Катакобмите на Далгадар - част втора-втора

Форумна игра по Аксиом

Модератори: Vilorp, Модератори

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » ср мар 22, 2006 7:04 pm

Нао се загледа след Кавлор.
- Женската интуиция ми подсказва, че надясно ни чака нещо още по-неприятно от онази факла. Добре, нека оставим драгия Кавлор да провери натам. Ние по-добре да тръгнем в другата посока.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср мар 22, 2006 8:10 pm

Владислав си пое дълбоко дъх и се изправи.
- До тук имаме по едни желаещ във всяка посока, няма да оставя групата да се разцепи, така че кажете на къде ще тръгнем всички заедно!? А, аз ще бележа тунела за да знае Граил когато мине от тук накъде сме тръгнали! - гласът му бе твърд и пълен с решителност.
Момчето се доближи до отсрещната стена и заби стаманения накрайник на камшика си в нея, малкия син скъпоценен камък примегна и заскружи мястото на удара. Владислав развъртя и откърти парче камък.

трябва трима персонажа да тръгнат в една от посоките, по подразбиране Влад и Даарио ще се примъкнат към групата, ако искате другите да ви последват дайте нещо повече от "щурам се насам натам" До тук сте 1 на 1 ;)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » ср мар 22, 2006 9:08 pm

- О не. Стига бе. Кръстопът. Бах, кво е туй бе. Има нещо в левия тунел (тук Сора извади брадвата си). Ми аре, то се е видяло че ще е трудно аз гласувам за левия тунел (тук Сора тръгна към мястото където беше видял нещо да помръдва).

Сора тръгна заедно с единствената светлина за момонта в групата и само няколко кречки след това в мрака пред него пробляснаха чифт малки сетлинки.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » чет мар 23, 2006 1:54 am

- Обонянието ми подсказва, че наляво ще стъпим върху твърда пръст. А на дясно... не знам. - едва сега Угаин забеляза светлинките. - Я, какво това? - въпросът беше по-скоро риторичен и гигантът побърза да си извади брадвата.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » чет мар 23, 2006 1:13 pm

Oф, говорене. Гони ни огнен човек от 1 посока и нещо дето още не знайм кво е, а те си говорят. Е нека си говорят - аз съм най-навътре в десния тунел, та и да си имаме неприятности, аз ще ги имам последен.
-Ходете да се биете, аз предпочитем да се отцепим. А когато го убието поредното чудовище в левия тунел се справете и с огнения човек, дето до тогава ще ив е настигнал.

Кавлор тъкмо бе завършил вдъхновяващата си реч, когото очичките спринтираха напред и попаднах в осветената зона, там спряха и се загледаха в групата размахала брадви. Самите очички принадлежаха на едър черен плъх, ако под едър се разбира малко по-голям от котка. Муцунката му подуши изправилите се пред него индивиди, збръчка се с отвръщение (Угайн още си ухае на ухание, а повечето добавят и арамата на пърлено). Плъхът ги измери още веднъж с поглед извъртя се и хукна обратно в мрака на ленвия тунел от който бе дошъл.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб апр 01, 2006 4:50 pm

- Добре тогава - изръмжа Владислав и изаби острието в камъка още веднъж оформяйки стрелка наляво - да вървим след плъха, щом мислите, че натам е решението!
Слад което тръгна напред подкарвайки Сора със себеси, като фенер.
След двайсетина метра се усети аромата на влага, пръст и още нещо... След още 40 групата спря пред огромна камара влажна пръст и камани запълваща прохода напред. Долавяше се миризма на мърша.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » съб апр 01, 2006 10:14 pm

-Добре,ами сега?Набутахме се в тая гадост.Всъщност,аз вече загубих представа къде бяхме и къде сме сега.Така че се надявам скоро да тръгваме....
Life isn't bad - it's WORSE!!

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » съб апр 01, 2006 11:20 pm

-Трупа на каквото и да е създание да е затрупан тука, май ще е най-добре да си го оставим там. АЗ още съм за тва да се върнем право назад по неизследвания тунел, още повече, че преди да тръгнем чух течение на вода по него. Или предлагате да се бъхтим с идиотската работа за почистване на камъните, наместо да минем по широкия тунел?
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » пон апр 03, 2006 12:38 am

- А къде изчезна гризача бе!
Сора отиде до стената и я поогледа.

- Чакам предложиния или желания някой да изрови пътя напред, иначе се върщаме и тръгваме по другото разклониние - изпуфтя Владислав - Сора какво си забил поглед в тая стана. А и ще е добре някой друг да направи сфера от сетлина защото няма да я удържа още дълго.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » пон апр 03, 2006 9:48 pm

- Ха го къде се скрил мишока.

Владислав изгледа Сора една идея по-странно отколкото Даарио.
- Абе, ти не закуси ли сутринта и какви мошки ти се привмиждат в стената - подкачи Сора, Даарио.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет май 12, 2006 2:41 pm

Владислав Куладра изпуфтя. След това си пое дълбоко дъх и с плавно движение насочи единствената светлина н групата към мястото в което се взираше Сора.
- Хъхъм, би ли отдръпнал драги - тонът на младия благородник бе някак си по особен, все още съдържаше онази нотка на жлъч когато се обръщаше към спътниците си, но се бе настанило и нещокато частичка уважение, толкова малка че можеше да се сбърка със скръцване на зиби.
След като Сора се отмести в страни малката синя сферичка от светлина се плъзна леко през дупката в която бе гледало джуджето. Сега светлината представляваше само лъч строящ от вътрешноста на стената. Владислав махна леко с ръка и светлината избледня.
- ПРодължава в стената - прошепна той а очите му бяха затворени.
Само след няколко минути прекарани в пълен мрак, обгърнал групата, след като светлината от магическата сфера изчезна, на 20 тина разкарача назад по-коридора от където бяхо дошли отново проблесна светлина и очерта отвор. Около метър диаметър, стръмно спускащ се надолу. От него долиташе леко течение, а и бе преграден от проядена от ръжда метална решетка. Сферичката се пълзна между прътите и се върна при групата.
- СТранно как никой не го е забелязъл - изгледа укорително спътниците си Владислав - Ей, Кавлор остави тез парцали и да видим накъде ще се върви!
Кавлор всъщност инастина държеше нещо подобно на марля стърчащо от купа срутена пръст, подръпна го още въднъж да провери дали няма да изкочи и когато си мислише да го остави праста се раздвижи и от нея започна да се надига нещо.

Товакоето се надигаше неизглеждаше от най-дружелюбните.*

*ако не се отваря другия линк http://foto.bg/data/1959/thadrack.jpg
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пет май 12, 2006 5:11 pm

-Аийк! Чудовище - се стресна Кавлор и налетя на бой.

Кавлор се хвърял да го пребори и да ог прикове към земята още преди да се е измъкнало. Ако онуй е прекалено силно Кавлро поне бива да му остане на гърба, си мисли той, при което да е в безопасност.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » пет май 12, 2006 6:14 pm

-Какво е това!
Сора само стоеше и гледаше тъпо чудовището.

Каточели без да усеща на гърба си яхналото го джудже, нещото се надигна подпирайки се на остатъка от ръждив меч. По гърба му растяха гъбки и плесен, който баха злобно орубени от катерещия се Кавлор. Парчета прогнили превръзки висяха от него.
-Какво пак направи? - процеди през зъби Владислав отстъпвайки няколко крачки назад и развивайки бича си.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » съб май 13, 2006 12:27 pm

-Ох, вие джуджетата не можете ли да изържите поне 5 мин. без да направите някоя глупост?! - Ели беше ядосан и не спираше да мрънка по адрес на Кавлор и всички джуджета като цяло, но не се отдръпна. Вътершно беше радостен, че най-сетне се изправя срещу нещо, което може да убие... или поне така излгеждаше. Е,за щастие, не беше Бог или горяща топка, така че насочи пиката и тръгна към парцаленото чудовище, мъчейки се да разкара Кавлор от гърба му.
Life isn't bad - it's WORSE!!

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пон май 15, 2006 11:39 am

-Еф. Не съм джудже!
Това, че ходещото зло не се притесняваше от кавлорът на гърба си сякаш не беше достатъчно, ми сега и елфа беше хукнал с пиката си неизвестно срещу кого от двамата. Кавлор скочи от гърба ан чудовището, евентуално се изправи на крака, и се затича нататък по коридора.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет юни 02, 2006 10:01 pm

Владислав Изруга и отстъпи назад развръзвайки камшика си, а Даарио замълви странни слова. Междувременно гиганта застана до елфа и развъртя оръжието си. Прарцаления войн се доизправи и издиша облак молци след това дигна пречупения си назъбен меч над главата си и пристъпи към тях.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » съб юли 08, 2006 2:24 pm

Изведниж на Сора му омръзна да стои тъпо, извади брадвата си едновременно правейки две крачки назад и каза:
- Да го обградим. Може да са обърка така и ще имаме шанс. После, по възможност, някой да му помогна на оня там (на Сора изобщо не му се харесваше мнението на Кавлор за джуджетата, защото имаше силно чувство на предпочитане на своето).
Последна промяна от dolar на нед юли 09, 2006 3:04 pm, променено общо 1 път.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб юли 08, 2006 5:25 pm

Зомбираният им противник пристъпи отново напред, гиганта замахна към главата му, но с неописуема бързина бинтованият порира удара. Двата пламъка заместващи одавна игнилите му очи се впиха в двете джуджета пред него. Елфат доопъна тетивата си.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » пон юли 10, 2006 3:44 pm

Ели се отказа от опита си да спаси Кавлор, затова реши да погне скелета. Вдигна пиката, засили се към чудовището, вперил очи в него, и вложи цялата си сила в този удар. Само пиката да не попаднеше между някое ребро......

Значи атакувам с пиката, като се изморявам за 6 и се концентрирам общо за 14 (+7). И става: 23 + 7 + 3зара > ... И нямам повече ТД за този рунд.

Вилорп, всъщност трябва да погледнеш коло ТД ще ми трябват, за да отива до скелета, и просто ми ги приспадни.
Life isn't bad - it's WORSE!!

Заключена