Далгадар Амон - Част втора

Форумна игра по Аксиом

Модератори: Vilorp, Модератори

Заключена
Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » ср яну 25, 2006 10:49 am

-Оххх, некадърници! Хоудриц, младебо концентрирай се малко! - въздъхна димящия Кавлор
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » ср яну 25, 2006 4:01 pm

-Добре,старче,дръж се.Просто лош късмет...-каза нервно Хоудриц.След това се концентрира изцяло върху заклинянието и отново опита да излекува спътника си.

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » ср яну 25, 2006 4:10 pm

На Нао почти и стана жал.
- Кавлор, да знаеш, пазя от известно време един свитък, който почти гарантирано ще премахне страданията ти. Ако ми дадеш изричното си съгласие, мога да го пробвам - предложи тя, докато наблюдаваше от подходящо разстояние втория опит на Хоудриц.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср яну 25, 2006 5:37 pm

Грайл държеше фенара застанал на прага на вратата, а жълто му пламъче играеше по стените в стаята и в тунела. Даарио се промуши покрай него тъкмо когата Хоудрец завършваше дълга поредица от хъмкане и мънкания. После погледа му се спря на лицето на Владислав и нещо в него потръпна, тази усмивка не беше на човек с добри намеринея. Междувременно Кавлор се тресеше под напора на магическите енерги и сменяше цветовете на лицето си като веселчунски плащ, включетилно рядко срещаните в природата електриково зелено и орнажево. Точно когато Хоудриц мълвеше последната фраза от заклинанието мекото синьо сиание от сферата на Владислав изчезна а магьосника вкара в словореда на магията един израз който не е и за пред каруцари.

На трепкащата жълтеникава светлина от фенера всички се вгледаха в Джуджето. От ушите му наистина излизаше дим, но иначе неизглаждаше по-зле от преди малко.
- След като оцеля за 4-ти път е време да вървим - просъска Владислав и се запъти напред по-тъмния тунел - Добичето с фенера да тръгва, а да не се мотаае!
- Ще му дам аз едно добиче - изръмжа Грайл и подаде ръка на Кавлор да се изправи на крака, след което подвикна на останалите в стаята - Ако ще зимате някое от мъничетата зимайте ги, иначе поне им отворете клетката!

Хоудриц губи още 4ТМ, метнах 1, 1 и... 4 ;) Кавлор е излекуван с 3ТЖ
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » ср яну 25, 2006 8:45 pm

Кавлор реши че е време да действа. Влезе в стаята, стараейки се да не се доближава до магьосници повече. Натъпка гадчетата в малката клетка /ако някой друг е решил да направи същото ще нятаме УФУД май/ и застана отново отзад на групата, тоя път безмълвен. Какъв ли цвят му е лицето.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » ср яну 25, 2006 9:49 pm

"Какво стана"-помисли си магьосникът-"И втория опит се провалих.Дори и когато се опитах да се поуспокоя и да се концентрирам.И онзи поглед..."
Хоудриц разтърси глава и реши да не предприема повече действия.

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » чет яну 26, 2006 12:13 pm

Угаин оцени действията на Кавлор. Трябваше да тръгват. Затова той се приближи до Грайл, който носеше единствената светлина в тунела и му каза.
- Да тръгваме, приятелю. Мини отпред с фенера.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » нед яну 29, 2006 4:21 pm

Исмаил излезе от стаята и огледа всички.
- Е, тръгваме ли?

Вилорп? Тука ли си?
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед яну 29, 2006 8:41 pm

Тунела продължаваше все напред и напред и напред и напред, след което напреви неочаквана чупка надясно, което пък позволи на групата да се набият един в друг когато Грайл се замаза в стената. След това вече бяха малко по съсредоточении поради това забелязаха стълбите.
Тунела се разширяваше с широко стълбище, като след около 40 ниски стъпала тавана му бе останал на почти 3 метра над главите на най-високите. В подножието на стърбите имаше доста дебел, а и доста хлъзгав слой фини сажди. И докато Владислав се подсмихваше на изтреслия се Даарио, Грайл надигна по-високо фенера и освети вратата.
- Брях, не бях виждал толкова много бронз накуп - изпуфтя зачудено гиганта загледан в двете огромни крила на бронзовата врата затваряща пътя им напред. Тя от своя страна бе украсена с къси рядко разположени шипове, и две халки стоящи в челюстите на две декоративни драконови глави - по една за всяко крило на вратата.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » нед яну 29, 2006 8:58 pm

-Спред мен малко са прекалили.Кой знае какво има зад тая врата.Съгласни ли сте вече да си починем,че нещо ми се доспа.-думите на Ели бяха подчертани от дълга прозявка.
Life isn't bad - it's WORSE!!

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » нед яну 29, 2006 9:18 pm

- Кога пък намери ти време да се умориш? Дай първо да видим дали може нормално да се отвори вратата, или дали ще се нуждаем от ослугите на Кавлор. - Намек за шега нямаше.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » нед яну 29, 2006 9:27 pm

Хоудриц усети лек повей,но не можеше да определи от къде идва той... :
-Усещам,че от някъде подухва ветрец.-сподели той с останалите.-Но от къде идва...,не мога да разбера.-После опипа ръбовете на бронзовата врата.

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » нед яну 29, 2006 10:12 pm

-Ами,вие ме събудихте по средата на съня ми и ме набутахте в тая отходна яма и още не съм си доспал.Ама като гледам май няма да спираме.Жалко...А относно Кавлор - смятам,че някой от гигантите би свършил по-добра работа...само да не им се счупят рогата.
Life isn't bad - it's WORSE!!

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » нед яну 29, 2006 11:27 pm

- Стига си мърморил. Имаме работа. - без да губи повече време, Угаин хвана една от халките на вратата и пробно я подръпна, за да провери тежестта й. След това се обърна към Грайл. - Хвани другата халка. - След което гигантът пое дълбоко въздух и се напъна.

Щрак
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон яну 30, 2006 12:33 am

Хоудриц нямаше много време да опипта ръбове и прочие, защото Угайн издърпа халката коята остана в ръката му, а вратата е окрехна толкова леко и нежно се едно бе побутната от пролетен ветрец. Крилото продължи да се отваря докато бронзовите шипоне не се забиха в стената на тунела с глух тътен.
Пред групата се откри самия мрак. Мрак изпълнен с пустота, а от вътре се усещаше лек повей, но някак особен. Грайл надигна фенера чието пламаче бе ярко синьо и блещукащата светлина освети кадифения мрак вътре без да разкрие нищо, сякаш света свършваше пред вратата и от там започваше... нищото?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пон яну 30, 2006 12:33 am

Кавлро, както си стоеше там където няма сажди (и следователно възможност за появата на още) разясни на другите, че "Определено ил исе движим по правилния път или в никакъв случай ен бива да минаваме от тук. Това защото тука има нещо и ние го нближававме. Не питайте защо" и кимна към клетката с трите тифчета в ръцете си. Те ... се онасяха.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » пон яну 30, 2006 1:25 am

Исмаил внимателно се вгледа в тъмнината. После разтърка очи.
- От колко време обикаляме тия тунели? И на мен почва да ми се спи.
След това отново се вгледа. Нищо не видя, но го обзе лошо предчувствие.
- Не от кой знае колко мноооого - прозя се Даарио - най-много час два!
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » пон яну 30, 2006 3:34 am

Нао си вкара два шамара и огледа наоколо, дали няма някой камък или нещу друго, което би могла да подхвърли в "нищото".
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пон яну 30, 2006 12:20 pm

Кавлор отстъпи крачка назад.
:D
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » пон яну 30, 2006 12:24 pm

-Като гледам,май на всички ви се доспаааааа,ама айде да се махнем оттук,защото не ми се иска да спя пред това нещоооооо.Моля,ако заспя,някой да ме ритне...
Life isn't bad - it's WORSE!!

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пон яну 30, 2006 5:08 pm

-РАзчитай на мен, ели!
<абе, тъй л исе казваше елфа?>
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » пон яну 30, 2006 5:54 pm

-Аз нямам нищто против да си поспя тук.-протягайки се каза Хоудриц-Ще затворим вратата и...уааа..ще се наспим,като женствени благородници.-продължи магьосникът подсмихвайки се при последната фраза.Почеса се по рамото,гледайки към онова толкова удобно,последно стъпалце.

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » пон яну 30, 2006 9:31 pm

-Стойте!
Сора бе изкрещял рязко и силно.
- Сетих се! Трябва да бягаме! И да пуснем тифчетата! НЕ можем да се справим с противника ни! Грайл, внимавай с фенера! Трябва да се измъкнем от тук! НЕ ЗАСПИВАЙТЕ!
-Бравоо - прозя се Владислав - тези който неспят полудяват! Знах си аз чме джуджетата са закърнели не само на ръст!
Грайл се вгледа в трептящото ярко синьо пламаче на фенера, то трептеше.
- От вътре май нявява май подухва нещо, а и чивам свистене някаво - съобщи им Даарио който бе подал глава през вратата и разтъркваше сънено очи.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » пон яну 30, 2006 10:34 pm

Угаин гледаше неразбиращо. Всички около него полудяваха. Тези, на които не им се спеше, ги обземаше параноя. Угаин не виждаше защо трябва да бягат. В пространството пред тях нямаше нищо. Всъщност, това изглежда беше най-объркващия момент. Зад вратите се подаваха чернота и празнота. Но пустотата не беше страшна, а по-скоро потискаща. И освен това беше основната причина останалите да се държат странно. За всеки случай пробвам с познание "Легенди и древна история". Възможно е Угаин да чувал нещо за всемирната празнота или нещо такова. Угаин реши да не допусне остналите да заспят. Най-простото решение беше да затвори вратата. Гигантът предупреди Даарио да се отдръпне и опита да затръшна металното крило.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » пон яну 30, 2006 10:50 pm

"Ти сам си си най-злия противник" помисли си Нао при думите на Сора. Дългокосата се наведе и взе две парчета пострадала при отварянето на вратата тухла. Първото запокити напред със все сила, второто под ъгъл надоло, така че да удари някъде близо зар прага на "нищото" и се заслуша.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » пон яну 30, 2006 11:03 pm

- Абе ш ти кажа аз на теб, неблагодарно същество... - беше се обърнал към Владислав, когато видя Нао.-Ха! Ти си първия човек който виждам да цели бог с тухли. Това е злият бог Гризу. Бягайте и пуснете тифчетата, ще ви обяснявам по пътя.
С тези думи Сора се втурна обратно.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » пон яну 30, 2006 11:15 pm

-Гризу?Тоя пък никога не съм го чувал.Ама отде се появи пък тоооооой?Нали уж търсихме нещо на Орим?Уф,много сложно стана.Айде наистина да се мааааахаме,преди да сме заспали...,а май нямаме много време.Там-който-държи-тифчетата,махай я тая клетка.Може джуджето да е право.Така или иначе няма голяма полза от тяяяяях.
Life isn't bad - it's WORSE!!

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт яну 31, 2006 12:56 am

Докато угайн се опитваше да сзатвори вратата Нао метна парченцата тухла... еднато изтрака някаде в мрака напред, а другото се хързулна оставяйки бяла мраморна следа в чернотата пред вхада. Малко по-късно дочуха и търкалящо се в мрака джудже надоло по 35-те стъпала които бе изкачило в мрака на късдмет преди да се спъне. Кавлър междувременно изсипа трите мъртви телца от клетката.
- Май е късно да ги пускаме... - бе краткия коментар на Владислав
- Абе това така ли трябва да гори!? - обърна им внимание Грайл на гърчещото се ярко синьо пламъче на фенера.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » вт яну 31, 2006 1:09 am

Вместо отговор, Нао реши тактично да се отдалечи. Пък и напред явно не им се продължаваше на повечето...
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » вт яну 31, 2006 11:54 am

- О, не! Тифчетата са умрели вече. Запалете една сфера и да бягаме! Ние джуджетата уважаваме тифчетата защото се жертват заради нас. За да имаме време да бягаме.
Владислав се доближи до Сора, който се бе изтъркалял чак до последните стъпала (3 ВЩ за Сора), помогна му да се изправи и след това му отвъртя една звучна плесница с опакото на ръката си. (6ВЩ и 6 шокова). Направи още някакъв жест и малко в страни от него се появи малка синя сфера от мека светлина.
- Успокой се - каза му Куладра с непривично мек глас, докато разтриваше ръката си и добави с позната жлъч - наложи се да докосна джудже заради тебе!
След това с уверена крачка пристипи в мрака зад вратата следван от сферата светлина... създаваше ефект се едно стой в нищото на 5-6 разкрача навътре. Разрита пред себеси и показа на останалите белналия се под.
- Виждате ли, няма нищо старашно просто много мръсна зала, джуджетата трябва да знаят какво е мръсотия и добичетата също... От къде и два това проклето свистене!? - заоглежда се наоколо си той.
Грайл изръмжа нещо от рода на: "Е сега го попилях това конте" и тръгна навътре към Владислав
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Заключена