Илидиан да пусне къблото през цялата група съекипници ;)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед яну 22, 2006 10:12 pm

Mistral написа:Сякаш обхванат за момент от колебание, драконът оглеждаше странната картинка, разиграваща се на пътя пред него.

Гати цирка. Дракона вдиша дълбоко. Живота му бе поднесъл един от онези моменти на объркване, които за него бяха така рядки, моменти на които той просто обожаваше да се наслаждава.
Е, за жалост, сега трябваше да сложи край на това.

пояснение за времевата линия: откак дракона кацна, не са минали и 10 секунди
ми чакаме дракона явно щом за 10 секунди успехме да направим толкоз нещо нека и той да действа

то не е сякаш дракона просто седя и си гриза ноктите... не се притеснявай, дракона ще действа днеска
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пон яну 23, 2006 7:23 pm

И за да оридължим линията с интересни моменти може сега изведнъж всички да хванем да ритаме седналия маг с все сила доакто не изгуби съзнание. :):)
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
D3BEPA
Работник
Мнения: 120
Регистриран на: нед окт 02, 2005 3:15 am
Местоположение: Vorodor's Mansion
Контакти:

Мнение от D3BEPA » вт яну 24, 2006 8:31 pm

Та получи се дискусия, не, не съм описал Принца, просто има съвпадение. Това е описанието на един герой от една книги, нищо повече. Това, че се бие с ятагани пък идва от друга книга....и кво се оказа- Принца :lol: . Та това е..не е ПРинца на Персия..
Its drawn to the scent of screaming.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт яну 24, 2006 9:47 pm

Да бе да, и аз същото казвах - че не е принца. ;)

Друго да чакаме ли Мистрал да ни разрита или сами да поемаме нанякъде си, като алтернатива няма ли някой да попита какъв беше тоя гущер? И дали сме ми видяли червената плетена жилитка или така ни се е сторило!?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Отговори