Истината за Драконите

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

KOLOBAR
Работник
Мнения: 91
Регистриран на: пон окт 17, 2005 12:31 pm
Местоположение: БЪЛГАРИЯ

Истината за Драконите

Мнение от KOLOBAR » ср юни 07, 2006 10:52 am

При едно от поредните завръщания на светилото в орбитата на Титания от него се откъснали няколко малки
пар4ета Докато достигнат до повърхноста на планетата придобили форма и пораснали.Така се появили драконите Те имали огромна сила и също толкова голям интелект.Освен дарбата да бълват огън.Отна4ало
драконите бдели за равновесието намаляики броя на онези същества,които се размножавали прекалено
много и ставали голяма опасност за по-слабите от тях.За жалост освен сила и мъдрост драконите имали и
огромен апетит и гордост и някой от тях безразборно унищожавали вси4ко по пътя си.Именно заради тях се поя-
вила представата за драконите като зли и коварни създания.По късно попадат под власта на Кали и това още поев4е засилва отрицателната представа за тях,но требва да се каже,4е поне преди това самите дракони
унищожавали прекалено възгорделите си събратя.През втората война на боговете драконите се жертват
ослабвайки силите на Ахра-Ман/има и такива,които се бият на негова страна,но те са малко/ и давайки възможност на боговете да го победят

Драконите живеят около 3000 години и на размери достигат колкото кон.Освен това понеже произлизат от светилото
са неуязвими за огън(освен техния),но за сметка на това музиката им оказва силно влияние
Последна промяна от KOLOBAR на вт юли 11, 2006 9:24 am, променено общо 1 път.
НЕКА ИУИ БЪДЕ С НАС
АН УАКХ

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » ср юни 07, 2006 10:59 am

:lol: Вземи попрочети книжката, пич. Пише си как са създадени драконите и за какво :wink:
Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Потребителски аватар
Yago
Чирак
Мнения: 31
Регистриран на: вт дек 25, 2001 7:54 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Yago » ср юни 07, 2006 12:54 pm

Това може да се брои за алтернативен вариант, каквито по някои сетинги има много.
I've had it with these motherfucking vampires in this motherfucking darkness.
Turn frustration to victory!
Meh, it could be worse you know. They could have magic trains.

KOLOBAR
Работник
Мнения: 91
Регистриран на: пон окт 17, 2005 12:31 pm
Местоположение: БЪЛГАРИЯ

Мнение от KOLOBAR » ср юни 07, 2006 1:57 pm

шяуоте="Галлеан"щ:лол: Вземи попрочети книжката, пич. Пише си как са създадени драконите и за какво :винк:[/quote]--------------------------------------------------------------------------------------------------
Доколкото помня/цитирам по памет и със съкращения/'Но се появили драконите,а те били най-силни от вси4ки и нямало от кого да бягат.."
Пък и както каза Яго това е алтернативен вариант.
НЕКА ИУИ БЪДЕ С НАС
АН УАКХ

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » ср юни 07, 2006 3:43 pm

ПММ, стр.423 написа:Земен дракон - Най-малкия дракон в Магландиум,... На дължина достига 8 до 10 метра ...
Виждаш ли какво съм подчертал? А какво си написал ти?
KOLOBAR написа: Драконите живеят около 3000 години и на размери достигат колкото кон.
Та, вземи си попрочети книжката. Защото "алтернативният вариант" много прилича на свободни съчинения.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » чет юни 08, 2006 8:48 pm

Gallean написа::lol: Вземи попрочети книжката, пич. Пише си как са създадени драконите и за какво :wink:
Хмм... Извинявай, ма как точно.Че съм изчел доста и не се сещам, как точно са се създали драконите. :?

ПП:Имам предвид магическите дракони.

KOLOBAR
Работник
Мнения: 91
Регистриран на: пон окт 17, 2005 12:31 pm
Местоположение: БЪЛГАРИЯ

Мнение от KOLOBAR » съб юли 01, 2006 10:13 am

шяуоте="Цоцаине"щшяуоте="ПММ, стр.423"щЗемен дракон - Най-малкия дракон в Магландиум,... На дължина достига 8 до 10 метра ...[/quote]
Виждаш ли какво съм подчертал? А какво си написал ти?
шяуоте="КОЛОБАР"щ Драконите живеят около 3000 години и на размери достигат колкото кон-------------
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
За размерите на земния дракон-наистина са 8-10метра.Но според моя изто4ник те не са наи -малките,а наи-
големите в Магландиум.Пове4ето дракони(маги4еските)ги смятат за изродени представители на вида си
НЕКА ИУИ БЪДЕ С НАС
АН УАКХ

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » съб юли 01, 2006 4:01 pm

И кой е твоя източник?

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед юли 02, 2006 8:27 am

Илидиан, Илидиан, Илидиан... ц ц ц... (клати тъжно глава). Как може да не знаеш кои са тъй достоверните источници на Колобар!?!? Срам! Колобар черпи информацията си от първа ръка, тъй де нактеста лапа, сиреч от малкете блатни дракони*, който рядко достигат дължина повече от половин метър. Но няма да казвам къде живеят за да не хукниш и ти да ги разпитваш ;).

*Информация за блатните дракони можеш да намериш във "Въоръжени мъже" на Тери Пратчет, Стефан да ме поправи ако бъркам. Всъщност и Стефан (лоустеф) можеш да питаш! ;)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » нед юли 02, 2006 9:12 am

Vilorp написа:*Информация за блатните дракони можеш да намериш във "Въоръжени мъже" на Тери Пратчет, Стефан да ме поправи ако бъркам. Всъщност и Стефан (лоустеф) можеш да питаш! ;)
Абе драконите бяха най-вече в "Стражите! Стражите!", въпреки че и по-нататък си палех пурите с някое блатно, мдааа... :lol:
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

KOLOBAR
Работник
Мнения: 91
Регистриран на: пон окт 17, 2005 12:31 pm
Местоположение: БЪЛГАРИЯ

Мнение от KOLOBAR » пон юли 03, 2006 9:11 am

шяуоте="Вилорп"щ Колобар черпи информацията си от първа ръка, тъй де нактеста лапа[/quote]
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Всъщност ръката е втора.Информацията я полу4их от моя У4ител в друидското изкуство(мир на праха му),кой-
то се е срещал и разговарял с дракон


*Друг извор -Пълноземие на Николай Телалов
НЕКА ИУИ БЪДЕ С НАС
АН УАКХ

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » пон юли 03, 2006 3:37 pm

Колобаре, като се изцепваш така жестоко занапред ти препоръчвам да пишеш поне грамотно и разбираемо, за да ти се подиграват после само за едно нещо! :) :)
Life isn't bad - it's WORSE!!

SilverWolf
Заек
Мнения: 2
Регистриран на: чет апр 27, 2006 12:32 pm

Мнение от SilverWolf » ср юли 12, 2006 8:12 am

:) s risk da se prieme kato zaqgdane ste kaga 4e Drakon golqm kolkoto kon e prosto sme6no :) i xi4 ne se vruzva s moqta a i predpolagam na pove4eto gxora predstava za drakon :) S edna duma ti opisva6 edin malko po golqm letqst guster :)
С МЕЧ Е БЕЗОПАСНО САМО ДА СЕ КОСИ ТРЕВА

KOLOBAR
Работник
Мнения: 91
Регистриран на: пон окт 17, 2005 12:31 pm
Местоположение: БЪЛГАРИЯ

Мнение от KOLOBAR » ср юли 12, 2006 10:50 am

шяуоте="СилжерВолф"щ:) с риск да се приеме като заягдане сте кага 4е Дракон голям колкото кон е просто сме6но :) и ьи4 не се жрузжа с моята а и предполагам на поже4ето гьора предстажа за дракон :) С една дума ти описжа6 един малко по голям летяст густер :)ш/яуоте---------------------------------------------
Някой да е виждал дракон на живо?Или летящ тиранозавър?
А пък и силите не винаги зависят от размера
Заб :споменавам тираноьавъра защото според мен драконите от легендите са
просто оцелели динозаври
НЕКА ИУИ БЪДЕ С НАС
АН УАКХ

SilverWolf
Заек
Мнения: 2
Регистриран на: чет апр 27, 2006 12:32 pm

Мнение от SilverWolf » ср юли 12, 2006 1:26 pm

:) зависи откъде си изградил представата си :)
Сега може никой да не е виждал жив тиранозавър, ама има достатъчно скелети, по които може да се направи почти 99 % копие как е изглеждал споменатия звяр.
Вярно силата не винаги зависи от размера, ама просто Дракон голям колкото кон за мен звучи смешно и нелепо :)
Всъщност има много дракони - погледнато в митологиите.
Имам една много хубава статия точно за тях - в която се разправя за дракони в различни митологии, с картинки и прочие. Ако дадеш мейл ще я пратя, може и да пусна нещо тук от нея ако се прибера.
Споменатите дракони които ти описваш по скоро се доближават до един тип наречени Феерични дракони. Само дето те бяха растителноядни :) но пък имаха хубави криле :)

Колкото до драконите съгласен съм, че в основата им в голяма степен лежат оцелели динозаври. Не бих казал точно тиранозаври, но някакви други видове. Поне по времето, когато са се родили приказките за първите дракони е възможно да са се срещали оцелели екземпляри по земята.

Пак казвам не искам да се заяждам. Но лично моята представа с тази за дракон изложена тук хич не се връзва :)
С МЕЧ Е БЕЗОПАСНО САМО ДА СЕ КОСИ ТРЕВА

KOLOBAR
Работник
Мнения: 91
Регистриран на: пон окт 17, 2005 12:31 pm
Местоположение: БЪЛГАРИЯ

Мнение от KOLOBAR » нед юли 16, 2006 10:28 am

шяуоте="СилверВолф"щ:) зависи откъде си изградил представата си :)
Сега може никой да не е виждал жив тиранозавър, ама има достатъчно скелети, по които може да се направи почти 99 % копие как е изглеждал споменатия звяр.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Вярно,4е има.И аз съм виждал тиранозавър на картинка ,аме не и летящ.Всъщност единствените летящи динозаври за,които знам са птеродактилите.Именно тях съм използвал за прототип---------------------------------------------------------------------------------------
:)
Всъщност има много дракони - погледнато в митологиите.
Имам една много хубава статия точно за тях - в която се разправя за дракони в различни митологии, с картинки и прочие. Ако дадеш мейл ще я пратя, може и да пусна нещо тук от нея ако се прибера.
Споменатите дракони които ти описваш по скоро се доближават до един тип наречени Феерични дракони. Само дето те бяха растителноядни :) но пък имаха хубави криле :)-----------------------------------
------------------------------------
Можеш да ми я пратиш на Л.С. пък аз ще помоля един приятел да я ка4и.А може и ти да я пуснещ----------------------------------------------------------

Пак казвам не искам да се заяждам. Но лично моята представа с тази за дракон изложена тук хич не се връзва :)[/quote]-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------Не го възприемам като заяждане.Иаз обикновено си представям драконите доста по големи от кон
НЕКА ИУИ БЪДЕ С НАС
АН УАКХ

Потребителски аватар
GoLooM
Стар заек
Мнения: 7
Регистриран на: вт окт 12, 2004 12:50 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от GoLooM » нед юли 16, 2006 11:22 am

Можеше поне да напишеш "Истината за твоите дракони". Така щеше да се отървеш с по-малко освирквания :wink:

Отговори